Pa ne možeš ništa graditi bez saglasnosti lokalne zajednice (jer se svaki objekat u konačnici nalazi na teritoriji neke općine). I FMPU kad izdaje urbanističku traži saglasnost lokalne zajednice. To je ogromna kočnica kod nas, ali ne možeš im ništa zbog prava na lokalnu samoupravu.Haris.ba wrote:Kakva saglasnost općine treba kada kantonalno ministarstvo daje saglasnost? A eksproprijacija nije potrebna? Potrebni prostorni plan postoji.
U praksi najviše se moglo zatezati sa podzemnim instalacijama. I to će uskoro biti riješeno (ViK je već riješen).
Urbanistička saglasnost i saglasnost lokalne zajednice su dvije različite stvari.



