Republika Turska

Post Reply
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#8526 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Reglan wrote:Prekide Erdogan izlaganje dok ezan ne prodje.
Islamista! :oops:
User avatar
astala_vistala
Posts: 1604
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#8527 Re: Republika Turska

Post by astala_vistala »

Kako mocno izgledaju turski tenkovi od leoparda,abramsa do njihovih atalaya fkt su vojna sila :thumbup: emotivno sam uz erdogana iako pi.Ka sarađuje sa židovima ! :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#8528 Re: Republika Turska

Post by 155_mm »

Edin H. wrote:
General War wrote: moze traziti cak i odlazak u trecu zemlju ukoliko grcka ne zeli udovoljiti azil.
Ne u Evropi zbog Dablinske konvencije, ali kao sto ti rece mora Sud odluciti da li ce im se suditi pravicno u Turskoj (sto ocigledno nije slucaj sudeci po sudjenju generalima 2013.) tako da nema sanse da ih isporuce.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jadni grci samo gledaju da njih sta ne zakaci u ovoj guzvi.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#8529 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

155_mm wrote: ma pusti ga gubi se bre ko abdest. da ga pitas pod kojim politickim vodstvom turske je poceo proces pomirenja sa kurdima i kakav takav ekonomski razvoj tog dijela turske, ne bi ti znao reci.
Ti mi Srbijanac objasni!??

Proces pomirenja nikada nije poceo. Ko ti to kaze? Neka kurdska partija? Da cujem koja?

To je isto kao da kazes da je proces pomirenja poceo sa Vucicevim dolaskom u Srebrenicu i novcanim donacijama.

Ukratko, nemas blage veze. Procitao u Kuriru ili Blicu pa sad kao nesto ti znas.
User avatar
Danguba
Posts: 15923
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#8530 Re: Republika Turska

Post by Danguba »

General War wrote:
Danguba wrote:
:thumbup:

slazem se

kakav god bio erdogan bolji je od razrusene turske, stotine hiljada mrtvih i milioni raseljenih.
Naravno, to i on kaze :lol:
suti ba da vidimo sta nam kiki besjedi. :D

nije odolio da ne izvuce makar jednog kurda. :lol:
swanfilter
Posts: 10817
Joined: 06/06/2008 18:52

#8531 Re: Republika Turska

Post by swanfilter »

Jesu li objavljene slike tog izresetanog hotela?
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#8532 Re: Republika Turska

Post by SkyLimit »

"Goloruki civili" i "nedužan narod"

Građani nasmrt pretukli i obezglavili turskog vojnika

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/svjet ... /160716076
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#8533 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

astala_vistala wrote:Kako mocno izgledaju turski tenkovi od leoparda,abramsa do njihovih atalaya fkt su vojna sila :thumbup: emotivno sam uz erdogana iako pi.Ka sarađuje sa židovima ! :D
Uh ja sam to komentarisao, slika Leoparda2a na onom mostu...baš balim da ga vidim nekad u sastavu naše vojske.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#8534 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Danguba wrote: suti ba da vidimo sta nam kiki besjedi. :D

nije odolio da ne izvuce makar jednog kurda. :lol:
Kurdima godrica sto se dzelati poklase izmedju sebe.

I tebi bi bilo drago da se pokolju pristalice Vucica i Seselja, zar ne?
E njima je sada isto tako drago!

Pomogao sam ti sa Srbima da lakse skontas.

U akciji je uhapsen Adem Huduti, general koji je odgovoran za unistenje kurdskih gradova na istoku zemlje. Jucer heroj - danas zlocinac i izdajnik. Kurva sudbina. Kurdi s razlogom likuju i nasladjuju se. A Hudutiju ce braca njegova kicmu izlomiti u zatvoru. I dok mu budu lomili, mozda mu kroz glavu budu prolazili mrtvi kurdski civili i poruseni gradovi. I ne samo on, uhapseno je stotine vojnika, generala i oficira. Zar to nije divno?
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#8535 Re: Republika Turska

Post by zrakomlat »

Co0l wrote:U 'normalnim' zemljama poput SAD,Velike Britanije,Kine,Rusije,itd.dakle,svim onim koji nisu barbarska Turska,one koji bi savladali i ugazili pučiste koji su prethodno pucali po nenaoruzanim civilima i gazili ih tenkovima ne da ne bi pohapsili i sudili im zbog krsenja prava zarobljenim pučistima koji su ubijali civile nego bi ih proglasili herojima i dali im drzavnu penziju do kraja zivota :D

Zato ohladite sa laznim moralisanjem i proljevanjem krokodilskih suza za tuznom sudbom nekolicine pučista.
Kamo sreće da se to drugačije završilo ali ne kakite.Znamo se se svi na forumu dovoljno dobro da ne mozete prodavat muda pod bubrege.
:thumbup:
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#8536 Re: Republika Turska

Post by Matzan »

SkyLimit wrote:"Goloruki civili" i "nedužan narod"

Građani nasmrt pretukli i obezglavili turskog vojnika

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/svjet ... /160716076

Kasniš. Vijest davno prožvakana na forumu.
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#8537 Re: Republika Turska

Post by zrakomlat »

japin_mutapi wrote:prvi propust im je bio erdoanov "bijeg" iz hotela koji su napali
nije ovo bilo loše zamišljeno - ubistvo predsjednika bi izazvalo haos, pučisti zauzimaju tv kuće i objavljuju preuzimanje vlasti i dovode ostatak vojske i komandu pred svršen čin, koji htjeli ne htjeli moraju angažovati vojsku da smire nerede, čime zapravo učestvuju i podržavaju puč
mudro zboriš, ima smisla
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#8538 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Civili prebijaju vojnike...

UPOZORENJE

https://twitter.com/DrPartizan_/status/ ... 7282076672

Liderstvo AKP o zenama! Mozda se Kati svide izjave! :D

Image
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#8539 Re: Republika Turska

Post by Nadzorna_ploca »

Matzan wrote:
SkyLimit wrote:"Goloruki civili" i "nedužan narod"

Građani nasmrt pretukli i obezglavili turskog vojnika

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/svjet ... /160716076

Kasniš. Vijest davno prožvakana na forumu.
Kako divan ovaj top komentar, nisu ovi vojnici nista krivi, oni su glupi, naivni i neiskvareni. Jeste a Izrael je najveći mirotvor na dunjaluku. :oops:
User avatar
Danguba
Posts: 15923
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#8540 Re: Republika Turska

Post by Danguba »

Kikibombona wrote: Kurdima godrica sto se dzelati poklase izmedju sebe.

I tebi bi bilo drago da se pokolju pristalice Vucica i Seselja, zar ne?
E njima je sada isto tako drago!

Pomogao sam ti sa Srbima da lakse skontas.

U akciji je uhapsen Adem Huduti, general koji je odgovoran za unistenje kurdskih gradova na istoku zemlje. Jucer heroj - danas zlocinac i izdajnik. Kurva sudbina. Kurdi s razlogom likuju i nasladjuju se. A Hudutiju ce braca njegova kicmu izlomiti u zatvoru. I dok mu budu lomili, mozda mu kroz glavu budu prolazili mrtvi kurdski civili i poruseni gradovi. I ne samo on, uhapseno je stotine vojnika, generala i oficira. Zar to nije divno?
Da je general valjao ne bi sinoc bio na pogresnoj strani. :D
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#8541 Re: Republika Turska

Post by mario001 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
astala_vistala wrote:Kako mocno izgledaju turski tenkovi od leoparda,abramsa do njihovih atalaya fkt su vojna sila :thumbup: emotivno sam uz erdogana iako pi.Ka sarađuje sa židovima ! :D
Uh ja sam to komentarisao, slika Leoparda2a na onom mostu...baš balim da ga vidim nekad u sastavu naše vojske.
Jedan kosta oko 4.5 miliona dolara
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#8542 Re: Republika Turska

Post by SkyLimit »

Matzan wrote:
SkyLimit wrote:"Goloruki civili" i "nedužan narod"

Građani nasmrt pretukli i obezglavili turskog vojnika

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/svjet ... /160716076

Kasniš. Vijest davno prožvakana na forumu.
Vrijedi ponoviti. Da je ove koljače vojska sinoć izrešetala, i oni bi bili svrstani u "civile".
User avatar
Danguba
Posts: 15923
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#8543 Re: Republika Turska

Post by Danguba »

zrakomlat wrote:
Co0l wrote:U 'normalnim' zemljama poput SAD,Velike Britanije,Kine,Rusije,itd.dakle,svim onim koji nisu barbarska Turska,one koji bi savladali i ugazili pučiste koji su prethodno pucali po nenaoruzanim civilima i gazili ih tenkovima ne da ne bi pohapsili i sudili im zbog krsenja prava zarobljenim pučistima koji su ubijali civile nego bi ih proglasili herojima i dali im drzavnu penziju do kraja zivota :D

Zato ohladite sa laznim moralisanjem i proljevanjem krokodilskih suza za tuznom sudbom nekolicine pučista.
Kamo sreće da se to drugačije završilo ali ne kakite.Znamo se se svi na forumu dovoljno dobro da ne mozete prodavat muda pod bubrege.
:thumbup:
kao sto neko rece, nestalo suza za pucem ali eto ostalo malo za pucistima. :izet:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#8544 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

SkyLimit wrote:
Matzan wrote:
SkyLimit wrote:"Goloruki civili" i "nedužan narod"

Građani nasmrt pretukli i obezglavili turskog vojnika

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/svjet ... /160716076

Kasniš. Vijest davno prožvakana na forumu.
Vrijedi ponoviti. Da je ove koljače vojska sinoć izrešetala, i oni bi bili svrstani u "civile".
Šta koljači ma ISIL. :oops:
User avatar
Edin H.
Posts: 53623
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8545 Re: Republika Turska

Post by Edin H. »

jao_situacije wrote:
Edin H. wrote:

Cuj svaka im cast, a sto ne izadjose i napadose Armiju zbog genocide nad Kurdima? Znaci ako narod koji je legitimno izabrao Karadzica ga pokusa zastiti da je doslo do vojnog udara, ja bih trebao podrzati Karadzica, jer je legalno izabran.

Poenta je da ne bi izasli da je vojska ili vecina vojske pocela pucati po narodu, znaci generali su lose procijenili.

Uostalom ako si bio oko Holiday na pocetku rata znas o cemu govorim.
poenta je da je ti nemaš pojma šta pričaš ljudi su u ankari ginuli ko zečevi sinoć
supercobre su masakrirale ljude na cesti to je uživo preneseno na turskoj televiziji
tenkovi su gazili ljude na ataturk bulevaru i ta snimka je prenesena, naravno ti to nisi vidio

neću da te vrijeđam ali vidi se nedostatak osnovnog znanja o situaciji u turskoj i odnosa prema kurdima, nek ti kikiboba objasni šta su radili prije brke kurdima
ponavljam bošnjo iz svojih cipela analizira situaciju u turskoj i ne zna osnovne činjenice
uporediti holidej karadžića i ostalo, mislim šta reći..

shvatam da ne podržavaš brku, ali ne možeš na silu osporavati
ti isti kurdi su glasali za akp pogledaj rezultate izbora, eto barem to pogledaj gdje žive kurdi i ko je tu osvajao glasove
Hajde, ne pravi se pametan, nego probaj normalno razgovarati bez licnih kvalifikacija i ocjena, ovdje je ipak problem u tebi koji branis ratnog zlocinca i u pricipu brutalnog autokratu, uostalom citaj, nisam ti ja ucitelj.

Turkey's Erdogan Sued by Germans over War Crimes Against Kurds

The lawsuit highlights an incident in Sirnak, Turkey, where Kurdish residents were burned alive by the Turkish military.

http://www.telesurtv.net/english/news/T ... -0004.html

Vidio sam naravno, i kao sto rekoh mahom je vojska odbijala da se uplete u oruzani sukob sa civilima, cak su se i slikali sa njima.

Holiday je spomenut da razumijes psihologiju mase, ali nema veze ako ne kontas.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#8546 Re: Republika Turska

Post by MyTao »

Na facebook-u bosnje poludile, mole Allaha da Erdogan ostane na vlasti... :-)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#8547 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Danguba wrote: Da je general valjao ne bi sinoc bio na pogresnoj strani. :D
Do jucer je valjao. Bio je glavni covjek za borbu protiv kurdskog naroda, tj. rusenje kurdskih gradova. Prebijao je i hapsio 'teroriste'. Njegovi vojnici su isto radili.

A vidi sad, na mrtvo ih prebija njihov narod, trpaju ih u zatvore, osudjuju za terorizam. Sve ono sto su radili Kurdima sada se njima desava.

Zar nije sudbina kurvetina zesca? :D

Adem Huditi, heroj i izdajnik :D :D :D :D

Image
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#8548 Re: Republika Turska

Post by mirsek »

Danguba wrote:
:thumbup:

slazem se

kakav god bio erdogan bolji je od razrusene turske, stotine hiljada mrtvih i milioni raseljenih.
Ja bih napisao da je bolja i vaznija nerazrusena Turska, prosperitetna i ekonomski jaka, bez stotina hiljda mrtvih i miliona raseljenih od bilo kojeg erdogana ili puciste.
Nicije maslo nije za ramazana.

Erdogan vec godinama lagano svoju vladavinu pretvara u diktaturu mada ima legitimitet koji represijom i gusenjem sudstva i medija i razlicitosti u misljenju i govoru kao i forsiranjem jedinstva iskljucivo kroz religiju dobrano odrzava i pojacava.
Zato imamo ovakve branioce demokratije i razlicitosti u Turskoj :
https://www.facebook.com/Turkbirlikzama ... =3&theater

S druge strane vojni puc kao nedemokratsko sredstvo svakako nije prihvaceno blagonaklono ako cemo o legitimnosti govoriti mada je vojska po ustavu Turske duzna da brani sekularizam i put utaban od strane Ataturka.
A da nije Ataturka Bog zna kako bi danas Turska izgledala i da li bi se puno razlikovala od okolnih arapskih zemalja.
Taj civilizacijski odmak prema slobodi i obrazovanju koji je napravila je napravila pod patronatom vojske, a da je isti morao biti malo žešći, današnji događaji u susjedstvu pokazuju da jeste, jer "branitelji demokratije" poput onih sa slike gore imaju tendenciju da vole skraćivati ideološke protivnike za glavu pa je razvoj slobodnog društva u okolnostima kad oni nisu podloženi represivnom aparatu države vrlo težak pa i nemoguć.
Ovo sinoc je vrlo "cudan" puc, ili su vojnici bili vecinom mehka srca pa nisu odlucno raspalili po gomili ili je neko iza kulisa ovo kvalitetno izrezirao.
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#8549 Re: Republika Turska

Post by zrakomlat »

haos1 wrote:Od svih bliskoistocnih arapa, meni su ovi turci najruzniji, mali okrugli celavi dlakavi crni.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
:? :?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#8550 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Adem Huditi i Redzep Tajip :D :D

Image
Post Reply