Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
kakaljin
Posts: 13492
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8501 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

sarayewo wrote:
Logovan wrote:Počela rekonstrukcija Ulice Koševo u centru Sarajeva

https://www.klix.ba/vijesti/bih/pocela- ... /190723061

:thumbup: :thumbup:
Treba konacno rijesiti problem taxi standa na dnu ulice kod skretanja u Danijela Ozme i onda stati u kraj parkiranju u desnoj traci da se moze voziti u dvije trake do Titove. Napravljena ulica sa dvije trake prije 15 godina, taksisti odbili da premjeste stand, krenulo se parkirati iza njih i sve po starom.
Ali prvo napraviti da mozes iz tri trake desno skrenuti u titovu, a ne da krajnja lijeva bude samo za pravo, vec i pravo i desno. i ako budu dvije trake onda autobusi nece moci skretati po propisu u sutjesku jer nemaju dovoljno prostora iz desne trake da skrenu, a kada skrecu iz lijeve onda prave prekrsaj, dok kada je parking u desnoj traci onda nisu u prekrsaju.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8502 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by amar1994 »

User avatar
Logovan
Posts: 102719
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8503 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Logovan »

Šta se ovo dešava?

Mislim da sanjam, probudite me!
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8504 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by amar1994 »

:lol: :run:
kakaljin
Posts: 13492
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8505 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

Napokon da je neko poceo da radi kako treba.
trolejbus1921
Posts: 224
Joined: 07/01/2019 21:56

#8506 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by trolejbus1921 »

Thorgerson wrote: Umjesto da se radi po danu i odradi kako treba, ministar je namjerno zbog populizma naredio da se radi po noći, kada je slaba vidljivost. I sigurno je slabo odrađeno, jer je rađeno po mraku.
[/quote]
Ma ovo je samo krpljenje.

Da se po danu radilo onda bi bilo kuku guzve nijde tramvaja i sl

I treba forsirati po nocu da se radi,imaju svjetla pa nije 18 vijek.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#8507 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by славянин »

Pa ja , ako se radi po noci ne vidi se i nece ispast dobro :lol: :run:

Napokon da se neko sjetio da radi ulice u gradu van dnevnih guzvi i haosa. :thumbup:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18742
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#8508 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by problemnatravunu »

Image
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#8509 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

liaar wrote:
Thorgerson wrote: Umjesto da se radi po danu i odradi kako treba, ministar je namjerno zbog populizma naredio da se radi po noći, kada je slaba vidljivost. I sigurno je slabo odrađeno, jer je rađeno po mraku.
je l' se šališ ?
Pa naravno da se šalim jebote.

Ovako im je 10x lakše odraditi posao. Prvo nema toplina, drugo nema gužve. I ovaj posao koji su završili preko noći, da su radili po danu trebalo bi im 2 dana. Možda i više.

:thumbup:
User avatar
liaar
Posts: 3944
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#8510 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by liaar »

Thorgerson wrote:
liaar wrote:
Thorgerson wrote: Umjesto da se radi po danu i odradi kako treba, ministar je namjerno zbog populizma naredio da se radi po noći, kada je slaba vidljivost. I sigurno je slabo odrađeno, jer je rađeno po mraku.
je l' se šališ ?
Pa naravno da se šalim jebote.

Ovako im je 10x lakše odraditi posao. Prvo nema toplina, drugo nema gužve. I ovaj posao koji su završili preko noći, da su radili po danu trebalo bi im 2 dana. Možda i više.

:thumbup:
Bježi, nasikira me ja pomislio ti otišao u glavi :D
nebogori
Posts: 681
Joined: 20/05/2019 10:23

#8511 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by nebogori »

bojim se da ce sve ulice napraviti pa nece imati sta raditi :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8512 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

https://www.akta.ba/investicije/prezaht ... u-ks/90753

Vidim spominju led semafore, hoce li i ovo opet aktivirati
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#8513 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by P308 »

mk ultra wrote:https://www.akta.ba/investicije/prezaht ... u-ks/90753

Vidim spominju led semafore, hoce li i ovo opet aktivirati
Nekad se spominjala i potpuna rekonstrukcija javne rasvjete u gradu. Sta je bilo s tim?
nebogori
Posts: 681
Joined: 20/05/2019 10:23

#8515 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by nebogori »

P308 wrote:
mk ultra wrote:https://www.akta.ba/investicije/prezaht ... u-ks/90753

Vidim spominju led semafore, hoce li i ovo opet aktivirati
Nekad se spominjala i potpuna rekonstrukcija javne rasvjete u gradu. Sta je bilo s tim?
sto se tice javne rasvjete ja vidim dosta onih led lampi
e sad koliko je toga zamjenjeno ne znam
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8516 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

mk ultra wrote:https://i.ibb.co/KwhCvXS/20190718-110848.jpg

Ko ga je ovdje postavio :-)

I jos gledaj ove sto se prestrojavaju iz lijeve u desnu traku bas ovdje, a ove brze u desnoj nema sanse da vidis od znaka...
Image

Izleti, prikoci jer od znaka ne vidi, ovaj iza i ne gleda i buum

Svaki dan barem 2 imaju ovdje... i uglavnom sve zagvaljujuci znaku od kojeg se nista ne vidi...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8517 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by amar1994 »

iako mi je zao sto cu ovo reci ali valjda zahvaljujuci dzamiji,od koje se nije mogla prikljucna traka/traka za ubrzanje napraviti :-) :bih: :run:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#8518 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by dadoka84 »

Inat memićeva džamija
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#8519 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Hajvan »

vecina ovih novih dzamija po lokalitetima, te povrsini placa na kojem su izgradjene djeluju ko inat…
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#8520 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by dadoka84 »

Ima dosta toga na svim stranama. Nažalost.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8521 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

amar1994 wrote:iako mi je zao sto cu ovo reci ali valjda zahvaljujuci dzamiji,od koje se nije mogla prikljucna traka/traka za ubrzanje napraviti :-) :bih: :run:
Ima dzamija jos 30m zemljista prema terminalu, sad je tu i parking i fontana
User avatar
corvus_edin
Posts: 325
Joined: 11/07/2009 09:45

#8522 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by corvus_edin »

... a sta zna primitivizam... :koluta:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18742
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#8523 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by problemnatravunu »

Božija volja.... :mrgreen:
mistek
Posts: 3800
Joined: 23/05/2010 15:16

#8524 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mistek »

Saniraju i Halida Kajtaza tokom noći :-D
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#8525 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

Jučer opet auto izletilo sa ceste Blažuj - Ilidža.

Ništa. Čekat ćemo i dalje da neko pogine, pa možda nešto da uradimo.
Post Reply