Zahiragić opet jaše

Post Reply
Hakiz
Posts: 41068
Joined: 30/07/2015 20:01

#8351 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

MAha wrote: 14/03/2024 20:59
Hakiz wrote: 14/03/2024 20:42
Bitvin wrote: 14/03/2024 20:35

Zato što ne predstavlja ništa?
Šta predstavlja lijevi?

Da je ljiljan, kao simbol BiH, pod nišanom ili u nišanu, to jeste da je islam iznad BiH ili je obavio BiH? Simbolizira BiH kao islamsku državu?

Ako je memorijalni centar islamski, onda neka uklone ljiljan. Ako je centar sjećanja na sve stradale, čemu samo nišan od jasno prepoznatljivih religijskih simbola? Gdje su krstovi, Davidova zvijezda itd?

Desni je neutralan.
Ljiljane su prihvatili uglavnom, najvecim dijelom, muslimani. Nazalost, ali je tako.
Ja bih se slozio sa tim da se doda i krst i davidova zvijezda. Ali da se ukloni ljiljan ne bih.
Ne da se ukloni ljiljan, nego da se dodaju i drugi simboli.

Ako bi se uklonio ljiljan, opet svodimo na vjersku državu. Ne (samo) jedne religije dominantno, sli izbacujemo sekularni element.

Ili, kao desno, da "ništa ne znači". Linije koje podsjećaju na grobne rake u krugu. Bilo kojeg, dakle svih, uvjerenja.
Hakiz
Posts: 41068
Joined: 30/07/2015 20:01

#8352 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

Već je bilo priče o ljiljanu.

Heraldički, ljiljan je francuski. U BiH ga uvodi Kotromanić u znak zahvale tadašnjoj vladajućoj kući u Francuskoj, Anžujcima, čiji je ljiljan, jer su mu pomogli da ovdje dođe na prijestolje. Tako postaje i naš simbol. A ako se vratimo i prije toga, ljiljan je simbol Djevice Marije.

Danas su dominantno Bošnjaci, koji su većinom muslimani "zaštitnici" ljiljana, dok drugi, a naročito je ironično za one Hrvate koji su protiv ljiljana, većinom katolike, su protiv.

Jedan od dokaza da njima smeta BiH i čak i pod hrišćanskim/kršćanskim simbolom. To jeste, ne smetaju im ni Bošnjaci ni muslimani, smetaju im BiH i Bosanci i Hercegovci kao nacija.

Uistinu smo zemlja paradoksa.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11242
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#8353 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Prpa.ba »

Isti koji su ronili suze kad je Bizon startovao Pedju, danas bacaju eurosmijehe na Okericeve klipove kako lupa flase kole i Vretu kako ispituje Zahinu stitnu.

Poucak je da je i fizicki kontakt pozeljno sredstvo na europskom putu. Dokle god ga izvode pravi Bosnjaci, a ne ovi krivi.

I dalje je Zahiragic pokazao nekulturu i bespotrebno se kompromitovao odgurivanjem Vrete, umjesto da ga uredno prijavi MUP-u KS. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 41068
Joined: 30/07/2015 20:01

#8354 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

Prpa.ba wrote: 14/03/2024 23:55 Isti koji su ronili suze kad je Bizon startovao Pedju, danas bacaju eurosmijehe na Okericeve klipove kako lupa flase kole i Vretu kako ispituje Zahinu stitnu.

Poucak je da je i fizicki kontakt pozeljno sredstvo na europskom putu. Dokle god ga izvode pravi Bosnjaci, a ne ovi krivi.
Da.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#8355 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Login77777 »

Tu je naravno i nas brat dimNe… :lol:
User avatar
billy organ
Posts: 1495
Joined: 04/07/2021 19:19

#8356 Re: Zahiragić opet jaše

Post by billy organ »

Seyfo wrote: 14/03/2024 20:06 Da malo kažem koju PRO vepra,uznervozio se iako je sveti mjesec,pa se otelo kontroli. Sad kad pogleda unazad,vjerovatno ne bi jer je ipak,je li,sveti mjesec a on kao muhmin to ne bi. A razlog što se uznervozio je jer zbog svetog mjeseca nije uzeo šta inače uzme,i eto ti belaja. Ali fin je on,neće opet,bar do iza Bajrama.
A tek par dana proslo. Sta ce raditi sljedece sedmice?
User avatar
billy organ
Posts: 1495
Joined: 04/07/2021 19:19

#8357 Re: Zahiragić opet jaše

Post by billy organ »

Ovako zaha je trebao

Image
HelaS
Posts: 5931
Joined: 22/09/2018 13:21

#8358 Re: Zahiragić opet jaše

Post by HelaS »

last mohicans wrote: 14/03/2024 21:53 Znači to je istina prava, ovo s desna je smijurija i sramota.. kod mene haver koji se neprofesionalno bavi dizajnom bi bolji odradio. Danas sam već pisao, Zahiragić je takav kakav je, ali je i ovaj Okerić rijetko ogavan lik, itekako potkapacitiran, zloban, a glumi neku veličinu i intelekt, valjda konta nadomjestit će ovo sto mu nedostaje tim laznim gardom.
Okerić i djeluje malo priglupo, istina, i takav je bio i u skupštinskoj klupi kad je predstavljao SDA. Danas tu SDA predstavlja Zahiragić, nije glup, ali je primitivan, s ponašanjem u politici kao da je vlasnik javnog života Sarajlija, identičnim ponašanjem kakvo ima i Bakir Izetbegović, i sva ta perfidna vrlo lopovska klika SDA. SDA je neopisivo parazitska organizacija, jedna milenijumska šteta za Bosnu, njene narode. Svako napuštanje te politike, bilo kojeg političara, ova država mora da slavi, i da podrži i da mu čestita. Pa i Okeriću.

Usput, reci haveru da pojma nema, da nema razvijen osjećaj za estetiku, i da se ni slučajno ne bavi dizajnom
HelaS
Posts: 5931
Joined: 22/09/2018 13:21

#8359 Re: Zahiragić opet jaše

Post by HelaS »

MAha wrote: 14/03/2024 19:55 Ovdje je Kapidzic a i Zahiragic (teska srca to kazem) u pravu. Logo je zamijenjen (doduse nezvanicno) nedavno. Nema SDA sa tim vala nista (ne znam jel "njihov" direktor, al ako je postavljen u njihovo doba, onda se "presalto" inace ne bi opsto na toj poziciji).
Gdje piše za logo MC Sarajevo?

https://skupstina.ks.gov.ba/sites/skups ... centar.pdf
HelaS
Posts: 5931
Joined: 22/09/2018 13:21

#8360 Re: Zahiragić opet jaše

Post by HelaS »

Hakiz wrote: 14/03/2024 20:42 Da je ljiljan, kao simbol BiH, pod nišanom ili u nišanu, to jeste da je islam iznad BiH ili je obavio BiH? Simbolizira BiH kao islamsku državu?

Ako je memorijalni centar islamski, onda neka uklone ljiljan. Ako je centar sjećanja na sve stradale, čemu samo nišan od jasno prepoznatljivih religijskih simbola? Gdje su krstovi, Davidova zvijezda itd?
Image
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#8361 Re: Zahiragić opet jaše

Post by MAha »

HelaS wrote: 15/03/2024 00:22
MAha wrote: 14/03/2024 19:55 Ovdje je Kapidzic a i Zahiragic (teska srca to kazem) u pravu. Logo je zamijenjen (doduse nezvanicno) nedavno. Nema SDA sa tim vala nista (ne znam jel "njihov" direktor, al ako je postavljen u njihovo doba, onda se "presalto" inace ne bi opsto na toj poziciji).
Gdje piše za logo MC Sarajevo?

https://skupstina.ks.gov.ba/sites/skups ... centar.pdf
Ne znam gdje pise i dal.pise (kolko vidjeh u odluci ne stoji nista o logu) ali je logo bio zamjenjen, neformalno doduse koliko znam, jel to bio probni balon il sta vec, nemam pojma, ali je bio zamjenjen (na webu, na nekim materijalima, koliko znam, ako grijesim ispravite me).
HelaS
Posts: 5931
Joined: 22/09/2018 13:21

#8362 Re: Zahiragić opet jaše

Post by HelaS »

MAha wrote: 15/03/2024 00:28
HelaS wrote: 15/03/2024 00:22
MAha wrote: 14/03/2024 19:55 Ovdje je Kapidzic a i Zahiragic (teska srca to kazem) u pravu. Logo je zamijenjen (doduse nezvanicno) nedavno. Nema SDA sa tim vala nista (ne znam jel "njihov" direktor, al ako je postavljen u njihovo doba, onda se "presalto" inace ne bi opsto na toj poziciji).
Gdje piše za logo MC Sarajevo?

https://skupstina.ks.gov.ba/sites/skups ... centar.pdf
Ne znam gdje pise i dal.pise (kolko vidjeh u odluci ne stoji nista o logu) ali je logo bio zamjenjen, neformalno doduse koliko znam, jel to bio probni balon il sta vec, nemam pojma, ali je bio zamjenjen (na webu, na nekim materijalima, koliko znam, ako grijesim ispravite me).
Hajde onda, dragi kolega, idi informiši se, pa doći ovdje i piši je li logo zamijenjen formalno ili neformalno, zvanično ili nezvanično, i ko ima mandat da mijenja logo, kada, itd. Da ne lutamo, kad si već ti tu
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#8363 Re: Zahiragić opet jaše

Post by MAha »

HelaS wrote: 15/03/2024 00:31
MAha wrote: 15/03/2024 00:28
HelaS wrote: 15/03/2024 00:22

Gdje piše za logo MC Sarajevo?

https://skupstina.ks.gov.ba/sites/skups ... centar.pdf
Ne znam gdje pise i dal.pise (kolko vidjeh u odluci ne stoji nista o logu) ali je logo bio zamjenjen, neformalno doduse koliko znam, jel to bio probni balon il sta vec, nemam pojma, ali je bio zamjenjen (na webu, na nekim materijalima, koliko znam, ako grijesim ispravite me).
Hajde onda, dragi kolega, idi informiši se, pa doći ovdje i piši je li logo zamijenjen formalno ili neformalno, zvanično ili nezvanično, i ko ima mandat da mijenja logo, kada, itd. Da ne lutamo, kad si već ti tu
Koliko vidim odluka o osnivanju uopce ne tretira pitanje loga jel tako? I znaci niko, dragi kolega, nije mijenjao logo na wrb stranici i na materijalima memorijalnog centra? A posto vidim da si upucen, bar se tako predatavljas, de nas informisi, jel bilo formalno ili neformalno, jel bio probni balon ili nije, jel bilo promjena na web stranici ili nije.
Bez imalo sarkazma, de nam sve ispricaj kako je islo.
last mohicans
Posts: 12245
Joined: 09/08/2012 23:19

#8364 Re: Zahiragić opet jaše

Post by last mohicans »

HelaS wrote: 15/03/2024 00:18
last mohicans wrote: 14/03/2024 21:53 Znači to je istina prava, ovo s desna je smijurija i sramota.. kod mene haver koji se neprofesionalno bavi dizajnom bi bolji odradio. Danas sam već pisao, Zahiragić je takav kakav je, ali je i ovaj Okerić rijetko ogavan lik, itekako potkapacitiran, zloban, a glumi neku veličinu i intelekt, valjda konta nadomjestit će ovo sto mu nedostaje tim laznim gardom.
Okerić i djeluje malo priglupo, istina, i takav je bio i u skupštinskoj klupi kad je predstavljao SDA. Danas tu SDA predstavlja Zahiragić, nije glup, ali je primitivan, s ponašanjem u politici kao da je vlasnik javnog života Sarajlija, identičnim ponašanjem kakvo ima i Bakir Izetbegović, i sva ta perfidna vrlo lopovska klika SDA. SDA je neopisivo parazitska organizacija, jedna milenijumska šteta za Bosnu, njene narode. Svako napuštanje te politike, bilo kojeg političara, ova država mora da slavi, i da podrži i da mu čestita. Pa i Okeriću.

Usput, reci haveru da pojma nema, da nema razvijen osjećaj za estetiku, i da se ni slučajno ne bavi dizajnom
Nije to haverov stav, nego moj. A koliko ja laički poznajem da se teži što većoj jednostavnosti, autor ovog je vjerovatno tome težio, meni se ne sviđa, podsjeća me na tv špice dnevnika iz 70 i 80tih. Valjda se smije reći mišljenje?
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#8365 Re: Zahiragić opet jaše

Post by MAha »

Malo su glupe te vadione. Pustio se u eter novi logo (koji je prakticno bio izabran od nekoliko novih koji su bili na hastalu), i onda kad su se vidjele rekacije (negativne), brze bolje se reteriralo i odustalo, i kao sad nigdje u odluci (o osnivanju) ne stoji da se izgled loga mijenja. Mislim, nije bas suvislo objasnjenje.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5959
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#8366 Re: Zahiragić opet jaše

Post by studiorum_tuzlaensis »

Zaha malo povilenio, Okerić ga kulturno izkuliro.

Ovo što je uradio dotični je upravo ono na šta se pali SDA gamad. Meni je odvratno i seljački.

Skreno si pažnju na sebe Zaha, ali i dalje ne vjerujem da si dobio ikakav plus kod normalnog svijeta, dok polusvijet ionako glasa za takve.

Čuj logo.
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#8367 Re: Zahiragić opet jaše

Post by MAha »

studiorum_tuzlaensis wrote: 15/03/2024 00:50 Zaha malo povilenio, Okerić ga kulturno izkuliro.

Ovo što je uradio dotični je upravo ono na šta se pali SDA gamad. Meni je odvratno i seljački.

Skreno si pažnju na sebe Zaha, ali i dalje ne vjerujem da si dobio ikakav plus kod normalnog svijeta, dok polusvijet ionako glasa za takve.

Čuj logo.
Pa nije bas cuj logo. Proklizo nip sa logom i eto. Pa nek pricaju o tome, ljudski je pogrijesiti. Na kraju nije ni izmjenjen, a da se imala namjera ocito je. Ali okericrv manir laganja i spinovanja ne valja jednostavno. SDAova taktika i manir. Sta je problem reci kako je i bilo, htjelo se, vidheli da ljudi negativno reaguju i mi vodjeni time odustali. Ljydski, gospodski. A ne satre bacat.
Hakiz
Posts: 41068
Joined: 30/07/2015 20:01

#8368 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

HelaS wrote: 15/03/2024 00:26
Hakiz wrote: 14/03/2024 20:42 Da je ljiljan, kao simbol BiH, pod nišanom ili u nišanu, to jeste da je islam iznad BiH ili je obavio BiH? Simbolizira BiH kao islamsku državu?

Ako je memorijalni centar islamski, onda neka uklone ljiljan. Ako je centar sjećanja na sve stradale, čemu samo nišan od jasno prepoznatljivih religijskih simbola? Gdje su krstovi, Davidova zvijezda itd?
Image
Znači, islamski.
User avatar
piupiu
Posts: 16718
Joined: 05/01/2008 05:08

#8369 Re: Zahiragić opet jaše

Post by piupiu »

drag_gost wrote: 14/03/2024 21:55
Bitvin wrote: 14/03/2024 20:00 NiP-ov direktor objavio novi logo na mrežama, ljudi ga pojeli živog, on brže-bolje sklonio tu sramotu i vratio stari logo.

Ono što Okerić priča je laž. U vrijeme SDA-ovog direktora je promijenjen samo pečat, što veze nema sa logom Fonda.

Edit: evo šta je NiP bio postavio kao logo (desno) i šta je originalni logo (lijevo):

Image
Kao dijete sehida, ako se pitam ista, izabrao bih ovaj desni. A u sustini apsolutno mi je svejedno. Svakako mi se stari rahmetli nije borio za ovo danas sto imamo.
Estetski je desni za 5 klasa bolji. Iako ni jedan, ni drugi nisu čemu.
User avatar
piupiu
Posts: 16718
Joined: 05/01/2008 05:08

#8370 Re: Zahiragić opet jaše

Post by piupiu »

Cherry-Cherry wrote: 14/03/2024 21:46 Kod nas uvijek teme iz prošlosti, olimpijada, rat i slično...
Tako se ne mora ništa raditi i ne mora se biti odgovoran ni za sadašnjost, ni za budućnost. Pobjednička formula.
Hakiz
Posts: 41068
Joined: 30/07/2015 20:01

#8371 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

piupiu wrote: 15/03/2024 01:26
Cherry-Cherry wrote: 14/03/2024 21:46 Kod nas uvijek teme iz prošlosti, olimpijada, rat i slično...
Tako se ne mora ništa raditi i ne mora se biti odgovoran ni za sadašnjost, ni za budućnost. Pobjednička formula.
Ma, čini mi se da kako oni koji imaju moć (novac, poziciju odlučivanja i odobravanja "projekata" itd) ulaze u tu kategoriju, ovim "normalnim" su nostalgija, priče o olimpijadi itd jedino ostale kao iluzija nečeg boljeg od stanja u kojem smo. Kao što zatvorenici maštaju.

Zašto ovi prvi imaju tu moć? Dali su im je na izborima ljudi odrasli na estetici i vrijednostima Farme, a nastavljaju je davati oni koji su umjesto Farme prihvatili TikTok, Instagram itd.
User avatar
piupiu
Posts: 16718
Joined: 05/01/2008 05:08

#8372 Re: Zahiragić opet jaše

Post by piupiu »

Hakiz wrote: 15/03/2024 01:35
piupiu wrote: 15/03/2024 01:26
Cherry-Cherry wrote: 14/03/2024 21:46 Kod nas uvijek teme iz prošlosti, olimpijada, rat i slično...
Tako se ne mora ništa raditi i ne mora se biti odgovoran ni za sadašnjost, ni za budućnost. Pobjednička formula.
Ma, čini mi se da kako oni koji imaju moć (novac, poziciju odlučivanja i odobravanja "projekata" itd) ulaze u tu kategoriju, ovim "normalnim" su nostalgija, priče o olimpijadi itd jedino ostale kao iluzija nečeg boljeg od stanja u kojem smo. Kao što zatvorenici maštaju.

Zašto ovi prvi imaju tu moć? Dali su im je na izborima ljudi odrasli na estetici i vrijednostima Farme, a nastavljaju je davati oni koji su umjesto Farme prihvatili TikTok, Instagram itd.
Samo donekle tačno. I to je pozicija ljudi koji su navikli da ne budu odgovorni za svoju budućnost. Meni je fascinantno kako na maltene svakoj objavi vijesti o bilo kakvom projektu ispod bude 50 komentara: "Zašto ne otvarate fabrike da narod ima gdje da radi!"
made_in_sarajevo
Posts: 5606
Joined: 06/05/2013 23:05

#8373 Re: Zahiragić opet jaše

Post by made_in_sarajevo »

Oprase ljudi sa ljiljanom vise. Mjenjaju se zastave, logo, pecati pa sta. Sda se prije koju godinu sjetila ljiljana pa sad kao zastavu napravili da im stoji. U danasnjem vaktu i pogotovo ovog kriminalnog dizanja cijena, samo sda moze doci na ideju da pravi cirkus oko ljiljana. Ono totalno ne bitna stvar ali guraj u prvi plan jer su tako i 30 godina radili. Oko gluposti se zamaraju dok bitne stvari tapkaju.

I ovo su pogodili i ovo je identicno ponasanje sda

https://youtu.be/JW2BgHtxbcI?si=Ah4vVGuNiAo0CvJW

Treba ovdje vidjeti da nisu iz trojke naletili na neki kriminal, cim su se sjetili da ljiljan na logu brane zivotom
User avatar
Point.
Posts: 28084
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#8374 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Point. »

Kad će biti fajt ova dva bizona i na kojem kanalu?
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#8375 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Dzematlija »

izvrsni direktor wrote: 14/03/2024 21:48
Cherry-Cherry wrote: 14/03/2024 21:46 Kod nas uvijek teme iz prošlosti, olimpijada, rat i slično...
Sta drugo sda-ovci znaju? 30 godina vrte to
Što se mene tiče, treba dobro preispitati opravdanost tolikog izdvajanja sredstava iz budžeta za nešto što se dogodilo prije 30 godina. Allah džš se brine za one koji su na Ahiretu.
Treba se brinuti za žive insane: onkološki pacijenti preko 40 dana čekaju na nalaze. Pitanje života i smrti. Preče je uložiti novce tu.
Post Reply