Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

Beavis
Posts: 677
Joined: 28/05/2010 19:43
Location: SA-DBR

#8351 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Beavis »

GRMUŠA - REŠAT NURI GINTEKIN
User avatar
shmizlica
Posts: 57892
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#8352 Re: Šta trenutno čitate?

Post by shmizlica »

počnem Inferno od D.Browna i skontam da sam čitala :-)
User avatar
ptičica
Posts: 3006
Joined: 27/08/2012 10:11
Location: izmedju jave i sna...

#8353 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ptičica »

Image

Odlicna knjiga koja tjera na razmisljanje! Preporucujem! :thumbup:
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#8354 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Digla_da_kreci »

shmizlica wrote:počnem Inferno od D.Browna i skontam da sam čitala :-)
Haha ovo se i meni desava. :D
Uzela sam citati Wolf Hall/Hilary Mantel sporo ide ali necu odustati.
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#8355 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

Graham Grin - Mirni Amerikanac :)
MirtolaDas
Posts: 930
Joined: 05/11/2011 15:40
Location: dje me nadje

#8356 Re: Šta trenutno čitate?

Post by MirtolaDas »

Ljudi Ispod Osojnika, France Bevk
mariner
Posts: 365
Joined: 18/03/2011 19:39
Location: Los Rajvos

#8357 Re: Šta trenutno čitate?

Post by mariner »

Fromm , umjece ljubavi
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#8358 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aux »

ImageImage

Trenutno ove knjige,Moby Dick mi je nenormalno legao bas mi se sviđa,a za Lotr me malo strah posto sam filmove bar 5 puta pregledao pa se bojim da se ne razocaram posto znam napamet radnju
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#8359 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Niemand »

Die unendliche Bibliothek
J. L. Borges
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#8360 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Niemand »

Bansuri wrote:
Image
:thumbup:
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#8361 Re: Šta trenutno čitate?

Post by dragma »

Berkut, Joseph Heywood.

Image

Odlična :thumbup:

Radnja, ukratko:

Berlin, 28. travnja 1945. - dok plamen proždire Treći Reich, Hitler se povlači u svoj apartman u zapovjednom bunkeru ispod zgrade sjedišta vlade. Ali ne kako bi počinio samoubojstvo. Prema najluđem ikad smišljenom planu, SS pukovnik Gunnter Brumm, Skorzenyjev najsposobniji komandos, probija se u bunker i izvlači njemačkog vođu.

Brumm, zajedno s Hitlerom i malom skupinom sljedbenika, bježi preko juga Njemačke. Ali Staljin nema namjeru pustiti svog zakletog neprijatelja. Sovjetski obavještajac Vasilij Petrov (Berkut) i njegov neumorni odred iznimno sposobnih i nemilosrdnih specijalaca ima samo jedan cilj: pronaći Ftuhrera i dovesti ga svom vođi živog - ili umrijeti.

Priča koja slijedi puna je akcije i napetosti, smrtonosna igra mačke i miša, Brumma i njegova progonitelja Petrova kroz razorenu Europu. Iako je osnovna premisa fikcijska, Heywood svoju priču uspješno nadovezuje na stvarne događaje stvarajući iznova kraj Drugog svjetskog rata i ostavljajući otvoreno pitanje - a što ako se sve to zaista dogodilo?
User avatar
Bratov brat
Posts: 631
Joined: 06/07/2011 09:23
Location: ja sam samo prolazio i nemam pojmaaaa...

#8362 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bratov brat »

Image
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8363 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

Venecijanska izdaja- Steve Berry
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#8364 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Afanasi_94 »

Image

klasik :D
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#8365 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Zatamnjena stakla »

Niemand wrote:
Bansuri wrote:
Image
:thumbup:
E ovo bi se moglo pročitat :mrgreen:
Celticross
Posts: 128
Joined: 28/01/2014 17:39

#8366 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Celticross »

aux wrote:ImageImage

Trenutno ove knjige,Moby Dick mi je nenormalno legao bas mi se sviđa,a za Lotr me malo strah posto sam filmove bar 5 puta pregledao pa se bojim da se ne razocaram posto znam napamet radnju
E ovako, veliki sam fan Tolkiena i LOTR-a, ukupan zbroj pogledanih filmova(trilogije) je preko 100 puta, još sam gledao dosta puta produzene verzije. Vjeruj mi, ako si pravi zaljubljenik u Međuzemlje, ova knjiga cete iznenaditi i pokazati stosta novoga :)
Celticross
Posts: 128
Joined: 28/01/2014 17:39

#8367 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Celticross »

U zadnje vrijeme se citalo
Image i

Image


Sada je na redu Image
User avatar
Bansuri
Posts: 491
Joined: 13/10/2013 00:36

#8368 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bansuri »

Zatamnjena stakla wrote:
Niemand wrote:
Bansuri wrote:
Image
:thumbup:
E ovo bi se moglo pročitat :mrgreen:
uvijek, jer je kafkasto genijalno, ide duboko u različite međuljudske odnose dok im škripi snijeg pod čizmama il' dok se privikavaju na toplotu iz peći, i u prvim i u drugim situacijama su u mraku i jednostavno; govore, hajde de znamo svi kafku, a to šta govore i kafka i oni to bi se definitivno "moglo pročitat"! :)
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#8369 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vryzas »

Image
Romanija
Posts: 2563
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#8370 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Romanija »

Po mom misljenju 'Dvorac' nikad nije trebao biti ni objavljen, dosadna knjiga koja je sve ove decenije prezivjela na kultu Kafke.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#8371 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Zox »

Romanija wrote:Po mom misljenju 'Dvorac' nikad nije trebao biti ni objavljen, dosadna knjiga koja je sve ove decenije prezivjela na kultu Kafke.
I meni je tako izgledalo, a onda sam pročitao Mit o Sizifu od Camusa, gdje se Dvorac detaljno analizira, i tek onda sam skontao koliko je to djelo genijalno.
noel_
Posts: 26
Joined: 15/06/2014 22:49

#8372 Re: Šta trenutno čitate?

Post by noel_ »

Image
broj dva
Posts: 5450
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#8373 Re: Šta trenutno čitate?

Post by broj dva »

http://www.amazon.com/The-Sleepwalkers- ... 006114665X

Interesantno i informativno, odlican opis vanjske i unutrasnje politike srbije od Nacertnija preko Pasica i Apisa do prvog svjetskog rata. I danas placamo racune iz tog vremena.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#8374 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vryzas »

Ponavljanje gradiva :D


Image
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#8375 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vryzas »

Milloni wrote: :thumbup:
:srce:

:) :kakoste:

Lazni autostop 8) :wink:
Post Reply