...i Almy, i Almy...kamen spoticanja wrote:Grad finansira rekonstrukciju bulevara ali je radi euroasfalt...dakle ipak se okrece_BataZiv_0809 wrote:Ne raduj se bezveze. Nije dobio jer ovo ne finansira Grad, nego Federalna direkcija za ceste (ili su to sad JP Ceste FBiH). Ne znam otkud ovima sa TVZE Autoceste
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#8401 Re: Zeničani
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#8402 Re: Zeničani
...dobro je, samo sto se nije rijesio starih navika...nazalost...Jimmy McNulty wrote:@Kamen šta bi sa načelnikom? Rekoše da je hasta ali ne da se on izgleda, žilav je.
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#8403 Re: Zeničani
Ovo sa petljom je za mustuluka, iznenadjem sam, nisam mislio da ce to bit jos za mjesec 
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8404 Re: Zeničani
Ne znam to...vidio sam markere euroasfalta...Norm wrote:...i Almy, i Almy...kamen spoticanja wrote:Grad finansira rekonstrukciju bulevara ali je radi euroasfalt...dakle ipak se okrece_BataZiv_0809 wrote:Ne raduj se bezveze. Nije dobio jer ovo ne finansira Grad, nego Federalna direkcija za ceste (ili su to sad JP Ceste FBiH). Ne znam otkud ovima sa TVZE Autoceste
ako je i almy onda se ne okrece
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8405 Re: Zeničani
Smanjio je kazu na dvije kutije dnevno...Norm wrote:...dobro je, samo sto se nije rijesio starih navika...nazalost...Jimmy McNulty wrote:@Kamen šta bi sa načelnikom? Rekoše da je hasta ali ne da se on izgleda, žilav je.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83554
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8406 Re: Zeničani
Ne bih se slozio da je samo kapitalizam u pitanju. Drzava kad hoce da stane iza tebe, stat ce. Koliko god bila atroficna, ova drzava ima dovoljno poluga da istjera na cistac kad nesto hoce. Probaj ne platit PDV, a nemas nikog u stranci pa ces vidjeti. Kad nece da te podrzi, jebo si jeza u ledja. Hidrogradnja je opljackana iznutra, a i izvana.kamen spoticanja wrote: hoce kazat pregazio ih kapitalizam kao i sistem koji ih je iznjedrio...
no ako podvuces refu na romanticarski pristup socijalizmu pa pogledas npr vikendice oko neumskog hotela zenit shvatit ces da je raspad sistema poceo prije 92...i zasto su se postratno prilagodili novim uslovima ko antilope na antarktiku...
Herinzi,hife,almiji,i ostale pm kompanije imaju jasne komandne linije i mnogo ih ne tangira koja stranka drzi vlast u datom trenutku...uzmu kajmak i voze dalje
znas koliko je almy radio u periodu kad su crveni drzali kanton...
Ili recimo je zanimljivo da citavom hnk gorivo u sluzbena vozile sipa hifa
energoinvest i hidrogradnja i dalje ceka da se uveze staz jal ceka neki drugi klinac...
Hebi ga
Da krenemo o onoga sto se cesto navodi kao primjer uspjesne privatizacije-Cementara u Kaknju. Hidrogradnjina. Drzava prodala, Drino se malo bunio, Bicakcic mu zaprijetio, rastalili se i opa Djurdja.
Drino je krao kao lasica. Nista manjim intenzitetom ni drugi direktori pojedinih organizacionih jedinica. U Kaknju su vecina "uspjesnih" privrednika nastali u talu sa direktorom Hg kamenoloma, gdje su brutalno opljackali Hidrogradnju, a sad glume elitu i uspjesne biznismene.
Radnici koji sad pricaju zalopojke na tv su u tome ucestvovali. I sutili ko picke dok je i njima kapalo. Sad kad se vise nema sta pokrast, onda idu price "mi smo gladni".
Eh da je htjela, drzava je mogla to sprijeciti. Mogla je Drinu poslati u zatvor, pa covjek je bio toliko drzak da napravi hotel u istoj ulici gdje je direkcija Hidrogradnje
Te ostale pobrojane firme podrzavaju svaku vlast, sve je to uvezano. Hifadžije su u vrecama dobijali pare od SDA u poratnom periodu. Sve se ovo zna, samo jedni nece o tome javno, drugi se nadaju ulasku u halku, treci su vec napustili ovu prokletiju...
A rijeke i dalje teku.
Halalite Zenicani na off topicu
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66031
- Joined: 03/08/2010 19:04
#8407 Re: Zeničani
asMir11 wrote:Ali zato http://rtvze.ba/od-sutra-petlja-u-blatu ... saobracaj/kakavdanakneiskustvu wrote:http://www.zenit.ba/od-sutra-obustava-s ... altiranja/
liepa vijest,danas su ogromne kolone u gradu
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#8408 Re: Zeničani
Ide li ko na proteste u subotu?
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#8409 Re: Zeničani
Idem.Freamon Lester wrote:Ide li ko na proteste u subotu?
Ovo nije stvar gašenja Čelika, ovo je gašenje zadnjeg "urbanog" u ovom gradu.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#8410 Re: Zeničani
Naravno da idemo svi sa ove teme abd. Čelik je svetinja!
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66031
- Joined: 03/08/2010 19:04
#8411 Re: Zeničani
da izvinite,ja ne idem
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#8412 Re: Zeničani
Radim, a ima vremena kako sam izgubio konekciju sa Celikom, jednostavno nemam nekih osjecaja prema klubu i generalno fudbalu u BiH 
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8413 Re: Zeničani
YepFreamon Lester wrote:Ide li ko na proteste u subotu?
mada mi se crveni kmeri skijaju po zivcima koristeci situaciju
- N.N.
- Posts: 3554
- Joined: 04/04/2012 19:27
- Location: 072
#8414 Re: Zeničani
Raja, ima li gdje da se odmah dobije certifikat za racunare ? Da nema zajebancija i nekih casova. Treba mi za dan da je gotovo ? 
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#8415 Re: Zeničani
vezano za rekonstrukciju bulevara i zamjene granitnih ivicnjaka betonskim...cisto pranje novca....ipak se ne okrecekamen spoticanja wrote:Grad finansira rekonstrukciju bulevara ali je radi euroasfalt...dakle ipak se okrece_BataZiv_0809 wrote:Ne raduj se bezveze. Nije dobio jer ovo ne finansira Grad, nego Federalna direkcija za ceste (ili su to sad JP Ceste FBiH). Ne znam otkud ovima sa TVZE Autoceste
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#8416 Re: Zeničani
Odstampaj sebi. Taman posla da ce neko provjeravati kurs racunara...N.N. wrote:Raja, ima li gdje da se odmah dobije certifikat za racunare ? Da nema zajebancija i nekih casova. Treba mi za dan da je gotovo ?
- asMir11
- Posts: 113
- Joined: 31/08/2009 09:20
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#8417 Re: Zeničani
Dom mladih na Jaliji, 80 KM, sve se može za dan odraditi. Sretno!N.N. wrote:Raja, ima li gdje da se odmah dobije certifikat za racunare ? Da nema zajebancija i nekih casova. Treba mi za dan da je gotovo ?
- Zaitsev
- Posts: 1998
- Joined: 08/10/2011 14:31
- Location: Zenica
- Contact:
#8418 Re: Zeničani
Evo ja sad iz čaršije. Prolazim Bulevarom i ne vjerujem da su od betona na licu mjesta saljevali ivičnjake. Stavili kao nekakve trake da se ne može prolaziti. Raja se šegačila pa stajali na neosušene ivičnjake. Brat bratu je svaki drugi sjeban...phillie wrote:vezano za rekonstrukciju bulevara i zamjene granitnih ivicnjaka betonskim...cisto pranje novca....ipak se ne okrecekamen spoticanja wrote:Grad finansira rekonstrukciju bulevara ali je radi euroasfalt...dakle ipak se okrece_BataZiv_0809 wrote:Ne raduj se bezveze. Nije dobio jer ovo ne finansira Grad, nego Federalna direkcija za ceste (ili su to sad JP Ceste FBiH). Ne znam otkud ovima sa TVZE Autoceste
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#8419 Re: Zeničani
Nije to samo pitanje fudbala i Čelika, nego po meni nečega mnogo dubljeg. Valjda prvi put u Zenici skupina pametnih i inteligentnih momaka je krenula u borbu protiv svega što ne valja 20 godina i prvi ne traže nikakvu milostinju, ne gledaju svoje interese nego samo priliku za rad da rade pošteno i transparentno. Možete to komotno shvatiti i kao revolt ili protest protiv SDA i svega onoga što nam u čaršiji ne valja. Čelik je jedan od pa ako ne i najveći simbol grada Zenice i iako nemate veze sa fudbalom trebalo bi doći podržati to. Ako sutra Čelik uspije zahvaljujući ovome ko kaže da se prekosutra isto neće dešavati sa nekim drugim institucijama, firmama, preduzećima, sportskim klubovima... možda raja konačno vidi da se i ona nešto pita.
Možda ja sve ovo previše romantiziram ali opet Čelik je dio mene, dio mog oca, dio mog najboljeg prijatelja kojeg su gamad ucjenjivala za ugovor, čelik je dio Zenice. Vrijeme je da se vrati onima koji ga istinski vole i da ga konačno preotmemo od ljudi koji ga koriste za ostvarivanje vlastitih interesa.
Ko može a ne dođe na tu protestnu šetnju bolje od svega ovoga u gradu nije ni zaslužio koliko god mislio da jeste.
Možda ja sve ovo previše romantiziram ali opet Čelik je dio mene, dio mog oca, dio mog najboljeg prijatelja kojeg su gamad ucjenjivala za ugovor, čelik je dio Zenice. Vrijeme je da se vrati onima koji ga istinski vole i da ga konačno preotmemo od ljudi koji ga koriste za ostvarivanje vlastitih interesa.
Ko može a ne dođe na tu protestnu šetnju bolje od svega ovoga u gradu nije ni zaslužio koliko god mislio da jeste.
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#8420 Re: Zeničani
Da se neko smije napraviti pametan pa im poslati inspekciju da pita imaju li atest za ivičnjake... ovako saljevanje bi možda smjelo u nekom selu u šumi, ali u centru grada, ne baš.Zaitsev wrote:Evo ja sad iz čaršije. Prolazim Bulevarom i ne vjerujem da su od betona na licu mjesta saljevali ivičnjake. Stavili kao nekakve trake da se ne može prolaziti. Raja se šegačila pa stajali na neosušene ivičnjake. Brat bratu je svaki drugi sjeban...kamen spoticanja wrote:vezano za rekonstrukciju bulevara i zamjene granitnih ivicnjaka betonskim...cisto pranje novca....ipak se ne okrece
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#8421 Re: Zeničani
Posao sa 'ciscenjem' trase i ivicnjacima je dobio, ko? ko? Almy...phillie wrote:vezano za rekonstrukciju bulevara i zamjene granitnih ivicnjaka betonskim...cisto pranje novca....ipak se ne okrecekamen spoticanja wrote:Grad finansira rekonstrukciju bulevara ali je radi euroasfalt...dakle ipak se okrece_BataZiv_0809 wrote:Ne raduj se bezveze. Nije dobio jer ovo ne finansira Grad, nego Federalna direkcija za ceste (ili su to sad JP Ceste FBiH). Ne znam otkud ovima sa TVZE Autoceste
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#8422 Re: Zeničani
Celik je jasan pokazatelj da sistem u ovoj drzavi ne radi. Krade se godinama, a sad kada se doslo do zida mora se nekako to prikriti. Kao sto postoji plan da se ugasi Celik, tako ce i kad dodje do suludog stanja biti likvidirano i svako javno preduzece. A onda ce se lokalni SDA mocnici ukazati kao Gospa u vidu rjesenja. Tako su uradili sa Komradom. Unistili ga za sva vremena, a onda napravili javno-privatnog monstruma za uhljebljavanje svojih kadrova u vidu Albe. Odrzavanje puteva ugasili i prepustili Almiju. Tako su uradili i sa Zenica stanom. Ugasili ga, a onda odrzavanje prepustili opet po istim linijama Almiju i Izgradnji.Jimmy McNulty wrote: Ako sutra Čelik uspije zahvaljujući ovome ko kaže da se prekosutra isto neće dešavati sa nekim drugim institucijama, firmama, preduzećima, sportskim klubovima... možda raja konačno vidi da se i ona nešto pita.
Gdje god se zaviri ispod prasine u ovom gradu vidi se SDA kriminal. Ako narod to prihvati kao normalno onda treba da bude spreman zivjeti sa posljedicama. A posljedice ce uskoro stici i biti ce jako zestoke. Od zime bez grijanja - do ljeta bez vode.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8423 Re: Zeničani
sutra se moze poslati najbolja moguca poruka hamki i kompaniji...Jimmy McNulty wrote:Nije to samo pitanje fudbala i Čelika, nego po meni nečega mnogo dubljeg. Valjda prvi put u Zenici skupina pametnih i inteligentnih momaka je krenula u borbu protiv svega što ne valja 20 godina i prvi ne traže nikakvu milostinju, ne gledaju svoje interese nego samo priliku za rad da rade pošteno i transparentno. Možete to komotno shvatiti i kao revolt ili protest protiv SDA i svega onoga što nam u čaršiji ne valja. Čelik je jedan od pa ako ne i najveći simbol grada Zenice i iako nemate veze sa fudbalom trebalo bi doći podržati to. Ako sutra Čelik uspije zahvaljujući ovome ko kaže da se prekosutra isto neće dešavati sa nekim drugim institucijama, firmama, preduzećima, sportskim klubovima... možda raja konačno vidi da se i ona nešto pita.
Možda ja sve ovo previše romantiziram ali opet Čelik je dio mene, dio mog oca, dio mog najboljeg prijatelja kojeg su gamad ucjenjivala za ugovor, čelik je dio Zenice. Vrijeme je da se vrati onima koji ga istinski vole i da ga konačno preotmemo od ljudi koji ga koriste za ostvarivanje vlastitih interesa.
Ko može a ne dođe na tu protestnu šetnju bolje od svega ovoga u gradu nije ni zaslužio koliko god mislio da jeste.
btw momcima skidam kapu,dobro se bore protiv politizacije skupa
-
Ci-Nick
- Posts: 6890
- Joined: 15/03/2015 17:38
#8424 Re: Zeničani
U prvom kružnom toku kod Mittala se gradi velika fontana,... ne znam koliko će koštati gradnja i održavanje i da li planiraju da to stvarno radi u budućnosti ili je dovoljno da se neko nađe prilikom gradnje. 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66031
- Joined: 03/08/2010 19:04
#8425 Re: Zeničani
petlja u blatusi jos nije otvorena
