
Poceo danas da citam i dosad mi je odlicna,posto filmove nisam nikad gledao mislim da ce ovo biti super zanimljivo iskustvo
Moderator: Chloe




Moras da znas da je on prevazidjen. On i Adler su otisli u dvije krajnosti, jedan gleda sve kroz sex, dok drugi gleda sve kroz moc. Meni iskreno Jung najvise lezi i njegovi pogledi. Tako, da ti je moja topla preporuka da procitas nesto od Junga.BAN___KAI wrote:
Planirao sam da upišem psihologiju iduce godine i uzeo sam tu knjigu jer je kao najpoznatija za tu temu, meni je iskreno bila bezveze i veoma dosadna, a i smucila mi je psihologiju, lik je bio totalno opsjednut sexom![]()
Ukoliko sanjate da vam ispadaju zubi to predstavlja kaznu za masturbiranje
http://www.gutenberg.org/files/1152/1152-h/1152-h.htmalmirony wrote:Ima li ko preporuku gdje bi mogao naći kakav roman na temu nordijske mitologije i sl?
cLo wrote:http://www.gutenberg.org/files/1152/1152-h/1152-h.htmalmirony wrote:Ima li ko preporuku gdje bi mogao naći kakav roman na temu nordijske mitologije i sl?
ako odgovara, evo ti još jednaalmirony wrote:cLo wrote:http://www.gutenberg.org/files/1152/1152-h/1152-h.htmalmirony wrote:Ima li ko preporuku gdje bi mogao naći kakav roman na temu nordijske mitologije i sl?
cLo wrote: ako odgovara, evo ti još jednaima i slike
![]()
https://www.gutenberg.org/files/37488/3 ... 7488-h.htm
Imaš na ovoj stranici dosta knjiga https://www.gutenberg.org/almirony wrote:cLo wrote: ako odgovara, evo ti još jednaima i slike
![]()
https://www.gutenberg.org/files/37488/3 ... 7488-h.htmljepse je sa slikama
![]()
hvalapolako guštat za ovu zimu
Nisam citao ništa od Junga, pokusat cu s njim uskorocls wrote: Moras da znas da je on prevazidjen. On i Adler su otisli u dvije krajnosti, jedan gleda sve kroz sex, dok drugi gleda sve kroz moc. Meni iskreno Jung najvise lezi i njegovi pogledi. Tako, da ti je moja topla preporuka da procitas nesto od Junga.
Vidis kod mene obrnuto, ja vise volim citati ozbiljnu psihologiju. Tako da ti slabo sta mogu preporuciti, mozda put kojim se rjedje ide od M.Scott Peck.BAN___KAI wrote:Nisam citao ništa od Junga, pokusat cu s njim uskorocls wrote: Moras da znas da je on prevazidjen. On i Adler su otisli u dvije krajnosti, jedan gleda sve kroz sex, dok drugi gleda sve kroz moc. Meni iskreno Jung najvise lezi i njegovi pogledi. Tako, da ti je moja topla preporuka da procitas nesto od Junga.Uobicajeno volim citati psihološke knjige za samopomoc i unapredjenje, i kad sam procitao knjigu od Frojda shvatio sam da me ta ozbiljna vrsta psihologije ne interesuje
![]()
Zna li iko kakve dobre motivacijske knjige koje se mogu uzeti u gradskoj biblioteci ? Nešto poput knjiga od Napoleona Hilla ili Dale Carnegie, cak može i neka knjiga o budizmu
Btw koristi li iko onaj Kindle tablet za citanje ?
Ne koristim tablet (fire) već obični e-reader i totalno sam navučena. Inače sam od onih što su mislili da miris i osjećaj knjige ništa ne može zamijeniti. Na Kindle sam se odlučila jer vremena za čitanje imam isključivo izvan kuće (čekaonice, red u pošti, banci itd.) a mrzim nosati knjige po torbama jer se oštećuju (a to ne volim). Kupila sam najobičniju, najjeftiniju verziju prije 2 godine. Bila sam toliko zadovoljna da sam ljetos kupila i paperwhite verziju sa kojom sam riješila problem čitanja u mraku. Odličan je ali me kod njega nervira touch screen (generalno ne volim touch).BAN___KAI wrote:
Btw koristi li iko onaj Kindle tablet za citanje ?
Prvi sam kupila preko Amazona i poslala ga na adresu prijateljice u USA koje je za nekih par mjeseci dolazila u Sarajevo (koštao je 110 USD sa originalnim koricama).BAN___KAI wrote: Safran: Pa koliko si platila taj e-reader i ima li se igdje kupiti u Sarajevu ? Touch nije važan, gledao sam na piku i sve je preko 120km, cak su i jeftiniji pravi pc tableti, tj oni što mogu puštati filmove i igre.
A i gledao sam review obicnih e-readera i najveci je problem sporost prebacivanja stranica, trebaju 3 sekunde da se okrene druga strana