Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
-
Beavis
- Posts: 677
- Joined: 28/05/2010 19:43
- Location: SA-DBR
#8351 Re: Šta trenutno čitate?
GRMUŠA - REŠAT NURI GINTEKIN
- shmizlica
- Posts: 57892
- Joined: 18/11/2010 14:35
- Location: u oku posmatrača
#8352 Re: Šta trenutno čitate?
počnem Inferno od D.Browna i skontam da sam čitala 
- ptičica
- Posts: 3006
- Joined: 27/08/2012 10:11
- Location: izmedju jave i sna...
#8353 Re: Šta trenutno čitate?

Odlicna knjiga koja tjera na razmisljanje! Preporucujem!
- Digla_da_kreci
- Posts: 6857
- Joined: 01/05/2010 19:03
#8354 Re: Šta trenutno čitate?
Haha ovo se i meni desava.shmizlica wrote:počnem Inferno od D.Browna i skontam da sam čitala
Uzela sam citati Wolf Hall/Hilary Mantel sporo ide ali necu odustati.
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#8355 Re: Šta trenutno čitate?
Graham Grin - Mirni Amerikanac 
-
MirtolaDas
- Posts: 930
- Joined: 05/11/2011 15:40
- Location: dje me nadje
#8356 Re: Šta trenutno čitate?
Ljudi Ispod Osojnika, France Bevk
-
mariner
- Posts: 365
- Joined: 18/03/2011 19:39
- Location: Los Rajvos
#8357 Re: Šta trenutno čitate?
Fromm , umjece ljubavi
- aux
- Posts: 939
- Joined: 25/04/2011 21:30
#8358 Re: Šta trenutno čitate?


Trenutno ove knjige,Moby Dick mi je nenormalno legao bas mi se sviđa,a za Lotr me malo strah posto sam filmove bar 5 puta pregledao pa se bojim da se ne razocaram posto znam napamet radnju
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
#8359 Re: Šta trenutno čitate?
Die unendliche Bibliothek
J. L. Borges
J. L. Borges
- dragma
- Posts: 3761
- Joined: 19/02/2014 16:24
- Location: Ja nisam odavle
- Vozim: Pješe
#8361 Re: Šta trenutno čitate?
Berkut, Joseph Heywood.

Odlična
Radnja, ukratko:
Berlin, 28. travnja 1945. - dok plamen proždire Treći Reich, Hitler se povlači u svoj apartman u zapovjednom bunkeru ispod zgrade sjedišta vlade. Ali ne kako bi počinio samoubojstvo. Prema najluđem ikad smišljenom planu, SS pukovnik Gunnter Brumm, Skorzenyjev najsposobniji komandos, probija se u bunker i izvlači njemačkog vođu.
Brumm, zajedno s Hitlerom i malom skupinom sljedbenika, bježi preko juga Njemačke. Ali Staljin nema namjeru pustiti svog zakletog neprijatelja. Sovjetski obavještajac Vasilij Petrov (Berkut) i njegov neumorni odred iznimno sposobnih i nemilosrdnih specijalaca ima samo jedan cilj: pronaći Ftuhrera i dovesti ga svom vođi živog - ili umrijeti.
Priča koja slijedi puna je akcije i napetosti, smrtonosna igra mačke i miša, Brumma i njegova progonitelja Petrova kroz razorenu Europu. Iako je osnovna premisa fikcijska, Heywood svoju priču uspješno nadovezuje na stvarne događaje stvarajući iznova kraj Drugog svjetskog rata i ostavljajući otvoreno pitanje - a što ako se sve to zaista dogodilo?

Odlična
Radnja, ukratko:
Berlin, 28. travnja 1945. - dok plamen proždire Treći Reich, Hitler se povlači u svoj apartman u zapovjednom bunkeru ispod zgrade sjedišta vlade. Ali ne kako bi počinio samoubojstvo. Prema najluđem ikad smišljenom planu, SS pukovnik Gunnter Brumm, Skorzenyjev najsposobniji komandos, probija se u bunker i izvlači njemačkog vođu.
Brumm, zajedno s Hitlerom i malom skupinom sljedbenika, bježi preko juga Njemačke. Ali Staljin nema namjeru pustiti svog zakletog neprijatelja. Sovjetski obavještajac Vasilij Petrov (Berkut) i njegov neumorni odred iznimno sposobnih i nemilosrdnih specijalaca ima samo jedan cilj: pronaći Ftuhrera i dovesti ga svom vođi živog - ili umrijeti.
Priča koja slijedi puna je akcije i napetosti, smrtonosna igra mačke i miša, Brumma i njegova progonitelja Petrova kroz razorenu Europu. Iako je osnovna premisa fikcijska, Heywood svoju priču uspješno nadovezuje na stvarne događaje stvarajući iznova kraj Drugog svjetskog rata i ostavljajući otvoreno pitanje - a što ako se sve to zaista dogodilo?
- Bratov brat
- Posts: 631
- Joined: 06/07/2011 09:23
- Location: ja sam samo prolazio i nemam pojmaaaa...
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#8363 Re: Šta trenutno čitate?
Venecijanska izdaja- Steve Berry
- Afanasi_94
- Posts: 2349
- Joined: 21/06/2013 00:19
- Location: Са.
- Zatamnjena stakla
- Posts: 10593
- Joined: 13/10/2009 03:15
- Location: Čaršija
#8365 Re: Šta trenutno čitate?
E ovo bi se moglo pročitatNiemand wrote:Bansuri wrote:
-
Celticross
- Posts: 128
- Joined: 28/01/2014 17:39
#8366 Re: Šta trenutno čitate?
E ovako, veliki sam fan Tolkiena i LOTR-a, ukupan zbroj pogledanih filmova(trilogije) je preko 100 puta, još sam gledao dosta puta produzene verzije. Vjeruj mi, ako si pravi zaljubljenik u Međuzemlje, ova knjiga cete iznenaditi i pokazati stosta novogaaux wrote:
Trenutno ove knjige,Moby Dick mi je nenormalno legao bas mi se sviđa,a za Lotr me malo strah posto sam filmove bar 5 puta pregledao pa se bojim da se ne razocaram posto znam napamet radnju
-
Celticross
- Posts: 128
- Joined: 28/01/2014 17:39
#8367 Re: Šta trenutno čitate?
U zadnje vrijeme se citalo
i

Sada je na redu
i 
Sada je na redu

- Bansuri
- Posts: 491
- Joined: 13/10/2013 00:36
#8368 Re: Šta trenutno čitate?
uvijek, jer je kafkasto genijalno, ide duboko u različite međuljudske odnose dok im škripi snijeg pod čizmama il' dok se privikavaju na toplotu iz peći, i u prvim i u drugim situacijama su u mraku i jednostavno; govore, hajde de znamo svi kafku, a to šta govore i kafka i oni to bi se definitivno "moglo pročitat"!Zatamnjena stakla wrote:E ovo bi se moglo pročitatNiemand wrote:Bansuri wrote:
-
Romanija
- Posts: 2563
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
#8370 Re: Šta trenutno čitate?
Po mom misljenju 'Dvorac' nikad nije trebao biti ni objavljen, dosadna knjiga koja je sve ove decenije prezivjela na kultu Kafke.
- Zox
- Posts: 3791
- Joined: 17/04/2002 00:00
#8371 Re: Šta trenutno čitate?
I meni je tako izgledalo, a onda sam pročitao Mit o Sizifu od Camusa, gdje se Dvorac detaljno analizira, i tek onda sam skontao koliko je to djelo genijalno.Romanija wrote:Po mom misljenju 'Dvorac' nikad nije trebao biti ni objavljen, dosadna knjiga koja je sve ove decenije prezivjela na kultu Kafke.
-
broj dva
- Posts: 5450
- Joined: 15/07/2014 20:59
- Location: Šeher Oslo
#8373 Re: Šta trenutno čitate?
http://www.amazon.com/The-Sleepwalkers- ... 006114665X
Interesantno i informativno, odlican opis vanjske i unutrasnje politike srbije od Nacertnija preko Pasica i Apisa do prvog svjetskog rata. I danas placamo racune iz tog vremena.
Interesantno i informativno, odlican opis vanjske i unutrasnje politike srbije od Nacertnija preko Pasica i Apisa do prvog svjetskog rata. I danas placamo racune iz tog vremena.
-
vryzas
- Posts: 11511
- Joined: 12/11/2004 22:44
- Location: Athens
#8374 Re: Šta trenutno čitate?
Ponavljanje gradiva


-
vryzas
- Posts: 11511
- Joined: 12/11/2004 22:44
- Location: Athens
#8375 Re: Šta trenutno čitate?
Milloni wrote:![]()
Lazni autostop



