Kakvi smo sa Akvaristikom

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Bekir_SA
Posts: 220
Joined: 24/11/2009 01:05

#851 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Bekir_SA »

kod mene je E900 i zadovoljan sam sa njim....
User avatar
Takashi Amano
Posts: 48
Joined: 10/08/2009 22:24

#852 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Takashi Amano »

doktor78 wrote:@Takashi: Koliko si platio filter i gdje si ga kupio?
Filter me izasao 250KM, kod Armana sam uzeo cjena je bila jeftinija kao stalnoj musteriji... Sada ne znam kolika ce mu cjena bit, mozda nesta malo skuplja... Tek ih je dobio ne znam koliko ima ja sam vidio ja mislim 3-4 komada... Znajuci od prije, a i dodatno sam se sinoc informisao radi svoju ulogu predobro...
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#853 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

To Amano; hahahah neka je hairli da cisti dobro...a moram malo ruzit one indijance sta ces vidis kako su se neki dan razletili kad smo isli filter uzet hahahaha...nema lijevo desno... mora da je Arman citao post :-D elem ja jos samo co2 da kupim pa onda mi valja ono cudo pravit od Malawija...uhh

to doktor: Ne zalijeci se neboj se nema puno budala, (JA I JOS NEKI :-D ) koje ce dati na ovakom vaktu 250 stoje...bice on i jeftiniji u glavnom Amano je morao jer mu prerasta tank skucen je sa prostorom .. cupa bilje bez veze itd..ako si za mozemo se dogovoriti da odemo da ga malo obradimo ostavio sam mu posljednjih dana para i para... :x a jos mu i tanganjiku planiram kupit..elem ja cu ti sredit ako ti treba filter. A mozemo i kod brane kod njega sam vec kupio dva kanister filtera Tetratec od 1200 ti je isto love. A mogu ti reci da je jako dobar filter jedino sto mu je mahana gumena britva koja vremenom ispuca pa onda se raja zali da cure itd...ja nemam tih problema namazem margarinom dihtung prilikom ciscenja..i ostaje ko nov :thumbup: a ovaj ex1200 netreba cistit jednom u tri mjeseca..jer je pozamasan sa filter materijalom i protokom... U glavnom za mene su naj bolji preljevni filteri, top, itd. sa jakom protocnom pumpom oni rade poso kako treba... jedino mana je izgled i ciscenje ostalo je sve puno bolje nego u ovih kupovnih.. :thumbup:
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#854 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Bekir_SA wrote:
uradi sam wrote:a trazim i bocu co2 ko ima viska ili sema gdje se ima kupiti
Otidji u Granulo, ali ne gore u prodaju nego u garazu ispod kod onih momaka sto rade, meni su bocu izvukli iz naftalina... ;)
Gdje ti dodze ovaj granulo drug... :-D
User avatar
Bekir_SA
Posts: 220
Joined: 24/11/2009 01:05

#855 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Bekir_SA »

uradi sam wrote:
Bekir_SA wrote:
uradi sam wrote:a trazim i bocu co2 ko ima viska ili sema gdje se ima kupiti
Otidji u Granulo, ali ne gore u prodaju nego u garazu ispod kod onih momaka sto rade, meni su bocu izvukli iz naftalina... ;)
Gdje ti dodze ovaj granulo drug... :-D
oj kako sad :)
vidi, kad ides sa stupa prema rajlovcu, prodjes centrotrans, pa posle onog mosta imas skretanje desno, ima praonica sa desne strane isto odma do praonice je granulo... A preko puta ti je firma koja puni CO2...

Image
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#856 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Hvala Bekire :thumbup: :thumbup:
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#857 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

to Bekir:...Stigao Co2 nano Deffuser ja skulice fine :-D ..jos cekam da stigne Co2 Drop Cheker..a za bocu moram otici dole gdje si mi rekao...THx man.
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#858 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Zamolio bih sve clanove ukljucujuci i mene da vise NE OBJAVLJUJU POSTOVE KOJI SU VEZANI ZA NEKU PRODAJU PRODAVNICU, TRGOVINU, VRSTU ROBE REKLAMIRANJE PROIZVODA ITD...ILI STA VEC NEKA OVAKVE STVARI IDU NA PP.. JER NIJE POSTENO DA VISE RADIMO MARKETING U NECIJU KORIST. Jer je ova tema otvorena u svrhu akvaristike a ne necijeg servisa...u glavnom imaju odredzene stranice koje su namjenjene za ovakve oblike oglasavanja u vidu prodajem, Kupujem, itd... pa bujrum... tamo objavljujte svoje stvari koje su na prodaju ili nesto drugo. Pogotovo likovi koji nisu objavili ni ukljucili se ni u jednu temu na forumu vezanu za Akvaristiku nego, ovdje samo se pojave niodkuda i nude neke stvari...a ako se dogadzala koverzacija izmedzu nas koji smo ukljuceni od samog pocetka...te na osnovu medzusobnih izmjena saznanja itd... dosli na rijec prodaja, gde se ima kupiti neka oprema i slicno to stoji i to je ok. U koliko se bude ovako nesto slicno desavalao zamolit cu moderatoricu da brise temu ,pa sta bog da. Lp Akvaristi.. :thumbup:
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#859 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Amazonka27 »

naravno da se takvi postovi brisu, a ako se ponavljaju, onda se dobije i ban :) ako neko zeli nesto da proda ima http://www.market.ba. Hvala sto ovako lijepo odrzavate temu! :)
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#860 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Amazonka27 wrote:naravno da se takvi postovi brisu, a ako se ponavljaju, onda se dobije i ban :) ako neko zeli nesto da proda ima http://www.market.ba. Hvala sto ovako lijepo odrzavate temu! :)
Thx Amazonka... :thumbup: moramo nije posetno da se neko hadzija sa tudzih ledza.... :thumbup:
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#861 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

strafna wrote:Meni je iskren da budem uvjek bilo glupo da se tu na temi o akvaristici reklamiraju odredjene radnje poput pomenutih,kazem jer niko od njih to nije zasluzio ni sekunde ni kvalitetom ni ljubaznoscu ni nekom velikodusnoscu a ovjde se dosta pominju isti...ako nekog interesuje i ako nekog treba da savjetujete za ribe i ostalo ima brate fino pp i sve se rijesi.Ovu temu netreba korisiti u marketinske svrhe odredjenih radnji niti u slicne stvari...tu smo po najprije da razmjenimo iskustava u hobiju zvanom akvaristika da se snadjemo kao raja i da aBd sutra i organizujemo kakav skup raje kafa kafa....Par momaka koji se interesuje oko ciklida (iz sarajeva) su vec imali slicno ukupljanje i kao ucesnik mogu reci da je super bilo i fina se prica za sve sklopila...
Lijep pozz
Vala strafna trebali bi dogovoriti kakav Fish Party ja sam za... :thumbup: pa da mozda organizujemo za neku skolu ili sta vec nekakav GRATIS Akvarijcic neka djeca malo uce na casu biologije ....mozda kakva sevapa zaradimo.
Pa neke i zarazimo da zavole hobi manje ce se drogirat oko skole i vise boraviti u kuci a ne na ulici..i ovako jedino sto im drzava nudi je pistolji, nasilje, cakije itd...mi smo nekada imali Domove kulture pa razna desavanja, pa se islo u muzeje, na izvorista rijeka, pa casovi biologije u prirodi i da ne nabrajam vise...
User avatar
Bekir_SA
Posts: 220
Joined: 24/11/2009 01:05

#862 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Bekir_SA »

uradi sam wrote:to Bekir:...Stigao Co2 nano Deffuser ja skulice fine :-D ..jos cekam da stigne Co2 Drop Cheker..a za bocu moram otici dole gdje si mi rekao...THx man.
Super,,, :thumbup:
Kod mene hafarija u aqv. napala me nekakva alga, 40% bilja mi je unisteno... zamracivao sam akv. na 5 dana i stanje se popravilo ali evo opet...
Morat cu uzeti nesto protiv alge...
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#863 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by zdruzdjo »

Takashi Amano wrote:JUHUUUU LJUDI KUPIO SAM FILTER :D :D :D :D


@zdruzdjo covjek kako malawci idu jesu li se adaptirali novom tanku... ma ti ces to sredit ko da gledam a i mali ce bit sigurno zadovoljan... pozz
adaptirali su se ok
necu reci super jer je jedan carleus kod mene krenuo sa bloat-om a drugi je kod prijatelja. ono pljuvanje hrane i to.
tako da su oba morala ici. lijecenje nisam mogao zapoceti jer nisam nasao lijekove. mozda je bilo kod stanovitog gospodina da ne reklamiram ali ne stigoh nikako otici.
stajala su oba u karantinu medjutim ne izdrzase dugo.
ostali su super legli. jos ima pomalo cvrkanja, valjda dok se utvrdi ko je gazda.
jedan auratus mi se penje na Quuuu... jer je poceo pravi hrsum praviti. ne bira koga ce napasti. i uporan ko mazga. cak je i onog veeelikog plavog poceo maltretirati iako je veci od njega sigurno dva puta. dodje mi da ga zavezem kakvim silkom za kamen :-D :-D ko kakvog avlijanera.
imao sam dva mrijesta do sada od kako su dosli. jedan auratus jos uvijek nosi puna usta.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#864 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by zdruzdjo »

Bekir_SA wrote:
uradi sam wrote:to Bekir:...Stigao Co2 nano Deffuser ja skulice fine :-D ..jos cekam da stigne Co2 Drop Cheker..a za bocu moram otici dole gdje si mi rekao...THx man.
Super,,, :thumbup:
Kod mene hafarija u aqv. napala me nekakva alga, 40% bilja mi je unisteno... zamracivao sam akv. na 5 dana i stanje se popravilo ali evo opet...
Morat cu uzeti nesto protiv alge...
kako izgleda alga???
bas cudno. sve ti se tako fino odomacilo i krenulo.
jesi li ista rapidno mjenjao u zadnje vrijeme?
samo da znas svi ti antialga preparati imaju jako negativan uticaj na bilje.
znam da imas sijamaca, pa zar oni nece da brste?
User avatar
Bekir_SA
Posts: 220
Joined: 24/11/2009 01:05

#865 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Bekir_SA »

zdruzdjo wrote:
Bekir_SA wrote:
uradi sam wrote:to Bekir:...Stigao Co2 nano Deffuser ja skulice fine :-D ..jos cekam da stigne Co2 Drop Cheker..a za bocu moram otici dole gdje si mi rekao...THx man.
Super,,, :thumbup:
Kod mene hafarija u aqv. napala me nekakva alga, 40% bilja mi je unisteno... zamracivao sam akv. na 5 dana i stanje se popravilo ali evo opet...
Morat cu uzeti nesto protiv alge...
kako izgleda alga???
bas cudno. sve ti se tako fino odomacilo i krenulo.
jesi li ista rapidno mjenjao u zadnje vrijeme?
samo da znas svi ti antialga preparati imaju jako negativan uticaj na bilje.
znam da imas sijamaca, pa zar oni nece da brste?
Malo sam se pogrešno izrazio, nije alga u obliku alge bas...
Ništa rapidno mjenjao
Voda se muti i ide na zelenu boju...
Pokušao sam sa izmjenom 50% vode i zamračio aqv. cca 5 dana, posle zamračivanja bilo je dobro ali jucer opet pocelo mućenje... :twisted:
doktor78
Posts: 3939
Joined: 14/09/2006 11:02

#866 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by doktor78 »

Visak zeljeza?
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#867 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Super,,, :thumbup:
Kod mene hafarija u aqv. napala me nekakva alga, 40% bilja mi je unisteno... zamracivao sam akv. na 5 dana i stanje se popravilo ali evo opet...
Morat cu uzeti nesto protiv alge...[/quote]

da nisi malo pretjero kume Sa co2 + mikro +makro i eto ti belaja...taj tvoj problem rjesi UV-c lampa. ja je nemam a rado bih ti posudio. promjeni svu vodu zacikliraj ponovo nema ti druge ili...

http://www.youtube.com/watch?v=-IGv3YR91Eo : :roll: ako si sa lovom dobar kosta nekih 200KM :x koliko sam upoznat pa ako ne znas gdje ima da se nabavi reci.... pa cu ti na pp. Ovu stvar treba imati ali puno kume.. 8-)
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#868 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

jedan auratus mi se penje na Quuuu... jer je poceo pravi hrsum praviti. ne bira koga ce napasti. i uporan ko mazga. cak je i onog veeelikog plavog poceo maltretirati iako je veci od njega sigurno dva puta. dodje mi da ga zavezem kakvim silkom za kamen :-D :-D ko kakvog avlijanera.

Hahahahah to mora da je onaj divus CIROKI INDIJANAC.hahahha nemoj ga najbolji je...imene je u ludilo baco ali smirit ce se on..da mu nije zenka puna... :-D drug moj on i nastoc leti kad je mutan...ja sam ruke guro napada ko mahnit.... :-D :-D
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#869 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Evo malo se radilo na starom malawi Akvariju stjene su se odradile konacno imalo se malo vremena......u ovaj Akvarij idu Tanganyikanci naj vjerovatnije calvusi i neznam jos sta budem mogao naci dok ce se na God.odmoru Ako bog da raditi 700 litras samo za malawi ribe.
pa evo malo detalja nasuho kako izgleda Akvarij.
slike:

Image

Image


Image
strafna
Posts: 113
Joined: 13/07/2009 23:18

#870 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by strafna »

uradi sam wrote:Evo malo se radilo na starom malawi Akvariju stjene su se odradile konacno imalo se malo vremena......u ovaj Akvarij idu Tanganyikanci naj vjerovatnije calvusi i neznam jos sta budem mogao naci dok ce se na God.odmoru Ako bog da raditi 700 litras samo za malawi ribe.
pa evo malo detalja nasuho kako izgleda Akvarij.
slike:

Image

Image


Image
Druze pozadina strasna,moze na pp ko je radio i koliko dinara ;)
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#871 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

to strafna: A ja boga mi vidjelo je par ljudi Akavarij uzivo a imas i slike na prvim postovima kako je nakada izgledao nedovrsen... nisam mogao cekati vec mi ribe stigle u nevakat i tako je ostao nedovrsen do neki dan... nedavno su ribe otisle kod kolege Zduzdje a vidio je i on ovaj tank..pa sam ga oslobodio i ispraznio te u nedjelju konacno zavrsio. A stijena je radjena od lomjenih komada cigle, ljepljenih silikonom i fugirani ljepilom za plocice i cementom... sada trebam nasuti vodu i sol da se dezinficira pa onda zaciklirat i ribe ubacit. idu Tanganjikanci..A ako si zainteresiran mozemo se dogovoriti...lp ali neka ide na PP
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#872 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by zdruzdjo »

uradi sam wrote: Hahahahah to mora da je onaj divus CIROKI INDIJANAC.hahahha nemoj ga najbolji je...imene je u ludilo baco ali smirit ce se on..da mu nije zenka puna... :-D drug moj on i nastoc leti kad je mutan...ja sam ruke guro napada ko mahnit.... :-D :-D
ovo je onaj sto je samo kombinacija crne i bijele.
ima i onaj drugi koji ima i koju bojicu vise od crne i bijele
kontao sam ga zatvoriti u mrijestilicu na dan dva da malo dodje sebi u samoci :lol: ali mi u mrijestilici mali pa ih nemam gdje
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#873 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

zdruzdjo wrote:
uradi sam wrote: Hahahahah to mora da je onaj divus CIROKI INDIJANAC.hahahha nemoj ga najbolji je...imene je u ludilo baco ali smirit ce se on..da mu nije zenka puna... :-D drug moj on i nastoc leti kad je mutan...ja sam ruke guro napada ko mahnit.... :-D :-D
ovo je onaj sto je samo kombinacija crne i bijele.
ima i onaj drugi koji ima i koju bojicu vise od crne i bijele
kontao sam ga zatvoriti u mrijestilicu na dan dva da malo dodje sebi u samoci :lol: ali mi u mrijestilici mali pa ih nemam gdje
ja ja na njega sam i mislio :-D :-D :-D cuvaj ga ko oci u glavi...nista taj drugi dobro je naruzen a tek kada sam ga dobio bio je puno ljepsi od tog sada manijaka... ali on je boss nije bitno u kojem je tanku i koje su ribe sa njim....a samo da znas bio je ko mrva i ofarban ko zenka u zuto i preko noci se najednom ofarbo u boju u kojoj je sada zna Takasi Amano mi se cudom cudili....u glavnom dobra i jako kvalitetna riba nema dalje samo da znas da naraste 25 cm :lol: i zivotni vijek mu je 20 godina.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#874 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by zdruzdjo »

uradi sam wrote: ja ja na njega sam i mislio :-D :-D :-D cuvaj ga ko oci u glavi...nista taj drugi dobro je naruzen a tek kada sam ga dobio bio je puno ljepsi od tog sada manijaka... ali on je boss nije bitno u kojem je tanku i koje su ribe sa njim....a samo da znas bio je ko mrva i ofarban ko zenka u zuto i preko noci se najednom ofarbo u boju u kojoj je sada zna Takasi Amano mi se cudom cudili....u glavnom dobra i jako kvalitetna riba nema dalje samo da znas da naraste 25 cm :lol: i zivotni vijek mu je 20 godina.
bogami bude li se ovako ponasao naglo ce mu se smanjiti zivotni vijek :evil: ili .....
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#875 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

zdruzdjo wrote:
uradi sam wrote: ja ja na njega sam i mislio :-D :-D :-D cuvaj ga ko oci u glavi...nista taj drugi dobro je naruzen a tek kada sam ga dobio bio je puno ljepsi od tog sada manijaka... ali on je boss nije bitno u kojem je tanku i koje su ribe sa njim....a samo da znas bio je ko mrva i ofarban ko zenka u zuto i preko noci se najednom ofarbo u boju u kojoj je sada zna Takasi Amano mi se cudom cudili....u glavnom dobra i jako kvalitetna riba nema dalje samo da znas da naraste 25 cm :lol: i zivotni vijek mu je 20 godina.
bogami bude li se ovako ponasao naglo ce mu se smanjiti zivotni vijek :evil: ili .....
Hahahahahahahahahahahahaaaaaaaaa bas si me nasmijo znam na cemu si..... vidi uzmi jednu PVC flasu izrestaj je kalasnjikovom na balkonu :lol: nemoj samo komsiju roknut... :lol: i ubaci na isti fol ko mrjestilicu ufati manijaka nek ohladi jaja dan dva pa ga pusti mozda bude bolji al sumnjam... :lol: :thumbup: :thumbup:
Post Reply