Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#8426 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

NIN wrote:Image
:thumbup:
excellent my dear NIN
Dafna Pehfogl
Posts: 27
Joined: 23/06/2014 17:46

#8427 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Dafna Pehfogl »

...
Last edited by Dafna Pehfogl on 11/04/2020 14:47, edited 1 time in total.
User avatar
Boateng
Posts: 1409
Joined: 15/02/2011 00:10

#8428 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Boateng »

Dafna Pehfogl wrote:Može li se IGDJE u Sa nabaviti Jungova Crvena knjiga po nekoj pristojnoj cijeni?
Pogledaj u antikvarnicama.
punjac
Posts: 33
Joined: 12/10/2014 13:06

#8429 Re: Šta trenutno čitate?

Post by punjac »

Završio sam "Lovac na zmajeve" Ocjena je 4.5/5.
Započeo sam "Stranac", Albert Camus (po preporuci bhnapoleon1 :-D ).
Razmišljam da također pročitam "Hiljadu sjajnih sunaca", pa bih volio da ga neko od forumaša usporedi sa lovcem da znam da li je vrijedna čitanja koliko je bila ova. :)
mp3problem
Posts: 414
Joined: 09/08/2012 19:01

#8430 Re: Šta trenutno čitate?

Post by mp3problem »

punjac wrote:Završio sam "Lovac na zmajeve" Ocjena je 4.5/5.
Započeo sam "Stranac", Albert Camus (po preporuci bhnapoleon1 :-D ).
Razmišljam da također pročitam "Hiljadu sjajnih sunaca", pa bih volio da ga neko od forumaša usporedi sa lovcem da znam da li je vrijedna čitanja koliko je bila ova. :)
Čitala sam Stranca, mada bih trebala ponoviti, obzirom da se nešto ne mogu sjetiti kakav je dojam na mene ostavio...

"Hiljadu sjajnih sunaca" sam preplakala, ali općenito mislim da žene teže podnose tu knjigu. Uglavnom je snažan dojam na mene ostavila, a jako je lagano pisana :)
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#8431 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mariella »

punjac wrote:Završio sam "Lovac na zmajeve" Ocjena je 4.5/5.
Započeo sam "Stranac", Albert Camus (po preporuci bhnapoleon1 :-D ).
Razmišljam da također pročitam "Hiljadu sjajnih sunaca", pa bih volio da ga neko od forumaša usporedi sa lovcem da znam da li je vrijedna čitanja koliko je bila ova. :)
Hiljadu sjajnih sunaca se lako cita, mozes je i za dan zavrsiti, a meni se svidjela. Ali ne bih ti preporucila njegovu najnoviju "A planine su odjekivale", ja sam samo cekala da je zavrsim. Na slican je fazon kao i prethodne ali ova mi je bila kao spanska sapunica, ubacivanje novih likova i zapleta svako malo samo da se nesto desava. Ponestaje mu ideja :roll:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#8432 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ExNihilo »

Obe knjige su jednim dijelom propagandne.

Odbaciti obe i nastaviti sa Strancem. :D
User avatar
Boateng
Posts: 1409
Joined: 15/02/2011 00:10

#8433 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Boateng »

Čitaj lektire koje si preskočio u srednjoj.
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#8434 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mariella »

ExNihilo wrote:Obe knjige su jednim dijelom propagandne.

Odbaciti obe i nastaviti sa Strancem. :D
Kakav je ovo fazon :mrgreen:
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#8435 Re: Šta trenutno čitate?

Post by safran »

Endymion - Dan Simmons - ogromna razlika u odnosu na Hyperion i The Fall of H. - kao da je druga osoba pisala.
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#8436 Re: Šta trenutno čitate?

Post by DYD666 »

Trenutno;
Image
&
Image
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#8437 Re: Šta trenutno čitate?

Post by wickerman »

safran wrote:Endymion - Dan Simmons - ogromna razlika u odnosu na Hyperion i The Fall of H. - kao da je druga osoba pisala.
Ja taman htjedoh postati da zavrsavam "Hyperion cantos",tacnije jos pola zadnje knjige. Vrhunsko djelo i topla preporuka svakom SF i fantasy fanu.
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#8438 Re: Šta trenutno čitate?

Post by safran »

wickerman wrote:
safran wrote:Endymion - Dan Simmons - ogromna razlika u odnosu na Hyperion i The Fall of H. - kao da je druga osoba pisala.
Ja taman htjedoh postati da zavrsavam "Hyperion cantos",tacnije jos pola zadnje knjige. Vrhunsko djelo i topla preporuka svakom SF i fantasy fanu.
Prepade me - Cantos dakle čine sve 4 knjige?
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#8439 Re: Šta trenutno čitate?

Post by wickerman »

safran wrote:
wickerman wrote:
safran wrote:Endymion - Dan Simmons - ogromna razlika u odnosu na Hyperion i The Fall of H. - kao da je druga osoba pisala.
Ja taman htjedoh postati da zavrsavam "Hyperion cantos",tacnije jos pola zadnje knjige. Vrhunsko djelo i topla preporuka svakom SF i fantasy fanu.
Prepade me - Cantos dakle čine sve 4 knjige?
Jeste,a ja sam na "Usponu Endymiona". Koliko sam skontao imaju jos i tri kratke price vezano za spjev:
-"Remembering Siri" (1983)
-"The Death of the Centaur" (1990)
-"Orphans of the Helix" (1999)
punjac
Posts: 33
Joined: 12/10/2014 13:06

#8440 Re: Šta trenutno čitate?

Post by punjac »

Boateng wrote:Čitaj lektire koje si preskočio u srednjoj.
Ma nemam ja problem sa skolskom lektirom, procitao sam vecinu djela, ona koja su me interesovala (ne vidim svrhu citati npr. "U registraturi" i sl romane koje citamo zato sto su iz naseg govornog podrucja ili "Don Kihot"-ja fkt ne razumijem otkud taj hype oko njega.)
Zato i citam postove forumasa da vidim koje knjige ustvari vrijedi citati.
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#8441 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aux »

Image

Nakon odlicne Sudar Kraljeva na redu je i treca knjiga,ono sto me zbunjuje da mi na ovoj knjizi pise prvi dio a u bibilioteci nema nikako drugog dijela ovog dijela :roll:
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8442 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

Poceo citati Lazarev krug od Majk Krejn (to je pseudonim za vise autora koliko sam skontao) i crkne mi mobitel na kojem citam.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#8443 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Zatamnjena stakla »

Robert Ladlam "Brži od zavere".

Sa mooooog!
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8444 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

safran wrote:Endymion - Dan Simmons - ogromna razlika u odnosu na Hyperion i The Fall of H. - kao da je druga osoba pisala.
niđe veze
meni još bolja i nabijenija akcijom od prva dva

hiperion je meni super zbog koncepta
ali je treći dio super space opera
naravno rijetko kad se može porediti sa originalnom ali sama za sebe je predobra
nikad nisam deblju knjigu brže pročitao
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#8445 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Tesla10 »

Kakav je serijal od onog Martina? Vrijedi li čitati ga?
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#8446 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ferratilis »

Black swan wrote:
safran wrote:Endymion - Dan Simmons - ogromna razlika u odnosu na Hyperion i The Fall of H. - kao da je druga osoba pisala.
niđe veze
meni još bolja i nabijenija akcijom od prva dva

hiperion je meni super zbog koncepta
ali je treći dio super space opera
naravno rijetko kad se može porediti sa originalnom ali sama za sebe je predobra
nikad nisam deblju knjigu brže pročitao
Chaucer - The Canterbury Tales, pročitajte, sve će vam biti jasno :D
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8447 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Tesla10 wrote:Kakav je serijal od onog Martina? Vrijedi li čitati ga?
ne vrijedi dok ne završi sve knjige
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8448 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

ferratilis wrote: Chaucer - The Canterbury Tales, pročitajte, sve će vam biti jasno :D
štooo... jel ovo izašlo u jutarnjem listu :D
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#8449 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ferratilis »

Black swan wrote:
ferratilis wrote: Chaucer - The Canterbury Tales, pročitajte, sve će vam biti jasno :D
štooo... jel ovo izašlo u jutarnjem listu :D
Simmons je uzeo Canterbury Tales, dodao budućnost, svemir, promijenio imena likova, sve ostalo je isto..

Hyperion sam pročitao prije nego sam na faxu morao pročitati C. Tales i malo sam se razočarao u popularnu fikciju, poslije što sam više čitao velika djela vidim Hollywood, popularnu fickiju, pop kulturu u 300 strana jedne knjige :D

popularna fikcija = biblijski motivi + Šekspir + grčka literatura + Frojd + malo nauke i fantazije
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#8450 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ferratilis »

ferratilis wrote:
Black swan wrote:
ferratilis wrote: Chaucer - The Canterbury Tales, pročitajte, sve će vam biti jasno :D
štooo... jel ovo izašlo u jutarnjem listu :D
Simmons je uzeo Canterbury Tales, dodao budućnost, svemir, promijenio imena likova, sve ostalo je isto..

Hyperion sam pročitao prije nego sam na faxu morao pročitati C. Tales i malo sam se razočarao u popularnu fikciju, poslije što sam više čitao velika djela vidim Hollywood, popularnu fickiju, pop kulturu u 300 strana jedne knjige :D

popularna fikcija = biblijski motivi + Šekspir + grčka literatura + Frojd + malo nauke i fantazije
EDIT: nažalost tako je :(
Post Reply