Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8426 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

pa biće i čuvena koncertna dvorana. na 28. spratu sa divnim pogledom na grad sa balkona :mrgreen:
User avatar
saibaba
Posts: 1963
Joined: 07/02/2008 13:47

#8427 Re: Sarajevo Construction

Post by saibaba »

JThomas wrote:pa biće i čuvena koncertna dvorana. na 28. spratu sa divnim pogledom na grad sa balkona :mrgreen:
Bice KPS. koncertno poslovno, stabeni objekat.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8428 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

više poslovno nego stambeni, a opet više stambeno nego koncertni... :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8429 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Ako mogu poslovni apartmani sto ne bi i koncertni apartmani nasli mjesto :bih:
User avatar
saibaba
Posts: 1963
Joined: 07/02/2008 13:47

#8430 Re: Sarajevo Construction

Post by saibaba »

mk ultra wrote:Ako mogu poslovni apartmani sto ne bi i koncertni apartmani nasli mjesto :bih:
Muzicarima 10 % manja cijena kvadarata
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#8431 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Hoće li biti kritike stambenih kvadrata u planiranom novom Avazovom tornju? :D

Hoće tu biti borbe protiv klasnih razlika? Treba li to dopustiti? Hoće li narod dići svoj glas?

Ima li studija hoće li taj toranj blokirati strujanje zraka? Jedan vrsni poznavalac arhitekture Sarajeva ne problematizira famozne udare zraka "sa Ozrena" na planirani neboder.

P.S.
Ne treba rušiti električnu centralu radi Vilsonovog šetališta. Može se iskoristiti stari plan natkrivanja Miljacke balkonom 6 metara dužine ako se želi spojiti šetnica.

Meni je žao što propade ideja tehničkog muzeja. Ali, treba pogledati zašto je propala ta ideja.

P.S.
https://www.radiosarajevo.ba/metromahal ... a-km/51888
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#8432 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

alibaba_i_30_godina wrote:
So What! wrote:Federacija BiH bi se mogla zadužiti 35 miliona eura za modernizaciju tramvajske pruge]
Kod nas naravno sve nešto paušalno, neplanski i bez ideje. Eto nekome sinulo da treba tek tako ''modernizovati'' prugu. Ne kažem da ne treba, ali gdje je analiza šta se treba uraditi, plan kako bi to sve trebalo izgledati i ostali popratni materijal?!

Ali jok, nigdje ništa. Iz vedra neba neko bubnuo da treba toliko miliona.
Vidi, ovo je više do "novinara", a ne do ljudi koji rade na tome. To sam se uvjerio milion puta.

Dakle, novinar je ovdje taj koji treba da se malo vise raspita, pročačka, ode do koje ustanove, napravi koji intervju i sastavi članak duži od tri pasusa. Ali koji to portal radi?

Oni to ne rade. Nego od jedne poluinformacije, naprave članak.

Dakle, analize postoje, postoje i planovi, nije da tek tako eto neko lupi pa eto daj nam 30 miliona. Prvo sto ti ih međunarodni kreditor neće ni dati bez projekta, plana itd.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8433 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Bogami, bio sam se obradovao kada sam pročitao da nakon inicijative za izgradnju muzej Ars Aevi, pokreće se nešto i na polju koncertne dvorane.

Najiskrenije se nadam da je ovo neka standardna novinarska mućka, jer za koncertnu dvoranu odavno postoji projekat, te da će se isti ispoštovati.

Bude li uz koncertnu dograđeno nešto poslovno ili stambeno, biće to sigurno uništenje jednog od najplemenitijih projekata u Sarajevu.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#8434 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

SDA: Prije gradnje na Marijin Dvoru mora se konsultovati struka
Image
User avatar
Logovan
Posts: 102764
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8435 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

:lol: :lol: :lol: :lol:
bit101
Posts: 314
Joined: 31/08/2009 23:51

#8436 Re: Sarajevo Construction

Post by bit101 »

Trenutno stanje na Cobaniji:
Image
Image
archi_a
Posts: 11872
Joined: 11/12/2011 18:11

#8437 Re: Sarajevo Construction

Post by archi_a »

Vidi stvarno restauracija. :D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#8438 Re: Sarajevo Construction

Post by Dosadno mii »

Koliko je tu kvadrat imal gdje
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#8439 Re: Sarajevo Construction

Post by insaneinthebrain »

ode zgrada ko da je nikad nije ni bilo :run:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#8440 Re: Sarajevo Construction

Post by insaneinthebrain »

jel ovo Huawei platio obnovu fasade u zamjenu za reklamu na krovu :zzzz:

Image
archi_a
Posts: 11872
Joined: 11/12/2011 18:11

#8441 Re: Sarajevo Construction

Post by archi_a »

Ako jeste, bravo za "pregovaračke sposobnosti" predstavnika stanara. :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8442 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Dosadno mii wrote:Koliko je tu kvadrat imal gdje
Koliko sam cuo 5+
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#8443 Re: Sarajevo Construction

Post by Dosadno mii »

:shock:
:run:
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#8444 Re: Sarajevo Construction

Post by selma 83 »

bit101 wrote:Trenutno stanje na Cobaniji:
Image
Image
ne kontam, a gdje zaštita historijskog izgleda, , a nisu bile u lošem stanju zgrade(kuće) . :o
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8445 Re: Sarajevo Construction

Post by sime_cipol »

mk ultra wrote:
Dosadno mii wrote:Koliko je tu kvadrat imal gdje
Koliko sam cuo 5+
Dzaba :zzzz:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#8446 Re: Sarajevo Construction

Post by high_volume »

bit101 wrote:Trenutno stanje na Cobaniji:
Image
Image
Stanje na dan 27.04.2019:

Na Čobaniji se srušila skela sa austrougarske zgrade koja se rekonstruira

Image

Dakle, ovdje se ne radi o rekonstrukciji, adaptaciji i slično, ovdje se radi o rušenju svih objekata i izgradnji novih.

Investitor je Malčo Rovčanin
User avatar
muha_sa
Posts: 140415
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#8447 Re: Sarajevo Construction

Post by muha_sa »

dobro su skelu namontirali--i ucvrstili (ankerisali) :thumbup:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#8448 Re: Sarajevo Construction

Post by Dosadno mii »

I ovi trebaju gradit najskuplju zgradu
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#8449 Re: Sarajevo Construction

Post by lajkujMe »

A klix uporno pise "rekonstrukcija"
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8450 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Duljević izvodi, a sudeći po Bolničkoj (panorama sole) možemo očekivati identicno projekotvanom :mrgreen:

Koliko ja znam, jednu zgradu nisu smjeli nikako rusiti, koliko sam skontao onu gdje je bila banka...
Post Reply