Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#8501 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by antimobbing »

Skijaš wrote: Da ne treba ljudima braniti učešće u politici zbog takvih stvari?
Ko to kaže?

Samo iznosim činjenice, koje uglavnom svi znaju ali eto nije ih na odmet ponoviti.

Suština je da ratno-profiterska-nadri elita nema empatije prema svome narodu.

Stoga, recimo konkretno mene kao demobilisanog borca ne može predstavljati niti razumjeti moje potrebe bilo koji ratni profiter iz ove nadri-elite.

Kako će ova nadri-elita shvatiti običnog čovjeka koji će stranoj banci vraćati kredit recimo od 50.000 KM narednih 30 godina dok isti taj ratni profiter koji je u ratu ili poslije rata ukrao milione se vozi samo u autu te vrijednosti, a da ne spominjemo ostalo?

Jeli treba da glasam za takve?
Last edited by antimobbing on 31/07/2012 11:10, edited 1 time in total.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#8502 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Skijaš »

poznanik wrote:
Skijaš wrote:...Ovdje se radi o tom da se Emina stavila na raspolaganje NS-u, a ako se ta kćerka rudara iz Breze uključi i pokaže da je kompetentnija, siguran sam da će to čelni ljudi stranke uvažiti.
Naša stranka u svom članstvu ima još PR profesionalaca, jedna od njih je članica od osnivanja.

Zar ne bi Uprava NS na bitne pozicije trebala postavljati članove koji su u stranci od osnivanja, koji su svojim prisustvom i angažmanom zaslužni za njen opstanak i razvoj?
Ako ima bolje, podržavam. Ali da neko radi na diskreditaciji Naše Stranke jer ne zatvaraju vrata pojedinim likovima (uz objašnjenje da su ufurani, da im je tata ili stric uradio ovo ili ono i slično), to je onda svjesno postavljanje praga tako visoko da je neuspjeh zagarantovan. Pa ja sebi mogu naći mane zbog kojih me treba izmlatiti a da primjedbu ne mogu naći Emini :-D

Ona je profesionalac u svom poslu a ako ima bolje, podržavam i to.
maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#8503 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by maher »

sigurno je da je nasoj stranci neophodan pr... emina ganic ima sve reference za tu poziciju i tu je svaki komentar izlisan...svi smo je imali priliku vidjeti kao dio tima mega uspjesnog projekta sff...ali koliko vidim ovdje kao nije sporna emina nego njen otac...pa bih ja malo o njemu...
profesor ganic je i prije svog politickog angazmana (u predsjednistvo usao kao jugosloven-ostali) bio je uspjesan i u profesorskim i u naucno istrazivackim-privrednim vodama...sa uspjesnom internacionalnom karijerom...ako bas hocemo to se moglo vidjeti i na parkingu ispred masinskog fakulteta na kojem je predavao...njegov bmw medju stojadinima i ladama vecine ostalih profesora...da ne idealizujemo tzv bolju proslost...
2 maja je on bio jedan od onih na kojim je ostalo da vode drzavu protiv pokusaja drzavnog udara nelegalne vojne formacije...u bilo kojoj drzavi bilo ko da je oteo predsjednika ili pomagao u tome...tesko da bi ziv ostao ijedan ucesnik u tome...uostalom sud ga je oslobodio...mada je situacija od prvog dana bila 100% jasna sta se radi kada tenkovi krenu na predsjednistvo ili se ukljuce pod punom ratnom spremom u redovan saobracaj na semaforu na skenderiji...
kasnije, tokom rata velika uloga u medijskom ratu koji se vodio...kontakti sa stranim tv kucama i slicne stvari su tada bile jako vazne...
uspjesno provedena arbitraza za brcko koju je on vodio...mozda sada to izgleda nevazno, ali tada je to bila jedna od strateskih stvari...
danas je to covjek koji je u privatnom biznisu, vlasnik je jednog uspjesnog univerziteta...koji je okupio puno mladih, skolovanih ljudi...koji rade i puno se ne eksponiraju...
razlog zbog kojeg sam ovo napisao je sto mi je sada stvarno zao sto su ljudi u najboljim godinama, a prije desetak godina je profesor ganic to bio...eliminisani iz politike uglavnom glasinama, mahalanjem i poluistinama...od onih kojih puno nesposobniji i kojima je to bio jedini nacin da opstanu i nesto postignu...
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#8504 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Skijaš »

antimobbing wrote:Suština je da ratno-profiterska-nadri elita nema empatije prema svome narodu.
Osnuj stranku, okupi bolje kadrove i zakopaćemo ovu temu tako duboko na forumu da ju CIA neće naći.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#8505 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »

poznanik wrote:
Corto Maltese wrote:Hajde da se prestanemo igrati Željka Komšića i da, pored durenja i bacanja bombi, nešto konkretno uradimo. Može li neko od hejtera predložiti tekst odbijenice, kojim se Naša Stranka Emini Ganić zahvaljuje na saradnji. Recimo:

"Gospođice Ganić, poznato je da je vaš otac jako nepopularan, a vi se od njegove nepopularnosti nikada niste javno ogradili, čak ste ga iz zatvora vadili. Usput, povezani ste sa zločinačkom organizacijom po imenu SFF, koji je, kao što FGR dobro zna (barem onaj dio FGR koji nije uspio da kćerke uvali za hostese, ni ove ni proteklih godina), leglo korupcije, nepotizma i svega ružnog, što vas, uz diplomu sa Oxforda, čini krajnje nepodobnom za članstvo u Našoj Stranci. Pri svemu ovome ostali smo jako ljubazni pa provokativno vodanje po Dubrovniku sa Jeremy Ironsom nismo ni spomenuli."

Ko zna bolje, neka nastavi.

„Raduje me što konačno i ja mogu iznijeti u javnost okolnosti pod kojima sam uvedena u Našu stranku, jer je Sarajevom već počela kružiti priča o mojoj ideologizaciji i svrstavanju u red političara koji će svojim prisustvom donijeti značajan preokret i dovesti Našu stranku na pobjedničko postolje na sljedećim izborima, bar kad je riječ o Kantonu Sarajevo, jer zahvaljujući kolegi Kojoviću, Naša stranka je prepoznata jedino u sarajevskoj lokalnoj zajednici.

Sve što ste naveli rezultat je zagovaranja i nastojanja interesnih grupa i pojedinaca, među kojima prednjači moj otac – Ejup Ganić, da, kroz poznanstva i prijateljstva koja sam stekla zahvaljujući PR aktivnostima u SFF, što baš i nije pretjerano zahtjevan posao obzirom da najznačajniju ulogu ima Miro Purivatra, kao i prostoj činjenici da se Festival održava upravo u Sarajevu, da je u Sarajevu u najžešće ratno vrijeme i nastao, što je činjenica koja posebno stvara emotivni naboj u filmskoj industriji u svijetu, i što sve zajedno, jako jako mnogo, olakšava pristup mnogim svjetski značajnim osobama iz sedme umjestnosti, naravno – o tome se ne priča javno, ali kad već imam priliku, zašto i taj mali detalj ne spomenuti, jer mi je već dosadilo da me okivaju u zvijezde i zatrpavaju zaslugama PR organizaciju, dakle, da mene prikažu u svijetlu koje mi ne pripada. Ja jesam stekla obrazovanje na eminentnom univerzitetu, ali sam tamo dospjela najviše zahvaljujući bogatstvu mog oca, koji nije žalio novca da i svi profesori na univerzitetu saznaju moje porijeklo, znate već kako to Sandžaklije najbolje umiju postići...

Radi se o sasvim jednostavnoj poslovnoj kombinaciji: Mom ocu je trebalo jedno zvučno ime da popuni prostor na njegovom univerzitetu. Kako je mladi Gratz, iako pravnik sa pedigreom, budući da je u bliskom rodbinskom srodstvu sa Ešrefom Gracićem, starim prijeratnim pravnikom i kasnije advokatom, vjerujem da ste čuli za Ešu Gracića, Momi Mandiću se na suđenju za zločine, u svojstvu svjedoka odbrane, javno i glasno, zahvalio što mu je omogućio izlazak iz ratnog Sarajeva, negdje na početku rata, '92, a malo ko zna da je upravo tada iz Sarajeva izašao i mladi, tada dijete, Muhamed Gracić, sada Dennis Gratz, dakle, kako je mladi Dennis faktički bio bez posla, neovisno što je svoje znanje engleskog i njemačkog jezika registrirao u sudu i time imenovan sudskim tumačem, neovisno što mu je Ešo imao mnogo posla, i što mu, unatoč njegovoj pravničkoj diplomi, nije mogao davati teže predmete, obzirom na Dennisovu blagost i nesposobnost, moj otac se sjetio Dennisa i ponudio mu radno mjesto asistenta profesora na SSST. Zauzvrat je tražio moju političku poziciju u Dennisovoj Našoj stranci, na što je Dennis s radošću pristao. Istina, u užem rukovodstvu Naše stranke došlo je do neslaganja, neki su zaprijetili napuštanjem stranke, ali su moji prijatelji, Danis i Dino, ipak osnivači Naše stranke, i tamo vrlo uticajni, tako da je moj izbor i postavljenje ipak prošlo. Da, dobila sam vrlo značajno „radno mjesto“ jednu poziciju koja „odlučuje“, zadnji glas Stranke, zadnji izlaz u javnost – mjesto PR Naše stranke. Ja sam oduševljena, jer sam zadovoljila želju mog oca, koji je u Našoj stranci preopoznao novu političku snagu koja za koju godinu može dominirati političkom situacijom, bar u Federaciji.
Nudio je mene otac i Fahri, međutim, još od rata Fahro ne miriše mog oca, a vjerujem da je rivalitet nastao puno prije rata, kada su obojica radili za obavještajne službe bivše države, nudio je mene otac i Lagumdžiji, ali ovaj nije htio ni da čuje, obzirom na intezivnu ljubav sa Fahrom. U SDA ja sama ne bih htjela, nikako ne podnosim onog malog Tihića, sve je oko sebe rastjerao, sve one zaslužne ljude koji su stvarali ovo što imamo danas. Bojim se i da ne otjera prijatelje u Opštini centar i iz nekih kantonalnih službi, preko kojih smo uspjeli doći u posjed ove prelijepe Bobine vile. Šta ćemo jadan ti, ako nas odavde istjeraju? Vjerujem da sada neće, obzirom da sam sada i ja članica Naše stranke.

Ma neće, ubijeđena sam, pa moj otac je vlasnik najvećeg i najboljeg i najskupljeg univerziteta u BiH, moj otac je tamo zaposlio mnoge profesore koji imaju veze i poznanstva, a moj otac se i provukao kroz sud u Londonu kao nevin, iako cijeli grad zna da je i on „umočio prste u med“.

Eto, to je taj mali krug interesa, u čijem epicentru stoji moj otac. Ja sam samo marioneta, sve konce vuče moj otac, a iza njega stoje druge interesne grupe. Sve je to politika, a politika je... znaš šta već."

touche ...
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8506 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by zippoo87 »

maher wrote:sigurno je da je nasoj stranci neophodan pr... emina ganic ima sve reference za tu poziciju i tu je svaki komentar izlisan...svi smo je imali priliku vidjeti kao dio tima mega uspjesnog projekta sff...ali koliko vidim ovdje kao nije sporna emina nego njen otac...pa bih ja malo o njemu...
profesor ganic je i prije svog politickog angazmana (u predsjednistvo usao kao jugosloven-ostali) bio je uspjesan i u profesorskim i u naucno istrazivackim-privrednim vodama...sa uspjesnom internacionalnom karijerom...ako bas hocemo to se moglo vidjeti i na parkingu ispred masinskog fakulteta na kojem je predavao...njegov bmw medju stojadinima i ladama vecine ostalih profesora...da ne idealizujemo tzv bolju proslost...
2 maja je on bio jedan od onih na kojim je ostalo da vode drzavu protiv pokusaja drzavnog udara nelegalne vojne formacije...u bilo kojoj drzavi bilo ko da je oteo predsjednika ili pomagao u tome...tesko da bi ziv ostao ijedan ucesnik u tome...uostalom sud ga je oslobodio...mada je situacija od prvog dana bila 100% jasna sta se radi kada tenkovi krenu na predsjednistvo ili se ukljuce pod punom ratnom spremom u redovan saobracaj na semaforu na skenderiji...
kasnije, tokom rata velika uloga u medijskom ratu koji se vodio...kontakti sa stranim tv kucama i slicne stvari su tada bile jako vazne...
uspjesno provedena arbitraza za brcko koju je on vodio...mozda sada to izgleda nevazno, ali tada je to bila jedna od strateskih stvari...
danas je to covjek koji je u privatnom biznisu, vlasnik je jednog uspjesnog univerziteta...koji je okupio puno mladih, skolovanih ljudi...koji rade i puno se ne eksponiraju...
razlog zbog kojeg sam ovo napisao je sto mi je sada stvarno zao sto su ljudi u najboljim godinama, a prije desetak godina je profesor ganic to bio...eliminisani iz politike uglavnom glasinama, mahalanjem i poluistinama...od onih kojih puno nesposobniji i kojima je to bio jedini nacin da opstanu i nesto postignu...
fino napisano
OPOMENA PRED BAN!
Last edited by Anonymous on 31/07/2012 11:25, edited 1 time in total.
Reason: .
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8507 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Corto Maltese »

poznanik wrote:
Corto Maltese wrote:Hajde da se prestanemo igrati Željka Komšića i da, pored durenja i bacanja bombi, nešto konkretno uradimo. Može li neko od hejtera predložiti tekst odbijenice, kojim se Naša Stranka Emini Ganić zahvaljuje na saradnji. Recimo:

"Gospođice Ganić, poznato je da je vaš otac jako nepopularan, a vi se od njegove nepopularnosti nikada niste javno ogradili, čak ste ga iz zatvora vadili. Usput, povezani ste sa zločinačkom organizacijom po imenu SFF, koji je, kao što FGR dobro zna (barem onaj dio FGR koji nije uspio da kćerke uvali za hostese, ni ove ni proteklih godina), leglo korupcije, nepotizma i svega ružnog, što vas, uz diplomu sa Oxforda, čini krajnje nepodobnom za članstvo u Našoj Stranci. Pri svemu ovome ostali smo jako ljubazni pa provokativno vodanje po Dubrovniku sa Jeremy Ironsom nismo ni spomenuli."

Ko zna bolje, neka nastavi.

„Raduje me što konačno i ja mogu iznijeti u javnost okolnosti pod kojima sam uvedena u Našu stranku, jer je Sarajevom već počela kružiti priča o mojoj ideologizaciji i svrstavanju u red političara koji će svojim prisustvom donijeti značajan preokret i dovesti Našu stranku na pobjedničko postolje na sljedećim izborima, bar kad je riječ o Kantonu Sarajevo, jer zahvaljujući kolegi Kojoviću, Naša stranka je prepoznata jedino u sarajevskoj lokalnoj zajednici.

Sve što ste naveli rezultat je zagovaranja i nastojanja interesnih grupa i pojedinaca, među kojima prednjači moj otac – Ejup Ganić, da, kroz poznanstva i prijateljstva koja sam stekla zahvaljujući PR aktivnostima u SFF, što baš i nije pretjerano zahtjevan posao obzirom da najznačajniju ulogu ima Miro Purivatra, kao i prostoj činjenici da se Festival održava upravo u Sarajevu, da je u Sarajevu u najžešće ratno vrijeme i nastao, što je činjenica koja posebno stvara emotivni naboj u filmskoj industriji u svijetu, i što sve zajedno, jako jako mnogo, olakšava pristup mnogim svjetski značajnim osobama iz sedme umjestnosti, naravno – o tome se ne priča javno, ali kad već imam priliku, zašto i taj mali detalj ne spomenuti, jer mi je već dosadilo da me okivaju u zvijezde i zatrpavaju zaslugama PR organizaciju, dakle, da mene prikažu u svijetlu koje mi ne pripada. Ja jesam stekla obrazovanje na eminentnom univerzitetu, ali sam tamo dospjela najviše zahvaljujući bogatstvu mog oca, koji nije žalio novca da i svi profesori na univerzitetu saznaju moje porijeklo, znate već kako to Sandžaklije najbolje umiju postići...

Radi se o sasvim jednostavnoj poslovnoj kombinaciji: Mom ocu je trebalo jedno zvučno ime da popuni prostor na njegovom univerzitetu. Kako je mladi Gratz, iako pravnik sa pedigreom, budući da je u bliskom rodbinskom srodstvu sa Ešrefom Gracićem, starim prijeratnim pravnikom i kasnije advokatom, vjerujem da ste čuli za Ešu Gracića, Momi Mandiću se na suđenju za zločine, u svojstvu svjedoka odbrane, javno i glasno, zahvalio što mu je omogućio izlazak iz ratnog Sarajeva, negdje na početku rata, '92, a malo ko zna da je upravo tada iz Sarajeva izašao i mladi, tada dijete, Muhamed Gracić, sada Dennis Gratz, dakle, kako je mladi Dennis faktički bio bez posla, neovisno što je svoje znanje engleskog i njemačkog jezika registrirao u sudu i time imenovan sudskim tumačem, neovisno što mu je Ešo imao mnogo posla, i što mu, unatoč njegovoj pravničkoj diplomi, nije mogao davati teže predmete, obzirom na Dennisovu blagost i nesposobnost, moj otac se sjetio Dennisa i ponudio mu radno mjesto asistenta profesora na SSST. Zauzvrat je tražio moju političku poziciju u Dennisovoj Našoj stranci, na što je Dennis s radošću pristao. Istina, u užem rukovodstvu Naše stranke došlo je do neslaganja, neki su zaprijetili napuštanjem stranke, ali su moji prijatelji, Danis i Dino, ipak osnivači Naše stranke, i tamo vrlo uticajni, tako da je moj izbor i postavljenje ipak prošlo. Da, dobila sam vrlo značajno „radno mjesto“ jednu poziciju koja „odlučuje“, zadnji glas Stranke, zadnji izlaz u javnost – mjesto PR Naše stranke. Ja sam oduševljena, jer sam zadovoljila želju mog oca, koji je u Našoj stranci preopoznao novu političku snagu koja za koju godinu može dominirati političkom situacijom, bar u Federaciji.
Nudio je mene otac i Fahri, međutim, još od rata Fahro ne miriše mog oca, a vjerujem da je rivalitet nastao puno prije rata, kada su obojica radili za obavještajne službe bivše države, nudio je mene otac i Lagumdžiji, ali ovaj nije htio ni da čuje, obzirom na intezivnu ljubav sa Fahrom. U SDA ja sama ne bih htjela, nikako ne podnosim onog malog Tihića, sve je oko sebe rastjerao, sve one zaslužne ljude koji su stvarali ovo što imamo danas. Bojim se i da ne otjera prijatelje u Opštini centar i iz nekih kantonalnih službi, preko kojih smo uspjeli doći u posjed ove prelijepe Bobine vile. Šta ćemo jadan ti, ako nas odavde istjeraju? Vjerujem da sada neće, obzirom da sam sada i ja članica Naše stranke.

Ma neće, ubijeđena sam, pa moj otac je vlasnik najvećeg i najboljeg i najskupljeg univerziteta u BiH, moj otac je tamo zaposlio mnoge profesore koji imaju veze i poznanstva, a moj otac se i provukao kroz sud u Londonu kao nevin, iako cijeli grad zna da je i on „umočio prste u med“.

Eto, to je taj mali krug interesa, u čijem epicentru stoji moj otac. Ja sam samo marioneta, sve konce vuče moj otac, a iza njega stoje druge interesne grupe. Sve je to politika, a politika je... znaš šta već."
... i onda nađeš nekoga ko dobro govori engleski, recimo Eminu, pa ovaj scenario prodaš Melu Gibsonu da snimi "Conspiracy Theory, part 2."
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#8508 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by baxul »

poznanik wrote: „moj otac se i provukao kroz sud u Londonu kao nevin, iako cijeli grad zna da je i on „umočio prste u med“.
sram te bilo
doktor78
Posts: 3939
Joined: 14/09/2006 11:02

#8509 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by doktor78 »

Kao potencijalnom glasacu NS (mada ih u mojoj opcini i nema, ono malo kandidata sto je bilo na proslim izborima preslo u SBB :roll: ), ne svidja mi se cinjenica da je gdjica Ganic usla u istu. S pravom ili ne, ali oko doticne se podize dosta prasine (uglavnom u negativnom kontekstu) i mislim da njen ulazak u NS moze vise odmoci nego pomoci.
doktor78
Posts: 3939
Joined: 14/09/2006 11:02

#8510 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by doktor78 »

JThomas wrote:jel to moralno do kraja ispravno ili nije, o tome se može raspravljati. ali emina ganić u očima najvećeg broja potencijalnih glasača predstavlja dio postojećeg i ustoličenog kleptokratskog establišmenta. a NS ide na ljude koji su protiv tog establišmenta. i to je jako jednostavno.
:thumbup:
nosara wrote: emina ganic u nekoj stranci, to je kao kiselina u oci potencijalnim glasacima... Hocemo deena i hanu avdagic, kad je bal, nek' i hala gori...! :lol:
:thumbup:
Last edited by doktor78 on 31/07/2012 11:50, edited 1 time in total.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#8511 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by poznanik »

Corto Maltese wrote:... i onda nađeš nekoga ko dobro govori engleski, recimo Eminu, pa ovaj scenario prodaš Melu Gibsonu da snimi "Conspiracy Theory, part 2."

Zavjera bi bila teorija da je SDA vješto osmislila "upad" Ganićke u NS, kako bi njen elitizam izazvao negodovanja članstva i simpatizera, i kako bi se NS počela osipati, i time bitno oslabiti na jesenjim izborima, jer je očito da je, do Ganićke, NS bila u političkoj ekspanziji. Nakon Ganićke slijedi pad...

Ali ne vjerujem. Niti je Tihić toliko mudar i prepreden, niti su u NS toliko idiotizirani i nesposobni da shvate podmetanje, da prepoznaju "kukavičije jaje" sa funkcioniranjem Ganićke.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#8512 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by nosara »

Skijaš wrote: Ovdje se radi o tom da se Emina stavila na raspolaganje NS-u, a ako se ta kćerka rudara iz Breze uključi i pokaže da je kompetentnija, siguran sam da će to čelni ljudi stranke uvažiti.
:lol:

Nevjerovatno... :-)

Zasto mi je obrisan prethodni post...? :?
catania
Posts: 23
Joined: 31/07/2012 09:10

#8513 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by catania »

doktor78 wrote:Kao potencijalnom glasacu NS .
Hm....to potencijalni glasač NS je prilična floskula....i ja sam potencijalni glasač NS (posebno nakon ovog političkog i morlanog sunovrata SDP-a), ali očito da ja i ti (kao potencijalni glasači NS-a) imamo unekoliko različite percepcije makar nekih zbivanja. Meni se ova vrsta lažnog egalitarizma koji se ovdje propovjeda, te elitizma koji je takođe prisutan u postovima a zasniva se na premisi, mi obični, moralni, neiskvareni ljudi (paradoksalno, jer Eminu ovdje optužuju za elitizam, a meni je mnogo vidljiviji u postzovima ovdašnjih forumaša) je prilično degutantna.

Al naravno, NS ima svoje rukovodstvo, i valjda će znati u kojem smjeru vodi stranku. Ja lično mislim da ovo što je Peđa pisao o Ganićki je dobar smjer i pravi način rezonovanja i nekako NS uozbiljuje.....dopuštam mogućnost da griješim u smislu odjeka u biračkoj bazi....al onda ja nisam u tom kolu. Što opet naravno, nije neka velika šteta :D
doktor78
Posts: 3939
Joined: 14/09/2006 11:02

#8514 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by doktor78 »

catania wrote:
doktor78 wrote:Kao potencijalnom glasacu NS .
Hm....to potencijalni glasač NS je prilična floskula...
OK,do mene je, nisam se dobro izrazio.
Na opcim izborima sam na svim nivoima glasao za NS, ove godine i da hocu ne mogu,jer u mojoj opcini (bar koliko ja znam) nece ni biti kandidata iz NS.
Ali da ce ovakvi potezi utjecati na formiranje mog stava za koga (ne) glasati - hoce!
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8515 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Ja ne vidim sta se vise ima dodati o ovoj temi zvanoj PR Emina Ganic.

Vrlo vjerovatno i nesvjesno, sam Pedja, kao i glavni odbor NS su sve sami rekli ovim cinom. Rekli su ovim cinom, identicno kao da je Cedo u svojoj stranci za PR postavio sina Bogoljuba Karica, ili Vesna Pusic kcerku Todorica ( kada se vec i sami povezuju sa liberalima i socijalnim-liberalima u regionu)..a onda nastaviti prosipati suplju o moralu, preokretu gdje se politika bazira na moralnim nacelima, principijelnim stavovima i slicno.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#8516 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by antimobbing »

Skijaš wrote:
antimobbing wrote:Suština je da ratno-profiterska-nadri elita nema empatije prema svome narodu.
Osnuj stranku, okupi bolje kadrove i zakopaćemo ovu temu tako duboko na forumu da ju CIA neće naći.
Hadum se može oženiti ali mu brak sigurno neće uspjeti ...

Preneseno na osnivanje stranke koju spominješ - kokuzi i pošteni ljudi mogu osnovati stranku ali bez para neće moći ništa odraditi jer ne treba zanemariti utjecaj modernog bacanja sihira putem medija koji u glava ljudi površnog razmišljanja kreiraju sliku kakvu ustvari oni žele da vide ...

Ogromna je razlika između onoga ko ode u auto salon i kupi sebi za keš automobil u vrijednosti od 50 hiljada i onoga ko da bi imao tu istu vrijednost mora podići kredit na 30 godina …

Takvih u dugovima i kreditima je trenutno u BiH 99% koji su predvođenih od strane 1% ekstremno super bogate ratno-profiterske nadri-elite …

Nažalost, naš narod ne razmišlja i nada se milosti i razumijevanju od strane vođa bogataša ali jedno je sigurno, a to smo vidjeli i kroz historiju - bogataši nikad nisu imali empatije/sažaljenja/razumijevanja prema potrebama siromašnih, niti će je ikada imati …
stric
Posts: 263
Joined: 04/09/2008 08:03

#8517 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by stric »

Libero

ne znam kakko si lično mišljenje (PK), koji jeste visoko pozicionirani član NS, mogao pretvoriti u stav Glavnoh odbora ili nekog drugog organa stranke

stric
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8518 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

Ovdje - u ovoj citavoj prici - se uopste ne radi o tome da li se nekome svidja ili ne svidja to sto se Emina Ganic odlucila uclaniti u Nasu stranku. Ovdje se radi o njenom gradjanskom pravu da se uclani u Nasu stranku. Statut Nase stranke propisuje razloge zbog kojih neko ne moze postati nas clan i ta pravila vaze podjednako za sve gradjane BiH.
Ja nikada ne bih pristao biti clan politicke stranke koja bi arbitrarno uskratila to pravo nekom pojedincu.
Pravo na individualnost, na izbor licnog ideniteta, odbijanje kolektivne kao i krivnje zbog asocijacije, prezumpcija nevinosti i postivanja dostojanstva svake individue su, izmedju ostalih, postulati Nase stranke.

Cinjenica da forum dopusta depersonalizovanu komunikaciju moze i treba stvoriti prostor u kome se diskusije vode iskljucivo na osnovu argumenata. Narocito u etnicki podjeljenom drustvu u kojem se etnicka pripadnost, na osnovu predrasuda, identifikuje sa politickim opredjeljenjem. (Iz istog razloga zbog kojih su slova zajednicka i cirilici i latinici izabrana za registarske oznake. Napisati da "svi znamo da je neko lopov" nije argument.
Argumenti sa kojima se vrsi napad na njen karakter govore vise o psiholosko ideoloskom stanju autora.
(O cemu se zapravo radi kad forumas postavi pitanje ( Koliki je pausal u SKS?) - dobije od mene odgovor(800km) - a potom na ovoj ili na drugim temama i dalje siri neistinu (5000km) - prosudite sami).

Nase drustvo vec odavno a i sada u skoro svim aspektima funkcionise po "principima" koje neki forumasi zagovaraju.
Obrazovanje, dobivanje posla, tenderi,itd uglavnom zanemaruju uslovu propisane zakonima i pravilnicima i sansu dobivaju oni koji se nekome "svidjaju" zbog ovog ili onog razloga ili su u asocijaciji sa ovim ili onim.

Autoritet vlasti proizlazi iz moralnosti s kojom se ona vrsi i meni je jasno da se u zemlji u kojoj javni tuzioci javno objave
da imaju cvrste dokaze da je pocinjeno krivicno djelo da bi potom, bez skoro ikakvog objasnjenja, odustali od optuznice (afera "Reket", recimo) ne moze ocekivati da se gradjani drugacije ponasaju. Mi so vec godinama, iz dana u dan, "zapljusnuti" skandalima bez sudskog epiloga. Time je stvorena drustvena atmosfera - duh vremena - u kojoj je svakoga moguce optuziti za bilo sta bez ikakvih posljedica. Medijske imperije su izgradjene na tom principu. (Recimo, Dnevni Avaz, Oslobodjenje, "60 minuta").

Poenta. (Koju sam, doduse, vec jednom iznio na ovom forumu).
Sirenje osjecaja apatije i velicanje cinizma kao "cool" moralne pozicije su jedini uspjesan zajednicki projekat svih partija koje su bile i jesu na vlasti i koje imaju svoje medije. Njihov, konacni, cilj je stvaranje atmosfere u kojoj se gradjani osjecaju potpuno nemocno da bilo sta promjene i u kojoj na izbore izlaze samo njihovi vjerni glasaci. Jedan od najefikasnijih nacina sprijecavanja "demokratske, izborne, revolucije" je "ogadjivanje politike" i sirenje teze da su "svi isti".

U sociologiji i politickim naukama pojam drustveni kapital oznacava spremnost gradjanina jedne zemlje da se licno angazuje u ostvarivanju ciljeva koji direktno, primarno, koriste zajednici, a samo indirektno njemu.
Taj kapital je danas u nasoj zemlji na vrlo niskom nivou.
Prethodnih nekoliko stranica ovog foruma moglo bi posluziti ne samo kao dokaz toj konstataciji nego i ukazati na razloge zbog kojih stanje takvo.
Osnov za moralni odnos prema drugoj osobi, kategoricki imperativ koji - kolokvijalno receno - od nas zahtjeva da jedni druge tretiramo na nacin na koji i mi zelimo biti tretirani od drugih je anuliran i zamjenjen principom "svi protiv svih" ili
"svako protiv svakoga".

Najteza od svih reformi naseg drustva koje nas cekaju se odnosi upravo na ovo o cemu sam pisao u zadnjem pasusu.
Naravno, to samo pod uslovom da nam je cilj da jednog dana zivimo bezbjedno i lijepo u ovoj zemlji.


p.k.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#8519 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by antimobbing »

Pedja Kojovic wrote:Osnov za moralni odnos prema drugoj osobi, kategoricki imperativ koji - kolokvijalno receno - od nas zahtjeva da jedni druge tretiramo na nacin na koji i mi zelimo biti tretirani od drugih je anuliran i zamjenjen principom "svi protiv svih" ili ''svako protiv svakoga".
Uzrok stanja u kojem se nalazimo kao država i društvo jeste upravo ovo što si ti spomenuo,
''Homo homini lupus - čovjek je čovjeku vuk''.
Image
O ovom uzroku i kako je nastao, evo upravo na ovom forumu sam od 2009 godine napisao na stotine stranica ...

I opet ništa ...

Narod ili još bolje ''svjetina ili rulja'' kako ga u elitističkim krugovima nazivaju ništa ili sasvim plitko razmišlja da bi nešto promijenio ...

Očigledno da se je ovim razmišljanjem povela i vaša stranka, tako da uopće ne vidim neke razlike između vas ili bilo koje druge koja trenutno djeluje u BiH ...
Last edited by antimobbing on 31/07/2012 13:22, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#8520 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by nosara »

[quote="Pedja Kojovic"][/quote]

Demagogija... :-)

Koja je, uopste, tvoja zrtva...? Cime si nas zaduzio...? Sta je to zbog cega te treba gledat drugacije od ostalih "pausalaca"...?

Povedite mase na kordone, pa necete bit isti, majstore... :wink:

Do tada, zao mi je... :skoljka:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8521 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

stric wrote:Libero

ne znam kakko si lično mišljenje (PK), koji jeste visoko pozicionirani član NS, mogao pretvoriti u stav Glavnoh odbora ili nekog drugog organa stranke

stric
Pa nije li stav i glavnog odbora cim je vec odredjeno ime i prezime PR-a stranke. To nikako samoincijativno nije mogao uraditi jedan covjek.
Pedja Kojovic wrote:Ovdje - u ovoj citavoj prici - se uopste ne radi o tome da li se nekome svidja ili ne svidja to sto se Emina Ganic odlucila uclaniti u Nasu stranku. Ovdje se radi o njenom gradjanskom pravu da se uclani u Nasu stranku. Statut Nase stranke propisuje razloge zbog kojih neko ne moze postati nas clan i ta pravila vaze podjednako za sve gradjane BiH.
Ja nikada ne bih pristao biti clan politicke stranke koja bi arbitrarno uskratila to pravo nekom pojedincu.
Pravo na individualnost, na izbor licnog ideniteta, odbijanje kolektivne kao i krivnje zbog asocijacije, prezumpcija nevinosti i postivanja dostojanstva svake individue su, izmedju ostalih, postulati Nase stranke.




p.k.
Sada spinujes i ti Pedja. Niko ne dovodi u pitanje, dobrovoljno i smaovoljno uclanjenje te osobe u NS kao stranku slobodnih individualaca, ali svakako, neki od nas, dovode u pitanje postavljane te osobe na mjesto PR-a, sto je fakticki osoba preko koje se, narocito kroz kampanju za izbore, gleda na neku stranku.
Pedja Kojovic wrote:
Nase drustvo vec odavno a i sada u skoro svim aspektima funkcionise po "principima" koje neki forumasi zagovaraju.
Obrazovanje, dobivanje posla, tenderi,itd uglavnom zanemaruju uslovu propisane zakonima i pravilnicima i sansu dobivaju oni koji se nekome "svidjaju" zbog ovog ili onog razloga ili su u asocijaciji sa ovim ili onim.
I ovo ti je teza po kojoj branis porodicu Ganic i njihov nacin funkcionisanja, poslovanja i uspona?? Odlicno, sada sam itekako uvjeren da si jako jako subjektivan i zbog licnog prijateljstva sa EG zapravo sve ovo pokusavas preformulisati na nacin na koji to radis.

Ja se izvinjavam jos jednom Zagazaga, jer ima upozorenje da se prestane pricati o vome sto sam djelomicno morao spomenuti.

I dodao bih jos. U par navrata se moglo osjetiti neki vid podcjenjivackog odnosa, tipa: vi nista ne shvatate, mi smo tu neprikosnoveni autoriteti, nista vam nije jasno, vasi intelektualni(ne)kapaciteti ne mogu asorbovati sve ovo i slicno. To zaista moze da izazove osjecaj da na sve oko sebe gledas sa neke visine, podcjenjivacki. Za mene je to velko razocarenje kada si Ti Pedja u pitanju.

No dobro. Zivot i jeste sazet i od razocarenja, izmedju ostalog ;-)
Last edited by -LIBERO- on 31/07/2012 17:58, edited 1 time in total.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8522 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

antimobbing

Narod ili "svjetina ili rulja", kako kazete da ih nazivaju elitisticki krugovi a cije razmisljanje vi ocjenjujete nikakvim, odnosno "plitkim:, jedini i mogu donijeti promjene.
Ili zelite da kazete da narod u ovoj zemlji ima vlast kakvu zasluzuje?

p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8523 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

libero

Ja bih volio da stranacki organi odluce da je Emina Ganic zvanicni PR Nase stranke i da, naravno, ona pristane da to radi.
Posto mislim da to - zbog njene zelje- nece biti ni predlozeno, najmanje sto se nadam je ono sto sam i napisao- da ocekujem da ce nam pomoci da bolje organizujemo taj segment.
(Nisam u prilici da trazim svoj originalni post o Emini Ganic i provjerim da li sam napisao da ce Emina Ganic biti glasnogovornik stranke).

Nisam, ali ko zna sta ce biti u buducnosti, prijatelj sa Eminom Ganic. Zapravo, prvi put sam imao priliku da duze razgovaram s njom upravo povodom njenog ulaska u NS.

p.k.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#8524 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by antimobbing »

Pedja Kojovic wrote:antimobbing

Narod ili "svjetina ili rulja", kako kazete da ih nazivaju elitisticki krugovi a cije razmisljanje vi ocjenjujete nikakvim, odnosno "plitkim:, jedini i mogu donijeti promjene.
Ili zelite da kazete da narod u ovoj zemlji ima vlast kakvu zasluzuje?

p.k.
Upravo tako narod je jedini koji može donijeti promjene i narod ima upravo onakvu vlast kakvu zaista zaslužuje ...

Zašto?

Koja je razlika između onoga koji je DOLJE i uzima/daje mito u iznosu od 50 KM i onoga koji je GORE i uzima/daje mito u iznosu od 100.000 KM - nikakva - obadvojica su korumpirani!

Samo je pitanje u količini novca koji se uzima/daje.

Onaj koji danas uzima ili daje 50 KM mita sutra kada dođe u poziciju vlasti uzimat će milione jer je pokvaren kao čovjek.

Danas u našem narodu baviti se nepotizmom, mitom, korupcijom i kriminalom je postalo nešto sasvim NORMALNO.

Narod je taj koji izaziva krizu u BiH jer svi ti pojedinci koji su trenutno na vlasti dolaze iz našeg naroda, ulica, gradova i sela.

Nisu vanzemaljci – oni su naše pravo ogledalo. To smo mi narod.

Stoga, možemo hiljadu puta promijeniti vlast ali svi će se isto ponašati, sve dok se ne promjeni svijest običnog čovjeka iz NARODA koji projicira ovo stanje.

Zato će i riba uvijek da smrdi od glave (elite) - sve dok se od repa (naroda, svjetine, rulje kako ih ova ratno-profiterska nadri-elita naziva) ne očisti …
Last edited by antimobbing on 31/07/2012 14:13, edited 5 times in total.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8525 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

nosara

Da bi se "vlast valjala ulicom" neophodno je da gradjani imaju nadu da je promjena moguca, a upravo sam pisao o stanju te nade u nasem drustvu.
Mislim da je veliki dio naseg problema u tome sto stranke i politicari govore ono sto misle da narod zeli da cuje, a ne ono sto je dobro/potrebno/neophodno uraditi za sve i za svakog od nas i na duze staze.

p.k.
Locked