Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8376 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Juliuscezar »

Bolton i lanisteri sukob je. Jer se ramsey vjencao za Sansu koju je trebalo isporucit lanisterovim. To je ocito znak neprijateljstva.

A wun wun bi rastrgao fregora ko plisanog medu
User avatar
zlaataan
Posts: 894
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#8377 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by zlaataan »

annoy wrote:Meni isto nije bas jasan taj sukob Lannister-Bolton. Nisam uopce upratila.
Zar ne ugrozava to Ramseyev status jer je on legitimiziran dekretom Lannistera? Moze li se legitimizacija "ponistiti"?

Nego, jel to ser Gregor ima supersonicni sluh ili se skrivao negdje iza coska kad je pokazivac penisa drzao govor? Kao ne znamo da je on opak pa treba sredit nekog nebitnog seljaka :D
Baelish izvukao Sansu iz glavnog grada, odveo je u Vale i onda dogovorio brak sa Boltonima. Za Cersei je taj brak Boltona sa Sansom izdaja i ona valjda ne zna da je Baelish u tome učestvovao, te mu govori da sa vojskom Valea uništi Boltone. Vjerovatno i pretpostavlja da su oni izvukli Sansu i čak možda i ubili Joffreyja. Baelish prihvata "ponudu" da napadne Boltone i hoće da bude Warden of the North zauzvrat. :D Malo mu što je glavni u Valeu... :P

Ja sam ovako shvatio. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#8378 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:spijuni su oko nas.

wuwu vs. mountain?
wuwu bez vecih problema jelde? opet je bar duplo veci rekao bih.
troduplo,6 metara je vjerovatno visok
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#8379 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Aha tako.
Dakle oni su svjesno isli protiv Lannistera tim cinom. Pa i nije im to neki potez, uci u sukob s njima a s druge strane ako ocekuju stvarnu podrsku Stark supportera sa sjevera su glupi.
User avatar
zlaataan
Posts: 894
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#8380 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by zlaataan »

Pa nije neki potez, ali eto igrali na neku nostalgiju, da će ih Starkovi lojalisti priznati jer će udati sestru Kralja na Sjeveru za njihovog nasljednika. A Sjever je težak za osvojiti, i sama Cersei je govorila to Joffreyju dok je on bio još princ. Jedino ih tu može izvući vojska Valea, jer su oni onako brđani, pa bi se možda i snašli na Sjeveru. :D U eventualnom napadu na Sjever, najveće borbe bi se vodile u onom uskom dijelu (the Neck) i Moat Cailinu, i ako bi južnjaci prošli, sve bi im dalje bilo dosta lakše.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#8381 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

A mislim, ides ozenit sestru "Kralja na sjeveru" kojeg si mucki izdao i ubio i poubijao clanove skoro svih kuca na sjeveru i onda ocekujes da oni imaju pamcenje zlatne ribice i da ce ti na temelju tog braka pruzit neupitnu podrsku, i jos si i dalje u talu s Freyovima. Makar sad je Ramsey vjerojatno popusio i to saveznistvo.
Ili sam ja luda ili su im potezi totalno besmisleni, a nisu inace tako glupi.

A Neck je kljuc osvajanja sjevera, to je receno mnogo puta
asker
Posts: 3018
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#8382 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by asker »

Ja samo ne vidim kako bi bilo ko od potencijalnih lidera na sjeveru, i sa mocnom i organizovanom vojskom, krenuo sad na jug. Setaci i zombiji ih isprasise zestoko vrlo blizu zida. Oni dolaze, hebe se njima za politicka previranja juzno od zida.

Ako Jon bude vodja divljaka kako ocekujemo, pa eto i Sansa mozda okupi neki dio sjevera, pa i ako je Stanis ziv i bude igrao bitnu ulogu u buducnosti, svi su oni odgovorne osobe koje vrlo dobro znaju sta dolazi. Cersey i svi ostali petokolonasi su miki maus za setace i zombije.

Moguce je da cemo se jos dugo nagledati nadhebavanja bagre na jugu uz vino i grozdje, dok se na sjeveru poslije cistke Boltona i ostalih izdajica vodi bitka na zivot i smrt protiv ipak mnogo vece prijetnje.

Jedino da nam analisti knjiga (@shizifinho i ekipa) objasne dokle dodje ta zima kad "winter is coming" :-D ? Moraju li i na jugu makar majicu dugih rukava obuc :-D ?
User avatar
pink floydd
Posts: 6043
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#8383 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pink floydd »

Capajebo wrote:I btw. onaj poklon Ramseyu je Theon sigurno. :lol:
i ja sam to pomislio čim sam vidio smiješak kad su mu rekli da je dobio poklon
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#8384 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Iduća epizoda ToJ marisana 8-)

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
zlaataan
Posts: 894
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#8385 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by zlaataan »

annoy wrote:A mislim, ides ozenit sestru "Kralja na sjeveru" kojeg si mucki izdao i ubio i poubijao clanove skoro svih kuca na sjeveru i onda ocekujes da oni imaju pamcenje zlatne ribice i da ce ti na temelju tog braka pruzit neupitnu podrsku, i jos si i dalje u talu s Freyovima. Makar sad je Ramsey vjerojatno popusio i to saveznistvo.
Ili sam ja luda ili su im potezi totalno besmisleni, a nisu inace tako glupi.

A Neck je kljuc osvajanja sjevera, to je receno mnogo puta
Očajni su, pa barem im može služiti za rađanje djece i neko osiguranje da ih se ne dira. Inače se može Sjever pobuniti i uništiti ih, ovako možda neće, ako ništa iz poštovanja prema kući Stark, da i Sansa tako ne izgine.

Ispade da ih "branim" ali ih ne mogu smisliti. Što ih prije unište, to bolje :D
User avatar
banjaluka078
Posts: 13174
Joined: 16/01/2007 23:38

#8386 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by banjaluka078 »

brain bubbles wrote:
ne mogu naci tacan citat, ali scena u kojoj Beric Dondarion i Arya pricaju o tome kako svaki put kada bude ozivljen, Beric gubi dio sebe, ako neko moze pronaci, bilo bi dobro

e sad je pitanje, na sta se tacno misli, da li ima manje snage ili postaje losija osoba?
"Every time I come back, I'm a bit less.. Pieces of you get chipped away."
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8387 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

ja sam mislio da će Jona zapaliti i da će izać iz vatre ko Daenerys, zapravo i ona je umrla u onoj lomači i probudila se ko majka zmajeva, sad kakve će Jon imat moći... onaj Beric Dondarrionje svojom krvlju zapalio mač...na 0:55

User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#8388 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by mixone1995 »

Moze li neko ko je procitao knjige objasniti ulogu Lady Stoneheart? Zbog cega je izbacena iz serije? Hvala :)
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#8389 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

mixone1995 wrote:Moze li neko ko je procitao knjige objasniti ulogu Lady Stoneheart? Zbog cega je izbacena iz serije? Hvala :)
To ti je oživljena Catelyn Stark koju je oživio Beric Dondarrion (to ti je ovaj gore lik iz klipova što je dosta puta oživljen). Samo što ona nije oživljena u potpunosti, ostala je unakažena i ne može pričat. Ona hoće da se osveti svakom ko je imao veze sa Red Weddingom. A možda i bude u seriji još se ne zna.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#8390 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by SanskiBiser »

karanana wrote:spijuni su oko nas.

wuwu vs. mountain?
wuwu bez vecih problema jelde? opet je bar duplo veci rekao bih.
po knjigama valjda :

Wun Wun je visok oko 3 metra i 60 cm (12 feets) i ima snagu 12 ljudi, koliko se sjecam bitke kod zida sa Wildlings, mislim da je 6 Black Watch ratnika poginulo dok su ubili onog drugog dzina Mag Mar Tun Doh Weg u onom tunelu. Jaki su ali su priglupi.
Azrail
Posts: 605
Joined: 11/11/2004 19:48

#8391 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Azrail »

Zaboravite da će Bran wargati u zmaja, zmajevi su kako kaže Tyrion inteligentniji od nekih ljudi, a wargati se može samo u simple minded. Jedino da Bran postane moćan ko kakav polubog, ali takvom zmaj ni ne treba :)

Moji favoriti za jahače su Dany, Tyrion, Gendry (ima malo Targ krvi, a vidjeli smo da je dobar s vatrom).

Ghost će raskomadati Ramizove pse.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#8392 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Azrail wrote:Zaboravite da će Bran wargati u zmaja, zmajevi su kako kaže Tyrion inteligentniji od nekih ljudi, a wargati se može samo u simple minded. Jedino da Bran postane moćan ko kakav polubog, ali takvom zmaj ni ne treba :)

Moji favoriti za jahače su Dany, Tyrion, Gendry (ima malo Targ krvi, a vidjeli smo da je dobar s vatrom).

Ghost će raskomadati Ramizove pse.
Ako se R+L=J teorija ispostavi tačnom slobodno prekriži Gendrya :-)
zenit dozic
Posts: 2531
Joined: 07/09/2014 11:48

#8393 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by zenit dozic »

Pitanje za vas što ovo malo bolje pratite, ima li ikakav dokumentarc o događajima koji su se prije desili(prije događaja koji su prikazani u seriji).
Prošle godine sam naletio na jednom sajtu za gledanje filmova na jedan takav, ali vidim sad ga nema :sad:
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#8394 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

zenit dozic wrote:Pitanje za vas što ovo malo bolje pratite, ima li ikakav dokumentarc o događajima koji su se prije desili(prije događaja koji su prikazani u seriji).
Prošle godine sam naletio na jednom sajtu za gledanje filmova na jedan takav, ali vidim sad ga nema :sad:
Ako ti nije mrsko gledat :D Ovo ti je samo prvi dio:

zenit dozic
Posts: 2531
Joined: 07/09/2014 11:48

#8395 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by zenit dozic »

Pandakonda wrote:
zenit dozic wrote:Pitanje za vas što ovo malo bolje pratite, ima li ikakav dokumentarc o događajima koji su se prije desili(prije događaja koji su prikazani u seriji).
Prošle godine sam naletio na jednom sajtu za gledanje filmova na jedan takav, ali vidim sad ga nema :sad:
Ako ti nije mrsko gledat :D Ovo ti je samo prvi dio:

Pa koliko ima dijelova :shock:
edit.sad vidim, šteta što nema s prevodom, treba pohvatat sve na english
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#8396 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

zenit dozic wrote:
Pandakonda wrote:
zenit dozic wrote:Pitanje za vas što ovo malo bolje pratite, ima li ikakav dokumentarc o događajima koji su se prije desili(prije događaja koji su prikazani u seriji).
Prošle godine sam naletio na jednom sajtu za gledanje filmova na jedan takav, ali vidim sad ga nema :sad:
Ako ti nije mrsko gledat :D Ovo ti je samo prvi dio:

Pa koliko ima dijelova :shock:
edit.sad vidim, šteta što nema s prevodom, treba pohvatat sve na english
Jbg, najlakše ti je onda ovdje pitat šta te zanima :-)
zenit dozic
Posts: 2531
Joined: 07/09/2014 11:48

#8397 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by zenit dozic »

Pandakonda wrote:
Jbg, najlakše ti je onda ovdje pitat šta te zanima :-)
Neću pregledaću ovo, malo stopirat dok mi se slegne, pa opet nastavit :D
Azrail
Posts: 605
Joined: 11/11/2004 19:48

#8398 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Azrail »

Pandakonda wrote:
Azrail wrote:Zaboravite da će Bran wargati u zmaja, zmajevi su kako kaže Tyrion inteligentniji od nekih ljudi, a wargati se može samo u simple minded. Jedino da Bran postane moćan ko kakav polubog, ali takvom zmaj ni ne treba :)

Moji favoriti za jahače su Dany, Tyrion, Gendry (ima malo Targ krvi, a vidjeli smo da je dobar s vatrom).

Ghost će raskomadati Ramizove pse.
Ako se R+L=J teorija ispostavi tačnom slobodno prekriži Gendrya :-)
Ne mora značiti da će Jon biti jahač čak ni u tom scenariju, koji mislim da nema šanse da se ne dogodi. D+D su dobili pravo na seriju od GRRM kad su pogodili ko je Jonova mati, a to mi vuče na R+L=J. U slučaju da Jon bude jahač, mislim da će Gendry skontati kako se radi Valyrian steel ili u najmanju ruku biti taj koji će pretopiti iron throne u mačeve jer Valyrian mačevi mogu ubiti NN.
iamx
Posts: 45
Joined: 29/05/2013 13:17

#8399 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by iamx »

Pandakonda wrote:
iamx wrote:
Pandakonda wrote:Jon Targaryen hype :izet:
Evo kako koja sezona i epizoda, sve više vjerujem u tu R + L = J teoriju. Zanima me, i ovo je pitanje za one koji su up to date s knjigama, koliko "hintova" ima tamo, ako ih ima uopšte?
Prvi hint jeste taj da je Ned Stark bio porodičan čovjek, i nije bio takav tip čovjeka koji bi posjećivao javne kuće, i ako se sjećaš iz serije konverzacija između Roberta i Neda kada Robert govori mora da je bila neka dobra kurva čim je nagovorila Neda da prevari svoju ženu. Na drugoj strani Rhaegar je jako poštovao žene i nikad nije naudio nekoj, to možeš čut iz konverzacije između Daenerys i Barristana u seriji, tako da po tome nema šanse da bi Rhaegar kidnapovao Lyanu kao što je rečeno. Veće su šanse da su se oni tajno voljeli i da su odlučili pobijeć jer je Lyanna bila obećana za Roberta. Još jedan hint jeste taj da su Lyanine zadnje riječi bile "obećaj mi Ned", ali nije rečeno šta joj je obećao. Sa tim se poklapa da u knjizi je opisano kako Ned živi u laži 14 godina, a u knjigama u tom trenutku Jon ima 14 godina. U knjigama kada pričaju o Jonu, Ned svojoj ženi kaže "on je moja krv, to je jedino što trebaš znati". Čudno je isto zašto bi Rhaegar poslao tri najbolja kingsguarda u Tower of Joy da čuvaju ženu koja će svakako umrijet, umjesto da te kingsguarde pošalje da čuvaju njegovu sestru i brata (Daenerys i Viseyrsa). Još jedan dokaz jeste kad je Daenerys bila u Qarthu kod onih proroka, imala je viziju plavog cvijeta kako raste iz pukotine ledenog zida, a plavi cvijet je simbol Lyanne. Na jednoj ceremoniji Rhaegar je odabrao Lyannu da bude kraljica ljubavi i ljepote ispred svoje žene i dao joj krunu plavih zimskih ruža što se poklapa sa ovim gore. Još jedan hint jeste taj da se knjiga ove serije zove A Song of Ice and Fire, to bi značilo da je serija o Jonu, jer Stark predstavlja Ice, dok Targaryani predstavljaju vatru i Jon je kao kombinacija toga. Ima još nekih citata ali ovo su najjaci argumenti do sad.
Vecinu sam stvari pokupio u seriji koje spominjes ovdje, al ono, fkt su suptilne dok ne pocnes povezivati, sjecam se jedne scene, a to vidim nisi spomenuo, kada Baristan govori za Rhaegara da je volio pjevati ili pisati poeziju, nesto tako, uglavnom moglo bi se reci da je bio romantik pravi :D

btw s kim god pricam o ovoj teoriji u pozadini mi ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=t96R1JKrg98
Last edited by iamx on 04/05/2016 06:34, edited 2 times in total.
iamx
Posts: 45
Joined: 29/05/2013 13:17

#8400 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by iamx »

pici wrote: ima jos nesta mislim da Kalisi nikad nece preci more i ostat ce u essosu... zivi bili pa vidjeli.
Preci ce ona more, ali nesto sumnjam da ce to biti kao osvajacica, i sumnjam da ce joj ijedan zmaj ostati ziv ili kraj nje. mada bilo bi predobro vidjeti scenu kako Drogon leti iznad Kings Landing-a. (a epic bi bio i CGI trošak) :D :D
Post Reply