Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8401 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

ja se ne mogu sjetiti


Image
mrvocu losiji klark
mada nije loše generalno
kao da čitam neki budući dokumentarac :D
User avatar
MeSko Hz
Posts: 2157
Joined: 17/09/2014 13:34

#8402 Re: Šta trenutno čitate?

Post by MeSko Hz »

Trenutno čitam "Proces" Franc Kafka
User avatar
shmizlica
Posts: 57892
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#8403 Re: Šta trenutno čitate?

Post by shmizlica »

Image
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#8404 Re: Šta trenutno čitate?

Post by fatamorgana »

Neku knjigu bez slika ....
User avatar
shmizlica
Posts: 57892
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#8405 Re: Šta trenutno čitate?

Post by shmizlica »

fatamorgana wrote:Neku knjigu bez slika ....
kako dosadno :eh:


:mrgreen:
mp3problem
Posts: 414
Joined: 09/08/2012 19:01

#8406 Re: Šta trenutno čitate?

Post by mp3problem »

ptičica wrote:Image
Završila prije nekoliko dana sa čitanjem, a posebno me dojmio dio gdje piše o srodnim dušama :-D :-D

Neki dan završila sa čitanjem "Ljubav u doba kokaina" - štivo za plažu, bez ikakve umjetničke vrijednosti, ali ipak korisno za pročitati, nešto kao light verzija Djece za kolodvora Zoo. Uglavnom me, unatoč nedostatku umjetnosti, knjiga dojmila.

Trenutno oporavljam moždane ćelije uz Jesenjinove pjesme, a lijevo od mene leži "Sto godina samoće", kupi prašinu već četvrti dan i čeka da ugasim twitter i laptop, spustim roletne, ušuškam se pod dekicu, upalim lampicu i posvetim joj svoje vrijeme kako i zaslužuje :-D
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#8407 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

Alan Moore & David Lloyd - V for Vendetta :)
User avatar
Bansuri
Posts: 491
Joined: 13/10/2013 00:36

#8408 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bansuri »

mit o sizifu, camus
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#8409 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vazna »

Upravo zavrsio; Sala-Milan Kundera
Odlicna knjiga nisam je mogao ispustiti iz ruku.

Naredna na redu: Sarajevo Blues- Semezdin Mehmedinovic
Last edited by vazna on 27/10/2014 23:52, edited 1 time in total.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#8410 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mračajski proto »

vazna wrote:Upravo zavrsio; Sala-Milan Kundera
Odlicna knjiga nisam je mogao ispustiti iz ruku.

Naredna na redu: Sarajevo Blues- Semezdin Mehmedovic
Ovo je odlična knjiga. Nećeš se pokajati.
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#8411 Re: Šta trenutno čitate?

Post by forel »

MeSko Hz wrote:Trenutno čitam "Proces" Franc Kafka
A te lektire za srednju :D :D :D

BWT Gospodin K. nije pisac, posto 100% znam da ti je ta knjiga za lektiru, ja sam jedan od rijetkih (moje generacije) koji je iz te lektire dobio 5, nemoj citat i ibretit se i mislit kako lik ''lupa gluposti'' :D :D nego bi ti dobro bilo presurfat ''prilike i stanje u Austriji'' u vremenu kad je Proces pisan.

U biti da ti malo olahksam - Proces je knjiga koja prikazuje svu letargiju i bezvlasce u tom periodu, i svaku ''sekciju Procesa'' posmatraj kao Kafkino opisivanje stanja u drzavi i njegovo viđenje tadasnjeg stanja...pa tamo imas da covjeku se sudi za ''zlocin'' koji zapravo ne postoji, sudjenje po javnim dvoranama i svakakvim mjestima itd...Knjiga nije toliko ''komplikovana'' koliko su moje kolege iz skole mislile :D :D :D
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#8412 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

Robert Grejvs - Klaudije Bog i njegova žena Mesalina :)
1 x 2
Posts: 549
Joined: 25/04/2014 09:03
Location: huhuhuuhuhuhu

#8413 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 1 x 2 »

mp3problem wrote:
Trenutno oporavljam moždane ćelije uz Jesenjinove pjesme, a lijevo od mene leži "Sto godina samoće", kupi prašinu već četvrti dan i čeka da ugasim twitter i laptop, spustim roletne, ušuškam se pod dekicu, upalim lampicu i posvetim joj svoje vrijeme kako i zaslužuje :-D
dekica
lampica
cieno anos de soledadotica

ja po drugi put čitam Iskru života od Remarka...
prvi put mi je bila fenomenalna...al ovaj put....tja...loše, pretenciozno, plitko....nevrijedno gubljenja vremena i 70 minuta prije spavanja....nešto kao Tvrđava na drugo čitanje...odoh sutra potražit' nešto pametnije....nešto kao...Ime ruže
Romanija
Posts: 2563
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#8414 Thinking fast and slow :: Daniel Kahneman

Post by Romanija »

Image
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#8415 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Seoskivaralica »

Klix :sax:
User avatar
Boateng
Posts: 1409
Joined: 15/02/2011 00:10

#8416 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Boateng »

Zato i imaš razvijen smisao za humor.


Sent from my W6202/S
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#8417 Re: Šta trenutno čitate?

Post by dragma »

vazna wrote:7000 Dana u Sibiru- Karlo Stajner
Kada procitas knjige slicne ovoj tek tad shvatis sta covjek sve moze izdrzati. :(
:thumbup:
Odlična. Međutim ja je u ratu čitao pa mi tad nekako dešavanja iz knjige bila normala.
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#8418 Re: Šta trenutno čitate?

Post by dragma »

Orkanski visovi- Emili Bronte

Image
Beavis
Posts: 677
Joined: 28/05/2010 19:43
Location: SA-DBR

#8419 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Beavis »

Image
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#8420 Re: Šta trenutno čitate?

Post by NIN »

Image
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#8421 Re: Šta trenutno čitate?

Post by fosil »

Jel' neko ima link one stranice sa knjigama na nasem? Hvala.
1 x 2
Posts: 549
Joined: 25/04/2014 09:03
Location: huhuhuuhuhuhu

#8422 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 1 x 2 »

Image

Nije nalik na bolnu, nježnu slatkoću lipa u cvatu, po kojima je ovaj grad na glasu, ili na vedru sreću kozije krvi.
U njemu je nešto oporo i prostačko. Neki vonj. Neka vrsta spolne nužde. I uznemiruje me, kao i uvijek.....Osjećam.....što? Nemir. Čežnju da se zaputim do šume na kraju ulice i odem još dalje, još dalje.



ufffff....kakav početak.... :-)
ovu ću knjigu prožderati.
kAo buhtlu s evrokremom :-)
al baš ću je ono....poderat'
na 4 stranici moram se vratiti na 1.
zapetlj'o sam se.
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8423 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Image

nevjerojatno je kakav čovjek ima stil... ili je do prevodioca :D
on da piše o kamenu pasus bi bio za svršavanje od sreće :D
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#8424 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aux »

Kakav je sad to nastavak :shock: moze li neko napisati redoslijed tih knjiga da znam kako cu citati :kiss:
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8425 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Ma nije nastavak vec retrospektiva
Sve njegove price i o zivotu pise
Post Reply