2016 će dobiti, modeli XD70, XD75, XD80, SD80, XD83 and ZD9 Series.moke_31 wrote:Zna li neko hoće li sony androdi televizor iiz 2015. i 2016. godine dobiti Oreo update. Pretpostavljam da neće.
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
- rida1976
- Posts: 2562
- Joined: 25/11/2007 19:43
#8526 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
- REDDEVILS
- Posts: 4801
- Joined: 21/02/2011 12:56
#8527 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Na slici gore piše uskoro ali već postoji oreo update fajl koji možeš preuzeti sa Sony stranice.rida1976 wrote:Ok, da se uozbiljimo malo. Jesi li to ti napravio update već? Kako radi?REDDEVILS wrote:Da, ovo je clanak od 9 januara tako da je to taj update
Ja čekam OTA
-
clone8
- Posts: 36
- Joined: 27/12/2017 15:03
#8528 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Čitam po vašim postovima da je ova Samsung Q serjia dosta dobra, pa me zanima valja li ovaj tv: https://www.idealno.ba/Proizvod/598542/ . Cijena je dosta velika, to već graniči sa cijenom OLED tv-a, ako se ne varam, možda bolje dodati 300KM pa uzeti neki najjeftiniji OLED?
- arnes_king
- Posts: 7655
- Joined: 01/03/2011 00:43
- Location: Bosna
#8529 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kod mene je Samsung sa Tizen os i vidim upravo da je dosao update.
Trenutna verzija 1152 a nova je 1202.
Smijem li uraditi update bez brige da ce nesto biti kako ne treba?
Pitam jer ne mogu nigdje naci changelog niti bilo kakav info za ovu verziju...
Instalirao sam ga, ali cudni su niti vidis velicinu datoteke niti pise bilo kakav info sta je ustvari novo/promijenjeno...
Trenutna verzija 1152 a nova je 1202.
Smijem li uraditi update bez brige da ce nesto biti kako ne treba?
Pitam jer ne mogu nigdje naci changelog niti bilo kakav info za ovu verziju...
Instalirao sam ga, ali cudni su niti vidis velicinu datoteke niti pise bilo kakav info sta je ustvari novo/promijenjeno...
Last edited by arnes_king on 30/01/2019 16:05, edited 1 time in total.
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#8530 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne moze niko zabraniti multimedijalni program kao sto je kodi, druga stvar je sto addons rade od takvog programa. To isto k'o da zabrane vlc ili ne znam ni ja koji vec program za multimediju.
-
moke_31
- Posts: 1985
- Joined: 18/05/2011 14:54
#8531 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nije isti update za sve linije televizora i moraš na sonyjevoj stranici ukucati svoj model i ako ti izbaci da ima update, onda ga skinuti i ažurirati. Ako pokušaš instalirati pogrešan instalacijski paket za drugu liniju televizora možeš brikovati TV.REDDEVILS wrote:Na slici gore piše uskoro ali već postoji oreo update fajl koji možeš preuzeti sa Sony stranice.rida1976 wrote:Ok, da se uozbiljimo malo. Jesi li to ti napravio update već? Kako radi?REDDEVILS wrote:Da, ovo je clanak od 9 januara tako da je to taj update
Ja čekam OTA
Ko mene je tv iz 2015. godine KDL-W805C i ne bih rekao da će dobiti Oreo. Vjerovatno će dobiti samo 4K modeli iz 2016. godine.
- REDDEVILS
- Posts: 4801
- Joined: 21/02/2011 12:56
#8532 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Naravno da nije gore na slici su navedeni modeli koji dobijaju update
Evo za moj tv npr.
https://www.sony.co.uk/electronics/supp ... s/00015794
Evo za moj tv npr.
https://www.sony.co.uk/electronics/supp ... s/00015794
-
aktivacija
- Posts: 265
- Joined: 10/03/2014 15:12
#8533 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako hoces ovaj qled, mogu ti mozda organizovati neki popust na ovu cijenu.clone8 wrote:Čitam po vašim postovima da je ova Samsung Q serjia dosta dobra, pa me zanima valja li ovaj tv: https://www.idealno.ba/Proizvod/598542/ . Cijena je dosta velika, to već graniči sa cijenom OLED tv-a, ako se ne varam, možda bolje dodati 300KM pa uzeti neki najjeftiniji OLED?
A najjeftiniji oled koji sam nasao kod nas je LG B6J 2016 model, u technoshopu 2800KM. Imaju samo jos jedan izlozbeni komad.
-
aktivacija
- Posts: 265
- Joined: 10/03/2014 15:12
#8534 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako hoces ovaj qled, mogu ti mozda organizovati neki popust na ovu cijenu.clone8 wrote:Čitam po vašim postovima da je ova Samsung Q serjia dosta dobra, pa me zanima valja li ovaj tv: https://www.idealno.ba/Proizvod/598542/ . Cijena je dosta velika, to već graniči sa cijenom OLED tv-a, ako se ne varam, možda bolje dodati 300KM pa uzeti neki najjeftiniji OLED?
A najjeftiniji oled koji sam nasao kod nas je LG B6J 2016 model, u technoshopu 2800KM. Imaju samo jos jedan izlozbeni komad.
-
aktivacija
- Posts: 265
- Joined: 10/03/2014 15:12
#8535 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako hoces ovaj qled, mogu ti mozda organizovati neki popust na ovu cijenu.clone8 wrote:Čitam po vašim postovima da je ova Samsung Q serjia dosta dobra, pa me zanima valja li ovaj tv: https://www.idealno.ba/Proizvod/598542/ . Cijena je dosta velika, to već graniči sa cijenom OLED tv-a, ako se ne varam, možda bolje dodati 300KM pa uzeti neki najjeftiniji OLED?
A najjeftiniji oled koji sam nasao kod nas je LG B6J 2016 model, u technoshopu 2800KM. Imaju samo jos jedan izlozbeni komad.
-
aktivacija
- Posts: 265
- Joined: 10/03/2014 15:12
#8536 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako hoces ovaj qled, mogu ti mozda organizovati neki popust na ovu cijenu.clone8 wrote:Čitam po vašim postovima da je ova Samsung Q serjia dosta dobra, pa me zanima valja li ovaj tv: https://www.idealno.ba/Proizvod/598542/ . Cijena je dosta velika, to već graniči sa cijenom OLED tv-a, ako se ne varam, možda bolje dodati 300KM pa uzeti neki najjeftiniji OLED?
A najjeftiniji oled koji sam nasao kod nas je LG B6J 2016 model, u technoshopu 2800KM. Imaju samo jos jedan izlozbeni komad.
-
aktivacija
- Posts: 265
- Joined: 10/03/2014 15:12
#8537 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako hoces ovaj qled, mogu ti mozda organizovati neki popust na ovu cijenu.clone8 wrote:Čitam po vašim postovima da je ova Samsung Q serjia dosta dobra, pa me zanima valja li ovaj tv: https://www.idealno.ba/Proizvod/598542/ . Cijena je dosta velika, to već graniči sa cijenom OLED tv-a, ako se ne varam, možda bolje dodati 300KM pa uzeti neki najjeftiniji OLED?
A najjeftiniji oled koji sam nasao kod nas je LG B6J 2016 model, u technoshopu 2800KM. Imaju samo jos jedan izlozbeni komad.
-
aktivacija
- Posts: 265
- Joined: 10/03/2014 15:12
#8538 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako hoces ovaj qled, mogu ti mozda organizovati neki popust na ovu cijenu.clone8 wrote:Čitam po vašim postovima da je ova Samsung Q serjia dosta dobra, pa me zanima valja li ovaj tv: https://www.idealno.ba/Proizvod/598542/ . Cijena je dosta velika, to već graniči sa cijenom OLED tv-a, ako se ne varam, možda bolje dodati 300KM pa uzeti neki najjeftiniji OLED?
A najjeftiniji oled koji sam nasao kod nas je LG B6J 2016 model, u technoshopu 2800KM. Imaju samo jos jedan izlozbeni komad.
-
aktivacija
- Posts: 265
- Joined: 10/03/2014 15:12
#8539 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako hoces ovaj qled, mogu ti mozda organizovati neki popust na ovu cijenu.clone8 wrote:Čitam po vašim postovima da je ova Samsung Q serjia dosta dobra, pa me zanima valja li ovaj tv: https://www.idealno.ba/Proizvod/598542/ . Cijena je dosta velika, to već graniči sa cijenom OLED tv-a, ako se ne varam, možda bolje dodati 300KM pa uzeti neki najjeftiniji OLED?
A najjeftiniji oled koji sam nasao kod nas je LG B6J 2016 model, u technoshopu 2800KM. Imaju samo jos jedan izlozbeni komad.
-
aktivacija
- Posts: 265
- Joined: 10/03/2014 15:12
#8540 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako hoces ovaj qled, mogu ti mozda organizovati neki popust na ovu cijenu.clone8 wrote:Čitam po vašim postovima da je ova Samsung Q serjia dosta dobra, pa me zanima valja li ovaj tv: https://www.idealno.ba/Proizvod/598542/ . Cijena je dosta velika, to već graniči sa cijenom OLED tv-a, ako se ne varam, možda bolje dodati 300KM pa uzeti neki najjeftiniji OLED?
A najjeftiniji oled koji sam nasao kod nas je LG B6J 2016 model, u technoshopu 2800KM. Imaju samo jos jedan izlozbeni komad.
-
aktivacija
- Posts: 265
- Joined: 10/03/2014 15:12
#8541 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako hoces ovaj qled, mogu ti mozda organizovati neki popust na ovu cijenu.clone8 wrote:Čitam po vašim postovima da je ova Samsung Q serjia dosta dobra, pa me zanima valja li ovaj tv: https://www.idealno.ba/Proizvod/598542/ . Cijena je dosta velika, to već graniči sa cijenom OLED tv-a, ako se ne varam, možda bolje dodati 300KM pa uzeti neki najjeftiniji OLED?
A najjeftiniji oled koji sam nasao kod nas je LG B6J 2016 model, u technoshopu 2800KM. Imaju samo jos jedan izlozbeni komad.
-
aktivacija
- Posts: 265
- Joined: 10/03/2014 15:12
#8542 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Moze li neko obrisati duple postove. Danas instalirao ovaj klixtorix app i pritisnem submit - nista se ne dogadja. Pritisnem par puta, stranica ne mrda. Odjednom se pojavi mojih 10 istih postova... sorry... I kad smo kod aplikacije...ne mogu da vratim stranicu unazad! Nema back, nece ni kad prstom “prelistas”. Koristi li jos neko iOS?
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#8543 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Prijavi postove administratoru i zamoli ga da izbrise, napravio si sr*nje na forumu sa tim svojim smecePhone-om na smeceOS-u.aktivacija wrote:Moze li neko obrisati duple postove. Danas instalirao ovaj klixtorix app i pritisnem submit - nista se ne dogadja. Pritisnem par puta, stranica ne mrda. Odjednom se pojavi mojih 10 istih postova... sorry... I kad smo kod aplikacije...ne mogu da vratim stranicu unazad! Nema back, nece ni kad prstom “prelistas”. Koristi li jos neko iOS?
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#8544 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Sony predstavio nove 4K HDR televizore srednje klase za 2019:
https://preporucamo.com/sony-predstavio ... 02/01/amp/
https://preporucamo.com/sony-predstavio ... 02/01/amp/
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#8545 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
ne svidjaju mi se ovi nogari i generalno dizajn...previse bezlican dizajn,ovakav dizajn ima i tesla i voxCooK wrote:Sony predstavio nove 4K HDR televizore srednje klase za 2019:
https://preporucamo.com/sony-predstavio ... 02/01/amp/
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#8546 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Iskreno, ni meni. Mada je najbitnija kakva je slika pa cemo vidjeti jesu li kao prosle godine napravili propust i ubacili IPS panele u sve televizore srednje klase ili ima i poneki VA kao prethodnih godina(prije 2018-te). Ja bih radije uzeo TV sa dobrom slikom na drvenim nogarama napravljenim od panja nego TV sa ekstra dizajnom ali losom slikom.zippoo87 wrote:ne svidjaju mi se ovi nogari i generalno dizajn...previse bezlican dizajn,ovakav dizajn ima i tesla i voxCooK wrote:Sony predstavio nove 4K HDR televizore srednje klase za 2019:
https://preporucamo.com/sony-predstavio ... 02/01/amp/
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8547 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
+1
Svakako montiram na zid sve
,hm od 2018 modela srednje klase jedino xf83 i kd55xf70xx ima VA panel kao i moj xe70
Svakako montiram na zid sve
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#8548 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
55XF7005/7096 su proizvodili i sa IPS i sa VA panelom, prvo sa IPS panelom a u kasnijim revizijama sa VA panelom. A XF8305 postoji samo u velicinama od 60 i 70 inch-a.amar1994 wrote:+1![]()
Svakako montiram na zid sve,hm od 2018 modela srednje klase jedino xf83 i kd55xf70xx ima VA panel kao i moj xe70
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8549 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
CooK wrote:55XF7005/7096 su proizvodili i sa IPS i sa VA panelom, prvo sa IPS panelom a u kasnijim revizijama sa VA panelom. A XF8305 postoji samo u velicinama od 60 i 70 inch-a.amar1994 wrote:+1![]()
Svakako montiram na zid sve,hm od 2018 modela srednje klase jedino xf83 i kd55xf70xx ima VA panel kao i moj xe70
toliko su nagurali IPS-a pa im zafalilo garant,pa onda daj sta das od prosle godine
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#8550 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
amar1994 wrote:toliko su nagurali IPS-a pa im zafalilo garant,pa onda daj sta das od prosle godine
