Ne znam odakle ovo ali ti si druga osoba od koje to čujem. Ne znam da li je istina ai moguće da dobiju nešto.Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas
Arapi u Sarajevu
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#851 Re: Arapi u Sarajevu
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
- Dino777
- Posts: 846
- Joined: 29/04/2014 12:49
#853 Re: Arapi u Sarajevu
Vjeruj miDrvosjeca iz Dejcica wrote:Ne znam odakle ovo ali ti si druga osoba od koje to čujem. Ne znam da li je istina ai moguće da dobiju nešto.Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas
- Ali Kemal
- Posts: 2060
- Joined: 04/01/2012 18:49
#854 Re: Arapi u Sarajevu
I sta treba onda da urade za te pare? Da potrose i da se vrate u Kuvajt ili da ostanu ovde sa 5000?Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas
- Danguba
- Posts: 15857
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#855 Re: Arapi u Sarajevu
Ali Kemal wrote:I sta treba onda da urade za te pare? Da potrose i da se vrate u Kuvajt ili da ostanu ovde sa 5000?Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas
Kemale, Kemale bar ti trebas to da znas, to im je samo dzeparac
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#856 Re: Arapi u Sarajevu
Dobiju još bonus od 20.000 ako prevedu kojeg pravoslavca da se osuneti.Ali Kemal wrote:I sta treba onda da urade za te pare? Da potrose i da se vrate u Kuvajt ili da ostanu ovde sa 5000?Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas
- Sanjarko
- Posts: 28398
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#857 Re: Arapi u Sarajevu
Jbjg kad nisam Kuvajcanin.Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas
8.000 km pa trosio bi 3.000 i luksuzno zivio
a 5.000 bi usparao svaki mjesec.
Naravno ako je tih 5.000$ mjesecni dzeparac.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#858 Re: Arapi u Sarajevu
Zato ti i nisi KuvajcaninVizionar 1985 wrote:Jbjg kad nisam Kuvajcanin.Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas
8.000 km pa trosio bi 3.000 i luksuzno zivio
a 5.000 bi usparao svaki mjesec.
Naravno ako je tih 5.000$ mjesecni dzeparac.
- Sanjarko
- Posts: 28398
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#859 Re: Arapi u Sarajevu
Sta ces rodi se u Bosni takva nafaka.insomnia78 wrote:Zato ti i nisi KuvajcaninVizionar 1985 wrote:Jbjg kad nisam Kuvajcanin.Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas
8.000 km pa trosio bi 3.000 i luksuzno zivio
a 5.000 bi usparao svaki mjesec.
Naravno ako je tih 5.000$ mjesecni dzeparac.
- Sanjarko
- Posts: 28398
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#860 Re: Arapi u Sarajevu
Tako mi grah pao.Vizionar 1985 wrote:Sta ces rodi se u Bosni takva nafaka.insomnia78 wrote:Zato ti i nisi KuvajcaninVizionar 1985 wrote: Jbjg kad nisam Kuvajcanin.
8.000 km pa trosio bi 3.000 i luksuzno zivio
a 5.000 bi usparao svaki mjesec.
Naravno ako je tih 5.000$ mjesecni dzeparac.
- Rockefeller
- Posts: 8700
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#861 Re: Arapi u Sarajevu
A jest im Bog dao.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#862 Re: Arapi u Sarajevu
E jebaji ga,poceli su mi ic na qrac.Poslije 3 godine redovnog odlaska u fitnes ,saunu,bazen bice da cu promijenit lokaciju.Pa nisu normalni majke mi a niko ih nista ne upozorava.haj sto ne upozorava,uzima im pare,al da bar popravlja i cisti iza njih...Odjednom slomljen fen,peskiri prljavi razbacani,kljucevi po ormaricima a treba ih vratiti sa peskirom,smrdi wc sinoc ko da se nosorog posro,u papucama hodaju oko bazena,kupaje su u dugim sorcevima,poneko dijete i u majici,dodju i one pa komplet obucene skoce u bazen,u holu lubenica popola i kasikom kusaju na lijevoj strani gdje su zene,na desnoj muskarci srcu kafe iz plasticnih casa,termoske,flasa nakih,papira...Pa jebem mu mater zna se osnovni red,svakakvih sam i nasih budala vidio ali ovo jos nisam.Nemam nista protiv njih,nek dolaze i odlaze...! al ovo je odron,nek bar ciste za njima i upute ih kako da se ponasaju.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#864 Re: Arapi u Sarajevu
ti ćeš promijeniti objekat, a njima je lijepo.
poslije objekta naselje, poslije naselja grad, poslije grada...
poslije objekta naselje, poslije naselja grad, poslije grada...
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#865 Re: Arapi u Sarajevu
samo vi relativizirajte problem
ali je činjenica ko god da dođe nu bosnu posljednjioh 1000 godina
na kraju mi bivamo naguženi
na ovaj ili onaj način
eto tako je
sumnjam da će i poslije arapa biti drugačije
ali je činjenica ko god da dođe nu bosnu posljednjioh 1000 godina
na kraju mi bivamo naguženi
na ovaj ili onaj način
eto tako je
sumnjam da će i poslije arapa biti drugačije
- dust in the wind
- Posts: 2114
- Joined: 26/08/2012 23:52
- Location: isključena
#866 Re: Arapi u Sarajevu
ne smijes tako Havana reci ovdje. arapi su bogom dani i dosli su nas izbaviti iz g..... ti ne vidis dobro. ni niko od nas ko sugerise takvo staHAVANA wrote:E jebaji ga,poceli su mi ic na qrac.Poslije 3 godine redovnog odlaska u fitnes ,saunu,bazen bice da cu promijenit lokaciju.Pa nisu normalni majke mi a niko ih nista ne upozorava.haj sto ne upozorava,uzima im pare,al da bar popravlja i cisti iza njih...Odjednom slomljen fen,peskiri prljavi razbacani,kljucevi po ormaricima a treba ih vratiti sa peskirom,smrdi wc sinoc ko da se nosorog posro,u papucama hodaju oko bazena,kupaje su u dugim sorcevima,poneko dijete i u majici,dodju i one pa komplet obucene skoce u bazen,u holu lubenica popola i kasikom kusaju na lijevoj strani gdje su zene,na desnoj muskarci srcu kafe iz plasticnih casa,termoske,flasa nakih,papira...Pa jebem mu mater zna se osnovni red,svakakvih sam i nasih budala vidio ali ovo jos nisam.Nemam nista protiv njih,nek dolaze i odlaze...! al ovo je odron,nek bar ciste za njima i upute ih kako da se ponasaju.
-
Drinski
- Posts: 6344
- Joined: 25/03/2014 10:24
#867 Re: Arapi u Sarajevu
Bar mozete djecu uciti kako je nesto odvratno, slovencima je bila najbolja pedagoska metoda kada im kazu da se ne ponasaju kao južnjaci.
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#868 Re: Arapi u Sarajevu
Haj' na ručak!HAVANA wrote:E jebaji ga,poceli su mi ic na qrac.Poslije 3 godine redovnog odlaska u fitnes ,saunu,bazen bice da cu promijenit lokaciju.Pa nisu normalni majke mi a niko ih nista ne upozorava.haj sto ne upozorava,uzima im pare,al da bar popravlja i cisti iza njih...Odjednom slomljen fen,peskiri prljavi razbacani,kljucevi po ormaricima a treba ih vratiti sa peskirom,smrdi wc sinoc ko da se nosorog posro,u papucama hodaju oko bazena,kupaje su u dugim sorcevima,poneko dijete i u majici,dodju i one pa komplet obucene skoce u bazen,u holu lubenica popola i kasikom kusaju na lijevoj strani gdje su zene,na desnoj muskarci srcu kafe iz plasticnih casa,termoske,flasa nakih,papira...Pa jebem mu mater zna se osnovni red,svakakvih sam i nasih budala vidio ali ovo jos nisam.Nemam nista protiv njih,nek dolaze i odlaze...! al ovo je odron,nek bar ciste za njima i upute ih kako da se ponasaju.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#869 Re: Arapi u Sarajevu
Kratkorocno=dobro
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#870 Re: Arapi u Sarajevu
HAVANA wrote:Kratkorocno=dobro
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
-
johnlock071
- Posts: 339
- Joined: 03/08/2013 17:38
#871 Re: Arapi u Sarajevu
Zato što nemamo stabilnu državu nebi trebali prodavati zemlju i kuće stranim državljanima? Iako isti ti Arapi mogu kupiti kuću u Hrvatskoj, Norveškoj, Njemačkoj? Da im ne prodajemo zašto? Jer se na duge staze bojimo opšte invazije Arapa?HAVANA wrote:Kratkorocno=dobro
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
Zabraniti prodaju? Zabraniti meni da prodam svoju zemlju ili kuću kome ja hoću? Jel ti misliš da je iko od Arapa nasilno negdje kupio zemlju?
Kako će nam se odbiti od glavu?
- kritichar
- Posts: 8678
- Joined: 17/10/2010 09:51
- Location: Sarajevo-x.com
#872 Re: Arapi u Sarajevu
Ali za Šveđane ili Nijemce to ne važi, njima treba sve dati.HAVANA wrote:Kratkorocno=dobro
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#873 Re: Arapi u Sarajevu
kritichar wrote:Ali za Šveđane ili Nijemce to ne važi, njima treba sve dati.HAVANA wrote:Kratkorocno=dobro
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
Nemojte navoditi pricu na nesto o cemu ja ne pricam.Zakon je zakon u svakoj normalnoj drzavi.Ne svodite sve i sve price na vjeru kao i uvijek.Boli me kurac ko se kojem bogu moli.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#874 Re: Arapi u Sarajevu
johnlock071 wrote:Zato što nemamo stabilnu državu nebi trebali prodavati zemlju i kuće stranim državljanima? Iako isti ti Arapi mogu kupiti kuću u Hrvatskoj, Norveškoj, Njemačkoj? Da im ne prodajemo zašto? Jer se na duge staze bojimo opšte invazije Arapa?HAVANA wrote:Kratkorocno=dobro
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
Zabraniti prodaju? Zabraniti meni da prodam svoju zemlju ili kuću kome ja hoću? Jel ti misliš da je iko od Arapa nasilno negdje kupio zemlju?
Kako će nam se odbiti od glavu?
Niko tebi ne moze zabraniti da prodas.Ne da mi se objasnjavati ali zna se kako mogu kupiti u uredjenim zemljama,sistem je tako postavljen da samo krupni kapital moze uci u zemlju,firma,investicija...Nema mjesta sitnom kapitalu,jeftinoj zemlji,masovnoj kupovini i gradnji bez reda i sa iznenadnim i novim regulacionim planovima.Ne moze se u kesi nosat 200 hiljada maraka.I kad ne moze koristi se neimastina,kupovina na tudje ima,zaobilazi se milion propisa...Pitacu te za par godina ako nastavi ovim tempom na sta ce ovo liciti.Pojedinci ce izvuci korist iz svega ovoga,ja prvi cu ih uzeti gdje god mogu ali nasu djecu ceka ono sto thomas napisa.I ne pise mi se o ovim stvarima jer ce se kao i sve zavrsiti na vjeri i vjecito istim pricama.Zivi bili pa vidjeli ako se ovako nastavi.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#875 Re: Arapi u Sarajevu
Za početak, u uređenim državama uopće ne možeš graditi kuće i vikendice gdje god ti duša poželi i gdje god njivu kupiš, kao kod nas.
