Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#8501 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by motorola01 »

van Basten wrote:e jbg... šteta. ima li gdje spisak kanala koji se nalaze na D3GO?
Tesko da ces moci gledati tekmu jer oni "zatamne" taj kanal u vrijeme nekog "specijalnog dogadjaja". Ja sam prosle godine pokusao preko D3GO gledati tekmu Barsa-Real i nisu dali. Ostali kanali uredno radili, ali taj sportklub ne. Usput da samo prijavim da sam jucer po prvi put gledao tv sa prikljuckom MOJATV-e i mogu vam reci da je MOJATV puno bolje rjesenje od telemacha, sto zbog kvaliteta slike, to zbog ponudjenih kanala.
User avatar
plagijator1975
Posts: 2596
Joined: 13/07/2011 23:13

#8502 Re: Odg: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by plagijator1975 »

motorola01 wrote:
van Basten wrote:e jbg... šteta. ima li gdje spisak kanala koji se nalaze na D3GO?
Tesko da ces moci gledati tekmu jer oni "zatamne" taj kanal u vrijeme nekog "specijalnog dogadjaja". Ja sam prosle godine pokusao preko D3GO gledati tekmu Barsa-Real i nisu dali. Ostali kanali uredno radili, ali taj sportklub ne. Usput da samo prijavim da sam jucer po prvi put gledao tv sa prikljuckom MOJATV-e i mogu vam reci da je MOJATV puno bolje rjesenje od telemacha, sto zbog kvaliteta slike, to zbog ponudjenih kanala.
Dok Dzeko igra u Premier ligi, ništa MOJATV

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#8503 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

motorola01 wrote:
van Basten wrote:e jbg... šteta. ima li gdje spisak kanala koji se nalaze na D3GO?
Tesko da ces moci gledati tekmu jer oni "zatamne" taj kanal u vrijeme nekog "specijalnog dogadjaja". Ja sam prosle godine pokusao preko D3GO gledati tekmu Barsa-Real i nisu dali. Ostali kanali uredno radili, ali taj sportklub ne. Usput da samo prijavim da sam jucer po prvi put gledao tv sa prikljuckom MOJATV-e i mogu vam reci da je MOJATV puno bolje rjesenje od telemacha, sto zbog kvaliteta slike, to zbog ponudjenih kanala.
D3GO je radio perfektno dok nisu uveli ograničenje gledanja na drugim mrežama. Jaran je koristio moj profil više od pola godine i mogao je gledati kanale koje sam mogao i ja, naročito spotklub za vrijeme Wimbledona jer nije imao drugu mogućnost da gleda. To je vjerovatno bila greška na servisu, pa ni sad ne zatamnjuju HRT2 kad je na D3 zatamnjeno
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#8504 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by seoBIH »

Potpuno je netacno da se i jdan kanal zatamni na d3go kada gledas s telemach mreze. Vjerovatno si krositio internet nekog drugog providera i zato je bilo zatamnjeno.

Ponavljam, na d3go se ni jedan kanal ne zatamnjuje.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#8505 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by motorola01 »

doff wrote:
motorola01 wrote:
van Basten wrote:e jbg... šteta. ima li gdje spisak kanala koji se nalaze na D3GO?
Tesko da ces moci gledati tekmu jer oni "zatamne" taj kanal u vrijeme nekog "specijalnog dogadjaja". Ja sam prosle godine pokusao preko D3GO gledati tekmu Barsa-Real i nisu dali. Ostali kanali uredno radili, ali taj sportklub ne. Usput da samo prijavim da sam jucer po prvi put gledao tv sa prikljuckom MOJATV-e i mogu vam reci da je MOJATV puno bolje rjesenje od telemacha, sto zbog kvaliteta slike, to zbog ponudjenih kanala.
D3GO je radio perfektno dok nisu uveli ograničenje gledanja na drugim mrežama. Jaran je koristio moj profil više od pola godine i mogao je gledati kanale koje sam mogao i ja, naročito spotklub za vrijeme Wimbledona jer nije imao drugu mogućnost da gleda. To je vjerovatno bila greška na servisu, pa ni sad ne zatamnjuju HRT2 kad je na D3 zatamnjeno
Sumnjam da je greska bila. Napravio hot spot sa svog telefona( bht) i na sportklub da gledam tekmu, kad nece :oops: .Probam ostale kanale i svi uredno rade, samo tekma nece tako da nema nekog hajra od D3GO jer kad ti najvise treba, on ne radi. A ovako u kuci ti i ne treba jer imas tv prijemnike.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#8506 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by seoBIH »

Kao sto sam ti i rekao, gledao si kanal s drugog providera a ne s telemacha. Nekada su na taj nacin zatamnivali neke kanale, ali nikada kada gledas s TM mreze.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#8507 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by motorola01 »

123456789 wrote:Potpuno je netacno da se i jdan kanal zatamni na d3go kada gledas s telemach mreze. Vjerovatno si krositio internet nekog drugog providera i zato je bilo zatamnjeno.

Ponavljam, na d3go se ni jedan kanal ne zatamnjuje.
Naravno da sam koristio internet drugog provajdera. Prije na par dana sam ovdje pitao za gledanje preko drugih provajdera i svi rekli da radi ko singerica i ja sav sretan. Kad je zatrebalo, pusiona.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#8508 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by motorola01 »

123456789 wrote:Kao sto sam ti i rekao, gledao si kanal s drugog providera a ne s telemacha. Nekada su na taj nacin zatamnivali neke kanale, ali nikada kada gledas s TM mreze.
Pa hebemu mater, koji ce mi d3go ako ga mogu gledati samo preko telemacha? Koja mu je svrha, jer da imam trenutno dostupnu telemach mrezu, gledao bih ga na tv prijemniku, a ne na tabletu?!
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#8509 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by seoBIH »

motorola01 wrote:
123456789 wrote:Kao sto sam ti i rekao, gledao si kanal s drugog providera a ne s telemacha. Nekada su na taj nacin zatamnivali neke kanale, ali nikada kada gledas s TM mreze.
Pa hebemu mater, koji ce mi d3go ako ga mogu gledati samo preko telemacha? Koja mu je svrha, jer da imam trenutno dostupnu telemach mrezu, gledao bih ga na tv prijemniku, a ne na tabletu?!
U potpunosti se slazem s tobom, no to su uradili jer se vjerovatno zloupotrjebljavalo :) Bas kao sto si ti naveo da si dao drugu nisi jedini slucaji radi toga su blokirali. Telemach je imao prednost nad svima, a posebno nad telekomom jer si mogao korsitit d3go na svim mrezama, ali su tu prednost ispustili kada su zabranili.

Do prije 2 mejseca si mogao gledac cak i izvan drzave, ali nema vise :)
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#8510 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by motorola01 »

Nisam ja nikome dao svoju sifru niti mi je palo na pamet, niti je ko trazio. Zamjenio si me s nekim, ali nebitno. Ne znam zasto ne dopuste koristenje d3go na svim mrezama, s tim da u isto vrijeme se moze koristiti sifra samo sa jedne IP adrese. Zanci mozes ti dati kome hoces, ali moze koristiti samo onaj koji se prvi logovao i tada nece niko nikome dati svoju sifru zbog mogucnosti blokade koristenja te usluge.
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#8511 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

motorola01 wrote:Tesko da ces moci gledati tekmu jer oni "zatamne" taj kanal u vrijeme nekog "specijalnog dogadjaja". Ja sam prosle godine pokusao preko D3GO gledati tekmu Barsa-Real i nisu dali. Ostali kanali uredno radili, ali taj sportklub ne. Usput da samo prijavim da sam jucer po prvi put gledao tv sa prikljuckom MOJATV-e i mogu vam reci da je MOJATV puno bolje rjesenje od telemacha, sto zbog kvaliteta slike, to zbog ponudjenih kanala.
Jesi uspoređivao moju tv s telemachovom analognom ponudom ili digitalnom? To je jako bitno kao i to ako je digitalna koji je receiver bio u pitanju?
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#8512 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by motorola01 »

fortaleza wrote:
motorola01 wrote:Tesko da ces moci gledati tekmu jer oni "zatamne" taj kanal u vrijeme nekog "specijalnog dogadjaja". Ja sam prosle godine pokusao preko D3GO gledati tekmu Barsa-Real i nisu dali. Ostali kanali uredno radili, ali taj sportklub ne. Usput da samo prijavim da sam jucer po prvi put gledao tv sa prikljuckom MOJATV-e i mogu vam reci da je MOJATV puno bolje rjesenje od telemacha, sto zbog kvaliteta slike, to zbog ponudjenih kanala.
Jesi uspoređivao moju tv s telemachovom analognom ponudom ili digitalnom? To je jako bitno kao i to ako je digitalna koji je receiver bio u pitanju?
Prvenstveno sam mislio na analognu i tu se nema sta usporedjivati, ali i u odnosu na digitalnu je mislim bolja slika( kuci imam i digitalnu-d3 i analognu). A ovo sto sam gledao MOJATV, gledao sam na "starom" tv-u( u narodu poznat kao "guzonja" :D ) i mogu smao zamisliti kako je na nekom novijem LCD ili LED tv-u. A sto se tice ponude kanala i ona je dosta bolja i po meni su jedina mana ovi sportski kanali, odnosno Arena vs Sportklub i tu je po meni jedino telemach u prednosti. Ukoliko im slucajno MOJATV i to uzme, oni vise nemaju sta traziti u BIH-a.
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#8513 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

motorola01 wrote:Prvenstveno sam mislio na analognu i tu se nema sta usporedjivati, ali i u odnosu na digitalnu je mislim bolja slika( kuci imam i digitalnu-d3 i analognu). A ovo sto sam gledao MOJATV, gledao sam na "starom" tv-u( u narodu poznat kao "guzonja" :D ) i mogu smao zamisliti kako je na nekom novijem LCD ili LED tv-u. A sto se tice ponude kanala i ona je dosta bolja i po meni su jedina mana ovi sportski kanali, odnosno Arena vs Sportklub i tu je po meni jedino telemach u prednosti. Ukoliko im slucajno MOJATV i to uzme, oni vise nemaju sta traziti u BIH-a.
Naravno da analogna televizija ne uspoređuje s digitalnom, jedino se može praviti usporedba između moje tv i d3 digitalne.

Slika SD kanala bilo iptv ili digitalne kabelske je mnogo BOLJA na guzonji nego na LCD-u i slično. Znači na novom televizoru slika može biti jedino lošija, ne bolja, kvaliteta slike između tih dviju tehnologija je subjektivan osjećaj, iptv je uvjetno rečeno bolja tehnologija zbog dodatnih mogućnosti, interneta, you tubea, i slično.

Moja tv nikad neće uzeti Sportklub kanale jer je Telemach defacto vlasnik tih programa i njima ucjenjuje druge operatere baš kao što Mitrović ucjenjuje Telemach zbog pink paketa.
Last edited by fortaleza on 25/08/2013 15:55, edited 1 time in total.
kakaljin
Posts: 13502
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8514 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

motorola01 wrote:
123456789 wrote:Kao sto sam ti i rekao, gledao si kanal s drugog providera a ne s telemacha. Nekada su na taj nacin zatamnivali neke kanale, ali nikada kada gledas s TM mreze.
Pa hebemu mater, koji ce mi d3go ako ga mogu gledati samo preko telemacha? Koja mu je svrha, jer da imam trenutno dostupnu telemach mrezu, gledao bih ga na tv prijemniku, a ne na tabletu?!
Izgleda je svrha samo markentinski trik i nista vise. Jer ko ima internet ima i TV tako da nece gledati na racunaru i tabletu.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#8515 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by seoBIH »

Ko ima jedan TV dobra stvar :)
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#8516 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

Jest, al zašto se zove d3GO. Nije sigurno da ga gledam u kuci!

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#8517 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

mumi80 wrote:Jest, al zašto se zove d3GO. Nije sigurno da ga gledam u kuci!

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
Baš, nazvali ga "Go" a ne možeš bukvalno maknuti od svoje konekcije da bi gledao! Levati! :lol:
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#8518 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

Imala ko ugovor pri ruci?Sta stoji u ugovoru?

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#8519 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Ako u kuci imam kablovsku na 2 TV-a,na jednom digitalnu koliko kosta da se kabl kablovske razvede na jos jedan Tv?
Je li ono 20 KM,ne znam sam da razvodim to. :skoljka:
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#8520 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

Pa ako nećeš digitalnu ne kosta te nista,osim kabla.Ako hoćeš digitalnu,onaj početni paket te kosta 3 KM. Resiver ne plaćaš nego dobiješ na korištenje besplatno.

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
lozze
Posts: 385
Joined: 19/01/2008 15:37

#8521 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by lozze »

Ovo je fuj sta ovi rade sa d3go...pa sta nas ogranicavate sa kanalima...onda ukinite skroz d3go jer nema nikakve svrhe da se sad koristi...koji ce mi djavo u kuci d3go kad imam tv...kad izadjem vani,svi kanali koji valjaju su zabranjeni....fuj

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
lozze
Posts: 385
Joined: 19/01/2008 15:37

#8522 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by lozze »

Bio sad na moru, d3go radio ko sat,sve sam mogao da gledam i utakmice na sportklub...vrati se kuci ne moze nista,osim na telemach mrezi :///

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#8523 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

mumi80 wrote:Pa ako nećeš digitalnu ne kosta te nista,osim kabla.Ako hoćeš digitalnu,onaj početni paket te kosta 3 KM. Resiver ne plaćaš nego dobiješ na korištenje besplatno.

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
Ma hocu samo kablovsku,ne moram u svakoj sobi imati digitalnu.
Koliko kosta taj kabl. :D
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#8524 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

Duplo jeftinije nego sto oni naplate :wink: Ma ima ga po 40 pf

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#8525 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Ma hajd valjda ne bude vise od 20 maraka,toliko sam spreman da izdvojim.
Ne znam koga da nazovem,probat cu sutra info centar. :D
Locked