Arapi u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#851 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas :zid:
Ne znam odakle ovo ali ti si druga osoba od koje to čujem. Ne znam da li je istina ai moguće da dobiju nešto.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#852 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

User avatar
Dino777
Posts: 846
Joined: 29/04/2014 12:49

#853 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Dino777 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas :zid:
Ne znam odakle ovo ali ti si druga osoba od koje to čujem. Ne znam da li je istina ai moguće da dobiju nešto.
Vjeruj mi
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#854 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Ali Kemal »

Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas :zid:
I sta treba onda da urade za te pare? Da potrose i da se vrate u Kuvajt ili da ostanu ovde sa 5000?
User avatar
Danguba
Posts: 15857
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#855 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Danguba »

Ali Kemal wrote:
Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas :zid:
I sta treba onda da urade za te pare? Da potrose i da se vrate u Kuvajt ili da ostanu ovde sa 5000?
:D

Kemale, Kemale bar ti trebas to da znas, to im je samo dzeparac :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#856 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ali Kemal wrote:
Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas :zid:
I sta treba onda da urade za te pare? Da potrose i da se vrate u Kuvajt ili da ostanu ovde sa 5000?
Dobiju još bonus od 20.000 ako prevedu kojeg pravoslavca da se osuneti. :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28398
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#857 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Sanjarko »

Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas :zid:
Jbjg kad nisam Kuvajcanin.
8.000 km pa trosio bi 3.000 i luksuzno zivio
a 5.000 bi usparao svaki mjesec.
Naravno ako je tih 5.000$ mjesecni dzeparac.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#858 Re: Arapi u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Vizionar 1985 wrote:
Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas :zid:
Jbjg kad nisam Kuvajcanin.
8.000 km pa trosio bi 3.000 i luksuzno zivio
a 5.000 bi usparao svaki mjesec.
Naravno ako je tih 5.000$ mjesecni dzeparac.
Zato ti i nisi Kuvajcanin

:lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28398
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#859 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Sanjarko »

insomnia78 wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas :zid:
Jbjg kad nisam Kuvajcanin.
8.000 km pa trosio bi 3.000 i luksuzno zivio
a 5.000 bi usparao svaki mjesec.
Naravno ako je tih 5.000$ mjesecni dzeparac.
Zato ti i nisi Kuvajcanin

:lol:
Sta ces rodi se u Bosni takva nafaka.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28398
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#860 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
insomnia78 wrote:
Vizionar 1985 wrote: Jbjg kad nisam Kuvajcanin.
8.000 km pa trosio bi 3.000 i luksuzno zivio
a 5.000 bi usparao svaki mjesec.
Naravno ako je tih 5.000$ mjesecni dzeparac.
Zato ti i nisi Kuvajcanin

:lol:
Sta ces rodi se u Bosni takva nafaka.
Tako mi grah pao. :D
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#861 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Rockefeller »

A jest im Bog dao.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#862 Re: Arapi u Sarajevu

Post by HAVANA »

E jebaji ga,poceli su mi ic na qrac.Poslije 3 godine redovnog odlaska u fitnes ,saunu,bazen bice da cu promijenit lokaciju.Pa nisu normalni majke mi a niko ih nista ne upozorava.haj sto ne upozorava,uzima im pare,al da bar popravlja i cisti iza njih...Odjednom slomljen fen,peskiri prljavi razbacani,kljucevi po ormaricima a treba ih vratiti sa peskirom,smrdi wc sinoc ko da se nosorog posro,u papucama hodaju oko bazena,kupaje su u dugim sorcevima,poneko dijete i u majici,dodju i one pa komplet obucene skoce u bazen,u holu lubenica popola i kasikom kusaju na lijevoj strani gdje su zene,na desnoj muskarci srcu kafe iz plasticnih casa,termoske,flasa nakih,papira...Pa jebem mu mater zna se osnovni red,svakakvih sam i nasih budala vidio ali ovo jos nisam.Nemam nista protiv njih,nek dolaze i odlaze...! al ovo je odron,nek bar ciste za njima i upute ih kako da se ponasaju.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#863 Re: Arapi u Sarajevu

Post by shandrprcSA »

ti ce tesko otici :D
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#864 Re: Arapi u Sarajevu

Post by JThomas »

ti ćeš promijeniti objekat, a njima je lijepo.

poslije objekta naselje, poslije naselja grad, poslije grada...
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#865 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Truba »

samo vi relativizirajte problem
ali je činjenica ko god da dođe nu bosnu posljednjioh 1000 godina

na kraju mi bivamo naguženi
na ovaj ili onaj način

eto tako je

sumnjam da će i poslije arapa biti drugačije
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#866 Re: Arapi u Sarajevu

Post by dust in the wind »

HAVANA wrote:E jebaji ga,poceli su mi ic na qrac.Poslije 3 godine redovnog odlaska u fitnes ,saunu,bazen bice da cu promijenit lokaciju.Pa nisu normalni majke mi a niko ih nista ne upozorava.haj sto ne upozorava,uzima im pare,al da bar popravlja i cisti iza njih...Odjednom slomljen fen,peskiri prljavi razbacani,kljucevi po ormaricima a treba ih vratiti sa peskirom,smrdi wc sinoc ko da se nosorog posro,u papucama hodaju oko bazena,kupaje su u dugim sorcevima,poneko dijete i u majici,dodju i one pa komplet obucene skoce u bazen,u holu lubenica popola i kasikom kusaju na lijevoj strani gdje su zene,na desnoj muskarci srcu kafe iz plasticnih casa,termoske,flasa nakih,papira...Pa jebem mu mater zna se osnovni red,svakakvih sam i nasih budala vidio ali ovo jos nisam.Nemam nista protiv njih,nek dolaze i odlaze...! al ovo je odron,nek bar ciste za njima i upute ih kako da se ponasaju.
ne smijes tako Havana reci ovdje. arapi su bogom dani i dosli su nas izbaviti iz g..... ti ne vidis dobro. ni niko od nas ko sugerise takvo sta
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#867 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Drinski »

Bar mozete djecu uciti kako je nesto odvratno, slovencima je bila najbolja pedagoska metoda kada im kazu da se ne ponasaju kao južnjaci.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#868 Re: Arapi u Sarajevu

Post by zateznistub »

HAVANA wrote:E jebaji ga,poceli su mi ic na qrac.Poslije 3 godine redovnog odlaska u fitnes ,saunu,bazen bice da cu promijenit lokaciju.Pa nisu normalni majke mi a niko ih nista ne upozorava.haj sto ne upozorava,uzima im pare,al da bar popravlja i cisti iza njih...Odjednom slomljen fen,peskiri prljavi razbacani,kljucevi po ormaricima a treba ih vratiti sa peskirom,smrdi wc sinoc ko da se nosorog posro,u papucama hodaju oko bazena,kupaje su u dugim sorcevima,poneko dijete i u majici,dodju i one pa komplet obucene skoce u bazen,u holu lubenica popola i kasikom kusaju na lijevoj strani gdje su zene,na desnoj muskarci srcu kafe iz plasticnih casa,termoske,flasa nakih,papira...Pa jebem mu mater zna se osnovni red,svakakvih sam i nasih budala vidio ali ovo jos nisam.Nemam nista protiv njih,nek dolaze i odlaze...! al ovo je odron,nek bar ciste za njima i upute ih kako da se ponasaju.
Haj' na ručak!

User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#869 Re: Arapi u Sarajevu

Post by HAVANA »

Kratkorocno=dobro
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#870 Re: Arapi u Sarajevu

Post by spreca »

HAVANA wrote:Kratkorocno=dobro
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
:thumbup:
johnlock071
Posts: 339
Joined: 03/08/2013 17:38

#871 Re: Arapi u Sarajevu

Post by johnlock071 »

HAVANA wrote:Kratkorocno=dobro
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
Zato što nemamo stabilnu državu nebi trebali prodavati zemlju i kuće stranim državljanima? Iako isti ti Arapi mogu kupiti kuću u Hrvatskoj, Norveškoj, Njemačkoj? Da im ne prodajemo zašto? Jer se na duge staze bojimo opšte invazije Arapa?
Zabraniti prodaju? Zabraniti meni da prodam svoju zemlju ili kuću kome ja hoću? Jel ti misliš da je iko od Arapa nasilno negdje kupio zemlju?
Kako će nam se odbiti od glavu?
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#872 Re: Arapi u Sarajevu

Post by kritichar »

HAVANA wrote:Kratkorocno=dobro
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
Ali za Šveđane ili Nijemce to ne važi, njima treba sve dati.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#873 Re: Arapi u Sarajevu

Post by HAVANA »

kritichar wrote:
HAVANA wrote:Kratkorocno=dobro
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
Ali za Šveđane ili Nijemce to ne važi, njima treba sve dati.

Nemojte navoditi pricu na nesto o cemu ja ne pricam.Zakon je zakon u svakoj normalnoj drzavi.Ne svodite sve i sve price na vjeru kao i uvijek.Boli me kurac ko se kojem bogu moli.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#874 Re: Arapi u Sarajevu

Post by HAVANA »

johnlock071 wrote:
HAVANA wrote:Kratkorocno=dobro
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
Zato što nemamo stabilnu državu nebi trebali prodavati zemlju i kuće stranim državljanima? Iako isti ti Arapi mogu kupiti kuću u Hrvatskoj, Norveškoj, Njemačkoj? Da im ne prodajemo zašto? Jer se na duge staze bojimo opšte invazije Arapa?
Zabraniti prodaju? Zabraniti meni da prodam svoju zemlju ili kuću kome ja hoću? Jel ti misliš da je iko od Arapa nasilno negdje kupio zemlju?
Kako će nam se odbiti od glavu?

Niko tebi ne moze zabraniti da prodas.Ne da mi se objasnjavati ali zna se kako mogu kupiti u uredjenim zemljama,sistem je tako postavljen da samo krupni kapital moze uci u zemlju,firma,investicija...Nema mjesta sitnom kapitalu,jeftinoj zemlji,masovnoj kupovini i gradnji bez reda i sa iznenadnim i novim regulacionim planovima.Ne moze se u kesi nosat 200 hiljada maraka.I kad ne moze koristi se neimastina,kupovina na tudje ima,zaobilazi se milion propisa...Pitacu te za par godina ako nastavi ovim tempom na sta ce ovo liciti.Pojedinci ce izvuci korist iz svega ovoga,ja prvi cu ih uzeti gdje god mogu ali nasu djecu ceka ono sto thomas napisa.I ne pise mi se o ovim stvarima jer ce se kao i sve zavrsiti na vjeri i vjecito istim pricama.Zivi bili pa vidjeli ako se ovako nastavi.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#875 Re: Arapi u Sarajevu

Post by VjecitiStudent »

Za početak, u uređenim državama uopće ne možeš graditi kuće i vikendice gdje god ti duša poželi i gdje god njivu kupiš, kao kod nas.
Locked