Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#8426 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

zaboravio si napisati da je generalno reno..., pardon, zakrpljena.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66030
Joined: 03/08/2010 19:04

#8427 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kralj Tvrtko I. wrote:zaboravio si napisati da je generalno reno..., pardon, zakrpljena.

ja boze,to zaboravih,bas zakrpljena
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8428 Re: Zeničani

Post by Truba »

uh bio sam vam u srijedu u gradu
na ulazu u grad momak ide i priča s likom preko puta i lupi u saobraćajni znak :lol: :lol: :lol: od stida nije smio pogledati ni lijevo ni desno samo u pod

štošta se gradi, vidim kružni tokovi na svakom ćošku... ko jedno veliko gradilište
tržni centar je super a pica i teleća čorba pogotovo :D
vidim voli se zenica i čelik :D
nisam šetao po gradu nego smo preko čajdraša produžili ka vitezu i dalje...

uglavnom fino izgleda ovako iz auta
Ci-Nick
Posts: 6890
Joined: 15/03/2015 17:38

#8429 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Black swan wrote:uh bio sam vam u srijedu u gradu
na ulazu u grad momak ide i priča s likom preko puta i lupi u saobraćajni znak :lol: :lol: :lol: od stida nije smio pogledati ni lijevo ni desno samo u pod

štošta se gradi, vidim kružni tokovi na svakom ćošku... ko jedno veliko gradilište
tržni centar je super a pica i teleća čorba pogotovo :D
vidim voli se zenica i čelik :D
nisam šetao po gradu nego smo preko čajdraša produžili ka vitezu i dalje...

uglavnom fino izgleda ovako iz auta
infrastrukturno ima napretka ali bojim se da gadno ostajemo bez stanovništa.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#8430 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Ostaje cijela Bosna. Ali upravu si, ja znam najmanje desetak ljudi koji su zadnju godinu dana spakovali kofere i otišli.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66030
Joined: 03/08/2010 19:04

#8431 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ima li neko ko popravlja konvektore u gradu?
Ci-Nick
Posts: 6890
Joined: 15/03/2015 17:38

#8432 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Jimmy McNulty wrote:Ostaje cijela Bosna. Ali upravu si, ja znam najmanje desetak ljudi koji su zadnju godinu dana spakovali kofere i otišli.
Ne znam da li se možeš sjetiti npr. perioda 1998. - 2003., na ulici je uvijek bila gužvara. Ljeti hiljade ljudi od Bosanke do Lamele. Sad nema neke velike gužve čak ni ljeti.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8433 Re: Zeničani

Post by Truba »

Ci-Nick wrote: infrastrukturno ima napretka ali bojim se da gadno ostajemo bez stanovništa.
to je trend u cijeloj europi
samo kod nas nema ko da se doseljava
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#8434 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Ci-Nick wrote:
Jimmy McNulty wrote:Ostaje cijela Bosna. Ali upravu si, ja znam najmanje desetak ljudi koji su zadnju godinu dana spakovali kofere i otišli.
Ne znam da li se možeš sjetiti npr. perioda 1998. - 2003., na ulici je uvijek bila gužvara. Ljeti hiljade ljudi od Bosanke do Lamele. Sad nema neke velike gužve čak ni ljeti.
Ne mogu se baš sjetit jer sam 91 god :D ali znam o čemu pričaš, kad sam ja počeo hodat sa nekih 14-15 god pa danas desetak godina kasnije već se primjeti drastična razlika, a mogu samo da zamislim kako je tek tebi čije se sjećanje proteže duže...
Ci-Nick
Posts: 6890
Joined: 15/03/2015 17:38

#8435 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Jimmy McNulty wrote:
Ci-Nick wrote:
Jimmy McNulty wrote:Ostaje cijela Bosna. Ali upravu si, ja znam najmanje desetak ljudi koji su zadnju godinu dana spakovali kofere i otišli.
Ne znam da li se možeš sjetiti npr. perioda 1998. - 2003., na ulici je uvijek bila gužvara. Ljeti hiljade ljudi od Bosanke do Lamele. Sad nema neke velike gužve čak ni ljeti.
Ne mogu se baš sjetit jer sam 91 god :D ali znam o čemu pričaš, kad sam ja počeo hodat sa nekih 14-15 god pa danas desetak godina kasnije već se primjeti drastična razlika, a mogu samo da zamislim kako je tek tebi čije se sjećanje proteže duže...
Moja sjećanja idu čak i predaleko, do sedamdesetih godina. :sad: ;-)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#8436 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Komi bio u Zenici. Kakva čast. :D
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#8437 Re: Zeničani

Post by Warashii »

ExNihilo wrote:Komi bio u Zenici. Kakva čast. :D
Who the Fuck is Komi? :-)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#8438 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Warashii wrote:
ExNihilo wrote:Komi bio u Zenici. Kakva čast. :D
Who the Fuck is Komi? :-)
Black Swan.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8439 Re: Zeničani

Post by Truba »

nabijem vas u zenici :oops: :oops: :oops: :oops:

nisam nikad ni u tuzli bio
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8440 Re: Zeničani

Post by Truba »

Ci-Nick wrote:
Jimmy McNulty wrote:Ostaje cijela Bosna. Ali upravu si, ja znam najmanje desetak ljudi koji su zadnju godinu dana spakovali kofere i otišli.
Ne znam da li se možeš sjetiti npr. perioda 1998. - 2003., na ulici je uvijek bila gužvara. Ljeti hiljade ljudi od Bosanke do Lamele. Sad nema neke velike gužve čak ni ljeti.
nabavili tablete i uveli internet
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83552
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8441 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Puno je raje otislo (inkluding majself), svaki dan cujem za nekog novog ko uci njemacki i pakuje kofere, ali da primijetim neku razliku u brojcanom smislu, bas i ne.

Jedina razlika koju vidim je ona tipicna, medjugeneracijska-"neki novi klinci". I gledam svoje vrsnjake, a i one mladje kako hodaju sa bracnim supruznicima i djecom :D To mi je bas ovako nadrealna situacija. :D

@ Black swan, naredni put svrati na pivu :thumbup:

@kakav danak-sta je to vec vrisnuli konvektori? :-? Koje su marke?
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#8442 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Black swan wrote:
Ci-Nick wrote:
Jimmy McNulty wrote:Ostaje cijela Bosna. Ali upravu si, ja znam najmanje desetak ljudi koji su zadnju godinu dana spakovali kofere i otišli.
Ne znam da li se možeš sjetiti npr. perioda 1998. - 2003., na ulici je uvijek bila gužvara. Ljeti hiljade ljudi od Bosanke do Lamele. Sad nema neke velike gužve čak ni ljeti.
nabavili tablete i uveli internet
Hmmm uveli internet a onda nabavljali tablete ( oralna primjena ).
Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66030
Joined: 03/08/2010 19:04

#8443 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:Puno je raje otislo (inkluding majself), svaki dan cujem za nekog novog ko uci njemacki i pakuje kofere, ali da primijetim neku razliku u brojcanom smislu, bas i ne.

Jedina razlika koju vidim je ona tipicna, medjugeneracijska-"neki novi klinci". I gledam svoje vrsnjake, a i one mladje kako hodaju sa bracnim supruznicima i djecom :D To mi je bas ovako nadrealna situacija. :D

@ Black swan, naredni put svrati na pivu :thumbup:

@kakav danak-sta je to vec vrisnuli konvektori? :-? Koje su marke?


ma nije bas da je vrisnuo,dijete nesto ubacilo pa malo smrdi kad radi,bosch

gdje si to ti otisao,do sarajeva?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83552
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8444 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kakavdanakneiskustvu wrote:

ma nije bas da je vrisnuo,dijete nesto ubacilo pa malo smrdi kad radi,bosch

gdje si to ti otisao,do sarajeva?
Cini mi se da sam vidio u onoj zgradi naspram autobuske stanice da ima radionica za Bosch. Beko ima sigurno, a mislim da je i Bosch.

Ma ja, u Sarajevo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66030
Joined: 03/08/2010 19:04

#8445 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

ma nije bas da je vrisnuo,dijete nesto ubacilo pa malo smrdi kad radi,bosch

gdje si to ti otisao,do sarajeva?
Cini mi se da sam vidio u onoj zgradi naspram autobuske stanice da ima radionica za Bosch. Beko ima sigurno, a mislim da je i Bosch.

Ma ja, u Sarajevo.
e dobro si,hvala
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#8446 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Da se nadovezem na raspravu oko fontane u kruznom toku, mislim da je to najveca glupost u cijelom projektu GGM-a. Ukoliko dodje do kontakta vozila u kruznom toku i eventualnog izlijetanja istih u povrsinu unutar kruznog toka, zar nije logicnije da je prostor prazan? A ovako tu ceka betonski zidic (fiksna prepreka) koji moze uzrokovati samo vecu materijalnu stetu na vozilima, cak i pri malim brzinama, a i prouzrokavati samo veci stepen povreda vozaca i saputnika. Takodjer, preglednost samog kruznog toka se znatno smanjuje (npr. ljetos one ko palme nekakve na kruznom toku kod SDA). Mislim da bi unutar kruznog toka trebala biti samo neka trava zasadjena, a bilo kakvo sadjenje cvijeca je nepotrebno, pored hiljadu drugih problema u cije rjesavanje bi trebalo presumjeriti za to odredjeni novac iz budzeta.

A opet dzaba i GGM, svi silni kruzni tokovi, kada raja ide iz Zenice zbog posla, naprije u Sarajevo (autobus za Sarajevo pun navece nedjeljom), te ostale zemlje EU, a bGM i bliskog istoka.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#8447 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

clio_dci120 wrote:Da se nadovezem na raspravu oko fontane u kruznom toku, mislim da je to najveca glupost u cijelom projektu GGM-a. Ukoliko dodje do kontakta vozila u kruznom toku i eventualnog izlijetanja istih u povrsinu unutar kruznog toka, zar nije logicnije da je prostor prazan? A ovako tu ceka betonski zidic (fiksna prepreka) koji moze uzrokovati samo vecu materijalnu stetu na vozilima, cak i pri malim brzinama, a i prouzrokavati samo veci stepen povreda vozaca i saputnika. Takodjer, preglednost samog kruznog toka se znatno smanjuje (npr. ljetos one ko palme nekakve na kruznom toku kod SDA). Mislim da bi unutar kruznog toka trebala biti samo neka trava zasadjena, a bilo kakvo sadjenje cvijeca je nepotrebno, pored hiljadu drugih problema u cije rjesavanje bi trebalo presumjeriti za to odredjeni novac iz budzeta.

A opet dzaba i GGM, svi silni kruzni tokovi, kada raja ide iz Zenice zbog posla, naprije u Sarajevo (autobus za Sarajevo pun navece nedjeljom), te ostale zemlje EU, a bGM i bliskog istoka.
Kad nisu uspjeli sacuvati oni pored zgrade Opcine gdje je policija 12 metara udaljena malo mi je optimisticno da ce ova ostati citava. A ima se moRe. Sutra ce najbolje pokazati u kakvom je stanju ovaj grad. Ako ne dodje minimalno 3000 ljudi na protest onda komotno moze svako ko ima imalo sposobnosti, znanja i vjestina da se odseli odavde. Ostace samo uhljebljeni u drzavnoj sluzbi, nesposobni, kao i oni bez znanja i vjestina.

Narod ce hladno poltronski posmatrati i nadati se da ce i njih sreca ogrijati od lokalnih mocnika, a nisu ni svjesni kad se dovoljno nakradu da oni odose, a evo vama vas grad i zivite u njemu kako znate i umijete.
User avatar
jasko_ba
Posts: 8478
Joined: 13/11/2006 17:47

#8448 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

Kakav protest? Sutra prolazim kroz Zenicu, malo do Rajvose, ali nije problem skrenuti na sat vremena.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#8449 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

jasko_ba wrote:Kakav protest? Sutra prolazim kroz Zenicu, malo do Rajvose, ali nije problem skrenuti na sat vremena.
5 do 12 je pred Bosankom protest protiv gasenja Celika.


vidimo se sutra, raja
hocemo li ponijet kakve oznake da se prepoznamo? :lol:

@eborg, ako ti uhvatim pogled, mahnut cu ti :mrgreen:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8450 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Not My Idea wrote:
jasko_ba wrote:Kakav protest? Sutra prolazim kroz Zenicu, malo do Rajvose, ali nije problem skrenuti na sat vremena.
5 do 12 je pred Bosankom protest protiv gasenja Celika.


vidimo se sutra, raja
hocemo li ponijet kakve oznake da se prepoznamo? :lol:

@eborg, ako ti uhvatim pogled, mahnut cu ti :mrgreen:
Sutra je u isto vrijeme prodaja kolacica i skupljanje novca za mirzu bjeloglavica-svi za zivot akcija
ubacimo po jednu marku za malca...i pokazimo hamki da sutra nece biti nadrogirana rulja s druge strane
Post Reply