SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8426 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

kad se vidi na šta je došao '45 što se tiče pismenosti, prošli sistem je zlatan, i rezultati su mu impresivni po svim kriterijima.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8427 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

gledam svoj ratni dnevnik...5 razreda sam završio u onom sistemu :D ajd dobro bio sam loš učenik trice i dvice :D
nebitno

naj jači
nemogu

klasika
jednosstavno me nije bilo briga... takvi su ovi danas koji pišu... nije ih briga
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52764
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8428 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

Muhamed Đakmić wrote:Ma znam, ali evo ovo dvoje su čini mi se produkt starog sistema, izvinjavam se ako nisu. Ništa ni sa čim, jednostavno nepismeno ko jebena klada.

Ima ovakvih i u mlađim generacijama, ja ne vidim apsolutno nikakvu razliku. Ali ovo nije smjelo završiti nikakve škole, ovo bi na testu iz matematike uspjelo napraviti dovoljno grešaka u gramatici i pravopisu da ga oboriš na godinu.
nisi imao priliku da se uvjeriš u njihovu nepismenost. bili su oni i prije nepismeni. sada dobilo priliku da šara na FB.

lijepo je to, povezivanje, svako ima pravo glasa, svi se mogu čuti... ali to isto znači da više nema filtera. to je globalni trend, nije to ništa lokalnog karaktera.

pa pogledaj Trumpa...
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#8429 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SkyLimit »

"Vidiš li ona tri čobana u daljini, prijatelju? Dokle god oni mogu da nadglasaju Sokrata i mene, ja u demokratiju ne verujem!" (Platon)
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#8430 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Muhamed Đakmić »

Chmoljo wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Ma znam, ali evo ovo dvoje su čini mi se produkt starog sistema, izvinjavam se ako nisu. Ništa ni sa čim, jednostavno nepismeno ko jebena klada.

Ima ovakvih i u mlađim generacijama, ja ne vidim apsolutno nikakvu razliku. Ali ovo nije smjelo završiti nikakve škole, ovo bi na testu iz matematike uspjelo napraviti dovoljno grešaka u gramatici i pravopisu da ga oboriš na godinu.
nisi imao priliku da se uvjeriš u njihovu nepismenost. bili su oni i prije nepismeni. sada dobilo priliku da šara na FB.

lijepo je to, povezivanje, svako ima pravo glasa, svi se mogu čuti... ali to isto znači da više nema filtera. to je globalni trend, nije to ništa lokalnog karaktera.

pa pogledaj Trumpa...
Jašta, primijetio sam i ja. A kad spomenu Trumpa, imam nekog dalekog dalekog rođaka čija je porodica još od 19. stoljeća u Kaliforniji. Vatreni navijač i siguran glasač za Trumpa :D
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#8431 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drndalo »

Muhamed Đakmić wrote:
Tomahawk11 wrote:Kakve kvalitetne skole, mnogi ako je i 4 razreda zavrsio.
Svega ima, polupismenog i nepismenog svijeta koliko hoces.
Tuga je kad vidis '60. i neko godiste, a jedva se zna potpisati :roll:
Jeste, ali mi mlađe generacije smo odgojene uz tvrdnju starijih da je obrazovni sistem danas smeće, a da je u bivšoj državi bio svjetski vrh.

Mada ja danas u bilo kakvoj formalnoj ili neformalnoj komunikaciji rijetko viđam pismene ljude, bilo da su produkt bivšeg ili ovog sistema školstva.

Ima ovakvih i u mlađim generacijama, ja ne vidim apsolutno nikakvu razliku. Ali ovo nije smjelo završiti nikakve škole, ovo bi na testu iz matematike uspjelo napraviti dovoljno grešaka u gramatici i pravopisu da ga oboriš na godinu.
Hm, ima ovdje istine na obje strane... Razlika izmedju onog sistema, i ovog "nesistema" je da je tamo bilo realno polupismenih koliko hoces, ali oni nisu isli na fakultet, vecinom ni u srednju > 3 razreda... Danas na fakultetima vidjam i citam im napisana ostvarenja, koja su mozda 20% pismenija od ove Korida-Cevljanovici gospodje i navedenog vlasnika 23 VW Transportera...

Ono sto hocu reci je da je sada sistem vrijednosti takav da je apsolutno normalno da roditelji funkcionalno nepismenog djeteta, koje jeste zavrsilo srednju skolu OCEKUJU da treba da zavrsi fakultet u roku...
Last edited by drndalo on 03/11/2016 13:30, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8432 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

prof dr piše otsijek
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#8433 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Crna Hronika!

Hvala
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#8434 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8435 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

Nesporazum City
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#8436 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Šta sad ja jednog izgazam i kažem nesporazum, ličio mi na teroristu... Pa ne bi me bilo. Ja čafir, islamofob, ksenofob, rasista...
User avatar
Logovan
Posts: 102863
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8437 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Možda su se šalili.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#8438 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Tri hitne u malom razmaku odoše prema tranzitu....
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#8439 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

supercali wrote: Fazon i jeste sto je obrazovni sustav prije bio vrh
Nije kriv sustav sto otac ispise djecu iz skole nakon 4 razreda jer su mu korisniji bili u polju nego da idu u skolu
kriv je sustav što nije oca kaznio
trebao je sustav zalaziti u selendre i malo drugačije postaviti stvari za njihov život i postojanje u društvu
prije je kazna za uskraćivanje škole bila veoma velika
pa kad seljo ostane bez par komada stoke jer mora kaznu platiti,onda će da razmisli
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8440 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by supercali »

vješalica wrote:
supercali wrote: Fazon i jeste sto je obrazovni sustav prije bio vrh
Nije kriv sustav sto otac ispise djecu iz skole nakon 4 razreda jer su mu korisniji bili u polju nego da idu u skolu
kriv je sustav što nije oca kaznio
trebao je sustav zalaziti u selendre i malo drugačije postaviti stvari za njihov život i postojanje u društvu
prije je kazna za uskraćivanje škole bila veoma velika
pa kad seljo ostane bez par komada stoke jer mora kaznu platiti,onda će da razmisli
Govorim o sustavu obrazovanja ne o sustavu kaznjavanja i sl
User avatar
Logovan
Posts: 102863
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8441 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Evo kaže direktor Federalne uprave policije, da je stanje u Federaciji zadovoljavajuće. :facepalm:
User avatar
Filter
Posts: 8676
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#8442 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Filter »

O'zone wrote:Tri hitne u malom razmaku odoše prema tranzitu....
urijan dedina
http://www.avaz.ba/clanak/260512/saraje ... vije-osobe
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#8443 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dobar osjecaj »

Ali i potpunog odsustva mogucnosti da se u samom nazivu clanka (a znamo da vecina ljudi ne ide dalje od naslova) nadje ista manje od uznemirujuce ideje o pokusaju jos jedne otmice. I jos Arapi. Dobitna kombinacija. Dok informacija iz naslova clanka dodje do svih budzaka, vec ce biti sam bog zna koliko vec otetih-sokiranih- u modricama-studentica-iz Breze.
Prema informacijama iz MUP-a KS, došlo je do nesporazuma. Strani državljani su shvatili da im je neko u tramvaju otuđio mobitel i mislili su da su za to krive studentice te su ih navodno pokušali zadržati dok policija nije došla, zbog čega su nastale povrede na Medininoj ruci.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8444 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

za razliku od mnogo drugih slučajeva, u naslovu su sadržane obje "verzije", i kaže se "majka tvrdi".

a koliko god da danas svako studira - prosječna studentica, ženskog roda, od 24 godine i ne liči bogzna kako na džeparoša. ima par starijih žena što se time bave...
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#8445 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by privremeni »

Prema informacijama iz MUP-a KS, došlo je do nesporazuma. Strani državljani su shvatili da im je neko u tramvaju otuđio mobitel i mislili su da su za to krive studentice te su ih navodno pokušali zadržati dok policija nije došla, zbog čega su nastale povrede na Medininoj ruci.
[/quote]
:lol:
koja smijurija. Od cijelog tramvaja, onako punog kako su obicno, posumljali da su ih opljackale dvije zgodne puterice, jasta i babo bi sine.... :oops:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8446 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

mene i tebe bi još slomili kad bi im probali baciti tako očitu i glupu laž. a njima drže stranu i pred medijima. čuj nesporazum, nesporazum kao i šala s bijelim kombijem. ako prođe prođe, a ako ne prođe reći ćemo da ______________.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#8447 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dobar osjecaj »

Briga mene i za Arape i za studentice. Skala mogucnosti kakvi su i jedni i drugi je bezgranicna. Valjda. A mozda su fakat svi Arapi samo najlosija verzija ljudskog roda a mozda su neke studentice iz Breze samo i iskljucivo postene, cedne i potpuno oko sebe za svacije oko i intuiciju isijavaju samo apsolutno pozitivan osjecaj da se radi o osobama u koje se nikad ne moze posumnjati.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8448 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

inače kad te izbunare u tramvaju, od tolikih profila prvo posumnjaš na mlade cure, 24-5 godina i uhvatiš ih za ruku da ne pobjegnu.

mislim hajmo biti realni.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#8449 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

:lol: :lol: :lol:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/dragan-l ... /161103063

Danas nisi policajca mogao izvuči iz službenog vozila za zdravlja da ti je trebalo. Udes u Kranjčevićevoj, policija sjedi u X-trailu a vozači vozila koja su učestvovala u udesu stoje pored otvorenog prozora i cupkaju :lol:

U Zagrebačkoj prelazi čovjek ulicu na neobilježenom mjestu, prešao dvije trake i stao na duploj liniji čeka da mu se oslobodi druga strana nailazi patrola u Petici hladno prođe pored njega i pored Megana koji je zablokirao jednu traku sa uključenim stelth modom samim time i trolejbus koji je zapeo iza njega a sa druge strane tri auta parkirana u traci ispred Montane.

Ko da su pahulje od olova napravljene i padaju na zemlju brzinom od 300 m/s
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#8450 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

O'zone wrote::lol: :lol: :lol:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/dragan-l ... /161103063

Danas nisi policajca mogao izvuči iz službenog vozila za zdravlja da ti je trebalo. Udes u Kranjčevićevoj, policija sjedi u X-trailu a vozači vozila koja su učestvovala u udesu stoje pored otvorenog prozora i cupkaju :lol:

U Zagrebačkoj prelazi čovjek ulicu na neobilježenom mjestu, prešao dvije trake i stao na duploj liniji čeka da mu se oslobodi druga strana nailazi patrola u Petici hladno prođe pored njega i pored Megana koji je zablokirao jednu traku sa uključenim stelth modom samim time i trolejbus koji je zapeo iza njega a sa druge strane tri auta parkirana u traci ispred Montane.

Ko da su pahulje od olova napravljene i padaju na zemlju brzinom od 300 m/s
vidio sam ja trojicu van auta prije snijega, kod sebilja
zabio se kec u neko dostavno vozilo, nisam vidio tačno koje je auto, ugl. grana vozač iz keca objašnjava pa objašnjava 5 minuta
sve očito kao dan, kočnice ne postoje, dublja šara na hurmašici ali on objašnjava kao da je teorija struna

na kraju odoše policajci mrsko im slušati, onda je došao onaj da slika
Post Reply