Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#8401 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

SanskiBiser wrote:
karanana wrote:spijuni su oko nas.

wuwu vs. mountain?
wuwu bez vecih problema jelde? opet je bar duplo veci rekao bih.
po knjigama valjda :

Wun Wun je visok oko 3 metra i 60 cm (12 feets) i ima snagu 12 ljudi, koliko se sjecam bitke kod zida sa Wildlings, mislim da je 6 Black Watch ratnika poginulo dok su ubili onog drugog dzina Mag Mar Tun Doh Weg u onom tunelu. Jaki su ali su priglupi.


u seriji je dosta,dosta viši
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#8402 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

Pandakonda wrote:
zenit dozic wrote:Pitanje za vas što ovo malo bolje pratite, ima li ikakav dokumentarc o događajima koji su se prije desili(prije događaja koji su prikazani u seriji).
Prošle godine sam naletio na jednom sajtu za gledanje filmova na jedan takav, ali vidim sad ga nema :sad:
Ako ti nije mrsko gledat :D Ovo ti je samo prvi dio:



eh,ovo i meni treba,jos kad bi negdje bio prevod bilo bi super,hvala i od mene
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#8404 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by SanskiBiser »

kakavdanakneiskustvu wrote:Image
:lol:
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8405 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

znate sha mene interesira, ono kad zmajevi pale kule i gradove, kamen gori, a nisu u stanju one lance istopit...

kakavdanakneiskustvu wrote:Image
:thumbup: :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#8406 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

pici wrote:znate sha mene interesira, ono kad zmajevi pale kule i gradove, kamen gori, a nisu u stanju one lance istopit...

:thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8407 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

pa kad su im pod vratom... a da jedan drugom tope ne znam kako bi to izgledalo
možda je specijalni čelik vatrostalan

lako paliti kule malter i krovovoe
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8408 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Black swan wrote:pa kad su im pod vratom... a da jedan drugom tope ne znam kako bi to izgledalo
možda je specijalni čelik vatrostalan

lako paliti kule malter i krovovoe

ne govorim za ogrlice oko vrata nego za lance koji su pruzeni po podu...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#8409 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

kako li će zmajevi izaći iz one pećine,malen onaj ulaz
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8410 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

kakavdanakneiskustvu wrote:kako li će zmajevi izaći iz one pećine,malen onaj ulaz

pa valjda kako su i usli :mrgreen: mada kolko se je dalo primjetit na kraju scene kad su patuljak i celo udarili petama u gujcu da je onaj ulaz tj izlaz ostao otvore... kolko sam skontao Tyvina da zmajevi moraju biti slobodni znaci pustiti ih skroz, kao sto rece zatvaranjem u kaveze su postajali velicine macke...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#8411 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

pici wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:kako li će zmajevi izaći iz one pećine,malen onaj ulaz

pa valjda kako su i usli :mrgreen: mada kolko se je dalo primjetit na kraju scene kad su patuljak i celo udarili petama u gujcu da je onaj ulaz tj izlaz ostao otvore... kolko sam skontao Tyvina da zmajevi moraju biti slobodni znaci pustiti ih skroz, kao sto rece zatvaranjem u kaveze su postajali velicine macke...

koliko se sjecam bili su manji kad su bili zavezani u pećini
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8412 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

kakavdanakneiskustvu wrote:
pici wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:kako li će zmajevi izaći iz one pećine,malen onaj ulaz

pa valjda kako su i usli :mrgreen: mada kolko se je dalo primjetit na kraju scene kad su patuljak i celo udarili petama u gujcu da je onaj ulaz tj izlaz ostao otvore... kolko sam skontao Tyvina da zmajevi moraju biti slobodni znaci pustiti ih skroz, kao sto rece zatvaranjem u kaveze su postajali velicine macke...

koliko se sjecam bili su manji kad su bili zavezani u pećini
ma nek spale izlaz :mrgreen: ... normala da su bili manji al su se vratili nazad u tamu... kolko sam skontao, ne samo da pate sto ih je deni zatvorila nego sto je sada nestala i nece da jedu, Tyvin je ponudio jedino moguce rjesenje da se oslobode...
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#8413 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by madridist »

Mislite Tyrion .
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8414 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Juliuscezar »

pici wrote:
Black swan wrote:pa kad su im pod vratom... a da jedan drugom tope ne znam kako bi to izgledalo
možda je specijalni čelik vatrostalan

lako paliti kule malter i krovovoe

ne govorim za ogrlice oko vrata nego za lance koji su pruzeni po podu...
Vjerovatno nisu pokusali bjezat zato sto ih je Daneyrs, lazna kraljica, zatvorila a ona im je majka i nju vole
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8415 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

madridist wrote:Mislite Tyrion .
lapsus izvinjavam se :mrgreen:
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#8416 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by brain bubbles »

banjaluka078 wrote:
brain bubbles wrote:
ne mogu naci tacan citat, ali scena u kojoj Beric Dondarion i Arya pricaju o tome kako svaki put kada bude ozivljen, Beric gubi dio sebe, ako neko moze pronaci, bilo bi dobro

e sad je pitanje, na sta se tacno misli, da li ima manje snage ili postaje losija osoba?
"Every time I come back, I'm a bit less.. Pieces of you get chipped away."
zahvaljujem i tebi i piciju, to sam trazio :thumbup:

jos samo da se i Gendry pojavi, on i dalje vesla :P
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#8417 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by SanskiBiser »

pici wrote:znate sha mene interesira, ono kad zmajevi pale kule i gradove, kamen gori, a nisu u stanju one lance istopit...

kakavdanakneiskustvu wrote:Image
:thumbup: :mrgreen:
trazenje logike u serijama u kojima se pojavljuju zombiji imam deja vu sa jedne druge teme :lol:
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#8418 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

kako gendry ima ikakve veze sa targ?
User avatar
zlaataan
Posts: 894
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#8419 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by zlaataan »

karanana wrote:kako gendry ima ikakve veze sa targ?
Robertova nana je Targaryen. :D
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#8420 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

karanana wrote:kako gendry ima ikakve veze sa targ?
Navodno njegov stari Robert je isto imao malo Targ krvi.
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8421 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Pandakonda wrote:
karanana wrote:kako gendry ima ikakve veze sa targ?
Navodno njegov stari Robert je isto imao malo Targ krvi.

Robertova baka je Princess Rhaelle Targaryen udata za Ormund Baratheon a njihov sin je Steffon Baratheon otac od Roberta, Renlya i Stannisa... oni su dijelom Targaryeni zato traže pravo na prestolje


inaće Rhaelle Targaryen je kćerka Aegon V Targaryen

evo slikovito...

Image
Last edited by pici on 04/05/2016 14:47, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#8422 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

i hajd se ti snadji u svemu ovome,ja se morao podsjetiti ko je gendry,a @pici spominje neke koji se nisu nikad ni pojavili u seriji
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#8423 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

ni ja nisam bio 100% siguran ko je gendry pa sam se podsjetio i bio je onaj na kojeg sam i mislio.

pa ovo je citav svijet i citava paralelna istorija iza ovoga.
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#8424 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by mixone1995 »

Tacno bi se trebalo poceti gledati opet od 1. epizode pa bi se onda kao moglo sve "pohvatati", ko je kome sta, ko je koga, itd itd :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#8425 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:ni ja nisam bio 100% siguran ko je gendry pa sam se podsjetio i bio je onaj na kojeg sam i mislio.

pa ovo je citav svijet i citava paralelna istorija iza ovoga.


svaka cast onima koji ovo sve znaju,vjerovatnu su citali te knjige
Post Reply