Kakva je to teza, upravo govorimo o personifikaciji te stranke, tacnije liku i dijelu doticnog, sta ti je tu sporno???zagazaga wrote:Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali kogamolim_ba wrote:
Pa ima ih dosta koji su pobjegli tokom rata, neka ti bezkicmenjaci glasaju za njega.
Dakle, o ovoj temi nemaš ništa reći
Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
molim_ba
- Posts: 60
- Joined: 24/07/2012 19:24
#8376 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
-
molim_ba
- Posts: 60
- Joined: 24/07/2012 19:24
#8377 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
volant wrote:Pa ima ih dosta koji su pobjegli tokom rata, neka ti bezkicmenjaci glasaju za njega.
ti ti beskicmenjaci sada spasavaju ekonomiju i produzavaju ovu agoniju u koju su nas ljudi koji razmisljaju ko ti doveli svojom velikom patriotskom ljubavlju za domovinu. i svoj dzep.
narod zna, ali narod je fakat glup.[/quote]
Reci ti meni gdje je on bio dok se ova zemlja branila, ti glasaj za vojnika RS a meni to nece pasti na pamet ni u ludilu. Fakat je narod glup da glasa za kukavice, bezkicmenjake, ljude bez karaktera koji ni 93 nije znao cija je koja vojska. Sta ti uopste znas kako ja razmisljam, znas sta mislim o doticnom samo
-
molim_ba
- Posts: 60
- Joined: 24/07/2012 19:24
#8378 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Prekini iznositi nebuloze tipa ove gorezagazaga wrote:Prekini trolati temu!molim_ba wrote:
Kakva je to teza, upravo govorimo o personifikaciji te stranke, tacnije liku i dijelu doticnog, sta ti je tu sporno???
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#8379 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
molim_ba
Pitam vas na koji rat mislite jer sam 20 godina radio kao ratni reporter za jednu novinsku agenciju.
U Sarajevu ( plus "tereni" Posavina, Doboj, Foca, Gorazde, Visegrad, itd.) sam bio do proljeca 93'.
Tada sam na zahtjev urednika prebacen u I. Mostar. ( Z. Mostar, Travnik, Vitez, Livno, Dretelj, Doljani, itd.)
U proljece 95' sa roditeljima odlazim u USA.
(Radio sam takodje tokom pregovora u Daytonu i potpisivanja sporazuma u Parizu.
"Moji " ostali ratovi vas vjerovatno ne zanimaju.
Mislim da je u javnom/politickom zivotu jedini releventantni podatak ukoliko je osoba osudjena za ratne zlocine.
Dodao bih, i da nije na javan nacin tokom rata pozivala na mrznju, etnicko ciscenje i ratne zlocine.
(Ovo izdvajam jer takve osobe (novinari, na primjer) najcesce ne odgovaraju pred sudom- a ja mislim da bi trebale).
p.k.
Pitam vas na koji rat mislite jer sam 20 godina radio kao ratni reporter za jednu novinsku agenciju.
U Sarajevu ( plus "tereni" Posavina, Doboj, Foca, Gorazde, Visegrad, itd.) sam bio do proljeca 93'.
Tada sam na zahtjev urednika prebacen u I. Mostar. ( Z. Mostar, Travnik, Vitez, Livno, Dretelj, Doljani, itd.)
U proljece 95' sa roditeljima odlazim u USA.
(Radio sam takodje tokom pregovora u Daytonu i potpisivanja sporazuma u Parizu.
"Moji " ostali ratovi vas vjerovatno ne zanimaju.
Mislim da je u javnom/politickom zivotu jedini releventantni podatak ukoliko je osoba osudjena za ratne zlocine.
Dodao bih, i da nije na javan nacin tokom rata pozivala na mrznju, etnicko ciscenje i ratne zlocine.
(Ovo izdvajam jer takve osobe (novinari, na primjer) najcesce ne odgovaraju pred sudom- a ja mislim da bi trebale).
p.k.
-
Nokija
- Posts: 1590
- Joined: 20/05/2012 14:46
#8380 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Kako bi ste vi Pedja mene ubjedili da ja na slijedecim izborima glasam za NS? Koji su vasi argumenti?
Ja sam prosjecano informisana o i prosjecno zainteresovana za politiku, za ekonomiju malo vise. Tradicionalo vjerni glasac SDP, od posljednjih dogadjanja definitinvno bivsi. O vasoj stranci ne znam (skoro) nista.
Ako moze u par recenica generalno, bez osvrta na ove aktuelne dnevno-politicke konstalacije.
Hvala.
Ja sam prosjecano informisana o i prosjecno zainteresovana za politiku, za ekonomiju malo vise. Tradicionalo vjerni glasac SDP, od posljednjih dogadjanja definitinvno bivsi. O vasoj stranci ne znam (skoro) nista.
Ako moze u par recenica generalno, bez osvrta na ove aktuelne dnevno-politicke konstalacije.
Hvala.
- rossoner
- Posts: 499
- Joined: 12/12/2004 01:29
- Location: Država Željo
#8381 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Da ti čovjek ne bi objašnjavao ono što se na prethodnim stranicama jako trudio da objasni, za početak pogledaj ove klipove, ili prelisaj malo temu. A ako Peđa ima vremena neka ti i on da to u kratkim crtama za početak. Lijep pozdrav.Nokija wrote:Kako bi ste vi Pedja mene ubjedili da ja na slijedecim izborima glasam za NS? Koji su vasi argumenti?
Ja sam prosjecano informisana o i prosjecno zainteresovana za politiku, za ekonomiju malo vise. Tradicionalo vjerni glasac SDP, od posljednjih dogadjanja definitinvno bivsi. O vasoj stranci ne znam (skoro) nista.
Ako moze u par recenica generalno, bez osvrta na ove aktuelne dnevno-politicke konstalacije.
Hvala.
http://www.youtube.com/watch?v=2f_zmSwXIKw
http://www.youtube.com/watch?v=qSqs35DAB6A
-
dzida
- Posts: 54
- Joined: 22/05/2005 22:42
#8382 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
U drugom klipu covjek iskljuci mogucnost da za NS glasaju ljudi i iz ruralnih podrucja.
Pedja-dobar
Dennis-mora steci jos iskustva
U svakom slucaju, pratim. Sad kad se defintivno pokazalo da struktura SDP-a nije socijal-demokratska, moraju se traziti alternative.
Pedja-dobar
Dennis-mora steci jos iskustva
U svakom slucaju, pratim. Sad kad se defintivno pokazalo da struktura SDP-a nije socijal-demokratska, moraju se traziti alternative.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#8383 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
nokija
Na prethodnim stranicama ovog foruma mozete saznati mnogo o stavovima stranke ( a i o mojim licnim) o skoro svim bitnim pitanjima.
S obzirom da se radi o lokalnim izborima...
Ne vjerujem da medju strankama postoji nesuglasnost o tome sta su nasi najveci problemi.
(Sigurnost, ekonomija, obrazovanje, ekologija, itd).
Takodje, ne vjerujem da postoji verbalna nesuglasnost o tome koji su to neophodni koraci koje moramo napraviti da bi nam bilo bolje. (Smanjenje javne potrosnje, stvaranje pvoljnog psolovnog ambijenta, ulaganje u obrazovanje i nauku, itd.)
Rjesenja za vecinu nasih, pogotov komunalnih problema, ne treba izmisljati. Ona vec postoje ne skoro svakom iole pristojnijem website-u koji se bavi EU integracijama.
Ono u cemu se stranke razlikuju, po mom misljenju, je spremnost politickih stranaka da ih dosljedno primjene.
Mnoge odluke koje nova vlast mora donijeti ce biti teske i zahtijevace politicku hrabrost i povjerenje u gradjane.
(Zahtijevace prije svega da vlast radi transparentno i da pravedno rasporedi teret reformi na sve clanove drustva).
I zato je, po meni, vazno izabrati nekoga za koga vjerujete da ce principijelno sprovoditi ono sto je obecao i nece dugorocne interese svoje zajednice zrtvovati za kratkotrajni populizam.
Ja vjerujem da smo mi u svom dosadasnjem radu upravo i prezentirali takvu dosljednost i transparentost.
p.k.
Na prethodnim stranicama ovog foruma mozete saznati mnogo o stavovima stranke ( a i o mojim licnim) o skoro svim bitnim pitanjima.
S obzirom da se radi o lokalnim izborima...
Ne vjerujem da medju strankama postoji nesuglasnost o tome sta su nasi najveci problemi.
(Sigurnost, ekonomija, obrazovanje, ekologija, itd).
Takodje, ne vjerujem da postoji verbalna nesuglasnost o tome koji su to neophodni koraci koje moramo napraviti da bi nam bilo bolje. (Smanjenje javne potrosnje, stvaranje pvoljnog psolovnog ambijenta, ulaganje u obrazovanje i nauku, itd.)
Rjesenja za vecinu nasih, pogotov komunalnih problema, ne treba izmisljati. Ona vec postoje ne skoro svakom iole pristojnijem website-u koji se bavi EU integracijama.
Ono u cemu se stranke razlikuju, po mom misljenju, je spremnost politickih stranaka da ih dosljedno primjene.
Mnoge odluke koje nova vlast mora donijeti ce biti teske i zahtijevace politicku hrabrost i povjerenje u gradjane.
(Zahtijevace prije svega da vlast radi transparentno i da pravedno rasporedi teret reformi na sve clanove drustva).
I zato je, po meni, vazno izabrati nekoga za koga vjerujete da ce principijelno sprovoditi ono sto je obecao i nece dugorocne interese svoje zajednice zrtvovati za kratkotrajni populizam.
Ja vjerujem da smo mi u svom dosadasnjem radu upravo i prezentirali takvu dosljednost i transparentost.
p.k.
-
Nokija
- Posts: 1590
- Joined: 20/05/2012 14:46
#8384 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
rossoner wrote:Da ti čovjek ne bi objašnjavao ono što se na prethodnim stranicama jako trudio da objasni, za početak pogledaj ove klipove, ili prelisaj malo temu. A ako Peđa ima vremena neka ti i on da to u kratkim crtama za početak. Lijep pozdrav.Nokija wrote:Kako bi ste vi Pedja mene ubjedili da ja na slijedecim izborima glasam za NS? Koji su vasi argumenti?
Ja sam prosjecano informisana o i prosjecno zainteresovana za politiku, za ekonomiju malo vise. Tradicionalo vjerni glasac SDP, od posljednjih dogadjanja definitinvno bivsi. O vasoj stranci ne znam (skoro) nista.
Ako moze u par recenica generalno, bez osvrta na ove aktuelne dnevno-politicke konstalacije.
Hvala.
http://www.youtube.com/watch?v=2f_zmSwXIKw
http://www.youtube.com/watch?v=qSqs35DAB6A
Hvala!
Pogledala sam oba intervjua. I oba govore vise (ne)sposobnosti nasih novinara nego o NS. Odavno nisam gledala nesto sa S. Hadzifezovicem pa sam valjda zaboravila da se radi o krajnje precijenjenom novinaru, od neprofesionalno pripremljenih pitanja preko krajnje skromne elokvencije do klasicnog mahalskog stila i nacina ponasanja. Ni ovaj drugi novinar nije nista bolji. No to nije tema. Mozda bi oba predstavnika stanke i dali odgovor na moje pitanje da su ih oba "novinara" postavili.
Naceli su temu ulaganja u obrazovanje obrazovanja. Odlicno, mene zanima kojim novcem i kojim instrumentima zele reformirati obrazovanje? Dakle, na ustrb kojih inveticija ce se ulagati i kako bi taj obrazovni sistem izgledao za 8 godina?
Reforma javne potrosnje, kojim mehanizmom bi to sproveli?
Ukidanje kantona i podjela u regija (ako sam dobro shvatila), odlicno. Ali kojim nacinom?
Dakle, odlicne ideje. Ja samo pitam kako misle to sprovesti?
-
Nokija
- Posts: 1590
- Joined: 20/05/2012 14:46
#8385 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Hvala.Pedja Kojovic wrote:nokija
Na prethodnim stranicama ovog foruma mozete saznati mnogo o stavovima stranke ( a i o mojim licnim) o skoro svim bitnim pitanjima.
S obzirom da se radi o lokalnim izborima...
Ne vjerujem da medju strankama postoji nesuglasnost o tome sta su nasi najveci problemi.
(Sigurnost, ekonomija, obrazovanje, ekologija, itd).
Takodje, ne vjerujem da postoji verbalna nesuglasnost o tome koji su to neophodni koraci koje moramo napraviti da bi nam bilo bolje. (Smanjenje javne potrosnje, stvaranje pvoljnog psolovnog ambijenta, ulaganje u obrazovanje i nauku, itd.)
Rjesenja za vecinu nasih, pogotov komunalnih problema, ne treba izmisljati. Ona vec postoje ne skoro svakom iole pristojnijem website-u koji se bavi EU integracijama.
Ono u cemu se stranke razlikuju, po mom misljenju, je spremnost politickih stranaka da ih dosljedno primjene.
Mnoge odluke koje nova vlast mora donijeti ce biti teske i zahtijevace politicku hrabrost i povjerenje u gradjane.
(Zahtijevace prije svega da vlast radi transparentno i da pravedno rasporedi teret reformi na sve clanove drustva).
I zato je, po meni, vazno izabrati nekoga za koga vjerujete da ce principijelno sprovoditi ono sto je obecao i nece dugorocne interese svoje zajednice zrtvovati za kratkotrajni populizam.
Ja vjerujem da smo mi u svom dosadasnjem radu upravo i prezentirali takvu dosljednost i transparentost.
p.k.
Ovo me jako zanima. Kako mislite da cete upravo vi (mislim na vasu stranku) imati toliko principijelnosti i autoriteta u ovakvom politickom okruzenju da biste uspjeli sprovesti sve sto se obecali? Koji su to vasi aduti? Osim da niste skloni korupciji, nepotizmu itd.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#8386 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
nokija
Mi polazimo od pretpostavke da ce svi naredni budzeti biti manji nego sto su sada i zato cemo se
zalagati za uspostavu novih prioriteta u javnom finansiranju.
Nasi kandidati ce tokom kampanje detaljno obrazloziti te nove prioritete.
(Sa pozicije X na pozicije Y).
Ali na primjer...
Mi smatramo da je iznos i nacin na koji se, poreskim novcem, finansiraju vjerske organizacije neprihvatljiv.
Iz vise razloga.
p.k.
Mi polazimo od pretpostavke da ce svi naredni budzeti biti manji nego sto su sada i zato cemo se
zalagati za uspostavu novih prioriteta u javnom finansiranju.
Nasi kandidati ce tokom kampanje detaljno obrazloziti te nove prioritete.
(Sa pozicije X na pozicije Y).
Ali na primjer...
Mi smatramo da je iznos i nacin na koji se, poreskim novcem, finansiraju vjerske organizacije neprihvatljiv.
Iz vise razloga.
p.k.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#8387 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
nokija
Vjerujem da je NS u nekoliko prilika pokazala upravo takvu principijelnost. (Ponekad i "u korist svoje stete").
Vrlo lako mozete pronaci i moj blog na jednom web portala i vidjeti od sjednice do sjednice, sta smo predlagali i kako smo i zasto glasali po odredjenim pitanjima. To ce vam,kao i ovaj forum, nadam se, pomoci da vidite da li smo mi stranka koju biste zeljeli podrzati.
p.k.
Vjerujem da je NS u nekoliko prilika pokazala upravo takvu principijelnost. (Ponekad i "u korist svoje stete").
Vrlo lako mozete pronaci i moj blog na jednom web portala i vidjeti od sjednice do sjednice, sta smo predlagali i kako smo i zasto glasali po odredjenim pitanjima. To ce vam,kao i ovaj forum, nadam se, pomoci da vidite da li smo mi stranka koju biste zeljeli podrzati.
p.k.
-
Nokija
- Posts: 1590
- Joined: 20/05/2012 14:46
#8388 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Pedja Kojovic wrote:nokija
Vjerujem da je NS u nekoliko prilika pokazala upravo takvu principijelnost. (Ponekad i "u korist svoje stete").
Vrlo lako mozete pronaci i moj blog na jednom web portala i vidjeti od sjednice do sjednice, sta smo predlagali i kako smo i zasto glasali po odredjenim pitanjima. To ce vam,kao i ovaj forum, nadam se, pomoci da vidite da li smo mi stranka koju biste zeljeli podrzati.
p.k.
Hvala. Zaista cijenim vas trud. Ali morate imati na umu da prosjecan birac niti zeli niti moze pratiti vas rad od sjednice do sjednice, niti redovno pratiti vas blog, kao ni ovaj forum. Ovo je izvrstan medij za promociju stranke ali bojim se da se ovdje informisu ljudi koje politika zanima. Prosjecni birac se nikad aktivno sam ne informise o politici nego konzumira pasivno oni sto mu se dnevno servira. A vecina biraca su pasivni.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#8389 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
nokija
Slazem se s vama kad kazete da glasaci nisu informisani.
Jedan od osnovnih uzroka tome je i nizak profesionalni nivo u medijima kao i njihova politicka ili druga pristrasnost.
Ipak.
Mislim da glasaci, barem kada su u prilici, moraju pronaci vremena i nacina da se adekvatno informisu kako bi u oktobru donijeli odluku. Smatram to, na neki nacin, licnom gradjanskom obavezom.(Ja se ovdje i na blogu trudim, koliko mogu, da im predstavim kako mi u Nasoj stranci vidimo probleme i kako ih mislimo rjesavati. Forumasi se cesto ne slazu s nama ili sa mnom ali, nadam se, imaju jasnu sliku o nasim stavovima).
p.k.
Slazem se s vama kad kazete da glasaci nisu informisani.
Jedan od osnovnih uzroka tome je i nizak profesionalni nivo u medijima kao i njihova politicka ili druga pristrasnost.
Ipak.
Mislim da glasaci, barem kada su u prilici, moraju pronaci vremena i nacina da se adekvatno informisu kako bi u oktobru donijeli odluku. Smatram to, na neki nacin, licnom gradjanskom obavezom.(Ja se ovdje i na blogu trudim, koliko mogu, da im predstavim kako mi u Nasoj stranci vidimo probleme i kako ih mislimo rjesavati. Forumasi se cesto ne slazu s nama ili sa mnom ali, nadam se, imaju jasnu sliku o nasim stavovima).
p.k.
-
volant
- Posts: 99
- Joined: 05/04/2012 17:45
#8390 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Nokija wrote:Pedja Kojovic wrote:nokija
Vjerujem da je NS u nekoliko prilika pokazala upravo takvu principijelnost. (Ponekad i "u korist svoje stete").
Vrlo lako mozete pronaci i moj blog na jednom web portala i vidjeti od sjednice do sjednice, sta smo predlagali i kako smo i zasto glasali po odredjenim pitanjima. To ce vam,kao i ovaj forum, nadam se, pomoci da vidite da li smo mi stranka koju biste zeljeli podrzati.
p.k.
Hvala. Zaista cijenim vas trud. Ali morate imati na umu da prosjecan birac niti zeli niti moze pratiti vas rad od sjednice do sjednice, niti redovno pratiti vas blog, kao ni ovaj forum. Ovo je izvrstan medij za promociju stranke ali bojim se da se ovdje informisu ljudi koje politika zanima. Prosjecni birac se nikad aktivno sam ne informise o politici nego konzumira pasivno oni sto mu se dnevno servira. A vecina biraca su pasivni.
Ljudi su 2008 ili 2009 izasli iz gradske vlasti jer nisu htjeli da nose kupovinu propale TV99 poreskim novcem. Dakle, raskinuli koaliciju sa sdp-om i sebe doveli u puno goru situaciju pred izbore 2010... Otad glasam za njih jer mi je poznato sve o tim dilovima za tu televiziju.
Dakle: izasli iz vlasti. Odustali od privilegija koje su imali. Otkako je visestranacki izbora to niko nije napravio.
Jel ti treba nesto PRINCIPIJELNIJE?
-
Nokija
- Posts: 1590
- Joined: 20/05/2012 14:46
#8391 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
volant wrote:Nokija wrote:Pedja Kojovic wrote:nokija
Vjerujem da je NS u nekoliko prilika pokazala upravo takvu principijelnost. (Ponekad i "u korist svoje stete").
Vrlo lako mozete pronaci i moj blog na jednom web portala i vidjeti od sjednice do sjednice, sta smo predlagali i kako smo i zasto glasali po odredjenim pitanjima. To ce vam,kao i ovaj forum, nadam se, pomoci da vidite da li smo mi stranka koju biste zeljeli podrzati.
p.k.
Hvala. Zaista cijenim vas trud. Ali morate imati na umu da prosjecan birac niti zeli niti moze pratiti vas rad od sjednice do sjednice, niti redovno pratiti vas blog, kao ni ovaj forum. Ovo je izvrstan medij za promociju stranke ali bojim se da se ovdje informisu ljudi koje politika zanima. Prosjecni birac se nikad aktivno sam ne informise o politici nego konzumira pasivno oni sto mu se dnevno servira. A vecina biraca su pasivni.
Ljudi su 2008 ili 2009 izasli iz gradske vlasti jer nisu htjeli da nose kupovinu propale TV99 poreskim novcem. Dakle, raskinuli koaliciju sa sdp-om i sebe doveli u puno goru situaciju pred izbore 2010... Otad glasam za njih jer mi je poznato sve o tim dilovima za tu televiziju.
Dakle: izasli iz vlasti. Odustali od privilegija koje su imali. Otkako je visestranacki izbora to niko nije napravio.
Jel ti treba nesto PRINCIPIJELNIJE?
Ja nemam ni vremena a ni prilike da se previse informisem o politici, posebno ne o politici na lokalnom nivou. Ja samo pokusavam da ispunim svoju obavezu i izadjem na glasanje. Do sada sam birala SDP jer sam po ubjedjenju socijal-demokrata. Ova posljednja dogadjanju su definitivno prelila casu i ja samo pokusavam da nadjem neku alternativu.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#8392 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Malo da se nadovezem oko principijelnosti NS.
Poslije pucanja koalicije SDP-SDA, SDP i SBBBiH su ponudili NS mjesto Ministra kulture i sporta, mislim Tanovicu ili Dini Mustaficu-nisam bas siguran, da bi dobili podrsku u KS. NS odbija to mjesto, ali svojim glasanjem i inicijativama podrzava sve ono sto smatra da je korisno i dobro, bez obzira ko to predlozio. Ali tu su i sa kritikom i prijedlozima kada se ne slazu oko nekih inicijativa, eventualnih zakona i slicno.
Njihovo ponasanje u opoziciji je svakako ogroman iskorak na nasoj politickoj sceni. Jer oni nisu po automatizmu uvijek protiv nekih inicijativa i prijedloga, zakona i sl. samo zato sto oni dolaze od vladajuce strukture. A taj princip je poslovicno takav u nasoj zemlji, opozicija=biti protiv svega onoga, cak i ako je dobro i korisno, sto predloze ovi iz vladajuce vecine. Jako konstruktivna i principjelna opozicija. I to im je ogroman plus, barem od mene.
Poslije pucanja koalicije SDP-SDA, SDP i SBBBiH su ponudili NS mjesto Ministra kulture i sporta, mislim Tanovicu ili Dini Mustaficu-nisam bas siguran, da bi dobili podrsku u KS. NS odbija to mjesto, ali svojim glasanjem i inicijativama podrzava sve ono sto smatra da je korisno i dobro, bez obzira ko to predlozio. Ali tu su i sa kritikom i prijedlozima kada se ne slazu oko nekih inicijativa, eventualnih zakona i slicno.
Njihovo ponasanje u opoziciji je svakako ogroman iskorak na nasoj politickoj sceni. Jer oni nisu po automatizmu uvijek protiv nekih inicijativa i prijedloga, zakona i sl. samo zato sto oni dolaze od vladajuce strukture. A taj princip je poslovicno takav u nasoj zemlji, opozicija=biti protiv svega onoga, cak i ako je dobro i korisno, sto predloze ovi iz vladajuce vecine. Jako konstruktivna i principjelna opozicija. I to im je ogroman plus, barem od mene.
-
rookfash
- Posts: 555
- Joined: 29/04/2012 00:18
#8393 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Po ubjedjenju sam najblizi socijal-demokratskom nacinu razmisljanja. mlad, kasne dvadesete. nemam mnogo vremena da se informisem oko statuta i planova svih partija u zemlji. Dobar dio partija me do sada razocarao i na glasanju sam do sada uglavnom isao metodom eliminacije - ko me razocarao na prethodnim izborima nisam vise glasao za njega. Ove godine zelim da malo promislim i odaberem najbolje rjesenje, umjesto dosadasnjeg odabiranja na nacin da izbjegavam najgora. S toga me interesuju neke stvari zbog kojih bih se odlucio da dam svoj glas NS. Prvo pitanje je, a vi kao ljudi iz politike biste mi pretpostavljam u kratkim crtama mogli dati laiku razumljiv odgovor, dakle, sta je nadleznost/ovlasti nacelnika, a sta opcinskog vijeca? tj koliki je uticaj jednog i drugog, odnosno sta je bitnije, imati "svog"nacelnika ili vecinu u OV, te sta ko radi? drugo, malo su mi nejasne nadleznosti i preklapanje istih kod kantonalne, gradske i opcinske razine, odnosno, posto su u pitanju lokalni izbori sta je sve nadleznost opcine, no to je vjerovatno pitanje za sireg elaborata. S toga, konkretno, u pitanju je opcina centar sarajevo, sta su vasi primarni ciljevi i konkretne stvari koje cete sprovesti u ovoj opcini ako dodjete na vlast, odnosno za koje cete se stvari zaloziti vasi vijecnici u buducem OV? molim vas da odgovor bude konkretan, dovoljno je npr. pobrojati desetak najvaznijih pitanja koja cete rijesiti i na koji nacin. hvala
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#8394 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Peđa da li će biti liste i načelnika za Novi Grad Sarajevo?
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#8395 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
stupskabitanga
Koliko znam hoce.
p.k.
Koliko znam hoce.
p.k.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#8396 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
rookfash
Uskoro ce biti predstavljene nase liste, kandidati i njihovi programi za lokalne izbore u oktobru.
(Red je da kandidati prvi predstave svoje programe - a onda cemo ovdje diskutovati o njima).
p.k.
Uskoro ce biti predstavljene nase liste, kandidati i njihovi programi za lokalne izbore u oktobru.
(Red je da kandidati prvi predstave svoje programe - a onda cemo ovdje diskutovati o njima).
p.k.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#8397 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
-LIBERO- wrote:Isti efekat je i kod mene proizvelo to ime. Realno, bojim se da zaista NS ne preraste u nesto sto svakako ne bih zelio i volio. Jedna osoba ne cini nesto sto bi kod mene moglo ogaditi neku stranku i dovesti do situacije da joj uskratim svoj glas, ali svakako je ovo minus od mene za NS.VjecitiStudent wrote:Pedja Kojovic wrote:ljudi koji sigurno bolje od mene poznaju PR (Emina Ganic, Lejla Kapetanovic)
p.k.![]()
![]()
Bravo libero.
Emini Ganić niko ne može oduzeti pravo da bude članica , simpatizerka , glasačica NS.
No NS itekako ima pravo da ne potencira članstvo,simpatizerstvo,glasanje Ganić Emine za NS.
Ganić Emina nije isto što i Ganić Dr.Ejub , to su dvije različite persone i tačka.
Ali su iz iste porodice , a iver ne pada daleko od klade...
Recimo da se George W. Bush htio angažirati u Demokratskoj Stranci ne bih rekla da bi to među njihovim članstvom i simpatizerima bilo dočekano blagonaklono nakon što je njegov otac bio američki predsjednik iz redova Republikanaca.
A tamo nije bio rat , i postratno razdoblje.
Pametnom dovoljno - sva priča NS o NOVIM LJUDIMA i NOVIM politikama bi pala u vodu...
A onda čekaj ponovo neke nove narednih pet-deset godina i tako do smrti.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#8398 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ne smiju oni eminu sakrit, jer emina drma sff-om... 
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#8399 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
nosara wrote:Ne smiju oni eminu sakrit, jer emina drma sff-om...
Moraju nosara - inače ostasmo ovdje gdje jesmo. Valjda znaju gledati filmove i mimo SFF-a
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#8400 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Otvoreno pismo dr. Zlatku Lagumdžiji povodom sporazuma SDP-HDZ o provedbi presude Evropskog suda za ljudska prava u predmetu „Sejdić-Finci“
Poštovani gospodine dr. Zlatko Lagumdžija,
obraćam vam se povodom vašeg javnog zastupanja i rigidnog istrajavanja na sporazumu koji ste u ime SDP BiH potpisali sa HDZ-om, a kojim, kako najavljujete, rješavate provedbu presude Evropskog suda za ljudska prava u predmetu „Sejdić-Finci".
Nakon što je sadržaj ovog sporazuma dospio u javni prostor, uslijedile su reakcije civilnog sektora i pojedinih aktera iz javnog i političkog života BiH, koje jednoglasno upućuju na nedostatke i dramatične posljedice implementacije istog. Nesumnjivo najopasniji i za građanske vrijednosti našeg društva najpogubniji koncept etničko-teritorijalnog favoriziranja pronašao je svoje mjesto u slovu i riječi, a njegove javne zagovornike u vama i gospodinu Draganu Čoviću, predsjedniku HDZ-a.
Dogovorili ste i zagovarate rješenja od korijenitog uticaja na živote naših ljudi, bez provedene javne debate, neophodnog uključivanja struke, izvan institucija vlasti i obavijeni velom zabrinjavajuće tajnosti.
Neću se, poštovani dr. Lagumdžija, upuštati u obrazlaganje štetnosti rješenja koje ovaj sporazum sadrži, a koje imaju za ishod nepopravljivu gradaciju građanki i građana BiH prema njihovoj etničkoj pripadnosti i mjestu prebivališta. Uvjeren sam da su vam reperkusije uspostavljanja sistema različitog vrednovanja glasova i antievropskih, antigrađanskih vrijednosti koje takav sistem sprovodi u djelo jako dobro poznate.
S vama želim podijeliti svoju šokiranost pristankom vas i vaše partije na rješenja kakva su sadržana u predmetnom sporazumu. Prosto je nevjerovatno kako ste olako iznevjerili ideale građanskog društva i prihvatili političku platformu koju zastupaju nacionalne stranke u BiH.
Od SDP BiH kao relativnog pobjednika općih izbora 2010. očekivali smo promjene i dinamičnu promociju evropskih vrijednosti, a šta smo dobili? Klijentelizam, kalkulantsko ignorisanje principa kompetentnosti, napuštanje opšteg javnog interesa u korist onog partikularnog, podređenog neprestanoj kombinatorici prigrabljivanja i zloupotrebe vlasti isključivo u svrhu održavanja na vlasti. Politička pragma je postojeći model političkog djelovanja dovela do njegovog apsurda – politika je postala sama sebi cilj. Vi ništa niste učinili da takav model izmijenite.
Nesporno je da su očekivanja građanki i građana BiH u politički program SDP-a i viziju BiH za koju ste se svojevremeno zalagali grubo iznevjerena. Posljedice politike koju SDP od općih izbora 2010. do danas sprovodi već uveliko osjećamo na svojoj koži; nema kretanja u društvu na planu vitalnih procesa, vlada opća ideološka i politička konfuzija, na dnevnom redu je neprincipijelnost koja dovodi do apsurda da svako može koalirati sa svakim, a podjele i konfliktnost se uspostavljaju kao „normalan" model življenja... BiH je, na neki način, vraćena na početak 90-ih; živimo u kolektivnoj apatiji i strahu.
Gospodine dr. Zlatko Lagumdžija, na vama je istorijska odgovornost. Prihvatite ju kao građanin ove zemlje, u ime stotina hiljada onih kojima prijeti izgon u mrak etnovjerskih torova. Molim vas da se vratite političkom idealu, paradigmi građanske Bosne i Hercegovine. Evropa ne treba državu koja je nakaradna, koja je protivna njenom multietničkom biću i istoriji. U Evropu želimo ući kao ljudi sa dostojanstvom, s jednakim šansama za sve njene građanke i građane, a ne prebrojanih krvnih zrnaca, zarobljeni u sistemu koji će trajno dijeliti našu djecu.
U Bosni i Hercegovini nijednom narodu ne može biti dobro, ako svima nije dobro. Isto tako važi: nijednom građaninu BiH ne može biti dobro, ako nisu svi jednaki pred zakonom.
U nadi da ću vas i vaše partijske kolege pokolebati u provođenju predmetnog sporazuma,
s poštovanjem,
građanin i predsjednik Naše stranke
dr. Dennis Gratz
