Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Kakav je ovaj TV, trebao bi kupiti u narednim danima novi TV, pratim ovu temu ali tesko je za nas laike sve ove cake pohvatati pa samostalno odluciti. Dakle je ovo best buy ili sta
Odlican TV, dobar HDR, odlican i kao monitor za PC ili za konzolu za igranje, samo bi trebao biti 60Hz refresh rate barem po Display Specifications site, iz te serije Q6 ima ih i sa 120 Hz panelima.
Kakav je ovaj TV, trebao bi kupiti u narednim danima novi TV, pratim ovu temu ali tesko je za nas laike sve ove cake pohvatati pa samostalno odluciti. Dakle je ovo best buy ili sta
Kakav je ovaj TV, trebao bi kupiti u narednim danima novi TV, pratim ovu temu ali tesko je za nas laike sve ove cake pohvatati pa samostalno odluciti. Dakle je ovo best buy ili sta
Kakav je ovaj TV, trebao bi kupiti u narednim danima novi TV, pratim ovu temu ali tesko je za nas laike sve ove cake pohvatati pa samostalno odluciti. Dakle je ovo best buy ili sta
Odlican TV, dobar HDR, odlican i kao monitor za PC ili za konzolu za igranje, samo bi trebao biti 60Hz refresh rate barem po Display Specifications site, iz te serije Q6 ima ih i sa 120 Hz panelima.
Nije 50(60)Hz nego 100(120)Hz. Samo je 49 inch-na verzija Q6FN sa 50Hz panelom a sve ostale velicine Q6FN su sa 100Hz panelom.
Intelinside wrote:Pozdrav,
Imam Philips 4k tv i imam problem sa kvalitetom slike. U pitanju su naravno SD kanali.
Na vecini kanala slika je losa. Desava se da kada gledam neki film, neki predmeti izgledaju da imaju "ostre" ivice. Napr naocare imaju ostre linije, auta, autoput. Kao da se te linije pomjeraju.ostrina slike u podesavanjima je normalno podesena,nije do toga. Ne znam kako da objasnim :/
Povecaj redukciju suma, smanji ostrinu a najbolje rjesenje je da se vise udaljis od TV-a(ako si u mogucnosti). Nazalost, osim navedenih, ne postoje neka pametnija rjesenja da bi SD sadrzaj izgledao bolje.
Odlican TV, dobar HDR, odlican i kao monitor za PC ili za konzolu za igranje, samo bi trebao biti 60Hz refresh rate barem po Display Specifications site, iz te serije Q6 ima ih i sa 120 Hz panelima.
Nije 50(60)Hz nego 100(120)Hz. Samo je 49 inch-na verzija Q6FN sa 50Hz panelom a sve ostale velicine Q6FN su sa 100Hz panelom.
Odlican TV, dobar HDR, odlican i kao monitor za PC ili za konzolu za igranje, samo bi trebao biti 60Hz refresh rate barem po Display Specifications site, iz te serije Q6 ima ih i sa 120 Hz panelima.
Nije 50(60)Hz nego 100(120)Hz. Samo je 49 inch-na verzija Q6FN sa 50Hz panelom a sve ostale velicine Q6FN su sa 100Hz panelom.
Jel to dobro sto je 100(120)Hz
Nije dobro nego je super. I za CRT televizore, koji inace imaju istu pokretnu i staticnu rezoluciju, je bilo dobro kada su bili 100Hz(mada ih je bilo i od 200Hz) ali za LCD/LED televizore je to vise nego dobro iz razloga sto LCD tehnologija sama po sebi ima losu pokretnu rezoluciju a 100Hz paneli imaju znacajno manje zamucenja(blur-a) kod pokretnih scena nego 50Hz paneli.
720p is 1,280 pixels displayed across a screen horizontally and 720 pixels displayed down a screen vertically.
This means that 720 horizontal lines or pixel rows are sent to a TV or other display device progressively, or each line or row sent following another (that is where the "p" comes from). The entire image (720 lines or pixel rows) is sent every 60th of a second (or twice every 30th of a second).
The total number of pixels displayed on the entire 720p screen surface is 921,600 (slightly less than 1 megapixel in digital camera terms).
What 1080i Is
1080i is 1,920 pixels arranged horizontally and 1,080 pixels arranged vertically. This means that 1,080 horizontal lines (pixel rows) are sent to a TV alternately (referred to as an interlaced signal). All the odd lines or pixel rows are sent to the TV first, followed by all the even lines or pixel rows.
Since a 1080i is interlaced, only 540 lines (or half the detail) are sent every 60th of a second, with all the detail sent every 30th of a second. 1080i produces more detail than 720p, but since the increased detail is only sent every 1/30th of a second, rather than 1/60th of a second, fast moving objects will exhibit slight interlacing artifacts, which can appear to look like jagged edges or a slightly blurred effect.
The total number of pixels contained in a complete 1080i signal, once both interlaced lines or rows are combined, totals 2,073,600. However, only about 1,036,800 pixels are sent every 60th of a second.
amar1994 wrote:ne postoji 750p,ima 720p i da bolji je od 1080i kad je u pitanju slika u pokretu(citaj tada se najvise gubi opsti kvalitet video zapisa)
720p is 1,280 pixels displayed across a screen horizontally and 720 pixels displayed down a screen vertically.
This means that 720 horizontal lines or pixel rows are sent to a TV or other display device progressively, or each line or row sent following another (that is where the "p" comes from). The entire image (720 lines or pixel rows) is sent every 60th of a second (or twice every 30th of a second).
The total number of pixels displayed on the entire 720p screen surface is 921,600 (slightly less than 1 megapixel in digital camera terms).
What 1080i Is
1080i is 1,920 pixels arranged horizontally and 1,080 pixels arranged vertically. This means that 1,080 horizontal lines (pixel rows) are sent to a TV alternately (referred to as an interlaced signal). All the odd lines or pixel rows are sent to the TV first, followed by all the even lines or pixel rows.
Since a 1080i is interlaced, only 540 lines (or half the detail) are sent every 60th of a second, with all the detail sent every 30th of a second. 1080i produces more detail than 720p, but since the increased detail is only sent every 1/30th of a second, rather than 1/60th of a second, fast moving objects will exhibit slight interlacing artifacts, which can appear to look like jagged edges or a slightly blurred effect.
The total number of pixels contained in a complete 1080i signal, once both interlaced lines or rows are combined, totals 2,073,600. However, only about 1,036,800 pixels are sent every 60th of a second.
720 jbg greška u kucanju. Hvala na objašnjenju. Na t-mah dvb-c digitali na info piše signal 1080i 25hz, a stb moja Tv ima mogućnost podešavanja izlazne rezolucije, mada ne mogu okom primjetiti razliku koju god da odaberem, sve isto, zato pitam ima li kakve veze koja je odabrana
sencobih wrote:
720 jbg greška u kucanju. Hvala na objašnjenju. Na t-mah dvb-c digitali na info piše signal 1080i 25hz, a stb moja Tv ima mogućnost podešavanja izlazne rezolucije, mada ne mogu okom primjetiti razliku koju god da odaberem, sve isto, zato pitam ima li kakve veze koja je odabrana
Ma nema veze,to je samo output STB-a,signal koji dolazi u njega je i dalje 1080i 25Hz/50fps,al mozes staviti 720p i neces imati problema,ja sam stavio 1080p i ako nista bistrija su slova STB menija
sencobih wrote:
720 jbg greška u kucanju. Hvala na objašnjenju. Na t-mah dvb-c digitali na info piše signal 1080i 25hz, a stb moja Tv ima mogućnost podešavanja izlazne rezolucije, mada ne mogu okom primjetiti razliku koju god da odaberem, sve isto, zato pitam ima li kakve veze koja je odabrana
Ma nema veze,to je samo output STB-a,signal koji dolazi u njega je i dalje 1080i 25Hz/50fps,al mozes staviti 720p i neces imati problema,ja sam stavio 1080p i ako nista bistrija su slova STB menija
Znači stavio na stb-u izlaz na 720p ili na 1080i to ne utiče ništa na kvalitetu slike? Kako ti operater signal šalje tako ti je.
sencobih wrote:
720 jbg greška u kucanju. Hvala na objašnjenju. Na t-mah dvb-c digitali na info piše signal 1080i 25hz, a stb moja Tv ima mogućnost podešavanja izlazne rezolucije, mada ne mogu okom primjetiti razliku koju god da odaberem, sve isto, zato pitam ima li kakve veze koja je odabrana
Ma nema veze,to je samo output STB-a,signal koji dolazi u njega je i dalje 1080i 25Hz/50fps,al mozes staviti 720p i neces imati problema,ja sam stavio 1080p i ako nista bistrija su slova STB menija
Znači stavio na stb-u izlaz na 720p ili na 1080i to ne utiče ništa na kvalitetu slike? Kako ti operater signal šalje tako ti je.