Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
Mustang1
Posts: 29965
Joined: 29/12/2010 17:31

#8401 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Aha .. Kod mene je komsija nekad davno htio da mu izmjeste i trazili mu neku svotu .. oko 1.000 KM ako nije .. I on odustao .. Nedavno oni mijenjali te stubove i trebalo zamijeniti i tu kod tog covjeka .. On trazio pare da je zamjenu ili da ostave onu stsaru :D I oni nisu dali cjenkali se ali on nije htio na manje :D
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#8402 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

gidra wrote:Jesu li stubovi električne rasvjete po mahalama vlasništvo Elektroprivrede?
Ne nego Općine
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#8403 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

gidra wrote:Jesu li stubovi električne rasvjete po mahalama vlasništvo Elektroprivrede?
Ne. Vlasnistvo su kantona mislim. Ali ima tu svega, pa se nekada rasvjeta nadje na stubu elektroprivrede, a cini mi se i kablovi elektroprivrede na stubu javne rasvjete. Cesto su jako slicni i tesko ih je razlikovati (govorim o onim betonskim). Najvjerovatnije imaju neki sporazum.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#8404 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

doff wrote:
gidra wrote:Jesu li stubovi električne rasvjete po mahalama vlasništvo Elektroprivrede?
Ne nego Općine
Moguce i opcine, ali prije Kantona ako mene sjecanje dobro sluzi.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8405 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

doff wrote:
gidra wrote:Jesu li stubovi električne rasvjete po mahalama vlasništvo Elektroprivrede?
Ne nego Općine
može nas onda Elektroprivreda povući za onu stvar :D .
Svakako su i Telemach i HS u mojoj mahali isti dan razvukli kablove po stubovima rasvjete, i davno je priča bila da su podmitili načelnika i jedni i drugi da ih puste.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#8406 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

iceman2010 wrote:Moguce i opcine, ali prije Kantona ako mene sjecanje dobro sluzi.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Rasvjeta je vezana za lokalnu zajednicu i u svakom općinskom proračunu vide se sredstva za postavljanje, održavanje i plaćanje istih... al nije bitno. Sigurno da ima slučajeva gdje su kablovi razvedeni po njihovim stubovima ali su sigurno rjeđi slučaj nego li na stubovima javne rasvjete
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#8407 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

gidra wrote:
doff wrote:
gidra wrote:Jesu li stubovi električne rasvjete po mahalama vlasništvo Elektroprivrede?
Ne nego Općine
može nas onda Elektroprivreda povući za onu stvar :D .
Svakako su i Telemach i HS u mojoj mahali isti dan razvukli kablove po stubovima rasvjete, i davno je priča bila da su podmitili načelnika i jedni i drugi da ih puste.
Jes'to Boga ti negdje oko Dobrosevica?

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#8408 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

doff wrote:
iceman2010 wrote:Moguce i opcine, ali prije Kantona ako mene sjecanje dobro sluzi.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Rasvjeta je vezana za lokalnu zajednicu i u svakom općinskom proračunu vide se sredstva za postavljanje, održavanje i plaćanje istih... al nije bitno. Sigurno da ima slučajeva gdje su kablovi razvedeni po njihovim stubovima ali su sigurno rjeđi slučaj nego li na stubovima javne rasvjete
Pa sad. Ima toga poprilicno i na stuvovima EP, ali kao sto sam vec napisao cifra od 100.000 pretplatnika je visetruko preuvelicana. Ne znam kakva je situacija izvan Kantona Sarajevo, ali svejedno je 100.000 presmjesno.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#8409 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

doff wrote:
iceman2010 wrote:Moguce i opcine, ali prije Kantona ako mene sjecanje dobro sluzi.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Rasvjeta je vezana za lokalnu zajednicu i u svakom općinskom proračunu vide se sredstva za postavljanje, održavanje i plaćanje istih... al nije bitno. Sigurno da ima slučajeva gdje su kablovi razvedeni po njihovim stubovima ali su sigurno rjeđi slučaj nego li na stubovima javne rasvjete
Moguce cak da ima i jednog i drugog. Mozda nesto pokriva Kanton, a nesto lokalna zajednica zavisno od znacaja ceste npr. Slicno je podjeljeno i odrzavanje puteva pa moguce i da je u skladu sa tim i rasvjeta.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51286
Joined: 29/06/2011 23:39

#8410 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

gidra wrote:Jesu li stubovi električne rasvjete po mahalama vlasništvo Elektroprivrede?
Stanovnici mahale ih smatraju svojim vlasnistvom, manje vise :D

HS je cijeli stari grad premrezio kablovima koji idu preko tih bandera, tako da je ovo sto baljezga Grabovica, tipicna politika. Cusno mu gazda HS-a kovertu u djep, sto posto. Ili gazdin gazda, znamo vec kako to hoda.
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8411 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

iceman2010 wrote:
gidra wrote:
doff wrote:
Ne nego Općine
može nas onda Elektroprivreda povući za onu stvar :D .
Svakako su i Telemach i HS u mojoj mahali isti dan razvukli kablove po stubovima rasvjete, i davno je priča bila da su podmitili načelnika i jedni i drugi da ih puste.
Jes'to Boga ti negdje oko Dobrosevica?

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
ma ni blizu, u Dobroševiće odem samo kad igram lopte protiv Saška ili Omladinca :D
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#8412 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

gidra wrote:
iceman2010 wrote:
gidra wrote: može nas onda Elektroprivreda povući za onu stvar :D .
Svakako su i Telemach i HS u mojoj mahali isti dan razvukli kablove po stubovima rasvjete, i davno je priča bila da su podmitili načelnika i jedni i drugi da ih puste.
Jes'to Boga ti negdje oko Dobrosevica?

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
ma ni blizu, u Dobroševiće odem samo kad igram lopte protiv Saška ili Omladinca :D
Ma tamo je bio pravi cirkus. Na kraju su naravno najvise hajrovali korisnici u to vrijeme. Sada sam se sjetio da je inspekcija ipak "protjerala" HS sa tog podrucja jer nisu imali bas nikakav papir. A bilo je bas tako. Stavljaju stubove i jedni i drugi u pola metra u isto vrijeme.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8413 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

Kakvo je ovo sranje sa HD kanalom Sportklub, gledam tekmu Liverpool - Stoke i ne mogu da vjerujem kako loša slika :-)
Nisam navikao na ovo, bar je slika premier lige bila u pravom HD-u, a ovo danas katastrofa.
A na skprime HD, Leeds - Sheffield uživo ide tekma u pravom HD-u :roll:
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#8414 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

Evo i ja gledam i ne mogu vjerovat sta nam prodaju pod HD :twisted:

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8415 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

mumi80 wrote:Evo i ja gledam i ne mogu vjerovat sta nam prodaju pod HD :twisted:

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
nešto je do signala koji primaju vjerovatno, znam da je slika bila odlična, al' et sad će u 4 sata Arsenal pa ćemo vidjeti...
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#8416 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

Koji je sad broj za reklamacije? Zovem 1433 i kaze mi "ovaj poziv nije omogucen vasim tarifnim planom"

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8417 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

mumi80 wrote:Koji je sad broj za reklamacije? Zovem 1433 i kaze mi "ovaj poziv nije omogucen vasim tarifnim planom"

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
033/835-555
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#8418 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

Hvala. Zvao sam ih sad kaze provjerit ce pa ce mi javit. Sto li imam osjecaj da nece javit :grin: Evo gledam i na SK+ nije vidilo HD-a. Ako ovako nastave ja definitions odjavljujem HD

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#8419 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by motorola01 »

gidra wrote:
mumi80 wrote:Evo i ja gledam i ne mogu vjerovat sta nam prodaju pod HD :twisted:

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
nešto je do signala koji primaju vjerovatno, znam da je slika bila odlična, al' et sad će u 4 sata Arsenal pa ćemo vidjeti...
Izgleda da si bio u pravu u vezi ovih prenosa subotom u 16h. Danas samo jedna tekma u tom terminu. Hajde neka neko javi sa CS-a kako je tamo.
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8420 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

motorola01 wrote:
gidra wrote:
mumi80 wrote:Evo i ja gledam i ne mogu vjerovat sta nam prodaju pod HD :twisted:

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
nešto je do signala koji primaju vjerovatno, znam da je slika bila odlična, al' et sad će u 4 sata Arsenal pa ćemo vidjeti...
Izgleda da si bio u pravu u vezi ovih prenosa subotom u 16h. Danas samo jedna tekma u tom terminu. Hajde neka neko javi sa CS-a kako je tamo.
Pa da, rekao sam vam. Zato tri tekme idu na SK 3, 4, 5.
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#8421 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hajlac »

Evo kakvim prevarantskim semama se Telemach sluzi:


Telemach prevara "auto reaktivacija" nakon 4 godine!

http://www.klix.ba/forum/telemach-preva ... 14941.html
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66026
Joined: 03/08/2010 19:04

#8422 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

@Telemach,ja i dalje čekam odgovor na pitanje zbog čega nemam cinestar action,mgm,axn kanale?
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8423 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

afannedim wrote:Spor sa Elektroprivredom BiH
Više od 100.000 Telemachovih korisnika ostat će bez signala?!


Podijeli na Twitter-u Više od 100.000 korisnika i kablovske televizije, interneta i telefonije moglo bi ostati bez signala zbog spora najvećeg kablovskog operatera „Telemacha" i „Elektroprivrede BiH", saznaje „Dnevni avaz".

Ove dvije kompanije, naime, ne mogu se dogovoriti o plaćanju naknade za korištenje elektrostubova na kojima su već postavljene žice kablovskih operatera.

Iz „Telemacha" tvrde da su oni prvi ponudili EPBiH da potpišu ugovor kojim će se legalizirati korištenje državne infrastrukture. Željko Batistić, direktor „Telemacha", kazao nam je da time što ne želi ugovor i zajednički ekonomski interes „Elektroprivreda BiH" godišnje gubi milion maraka.

- Godinama unazad internim dogovorom s malim kablovskim operaterima „Elektroprivreda BiH" dozvolila im je da na stubovima postave kablove za telekomunikacijske usluge. Kada smo se pojavili na bh. tržištu, kupili smo te male kablovske operatere i sada želimo legalno koristili državnu imovinu te za to platiti naknadu -istakao je Batistić.

No, s druge strane, iz „Elektroprivrede BiH" kategorički negiraju ove tvrdnje, ističući da su „Telemachu" oni ponudili ugovor kojim se obavezuju da plate najamninu. Elvedin Grabovica, direktor ovog preduzeća, rekao nam je da žele zaštititi svoju imovinu.

- Oni tvrde da im je to skupo, ne računajući da su deset godina bez ikakvog troška koristili tuđu imovinu. Ako ne budu sarađivali, skinut ćemo s naših stubova nelegalne kablove. Sve ono što se koristi, a da je tuđa imovina, treba se platiti. Insistiramo na tome da naše komisije procijene koja infrastruktura smeta našoj i ona će biti uklonjena zbog sigurnosti naše mreže - poručio je Grabovica.

No, Batistić kaže da je u trenutku pregovora „Elektroprivreda BiH" naprasno donijela proceduru kojom se, bukvalno, onemogućava
bilo kakav dogovor.
Evo malo opsirniji text :
http://www.teve.ba/article/16006
User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#8424 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by casper_ »

meni nikad nije došao račun za 6 mjesec. znači da ne moram ni platiti.
User avatar
semirsar
Posts: 9066
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#8425 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

casper_ wrote:meni nikad nije došao račun za 6 mjesec. znači da ne moram ni platiti.
:lol: Naravno, sto ne vidis, to i ne postoji, ne? :mrgreen:
Locked