Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8376 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

moj jedan dan se sastoji od čitanja više knjiga
2-4 str biblije knjiga brojeva 130 stranica
1 alan ford bradati pljačkaši
jedna priča iz nekronomikona upravo pročitao reanimatora oko 130 stranice
1 poglavlje do dva tekuće knjige sad je to artur klark matica zemlja završio prvo poglavlje
+
ako stignem jedno poglavlje neke grafičke novele... bila je to vendeta v for :D saću metabarone početi
ili nathana/martina/dylana kojeg stignem prije... agencija alfa/ vč MM knjiga 1 / redovni VČ ili maxi

:D

laki je malo nervozan

čitam u svakom trenutku nešto... vjerovatno je do živaca...ne mogu ne raditi ništa :D niti čekati
aida25
Posts: 712
Joined: 25/02/2011 12:42

#8377 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aida25 »

Tražim knjigu "A planine odjeknuše" autora Haleda Hoseinija, može li mi neko slučajno postaviti link odakle je mogu skinuti? Čitala sam njegove prethodne knjige, odlične su, i ova je ne sumnjam, preporučujem svima da je pročitaju...
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#8378 Re: Šta trenutno čitate?

Post by bull21 »

Evo ti je: http://www.knjiga.ba/a-planine-odjjeknuse-k8707.html

Da ne bude da ne postam. Čitam Historiju Hobita od Ratelifa. Dobar je i interesantan samo što kad krene peglati sa futnotama pa skrene sa teme na nešto deseto...
aida25
Posts: 712
Joined: 25/02/2011 12:42

#8379 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aida25 »

Pa ne može se downlodovati s tog linka, znaš li gdje je mogu na internetu besplatno naći? Evo našla sam,mogu pročitati na internetu jer s kojeg god linka skinem neki format čudan ne mogu da ga otvorim a kad se tek knjiga skine može bez problema, hvala svejedno.
Last edited by aida25 on 08/10/2014 16:58, edited 1 time in total.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#8380 Re: Šta trenutno čitate?

Post by bull21 »

Ne znam. I da znam, ne bih ti rekao :D
Arsene Wenger
Posts: 545
Joined: 13/10/2012 00:33

#8381 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Arsene Wenger »

Black swan wrote:moj jedan dan se sastoji od čitanja više knjiga
2-4 str biblije knjiga brojeva 130 stranica
1 alan ford bradati pljačkaši
jedna priča iz nekronomikona upravo pročitao reanimatora oko 130 stranice
1 poglavlje do dva tekuće knjige sad je to artur klark matica zemlja završio prvo poglavlje
+
ako stignem jedno poglavlje neke grafičke novele... bila je to vendeta v for :D saću metabarone početi
ili nathana/martina/dylana kojeg stignem prije... agencija alfa/ vč MM knjiga 1 / redovni VČ ili maxi

:D

laki je malo nervozan

čitam u svakom trenutku nešto... vjerovatno je do živaca...ne mogu ne raditi ništa :D niti čekati
Izvini što pitam, a jesi li zaposlen, radiš li, od čega živiš (o čijem trošku), baviš li se ičim u životu osim čitanjem? Iskreno, zavidim ti, ali ja ne mogu da stignem stranicu dnevno pročitati, iako sam nekad gutao knjige. Jednostavno, obaveze ubiše, ima ih dovoljno i mimo posla da se čovjek bavi pola dana. Pa onda djevojka, povremeno kafa sa društvom...
I na kraju dana, čovjek je previše umoran da bi se skoncentrisao na dobro štivo. Ako i pročitam jednu stranicu, kad dođem do kraja već se ne sjećam šta je bilo na prvoj polovini...
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8382 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

dovoljno je reći da radim sve ostalo je nebitno za forum
još nisam naveo što čitam u tramvaju :D po jednu dvije priče iz zbirke sf-a sirius

možda vako zapisano izgleda puno ali kad sabereš nije to nešto mnogo...150 stranica stripa i 20-30 stranica knjiga

problem je što dugo ne mogu čitati jedno štivo vjerovatno ima veze s koncentracijom i živcima pa skačem s jednog na drugo ali završim ja to i najbitnije je uživam u tome
da ne čitam po malo zgadilo bi mi se :D

ne znam uglavnom jučer sam znao da ću kad god dođem čekati na nešto... budući da ne pušim čekanje zna biti veoma zeznuto pa sam ponio za čitanje jednu zbirku :D
i tako...
Romanija
Posts: 2563
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#8383 Will Self :: The Book of Dave

Post by Romanija »

Image
Beavis
Posts: 677
Joined: 28/05/2010 19:43
Location: SA-DBR

#8384 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Beavis »

Jo Nesbo - Solomonovo slovo
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8385 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

Je li neko ovdje pitao za Carobnu kost od Sansoma, nasao sam je u pdf pa neka se javi :D
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#8386 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

John le Carré - The Spy Who Came in From the Cold :)
User avatar
shmizlica
Posts: 57892
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#8387 Re: Šta trenutno čitate?

Post by shmizlica »

Markes - O ljubavi i drugim demonima
User avatar
MeSko Hz
Posts: 2157
Joined: 17/09/2014 13:34

#8388 Re: Šta trenutno čitate?

Post by MeSko Hz »

"Eugenie Grandet" pročitao
punjac
Posts: 33
Joined: 12/10/2014 13:06

#8389 Re: Šta trenutno čitate?

Post by punjac »

Čitam "Lovac na zmajeve", Khaled Hosseini. Nedavno pročitao "Stepski vuk", Hermann Hesse. Hesse je uspio da u 230 stranica uđe u dušu jednog intelektualca, čovjeka odstranjenog od građanstva, te je ostavio vrlo jak utisak na mene. Topla preporuka za sve koji pokušavaju otkriti tajne svoje duše. :-D
User avatar
SmokingMan
Posts: 22527
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#8390 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SmokingMan »

Image
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8391 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

punjac wrote:Čitam "Lovac na zmajeve", Khaled Hosseini. Nedavno pročitao "Stepski vuk", Hermann Hesse. Hesse je uspio da u 230 stranica uđe u dušu jednog intelektualca, čovjeka odstranjenog od građanstva, te je ostavio vrlo jak utisak na mene. Topla preporuka za sve koji pokušavaju otkriti tajne svoje duše. :-D
Stepskog vuka zavrsio prije par dana, otprilike isti dojam, sa tim sto je za mene Hari Heler previse ekstreman pa je po mom misljenju i skrenuo zbog toga. Kao drugu stranu medalje bijega od svijeta preporucujem Albert Camus- Stranac.
User avatar
Bansuri
Posts: 491
Joined: 13/10/2013 00:36

#8392 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bansuri »

Image
Image

hese mi je draži jer zadire u "sveto" i tu pronalazi samo golog malog čovjeka, volim i drugog velikana i njegovo bavljenje ljudima kroz podsmijeh uz humor, opise i poznavanja tako prirodna i jasna da je to fakat neprocjenjivo vrijedno
1 x 2
Posts: 549
Joined: 25/04/2014 09:03
Location: huhuhuuhuhuhu

#8393 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 1 x 2 »

Afanasi_94 wrote:Image

klasik :D
ne...fakat..
ova knjiga...
ptice pjevaju umirući.
mislim ..ono...
diže iz mrtvih. davno sam je čitao...
ozbiljno razmišljam da je pročitam ponovo.
al definitivno...ono...
diže iz mrtvih. baš je ono-magična.
šmrkn'o sam je. digla me...i tako :)
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#8394 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aux »

Image

Vrijeme je da se bacim i na ostale dijelove Game of Thrones....slijedi 600 stranica uzivancije
User avatar
tinkerbell09
Posts: 461
Joined: 22/06/2013 02:34
Location: Neverland.

#8395 Re: Šta trenutno čitate?

Post by tinkerbell09 »

Image :D
nespora
Posts: 86
Joined: 23/10/2008 10:44
Location: svijetla strana mjeseca

#8396 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nespora »

Čarobnica iz Firence, Salman Ruždi
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#8397 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vryzas »

Image
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#8398 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vazna »

7000 Dana u Sibiru- Karlo Stajner
Kada procitas knjige slicne ovoj tek tad shvatis sta covjek sve moze izdrzati. :(
User avatar
ptičica
Posts: 3006
Joined: 27/08/2012 10:11
Location: izmedju jave i sna...

#8399 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ptičica »

Image
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#8400 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Zatamnjena stakla »

Milloni wrote:Danilo Kiš - Grobnica za Borisa Davidoviča
Kad se sjetim srednjeeeeeeee..
Post Reply