Sarajevo Construction
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#8426 Re: Sarajevo Construction
pa biće i čuvena koncertna dvorana. na 28. spratu sa divnim pogledom na grad sa balkona 
- saibaba
- Posts: 1963
- Joined: 07/02/2008 13:47
#8427 Re: Sarajevo Construction
Bice KPS. koncertno poslovno, stabeni objekat.JThomas wrote:pa biće i čuvena koncertna dvorana. na 28. spratu sa divnim pogledom na grad sa balkona
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#8428 Re: Sarajevo Construction
više poslovno nego stambeni, a opet više stambeno nego koncertni... 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8429 Re: Sarajevo Construction
Ako mogu poslovni apartmani sto ne bi i koncertni apartmani nasli mjesto 
- saibaba
- Posts: 1963
- Joined: 07/02/2008 13:47
#8430 Re: Sarajevo Construction
Muzicarima 10 % manja cijena kvadaratamk ultra wrote:Ako mogu poslovni apartmani sto ne bi i koncertni apartmani nasli mjesto
- Haris.ba
- Posts: 35289
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8431 Re: Sarajevo Construction
Hoće li biti kritike stambenih kvadrata u planiranom novom Avazovom tornju?
Hoće tu biti borbe protiv klasnih razlika? Treba li to dopustiti? Hoće li narod dići svoj glas?
Ima li studija hoće li taj toranj blokirati strujanje zraka? Jedan vrsni poznavalac arhitekture Sarajeva ne problematizira famozne udare zraka "sa Ozrena" na planirani neboder.
P.S.
Ne treba rušiti električnu centralu radi Vilsonovog šetališta. Može se iskoristiti stari plan natkrivanja Miljacke balkonom 6 metara dužine ako se želi spojiti šetnica.
Meni je žao što propade ideja tehničkog muzeja. Ali, treba pogledati zašto je propala ta ideja.
P.S.
https://www.radiosarajevo.ba/metromahal ... a-km/51888
Hoće tu biti borbe protiv klasnih razlika? Treba li to dopustiti? Hoće li narod dići svoj glas?
Ima li studija hoće li taj toranj blokirati strujanje zraka? Jedan vrsni poznavalac arhitekture Sarajeva ne problematizira famozne udare zraka "sa Ozrena" na planirani neboder.
P.S.
Ne treba rušiti električnu centralu radi Vilsonovog šetališta. Može se iskoristiti stari plan natkrivanja Miljacke balkonom 6 metara dužine ako se želi spojiti šetnica.
Meni je žao što propade ideja tehničkog muzeja. Ali, treba pogledati zašto je propala ta ideja.
P.S.
https://www.radiosarajevo.ba/metromahal ... a-km/51888
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#8432 Re: Sarajevo Construction
Vidi, ovo je više do "novinara", a ne do ljudi koji rade na tome. To sam se uvjerio milion puta.alibaba_i_30_godina wrote:Kod nas naravno sve nešto paušalno, neplanski i bez ideje. Eto nekome sinulo da treba tek tako ''modernizovati'' prugu. Ne kažem da ne treba, ali gdje je analiza šta se treba uraditi, plan kako bi to sve trebalo izgledati i ostali popratni materijal?!So What! wrote:Federacija BiH bi se mogla zadužiti 35 miliona eura za modernizaciju tramvajske pruge]
Ali jok, nigdje ništa. Iz vedra neba neko bubnuo da treba toliko miliona.
Dakle, novinar je ovdje taj koji treba da se malo vise raspita, pročačka, ode do koje ustanove, napravi koji intervju i sastavi članak duži od tri pasusa. Ali koji to portal radi?
Oni to ne rade. Nego od jedne poluinformacije, naprave članak.
Dakle, analize postoje, postoje i planovi, nije da tek tako eto neko lupi pa eto daj nam 30 miliona. Prvo sto ti ih međunarodni kreditor neće ni dati bez projekta, plana itd.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#8433 Re: Sarajevo Construction
Bogami, bio sam se obradovao kada sam pročitao da nakon inicijative za izgradnju muzej Ars Aevi, pokreće se nešto i na polju koncertne dvorane.
Najiskrenije se nadam da je ovo neka standardna novinarska mućka, jer za koncertnu dvoranu odavno postoji projekat, te da će se isti ispoštovati.
Bude li uz koncertnu dograđeno nešto poslovno ili stambeno, biće to sigurno uništenje jednog od najplemenitijih projekata u Sarajevu.
Najiskrenije se nadam da je ovo neka standardna novinarska mućka, jer za koncertnu dvoranu odavno postoji projekat, te da će se isti ispoštovati.
Bude li uz koncertnu dograđeno nešto poslovno ili stambeno, biće to sigurno uništenje jednog od najplemenitijih projekata u Sarajevu.
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#8434 Re: Sarajevo Construction
SDA: Prije gradnje na Marijin Dvoru mora se konsultovati struka

- Logovan
- Posts: 102764
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
-
bit101
- Posts: 314
- Joined: 31/08/2009 23:51
#8436 Re: Sarajevo Construction
Trenutno stanje na Cobaniji:




-
archi_a
- Posts: 11872
- Joined: 11/12/2011 18:11
#8437 Re: Sarajevo Construction
Vidi stvarno restauracija. 
- Dosadno mii
- Posts: 3163
- Joined: 16/06/2014 20:33
#8438 Re: Sarajevo Construction
Koliko je tu kvadrat imal gdje
- insaneinthebrain
- Posts: 25483
- Joined: 12/08/2013 12:51
#8439 Re: Sarajevo Construction
ode zgrada ko da je nikad nije ni bilo 
- insaneinthebrain
- Posts: 25483
- Joined: 12/08/2013 12:51
#8440 Re: Sarajevo Construction
jel ovo Huawei platio obnovu fasade u zamjenu za reklamu na krovu


-
archi_a
- Posts: 11872
- Joined: 11/12/2011 18:11
#8441 Re: Sarajevo Construction
Ako jeste, bravo za "pregovaračke sposobnosti" predstavnika stanara. 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8442 Re: Sarajevo Construction
Koliko sam cuo 5+Dosadno mii wrote:Koliko je tu kvadrat imal gdje
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#8444 Re: Sarajevo Construction
ne kontam, a gdje zaštita historijskog izgleda, , a nisu bile u lošem stanju zgrade(kuće) .bit101 wrote:Trenutno stanje na Cobaniji:
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8445 Re: Sarajevo Construction
Dzabamk ultra wrote:Koliko sam cuo 5+Dosadno mii wrote:Koliko je tu kvadrat imal gdje
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#8446 Re: Sarajevo Construction
Stanje na dan 27.04.2019:bit101 wrote:Trenutno stanje na Cobaniji:
Na Čobaniji se srušila skela sa austrougarske zgrade koja se rekonstruira

Dakle, ovdje se ne radi o rekonstrukciji, adaptaciji i slično, ovdje se radi o rušenju svih objekata i izgradnji novih.
Investitor je Malčo Rovčanin
- muha_sa
- Posts: 140415
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#8447 Re: Sarajevo Construction
dobro su skelu namontirali--i ucvrstili (ankerisali) 
- Dosadno mii
- Posts: 3163
- Joined: 16/06/2014 20:33
#8448 Re: Sarajevo Construction
I ovi trebaju gradit najskuplju zgradu
-
lajkujMe
- Posts: 12944
- Joined: 06/04/2011 17:44
- Location: Na svom mocnom racunaru
#8449 Re: Sarajevo Construction
A klix uporno pise "rekonstrukcija"
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8450 Re: Sarajevo Construction
Duljević izvodi, a sudeći po Bolničkoj (panorama sole) možemo očekivati identicno projekotvanom
Koliko ja znam, jednu zgradu nisu smjeli nikako rusiti, koliko sam skontao onu gdje je bila banka...
Koliko ja znam, jednu zgradu nisu smjeli nikako rusiti, koliko sam skontao onu gdje je bila banka...
