Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#8501 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aux »

Image

Poceo danas da citam i dosad mi je odlicna,posto filmove nisam nikad gledao mislim da ce ovo biti super zanimljivo iskustvo :-D
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#8502 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

James Joyce - Dubliners :)
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#8503 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cls »

Socijalna inteligencija - Danijel Colman
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#8504 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vazna »

Tariq Ali - Knjiga Salahudinova
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#8505 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Stoner »

Image
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#8506 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aux »

ImageImage

Poslije odlicnog prvog dijela red je i da se preostala dva dijela procitaju :D
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8507 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

Dervis i smrt spremni za citanje :D :D
User avatar
BAN___KAI
Posts: 799
Joined: 27/09/2012 15:36

#8508 Re: Šta trenutno čitate?

Post by BAN___KAI »

Image

Planirao sam da upišem psihologiju iduce godine i uzeo sam tu knjigu jer je kao najpoznatija za tu temu, meni je iskreno bila bezveze i veoma dosadna, a i smucila mi je psihologiju, lik je bio totalno opsjednut sexom :D

Ukoliko sanjate da vam ispadaju zubi to predstavlja kaznu za masturbiranje :-)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#8509 Re: Šta trenutno čitate?

Post by quarterback »

procitao 2 zadnje slobodne bosne i zakljucio da cu dobro razmisliti hocu li procitati i sljedecu
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#8510 Re: Šta trenutno čitate?

Post by almirony »

Ima li ko preporuku gdje bi mogao naći kakav roman na temu nordijske mitologije i sl?
Beavis
Posts: 677
Joined: 28/05/2010 19:43
Location: SA-DBR

#8511 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Beavis »

Nenad Velickovic - Djavo u Sarajevu, cekaju me i Ante Tomic - Gradjanin pokorni, Hrvoje Salkovic - Pala karta i Henri Miler - Rakova obratnica
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#8512 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Ultravox »

Image
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#8513 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cls »

BAN___KAI wrote:Image

Planirao sam da upišem psihologiju iduce godine i uzeo sam tu knjigu jer je kao najpoznatija za tu temu, meni je iskreno bila bezveze i veoma dosadna, a i smucila mi je psihologiju, lik je bio totalno opsjednut sexom :D

Ukoliko sanjate da vam ispadaju zubi to predstavlja kaznu za masturbiranje :-)
Moras da znas da je on prevazidjen. On i Adler su otisli u dvije krajnosti, jedan gleda sve kroz sex, dok drugi gleda sve kroz moc. Meni iskreno Jung najvise lezi i njegovi pogledi. Tako, da ti je moja topla preporuka da procitas nesto od Junga. :)
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#8514 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cLo »

almirony wrote:Ima li ko preporuku gdje bi mogao naći kakav roman na temu nordijske mitologije i sl?
http://www.gutenberg.org/files/1152/1152-h/1152-h.htm
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#8515 Re: Šta trenutno čitate?

Post by almirony »

cLo wrote:
almirony wrote:Ima li ko preporuku gdje bi mogao naći kakav roman na temu nordijske mitologije i sl?
http://www.gutenberg.org/files/1152/1152-h/1152-h.htm
:thumbup:
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#8516 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cLo »

almirony wrote:
cLo wrote:
almirony wrote:Ima li ko preporuku gdje bi mogao naći kakav roman na temu nordijske mitologije i sl?
http://www.gutenberg.org/files/1152/1152-h/1152-h.htm
:thumbup:
ako odgovara, evo ti još jedna :) ima i slike :D

https://www.gutenberg.org/files/37488/3 ... 7488-h.htm
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#8517 Re: Šta trenutno čitate?

Post by almirony »

cLo wrote: ako odgovara, evo ti još jedna :) ima i slike :D

https://www.gutenberg.org/files/37488/3 ... 7488-h.htm
:D ljepse je sa slikama :D

hvala :thumbup: polako guštat za ovu zimu
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#8518 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cLo »

almirony wrote:
cLo wrote: ako odgovara, evo ti još jedna :) ima i slike :D

https://www.gutenberg.org/files/37488/3 ... 7488-h.htm
:D ljepse je sa slikama :D

hvala :thumbup: polako guštat za ovu zimu
Imaš na ovoj stranici dosta knjiga https://www.gutenberg.org/
Možeš čitati cijelu zimu :D
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#8519 Re: Šta trenutno čitate?

Post by almirony »

Imam ja tona ebooks za readera, ali pogledah onu seriju Vikings, naložih se odmah :D Rekoh odoh šta potražiti na tu temu. Hvala svakako!
User avatar
BAN___KAI
Posts: 799
Joined: 27/09/2012 15:36

#8520 Re: Šta trenutno čitate?

Post by BAN___KAI »

cls wrote: Moras da znas da je on prevazidjen. On i Adler su otisli u dvije krajnosti, jedan gleda sve kroz sex, dok drugi gleda sve kroz moc. Meni iskreno Jung najvise lezi i njegovi pogledi. Tako, da ti je moja topla preporuka da procitas nesto od Junga. :)
Nisam citao ništa od Junga, pokusat cu s njim uskoro :) Uobicajeno volim citati psihološke knjige za samopomoc i unapredjenje, i kad sam procitao knjigu od Frojda shvatio sam da me ta ozbiljna vrsta psihologije ne interesuje :(

Zna li iko kakve dobre motivacijske knjige koje se mogu uzeti u gradskoj biblioteci ? Nešto poput knjiga od Napoleona Hilla ili Dale Carnegie, cak može i neka knjiga o budizmu :-D

Btw koristi li iko onaj Kindle tablet za citanje ?
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#8521 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cls »

BAN___KAI wrote:
cls wrote: Moras da znas da je on prevazidjen. On i Adler su otisli u dvije krajnosti, jedan gleda sve kroz sex, dok drugi gleda sve kroz moc. Meni iskreno Jung najvise lezi i njegovi pogledi. Tako, da ti je moja topla preporuka da procitas nesto od Junga. :)
Nisam citao ništa od Junga, pokusat cu s njim uskoro :) Uobicajeno volim citati psihološke knjige za samopomoc i unapredjenje, i kad sam procitao knjigu od Frojda shvatio sam da me ta ozbiljna vrsta psihologije ne interesuje :(

Zna li iko kakve dobre motivacijske knjige koje se mogu uzeti u gradskoj biblioteci ? Nešto poput knjiga od Napoleona Hilla ili Dale Carnegie, cak može i neka knjiga o budizmu :-D

Btw koristi li iko onaj Kindle tablet za citanje ?
Vidis kod mene obrnuto, ja vise volim citati ozbiljnu psihologiju. Tako da ti slabo sta mogu preporuciti, mozda put kojim se rjedje ide od M.Scott Peck.
Vezano za Kindel , nisam fan ali ko voli to mi je sasvim ok.
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#8522 Re: Šta trenutno čitate?

Post by safran »

BAN___KAI wrote:
Btw koristi li iko onaj Kindle tablet za citanje ?
Ne koristim tablet (fire) već obični e-reader i totalno sam navučena. Inače sam od onih što su mislili da miris i osjećaj knjige ništa ne može zamijeniti. Na Kindle sam se odlučila jer vremena za čitanje imam isključivo izvan kuće (čekaonice, red u pošti, banci itd.) a mrzim nosati knjige po torbama jer se oštećuju (a to ne volim). Kupila sam najobičniju, najjeftiniju verziju prije 2 godine. Bila sam toliko zadovoljna da sam ljetos kupila i paperwhite verziju sa kojom sam riješila problem čitanja u mraku. Odličan je ali me kod njega nervira touch screen (generalno ne volim touch).
User avatar
BAN___KAI
Posts: 799
Joined: 27/09/2012 15:36

#8523 Re: Šta trenutno čitate?

Post by BAN___KAI »

Cls: Možda mi se druge ozbiljnije knjige i svide, ova knjiga o frojdu je samo o omaškama, snovima i incestu, lik prica o omaškama 50 stranica pa sam to preskocio :D

Gradske bibliotke su pune psiholoških knjiga, ali ne i motivaciskih, zato i želim da kupim kindle, da mogu citati free preko neta.

Safran: Pa koliko si platila taj e-reader i ima li se igdje kupiti u Sarajevu ? Touch nije važan, gledao sam na piku i sve je preko 120km, cak su i jeftiniji pravi pc tableti, tj oni što mogu puštati filmove i igre.

A i gledao sam review obicnih e-readera i najveci je problem sporost prebacivanja stranica, trebaju 3 sekunde da se okrene druga strana :-)
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#8524 Re: Šta trenutno čitate?

Post by safran »

BAN___KAI wrote: Safran: Pa koliko si platila taj e-reader i ima li se igdje kupiti u Sarajevu ? Touch nije važan, gledao sam na piku i sve je preko 120km, cak su i jeftiniji pravi pc tableti, tj oni što mogu puštati filmove i igre.

A i gledao sam review obicnih e-readera i najveci je problem sporost prebacivanja stranica, trebaju 3 sekunde da se okrene druga strana :-)
Prvi sam kupila preko Amazona i poslala ga na adresu prijateljice u USA koje je za nekih par mjeseci dolazila u Sarajevo (koštao je 110 USD sa originalnim koricama).
A ovo ljeto sam potpuno nenadano, haman na poklon, dobila putovanje u USA i kupila paperwhite (118 + 40 USD uređaj i korice).
Prijateljica je kupila na pik.ba i zadovoljna je. Uređaj ispravan.
Za te 3 sec/stranica prvi put čujem. I stari i novi prebacuju stranice dovoljno brzo da na to i ne obraćam pažnju. Baterija drži jako dugo, punim ga otprilike jednom u 10-15 dana, naravno ovisno o tome koliko ga koristim.
User avatar
Damir0406
Posts: 319
Joined: 03/11/2011 17:40

#8525 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Damir0406 »

Image
Post Reply