Peljeski most zele graditi!

Post Reply

Peljeski most

se nesmije graditi jer onemogucava buducu izgradnju luke
48
22%
se nesmije graditi iz drugih razloga
24
11%
neka se gradi ali treba biti dovoljno visok kako bi mogli brodovi proci
76
35%
neka se gradi svakako
60
27%
nemam stav
12
5%
 
Total votes: 220

stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#851 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by stari grad Visegrad »

jiji wrote:
stari grad Visegrad wrote:Pitanje za hrvate i hrvatice:
Zbog cega je vama bitno da pomorska drzva Bosna i Hercegovina nema svog mora i nema pristuapa medjunarodnim vodama?
Mozda da procitas vidio bi da nikom ne smeta nit ne spori neskodljivi prolaz obalne drzave BiH do medunarodnih voda i da ukoliko strucnkaci odluce gradit most koji
ve kroz Hr teritorijalne vode povezati dva dijela Hrvatske taj modt biti dovoljno visok da BiH i dalje ima neskodljiv prolaz kroz mase teritorijalno more. Sad ti meni odgovori zasto gradani BiH ne zele da Hr dpoji svoje teritorije kroz svoj teritorij. Zasto nas mrzite?
Niko vas ne mrzi. Sporan je most jer zalazi u BH teritorijalne vode. Ima i drugih mogucnosti povezivanja Hrvatske tertorije, a ne mora ni biti povezana. Uostalom taj most se ne ispalti graditi, jer vec postoji kounikacija, rekoa je hrvatski misnsitar. Prije nekolio godina je bila afera kako su neka firma i neki privatnici kupili masu zemlju na Peljescu po jeftine pare prije 15 godina, pa bi izgradnjoim tog mosta ti ljudi prifitirali, jer bi zaradili velike pare pri prodaji zemlje danas. Kome se da nadje tu info na Internetu? I taj most je zbog bogacenja nekih privatnih lica, a ne zbog interesa Hr.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#852 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by daddy-kool »

dalmatinka wrote:Hoće li ta pomorska karta, molim? :D
Google?
"territorial waters bosnia and herzegovina"

http://ec.europa.eu/maritimeaffairs/doc ... _01_en.pdf

The country itself indicates that its territorial sea includes the Neum-Klek bay and half of the Channel of Mali Ston2.
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#853 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by stari grad Visegrad »

Pljacka:

http://www.opljackano.com/peljeke-crne-milijarde

Sateliti političke elite HDZ-a nakupovali su u bescjenje goleme prostore na Pelješcu koji bez mosta nemaju nikakvu, ni vrijednost, ni perspektivu. Isti ljudi planirali su most, kupili su zemlju i grade most! Sve je tu; korupcija, sukob interesa, još jedna pljačka hrvatskih resursa – ukratko, kriminal! Izgradnjom mosta – Bandi lopovskoj smiješe se milijardske zarade!
Last edited by stari grad Visegrad on 12/05/2013 23:07, edited 1 time in total.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#854 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by daddy-kool »

stari grad Visegrad wrote:
jiji wrote:
stari grad Visegrad wrote:Pitanje za hrvate i hrvatice:
Zbog cega je vama bitno da pomorska drzva Bosna i Hercegovina nema svog mora i nema pristuapa medjunarodnim vodama?
Mozda da procitas vidio bi da nikom ne smeta nit ne spori neskodljivi prolaz obalne drzave BiH do medunarodnih voda i da ukoliko strucnkaci odluce gradit most koji
ve kroz Hr teritorijalne vode povezati dva dijela Hrvatske taj modt biti dovoljno visok da BiH i dalje ima neskodljiv prolaz kroz mase teritorijalno more. Sad ti meni odgovori zasto gradani BiH ne zele da Hr dpoji svoje teritorije kroz svoj teritorij. Zasto nas mrzite?
Niko vas ne mrzi. Sporan je most jer zalazi u BH teritorijalne vode.
Ne, sporno je zato što ograničava 'non-suspendable innocent passage' do Neuma.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#855 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

daddy-kool wrote:
dalmatinka wrote:Hoće li ta pomorska karta, molim? :D
Google?
"territorial waters bosnia and herzegovina"

http://ec.europa.eu/maritimeaffairs/doc ... _01_en.pdf

The country itself indicates that its territorial sea includes the Neum-Klek bay and half of the Channel of Mali Ston2.
Ne vidim pomorsku kartu.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#856 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by daddy-kool »

dalmatinka wrote:
daddy-kool wrote:
dalmatinka wrote:Hoće li ta pomorska karta, molim? :D
Google?
"territorial waters bosnia and herzegovina"

http://ec.europa.eu/maritimeaffairs/doc ... _01_en.pdf

The country itself indicates that its territorial sea includes the Neum-Klek bay and half of the Channel of Mali Ston2.
Ne vidim pomorsku kartu.
Imaš opisno, zašto ti treba?
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#857 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by muzicar_iz_parka »

stari grad Visegrad wrote: Niko vas ne mrzi. Sporan je most jer zalazi u BH teritorijalne vode. Ima i drugih mogucnosti povezivanja Hrvatske tertorije, a ne mora ni biti povezana. Uostalom taj most se ne ispalti graditi, jer vec postoji kounikacija, rekoa je hrvatski misnsitar. Prije nekolio godina je bila afera kako su neka firma i neki privatnici kupili masu zemlju na Peljescu po jeftine pare prije 15 godina, pa bi izgradnjoim tog mosta ti ljudi prifitirali, jer bi zaradili velike pare pri prodaji zemlje danas. Kome se da nadje tu info na Internetu? I taj most je zbog bogacenja nekih privatnih lica, a ne zbog interesa Hr.
Ako se taj most bude gradio tamo gdje su planirali, ja ne vidim po čemu se tu dodiruju teritorijalne vode BiH.
Nešto je drugo ako pričamo o "koridoru" od bh teritorijalnih voda do međunarodnih voda.
Teoretski interes HR je u tome da imaju nesmetan prolaz tj. povezivanje dva djela svoje teritorije, problem sa Neumom je postojanje 2 GP, a prijedlog gradnje tranzitnnog prolaza u vidu autoputa je odbijen od samih stanovnika Neuma kada je o tome bilo priče.
Ovako je to bilo planirano:
Image
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#858 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

stari grad Visegrad wrote:
Niko vas ne mrzi. Sporan je most jer zalazi u BH teritorijalne vode. Ima i drugih mogucnosti povezivanja Hrvatske tertorije, a ne mora ni biti povezana. Uostalom taj most se ne ispalti graditi, jer vec postoji kounikacija, rekoa je hrvatski misnsitar. Prije nekolio godina je bila afera kako su neka firma i neki privatnici kupili masu zemlju na Peljescu po jeftine pare prije 15 godina, pa bi izgradnjoim tog mosta ti ljudi prifitirali, jer bi zaradili velike pare pri prodaji zemlje danas. Kome se da nadje tu info na Internetu? I taj most je zbog bogacenja nekih privatnih lica, a ne zbog interesa Hr.
most ne zalazi u BH more, otkud ti sad to?
ne razumješ kad uđemo u shengen, da će svi kamioni na putu za dubrovnik
morati nositi carinske pečate i plačati špedicije
što poskupljuje prijevoz do Dubrovnika za 400-500€, tako da se mora most napraviti ili tunel šta god
ili ovisiti o vremenskim prilikama kod prijevoza trajektom
koji isto treba nabaviti i financirati pristanište
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#859 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

daddy-kool


Imaš opisno, zašto ti treba?
Ja sam dijete pomorca, a i žena "polupomorca" (da ne objašnjavam), otočanka rodom, pa mi je neshvatljivo da plovni putevi jedne pomorske zemlje nisu dokumentirani. Tebi se možda ovo čini nevažno, ali vjeruj mi meni je šokantno. Reci mi kao pomorska zemlja koliko imate pomorskih škola i fakulteta, koliko kapetana duge plovidbe ( znam odgovor na ovo), gdje vam je institut za martikulturu? Nisam pobornik mosta, radije bih tunel, ali ne onaj koji prezentiraju, ali ipak mislim da se trebate zamisliti tko su ljudi koji vam stavljaju bubu u uho (pomorsko društvo s nemora), stati na loptu i razmisliti redoslijed prioriteta.
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#860 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Red Wolf »

dalmatinka wrote:
daddy-kool


Imaš opisno, zašto ti treba?
Ja sam dijete pomorca, a i žena "polupomorca" (da ne objašnjavam), otočanka rodom, pa mi je neshvatljivo da plovni putevi jedne pomorske zemlje nisu dokumentirani. Tebi se možda ovo čini nevažno, ali vjeruj mi meni je šokantno. Reci mi kao pomorska zemlja koliko imate pomorskih škola i fakulteta, koliko kapetana duge plovidbe ( znam odgovor na ovo), gdje vam je institut za martikulturu? Nisam pobornik mosta, radije bih tunel, ali ne onaj koji prezentiraju, ali ipak mislim da se trebate zamisliti tko su ljudi koji vam stavljaju bubu u uho (pomorsko društvo s nemora), stati na loptu i razmisliti redoslijed prioriteta.
Pa ni madjarska nema mora a ima mornaricu,mi nemamo mornaricu al imamo more,i ima fakultet u Travniku
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#861 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by daddy-kool »

dalmatinka wrote:
daddy-kool


Imaš opisno, zašto ti treba?
Ja sam dijete pomorca, a i žena "polupomorca" (da ne objašnjavam), otočanka rodom, pa mi je neshvatljivo da plovni putevi jedne pomorske zemlje nisu dokumentirani. Tebi se možda ovo čini nevažno, ali vjeruj mi meni je šokantno. Reci mi kao pomorska zemlja koliko imate pomorskih škola i fakulteta, koliko kapetana duge plovidbe ( znam odgovor na ovo), gdje vam je institut za martikulturu? Nisam pobornik mosta, radije bih tunel, ali ne onaj koji prezentiraju, ali ipak mislim da se trebate zamisliti tko su ljudi koji vam stavljaju bubu u uho (pomorsko društvo s nemora), stati na loptu i razmisliti redoslijed prioriteta.
Ovo je već dalmatinski ponos, u to ne diramo.

Ovdje je priča o pravima, ne o moru. Da je BiH konsultovana i uvažena na vijeme, ne bi o ovome ni pričali. A po međunarodnom pravu nas sljeduje što-šta, i to BiH treba odgovarajućim ugovorima potvrditi.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#862 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

daddy-kool wrote:
dalmatinka wrote:
daddy-kool


Imaš opisno, zašto ti treba?
Ja sam dijete pomorca, a i žena "polupomorca" (da ne objašnjavam), otočanka rodom, pa mi je neshvatljivo da plovni putevi jedne pomorske zemlje nisu dokumentirani. Tebi se možda ovo čini nevažno, ali vjeruj mi meni je šokantno. Reci mi kao pomorska zemlja koliko imate pomorskih škola i fakulteta, koliko kapetana duge plovidbe ( znam odgovor na ovo), gdje vam je institut za martikulturu? Nisam pobornik mosta, radije bih tunel, ali ne onaj koji prezentiraju, ali ipak mislim da se trebate zamisliti tko su ljudi koji vam stavljaju bubu u uho (pomorsko društvo s nemora), stati na loptu i razmisliti redoslijed prioriteta.
Ovo je već dalmatinski ponos, u to ne diramo.

Ovdje je priča o pravima, ne o moru. Da je BiH konsultovana i uvažena na vijeme, ne bi o ovome ni pričali. A po međunarodnom pravu nas sljeduje što-šta, i to BiH treba odgovarajućim ugovorima potvrditi.
Samo naprijed. Možete izabrati jedan od 3 suda koji se bavi pravom mora. Ne znam uopće što ste čekali do sada?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#863 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by daddy-kool »

dalmatinka wrote: Samo naprijed. Možete izabrati jedan od 3 suda koji se bavi pravom mora. Ne znam uopće što ste čekali do sada?
Eh, ne znam ni ja.
User avatar
hevi metalac
Posts: 363
Joined: 13/04/2013 00:53
Location: truhli zapad

#864 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hevi metalac »

dalmatinka wrote:
daddy-kool


Imaš opisno, zašto ti treba?
Ja sam dijete pomorca, a i žena "polupomorca" (da ne objašnjavam), otočanka rodom, pa mi je neshvatljivo da plovni putevi jedne pomorske zemlje nisu dokumentirani. Tebi se možda ovo čini nevažno, ali vjeruj mi meni je šokantno. Reci mi kao pomorska zemlja koliko imate pomorskih škola i fakulteta, koliko kapetana duge plovidbe ( znam odgovor na ovo), gdje vam je institut za martikulturu? Nisam pobornik mosta, radije bih tunel, ali ne onaj koji prezentiraju, ali ipak mislim da se trebate zamisliti tko su ljudi koji vam stavljaju bubu u uho (pomorsko društvo s nemora), stati na loptu i razmisliti redoslijed prioriteta.
Kakve veze ima ovo brljavljenje s pravom BiH na pristup medj. vodama? :|
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#865 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

hevi metalac wrote:
dalmatinka wrote:
daddy-kool


Imaš opisno, zašto ti treba?
Ja sam dijete pomorca, a i žena "polupomorca" (da ne objašnjavam), otočanka rodom, pa mi je neshvatljivo da plovni putevi jedne pomorske zemlje nisu dokumentirani. Tebi se možda ovo čini nevažno, ali vjeruj mi meni je šokantno. Reci mi kao pomorska zemlja koliko imate pomorskih škola i fakulteta, koliko kapetana duge plovidbe ( znam odgovor na ovo), gdje vam je institut za martikulturu? Nisam pobornik mosta, radije bih tunel, ali ne onaj koji prezentiraju, ali ipak mislim da se trebate zamisliti tko su ljudi koji vam stavljaju bubu u uho (pomorsko društvo s nemora), stati na loptu i razmisliti redoslijed prioriteta.
Kakve veze ima ovo brljavljenje s pravom BiH na pristup medj. vodama? :|
Možda nema ako si pobornik gradnje kuće od krova.
gorgonzola
Posts: 554
Joined: 24/02/2013 18:28

#866 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by gorgonzola »

ja price. Ko kad u neum svracaju kruzeri pa treba visina mosta biti 100 metara. :-) :-) :-) a neum ima par barki.
swanfilter
Posts: 10817
Joined: 06/06/2008 18:52

#867 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by swanfilter »

Nema od suda nista. Hrvatska se veoma dugo blamirala po svijetu zajedno sa Slovencima po pitanju suvereniteta na moru. Plus da postoji jos par nerijesenih pogranicnih pitanja na kopnu .. Sreca nasa da je ovo postalo i pitanje EU. Inace bi se nasa politika, posebno vanjska i ovdje nagu..la.
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#868 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Red Wolf »

Ja sam dijete pomorca, a i žena "polupomorca" (da ne objašnjavam), otočanka rodom, pa mi je neshvatljivo da plovni putevi jedne pomorske zemlje nisu dokumentirani. Tebi se možda ovo čini nevažno, ali vjeruj mi meni je šokantno. Reci mi kao pomorska zemlja koliko imate pomorskih škola i fakulteta, koliko kapetana duge plovidbe ( znam odgovor na ovo), gdje vam je institut za martikulturu? Nisam pobornik mosta, radije bih tunel, ali ne onaj koji prezentiraju, ali ipak mislim da se trebate zamisliti tko su ljudi koji vam stavljaju bubu u uho (pomorsko društvo s nemora), stati na loptu i razmisliti redoslijed prioriteta.[/quote]

Ovo je već dalmatinski ponos, u to ne diramo.

Ovdje je priča o pravima, ne o moru. Da je BiH konsultovana i uvažena na vijeme, ne bi o ovome ni pričali. A po međunarodnom pravu nas sljeduje što-šta, i to BiH treba odgovarajućim ugovorima potvrditi.[/quote]
Samo naprijed. Možete izabrati jedan od 3 suda koji se bavi pravom mora. Ne znam uopće što ste čekali do sada?[/quote]
Bezveze ti prica,HR MORA omoguciti BiH nesmetan pristup medjunarodnim vodama,neznam sta tu nije jasno
User avatar
hevi metalac
Posts: 363
Joined: 13/04/2013 00:53
Location: truhli zapad

#869 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hevi metalac »

swanfilter wrote:Nema od suda nista. Hrvatska se veoma dugo blamirala po svijetu zajedno sa Slovencima po pitanju suvereniteta na moru. Plus da postoji jos par nerijesenih pogranicnih pitanja na kopnu .. Sreca nasa da je ovo postalo i pitanje EU. Inace bi se nasa politika, posebno vanjska i ovdje nagu..la.
tim bolje
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#870 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

hevi metalac wrote: Kakve veze ima ovo brljavljenje s pravom BiH na pristup medj. vodama? :|
i te kako ima, vi bi luku a la Amsterdam a ni pomorske karte nemate a bogme ni mornarice
i na osnovu tih fantazija pokušavate spriječiti nas u gradnji prijeko potrebnog mosta 8-)
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#871 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

Red Wolf

Bezveze ti prica,HR MORA omoguciti BiH nesmetan pristup medjunarodnim vodama,neznam sta tu nije jasno
Ne znam što tebi nije jasno? Tko to uopće spori? Hrvatska je to dužna napraviti. Jesi li ti uopće čitao sve postove?
gorgonzola
Posts: 554
Joined: 24/02/2013 18:28

#872 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by gorgonzola »

Red Wolf wrote:Ja sam dijete pomorca, a i žena "polupomorca" (da ne objašnjavam), otočanka rodom, pa mi je neshvatljivo da plovni putevi jedne pomorske zemlje nisu dokumentirani. Tebi se možda ovo čini nevažno, ali vjeruj mi meni je šokantno. Reci mi kao pomorska zemlja koliko imate pomorskih škola i fakulteta, koliko kapetana duge plovidbe ( znam odgovor na ovo), gdje vam je institut za martikulturu? Nisam pobornik mosta, radije bih tunel, ali ne onaj koji prezentiraju, ali ipak mislim da se trebate zamisliti tko su ljudi koji vam stavljaju bubu u uho (pomorsko društvo s nemora), stati na loptu i razmisliti redoslijed prioriteta.
Ovo je već dalmatinski ponos, u to ne diramo.

Ovdje je priča o pravima, ne o moru. Da je BiH konsultovana i uvažena na vijeme, ne bi o ovome ni pričali. A po međunarodnom pravu nas sljeduje što-šta, i to BiH treba odgovarajućim ugovorima potvrditi.[/quote]
Samo naprijed. Možete izabrati jedan od 3 suda koji se bavi pravom mora. Ne znam uopće što ste čekali do sada?[/quote]
Bezveze ti prica,HR MORA omoguciti BiH nesmetan pristup medjunarodnim vodama,neznam sta tu nije jasno[/quote]


pa dozvolit ce. sedam barki koje posjeduju ljudi u Neumu ce slobodno moci proci i kroz 5 metara visok most.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#873 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

Red Wolf wrote: Bezveze ti prica,HR MORA omoguciti BiH nesmetan pristup medjunarodnim vodama,neznam sta tu nije jasno
pa pristup je omogućen, šta tebi nije jasno?
User avatar
hevi metalac
Posts: 363
Joined: 13/04/2013 00:53
Location: truhli zapad

#874 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hevi metalac »

tnnt wrote:
hevi metalac wrote: Kakve veze ima ovo brljavljenje s pravom BiH na pristup medj. vodama? :|
i te kako ima, vi bi luku a la Amsterdam a ni pomorske karte nemate a bogme ni mornarice
i na osnovu tih fantazija pokušavate spriječiti nas u gradnji prijeko potrebnog mosta 8-)
Mi mozda ne znamo sta cemo sa Neumom....mozda znamo....mozda je potpuno otvoreno, ali svakako irelevantno. Ono sto svakako znamo je da imamo prolaz do medj. voda.
A i ne mozemo pokusavati da sprijecimo nesto sto je medj. pravo vec sprijecilo. :bih:
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#875 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by and »

gorgonzola wrote:
Red Wolf wrote:Ja sam dijete pomorca, a i žena "polupomorca" (da ne objašnjavam), otočanka rodom, pa mi je neshvatljivo da plovni putevi jedne pomorske zemlje nisu dokumentirani. Tebi se možda ovo čini nevažno, ali vjeruj mi meni je šokantno. Reci mi kao pomorska zemlja koliko imate pomorskih škola i fakulteta, koliko kapetana duge plovidbe ( znam odgovor na ovo), gdje vam je institut za martikulturu? Nisam pobornik mosta, radije bih tunel, ali ne onaj koji prezentiraju, ali ipak mislim da se trebate zamisliti tko su ljudi koji vam stavljaju bubu u uho (pomorsko društvo s nemora), stati na loptu i razmisliti redoslijed prioriteta.
Ovo je već dalmatinski ponos, u to ne diramo.

Ovdje je priča o pravima, ne o moru. Da je BiH konsultovana i uvažena na vijeme, ne bi o ovome ni pričali. A po međunarodnom pravu nas sljeduje što-šta, i to BiH treba odgovarajućim ugovorima potvrditi.
Samo naprijed. Možete izabrati jedan od 3 suda koji se bavi pravom mora. Ne znam uopće što ste čekali do sada?[/quote]
Bezveze ti prica,HR MORA omoguciti BiH nesmetan pristup medjunarodnim vodama,neznam sta tu nije jasno[/quote]


pa dozvolit ce. sedam barki koje posjeduju ljudi u Neumu ce slobodno moci proci i kroz 5 metara visok most.[/quote]
pa mogu i cijeli dubrovnik i pelješac u jedan trajekt stati :mrgreen:
Post Reply