Republika Turska

Post Reply
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#8376 Re: Republika Turska

Post by jao_situacije »

It_is_a_Leclerc wrote:Da li samoproglašeni "prof" i vjerovatno legitimni "drvosječa" mogu dokazati da je ovaj napadnuti vojnik počinio neki zločin ili je, kao i svi ostali, radio ono što mu je naređeno ? Ako nemaju takav dokaz, da li samorproglašeni "prof" i zbiljni drvosječa poznaju principe pojma - bezuslovna predaja - i konvencijama propisane načine postupanja i obaveze prema zarobljenicima ?
ovo je bosforski most koliko ja znam, oni su se zadnji predali oko 20 do 7 jutros a sinoć su prvi počeli pucati što si nadam se vidio
ne znam tačan broj mrtvih i ranjenih sa tog mosta, ali je ova barikada pucala, zanimljivo je da su samo neki platili glavom od stotinjak vojnika s te barikade

imaš li objašnjenje zašto ih nisu sve poubijali :?:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#8377 Re: Republika Turska

Post by madner »

Pa i Bakir moze napuniti Zetru.

Nije sporno da ima pristalice. Hitler je imao vise.
User avatar
ned424
Posts: 448
Joined: 07/08/2009 09:07

#8378 Re: Republika Turska

Post by ned424 »

https://www.facebook.com/BalkanBreaking ... =2&theater
Đe si ti čuo da ima rata bez Turaka!
User avatar
dale cooper
Posts: 31357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8379 Re: Republika Turska

Post by dale cooper »

jao_situacije wrote:
dale cooper wrote: Ma šta će biti. Ljudi pretjeruju sa teorijama zavjere i umješanosti zapada/Amerike/Jevreja u sve i svašta.
Isto ko' što je ISIL počeo preuzimati odgovornost za sve živo, tako i ljudi kod nas krive ovu gore trojku
za sve živo. :mrgreen: U zadnjih par sati su svi relevantni čimbenici sa zapada izašli sa podrškom
Erdoganu i njegovoj legitimno izabranoj vladi i tu bi sva priča trebala stati.
sinoć nije bila takva priča
niko se nije ograđivao a mediji su dobro navijali za teroriste, tek kad su vidjeli da je sve propalo okrenuli su priču
Jedno su mediji, drugo su oficijelni stavovi državne politike. Mislim da je Obama sinoć već nakon 2-3 sata izašao
sa podrškom. Trebaš shvatiti da se moraju prvo prikupiti relevantne informacije sa terena o dešavanjima
da bi se mogao formirati stav sa kojim ćeš izaći u javnost. Većina ih je to uradila nakon što je bilo jasnije
šta se tačno u Turskoj dešava.
Bodkin
Posts: 22539
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#8380 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

zeina wrote:
Saul Alvarez wrote:Turska je postala šprdnja od države.
Puste zelje, postala je jaca nego ikad, odolijeva napadima sa svih strana, to moze samo jedna jaka i ozbiljna drzava
Samo jaka drzava ode na noge putinu, asadu i izraeu da se izvinjava. Jaka ko beton :D jebote turkofili svrse dva puta na sat danas
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#8381 Re: Republika Turska

Post by jao_situacije »

It_is_a_Leclerc wrote:
jao_situacije wrote:
dale cooper wrote: Ma šta će biti. Ljudi pretjeruju sa teorijama zavjere i umješanosti zapada/Amerike/Jevreja u sve i svašta.
Isto ko' što je ISIL počeo preuzimati odgovornost za sve živo, tako i ljudi kod nas krive ovu gore trojku
za sve živo. :mrgreen: U zadnjih par sati su svi relevantni čimbenici sa zapada izašli sa podrškom
Erdoganu i njegovoj legitimno izabranoj vladi i tu bi sva priča trebala stati.
sinoć nije bila takva priča
niko se nije ograđivao a mediji su dobro navijali za teroriste, tek kad su vidjeli da je sve propalo okrenuli su priču
Vrlo netačno.
:lol:
ccc
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#8382 Re: Republika Turska

Post by Co0l »

It_is_a_Leclerc wrote:Da li samoproglašeni "prof" i vjerovatno legitimni "drvosječa" mogu dokazati da je ovaj napadnuti vojnik počinio neki zločin ili je, kao i svi ostali, radio ono što mu je naređeno ? Ako nemaju takav dokaz, da li samorproglašeni "prof" i zbiljni drvosječa poznaju principe pojma - bezuslovna predaja - i konvencijama propisane načine postupanja i obaveze prema zarobljenicima ?
Čim se predao i digao ruke u zrak odmah su mu priskocili u pomoc.Ne samo civili nego i policajac.
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#8383 Re: Republika Turska

Post by limeni »

Ljepotaaaaa vidjet ove sto Pjene mozete nam ga boljsevisti,kmetovi...molim gospodara da se smiluje chmolji krivoslavnim sto banira samo mumine am nije Nicija do zore jel tako nekad Padne mrak :wink:
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#8384 Re: Republika Turska

Post by Co0l »

Bodkin wrote:
zeina wrote:
Saul Alvarez wrote:Turska je postala šprdnja od države.
Puste zelje, postala je jaca nego ikad, odolijeva napadima sa svih strana, to moze samo jedna jaka i ozbiljna drzava
Samo jaka drzava ode na noge putinu, asadu i izraeu da se izvinjava. Jaka ko beton :D jebote turkofili svrse dva puta na sat danas
Po ko zna koji put,ko se Asadu izvinjavao?
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#8385 Re: Republika Turska

Post by swanfilter »

Zasto mi smrdi ovo?

Ne mozes u drzavi koja broji 80 milja krenuti u puc sa nekoliko hiljada vojnika. Posebno ako znas da 50+ posto birackog tjela stoji iza leđa protivnika. To je za Tursku ogroman broj. Vojnici izasli i stali, nista konkretno se fakticki nije desilo.

Ili je istinita info. o pripremanom pucu koji se desio prije planiranog datuma. Zato i ovakva sprdancija nastala ...

Ali, zasto Erdogan i vlast nisu odmah spomenuli taj planiran udar? Jer po dostupnim info., glavnooptuzeni je Fetulah, sto on odlucno odbija. Znaci, sve se svodi na optuzivanje, sto svakako traje vec godinama ...

Drugi razlog zbog cega mi ovo smrdi je kontra akcija sjece vrhovnih sudija. Onako, pored svega sto tebe, tvoju poziciju i drzavu moze zadesiti svaki trenutak, ti brines o sudijama ...

Ne znam ... Nadam se brzim, a konkretnim vijestima iz Turske ...
Last edited by swanfilter on 16/07/2016 18:02, edited 1 time in total.
Ci-Nick
Posts: 6884
Joined: 15/03/2015 17:38

#8386 Re: Republika Turska

Post by Ci-Nick »

Do sada 265 mrtvih, 1.400 povrjeđenih i 3000 uhapšenih.
Izgleda da su vojnici gadno stradali.
Image
Image
Nađoh podatak,... 104 poginula vojnika i 161 na strani policije i civila.
Last edited by Ci-Nick on 16/07/2016 17:47, edited 2 times in total.
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#8387 Re: Republika Turska

Post by jao_situacije »

dale cooper wrote:
jao_situacije wrote:
dale cooper wrote: Ma šta će biti. Ljudi pretjeruju sa teorijama zavjere i umješanosti zapada/Amerike/Jevreja u sve i svašta.
Isto ko' što je ISIL počeo preuzimati odgovornost za sve živo, tako i ljudi kod nas krive ovu gore trojku
za sve živo. :mrgreen: U zadnjih par sati su svi relevantni čimbenici sa zapada izašli sa podrškom
Erdoganu i njegovoj legitimno izabranoj vladi i tu bi sva priča trebala stati.
sinoć nije bila takva priča
niko se nije ograđivao a mediji su dobro navijali za teroriste, tek kad su vidjeli da je sve propalo okrenuli su priču
Jedno su mediji, drugo su oficijelni stavovi državne politike. Mislim da je Obama sinoć već nakon 2-3 sata izašao
sa podrškom. Trebaš shvatiti da se moraju prvo prikupiti relevantne informacije sa terena o dešavanjima
da bi se mogao formirati stav sa kojim ćeš izaći u javnost. Većina ih je to uradila nakon što je bilo jasnije
šta se tačno u Turskoj dešava.
javio se nakon što je erdoan napravio drugo javljanje ovaj put na tvu, mislim da je to snimljeno na aerodromu tad su već pale barikade po istanbulu narod je povadio posade iz tenkova
tad je bilo jasno da je puč propao da je erdoan živ i zdrav i da je narod protiv puča
izjave su išle u smjeru da im se ne diraju baze i vojnici, pa onda da je obama imao brifing i da prati situaciju, pa da je keri razgovarao sa nekim ministrom iz turske, pa da obama podržava demokratiju itd. to je već bio kraj puča u istanbulu, ostala je još bosforska barikada koja se zadnja jutros predala na mostu
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#8388 Re: Republika Turska

Post by mali_milojica »

Co0l wrote:
Bodkin wrote:
zeina wrote:
Puste zelje, postala je jaca nego ikad, odolijeva napadima sa svih strana, to moze samo jedna jaka i ozbiljna drzava
Samo jaka drzava ode na noge putinu, asadu i izraeu da se izvinjava. Jaka ko beton :D jebote turkofili svrse dva puta na sat danas
Po ko zna koji put,ko se Asadu izvinjavao?
Nisu se ni Izraelcima izvinjavali,nego su se dogovorili da Izraelci plate odstetu porodicama ubijenih na onom humanitarnom brodu i dogovorili da ce turski humanitarni brodovi bez probelma moci dostavljati pomoc Gazi :D
Jedino su se Rusima malo ulizivali oko aviona,jer propade posao od nekoliko desetina milijardi $ oko plinovoda,a vidimo da je i to vjerovatno mig Amera bio,jer isti su jucer sa Rusima dogovorili zajednicko djelovanje u Siriji.
Last edited by mali_milojica on 16/07/2016 17:45, edited 1 time in total.
Ponosan
Posts: 692
Joined: 26/02/2011 14:09

#8389 Re: Republika Turska

Post by Ponosan »

Ovi barbarski napadi divljaka iz dijela vojske su samo pokazatelj koliko je stranih elemenata ubaceno u tursko drustvo.. Na svu srecu, prije svega demokratije i demokratskih vrijednosti pa se narod digao i progutao doslovno saku izdajnika, nakon cega se normalizuje stanje u toj prelijepoj zemlji. Narod ne mozes prevariti, to se vidjelo i u Turskoj. Zasigurno dusmanima kojih ima svaka zemlja, a Turska posebno, nece vise na um pasti da ovako nesto i pomisle uraditi, a uhapsenim pucistima slijedi ugodan boravak u zatvoru. Turska ce brzo uvjeren sam vratiti stvari na svoje mjesto, ocistiti dousnike iz vojske, profesionalizirati dodatno svoju armiju i druge sluzbe, reformisati ustav, i umanjiti uticaj generalno vojske u drustvu. Onaj ko dobije na izborima ce urpavljati i vojskom, kao svugdje na svijetu.... ovdje je neko prizivao Egipat, Libiju, Tunis, Sirjiju, Irak, ali narod to nije dozvolilo!
Nevjerovatno je kuda svijet ide, toliko licemjera i bezcasti u politici zapada, pa dokle vise....?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#8390 Re: Republika Turska

Post by KatarinaKosaca »

General War wrote: Nije da je los vojnik vec mrtav vojnik i oni oko njega...svaka profesija ima svoj rizik, ako imas "sredstva za rad" gledas da taj rizik smanjis na najmanji moguci dio,
Ja najvise volim da citiram jednu recenicu americkog generala:

Meni kao vojniku nije u interesu da dam zivot za svoju domovinu vec da moj protivnik da zivot za svoju :D
Otici cemo u off. Ne mora biti mrtav vojnik, u mirnodobskim uvjetima jednostavno dobije otkaz. A sto se tice upotrebe orudja, ponavljam nisu svi Rambo. Vidjala sam i oficire Nato koji drhte na jednu granatu udaljenu nekoliko km. Kako god, nikako ne vjerujem u dobre namjere vojnog puca od sinoc, najmanje u toboznju sekularizaciju. A mislim da jos ne znamo o cemu se radi ko je stvarni projektant. Da Turska smeta, smeta i te kako. Da je se nastoji destabilizirati, svakako. «sirizacija» iste, scenario koji mnogi prizeljkuju je poguban scenario, a licno mislim da se radi o sacici potkupljenih oficira. Da li je to samo neka opomena od velikih ili pocetak, vrijeme ce pokazati. Ja samo zelim opet koji put mirno piti caj na Bosforu i gledati u delfine kako se igraju u vodi.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10183
Joined: 31/03/2007 00:07

#8391 Re: Republika Turska

Post by Bosanski_kralj »

Ci-Nick wrote: Image
Nije smiješno, ali moram se smijati. :lol: :lol:

Ovako se u nas (nekad) djecu odgajalo.
Last edited by Bosanski_kralj on 16/07/2016 17:47, edited 1 time in total.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11658
Joined: 15/01/2010 18:31

#8392 Re: Republika Turska

Post by Jack Be Nimble »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Je li zaklinjanje na bibliju prilikom suđenja ili davanja zakletve predsjednika kulturološki ili institucionalni uticaj? Zašto je to u slučaju muslimana loše a u slučaju kršćana dobro? Zato što to tako kažu kršćani? :shock: Vidiš ja mislim da uticaj islama na institucije isto tako nije ništa više loš kao u prvom slučaju. Iz tog razloga kažem ko to ima pravo u ime 80 miliona Turaka kaže šta je dobro a šta loše za njih? Kršćani na zapadu...anonimusi na forumu koji ne poznaje elementarne stvari? Ma daj... :cry:
Ako je religijski uticaj institucionalni a ne kulturoloski onda je neko zaboravio kazati to drzavnom sudu.

Roe vs Wade

Torcaso v Watkins - gdje je sud rekao da niko ne mora da dokaze vjerovanje u boga ako zeli imati bilo kakvu poziciju u vladi, pa i predsjednik.

Obergefell v. Hodges

Itd itd itd...Zavisi od drzave ali rijetko se sada vidi da neko polaze zakletvu na bibliju na sudjenju npr. Moj prijatelj kad je isao trazio da dadne zakletvu na kuran i sud imao kuran spreman. Mogao je donjeti roman zagora ili alana forda i ne bi bio problem. Drzavni sud je toliko puta u istoriji se saglasio protiv relgije, to jest uvazili sekularni zakon zemlje da je smjesno govoriti da religija u SAD ima veliki uticaj. Da li bi neki zeljeli da ima, naravno. Ali ta se borba vec vodi zadnji 100 godina i stalno vjernici izgube.

Ja bi rekao da je to ibo institucionalni uticaj, ali sada je to preslo u kulturoloski. Par muslimana je dosle do stolice senata/kongresa nakon 2001 i svi su se zakleli na kuran.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#8393 Re: Republika Turska

Post by Co0l »

mali_milojica wrote:
Co0l wrote:
Bodkin wrote: Samo jaka drzava ode na noge putinu, asadu i izraeu da se izvinjava. Jaka ko beton :D jebote turkofili svrse dva puta na sat danas
Po ko zna koji put,ko se Asadu izvinjavao?
Nisu se ni Izraelcima izvinjavali,nego su se dogovorili da Izraelci plate odstetu porodicama ubijenih na onom humanitarnom brodu i dogovorili da ce turski humanitarni brodovi bez probelma moci dostavljati pomoc Gazi :D
Jedino su se Rusima malo ulizivali oko aviona,jer propade posao od nekoliko desetina milijardi $ oko plinovoda,a vidimo da je i to vjerovatno mig Amera bio,jer isti su jucer sa Rusima dogovorili zajednicko djelovanje u Siriji.
Ma jasno mi je sve to ali ako za ta dva slucaja mozda i ima prostora za pogresne interpretacije, ne znam odakle im umobolni zaključci da se neko Asadu izvinjavao :-)
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#8394 Re: Republika Turska

Post by KB9 »

dobra je ova logika gdje gazis ljude tenkom i pucas na iste al kad dignes ruke i predas se normala :lol:
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#8395 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

jao_situacije wrote:...i da je narod protiv puča...
To je to. Svi dosadašnji pučevi u Turskoj su uspijevali jer je narod želio sekularnu Tursku i kada je opasnost da Turska izgubi sekularni karakter bila dovoljno jaka, vojska je izvršavala udare, spasavala sekularizam, a narodu je to odgovaralo.

Stvari su se promijenile, po tome kako Erdogan dobija izbore je očigledno da narod u Turskoj više ne želi sekularizam, a time i vojska koja bi sekularizam branila nema podršku naroda i teško da će u takvoj situaciji puč uspjeti.

Da li je to dugoročno za Tursku dobro ili loše, to je već njihov problem.
Bodkin
Posts: 22539
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#8396 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

Ajde sve je ovo super. Pola foruma je danas u ekstazi. Bar nesto dobro iz ovoga svega :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 70257
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#8397 Re: Republika Turska

Post by plain vanilla »

User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#8398 Re: Republika Turska

Post by Lincoln-Burrows »

Poraz jedne sekularne Turske Ataturkove a
pobjeda jedne nove osviještene Erdoganove Turske.
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#8399 Re: Republika Turska

Post by jao_situacije »

Bosanski_kralj wrote:
Ci-Nick wrote: Image
Nije smiješno, ali moram se smijati. :lol: :lol:

Ovako se u nas (nekad) djecu odgajalo.
barbari
kaišem na goloruku vojsku koja je izašla iz altaya (tenk) i sinoć prva počela pucati po civilima na mostu

koja životinja, kakav bolesnik i nasilnik
katil!
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#8400 Re: Republika Turska

Post by prof. »

It_is_a_Leclerc wrote:Da li samoproglašeni "prof" i vjerovatno legitimni "drvosječa" mogu dokazati da je ovaj napadnuti vojnik počinio neki zločin ili je, kao i svi ostali, radio ono što mu je naređeno ? Ako nemaju takav dokaz, da li samorproglašeni "prof" i zbiljni drvosječa poznaju principe pojma - bezuslovna predaja - i konvencijama propisane načine postupanja i obaveze prema zarobljenicima ?
ovaj se predao tek nakon što su mu ubacili suzavac u tenk :izet: a i tada su mu pomogli, pa dvojica njih koji ga napadaju nisu predstavnici svih civila, da su htjeli pojeli bi i njega i policajca

p.s. nisam ja samoproglašeni prof., imam i papire :D
Post Reply