Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8351 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

fortaleza wrote:Jel dd-wrt ovo s mog linka? :D
jok to je orginalni firmware.
Ovo je nešto ispod ruke :D . Od rutera me dijeli 3 zida i opet signal 30 % a za mobitel 24 %, ruter mi baš nikad nije zaledio nakon dd-wrta
Image

Image
Frankfurt:
Image
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#8352 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

Imad li link za to cudo

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8353 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

mumi80 wrote:Imad li link za to cudo

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
nemoj bgt :D
Ovo možeš uraditi na svoju odgovornost, ali ako nešto zahebeš vrlo lahko možeš ruter brikovati i onda ti preostaje jedino u kantu za smeće da ga baciš.
User avatar
plagijator1975
Posts: 2596
Joined: 13/07/2011 23:13

#8354 Re: Odg: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by plagijator1975 »

Telemach nema smisla, dodzem kuci ko čep i nema interneta. Ne mooooj zajebavat

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8355 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

Telemach wrote:Pogledajte junk mail.
A da vi pogledate postove na ovoj temi glede (ne)zatamnjivanja Hrt kanala i to predocite vasim nadleznim?
Pa da nam napokon odgovorite?
Ili su to za vas i vase nadlezne "junk" postovi?


Tapatalk 4 Beta
User avatar
typeOnegative
Posts: 5418
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8356 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

Goldenhand wrote:Kako namjestiti wifi na ovom cisco epc3925 :twisted:
Sta je sporno s Wi-Fi-em?Koliko znam po defaultu Wi-Fi je ukljucen odmah?Ako nisi uspio jos aktivirat wireless javi mi se u PP
sumasumarum77
Posts: 142
Joined: 07/11/2005 23:04

#8357 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sumasumarum77 »

Izgleda da se nesto desava u Telemachu. Poceli su slati pisma raji koja su nekad koristila internet preko europroneta i ostalih starih provajdera koje je kupio Telemach. Salju ljudima pisma koji godinama ne koriste niti interne niti tv niti bilo sta sto ima veze sa Telemachom. Kao proslo je 6 mjeseci od privremenog iskljucivanja a od sljedeceg mjeseca vas ukljucujemo i saljemo racune. Ljudi godinama vise ne koriste usluge i sada hoce da ih na silu ukljuce i na mizeran nacin hoce da dodju do love. Koga uhvatise toga j...Niti kakvog ugovora niti kakvog potpisa..... Ovo je meni dno dna. Nema dalje. Sljedece je da idu i otimaju i zapljenjuju po kucama onih koji su nekad davno uveli kabl preko prijasnjih internet provajdera. Meni je zao ali izgleda nema pomoci ljudima kojih se Telemach docepa. Samo da jednom to ne budete vi.
User avatar
afa87
Posts: 182
Joined: 03/07/2011 00:15

#8358 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by afa87 »

Telemach wrote:
afa87 wrote:Jos mi nema maila za registraciju d3go usluge, cekam skoro sat. Jeste i vi ovoliko cekali?
Pogledajte junk mail.
registrovan sam preko @telemach.ba adrese i nemam ni opciju da vidim junk folder
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#8359 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by un1ted »

Moze li to pismo da se ovde postavi ?
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#8360 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

sumasumarum77 wrote:Izgleda da se nesto desava u Telemachu. Poceli su slati pisma raji koja su nekad koristila internet preko europroneta i ostalih starih provajdera koje je kupio Telemach. Salju ljudima pisma koji godinama ne koriste niti interne niti tv niti bilo sta sto ima veze sa Telemachom. Kao proslo je 6 mjeseci od privremenog iskljucivanja a od sljedeceg mjeseca vas ukljucujemo i saljemo racune. Ljudi godinama vise ne koriste usluge i sada hoce da ih na silu ukljuce i na mizeran nacin hoce da dodju do love. Koga uhvatise toga j...Niti kakvog ugovora niti kakvog potpisa..... Ovo je meni dno dna. Nema dalje. Sljedece je da idu i otimaju i zapljenjuju po kucama onih koji su nekad davno uveli kabl preko prijasnjih internet provajdera. Meni je zao ali izgleda nema pomoci ljudima kojih se Telemach docepa. Samo da jednom to ne budete vi.
Hajd mi molim te pojasni kako ti mogu nesto naplatiti ako ne potpises ugovor??? Nek meni posalju pismo i nek mi otkljucaju sve kanale :wink:

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
sumasumarum77
Posts: 142
Joined: 07/11/2005 23:04

#8361 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sumasumarum77 »

Znaci ljudi su bili u ugovoru sa jednim od operatera koje je Telemach kupio i prekinuli su njihovu uslugu prije vise od 5 godina. Tada su oni vjerovatno stavljeni na opciju mirovanja od strane tadasnjeg operatera . Tada ta opcija nije u tadasnjim ugovorima podrazumijevala obaveze korisnika.Sada tu cinjenicu Telemach koristi za nametanje usluge i slanja racuna bez ikakvog novog ugovora i potpisa na isti. Sada ako neko nije u mogucnosti (putovanje, bolest...) da odmah otrci sa licnom do centrale Telemacha i otkaze uslugu njemu sljijedi racuni, sudovi, prijave RAK-u, gubljenje vremena, para, zivaca.....Mislim od hiljadu bivsih korisnika nahvatace jednu solidnu gomilu jadnika koje ce bombardovati racunima zbog nerkakvih samovoljnih novih pravila firme pa mozda nesto i usicare. Za mene je ovo TEROR. Prepisao sam najvazniji dio teksta pisma:

Predmet: OBAVIJEST
Postovani,
U skladu sa clanom 64. aktuelnih Uslova poslovanja Telemach-a, objavljenih dana 13.06.2013. godine, a
koji se primjenjuju pocev od 13.07.2013. godine, imate mogucnost na maksimalno 6 (sest) mjeseci
koristenja privremenog isktjucen]a (mirovanja) usluga u kalendarskoj godini, bez placanja naknade za
ponovno aktiviranje za prvi zahtjev za privremeno iskljucenje (mirovanja) usluga u kalendarskoj godini (dalje
u tekstu: privremeno iskljucenje].
lmajuci u vidu da dana 01.09.2013. godine istice gore navedeni maksimalan rok od 6 (sest) mjeseci koliko
koristite mogucnost privremenog iskljucenja nasih usluga, ovim putem Vas obavjestavarno da ce tog dana
(01.09.2013. godine), a u skladu sa nasim Uslovima poslovanja, doci do automatske reaktivacije usluga koje
ste privremeno iskljuclli, a danom reaktivacije zapocet cerno sa obracunavanjern koristenja istih...
volan
Posts: 152
Joined: 26/04/2013 10:19

#8362 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by volan »

Pitanje,

Da li neko zna, je li moguće na wi-fi router-u isključiti wi-fi adapter i korstiti samo žičanu vezu po potrebi?
Ukoliko jeste, da li sam router ima eksterno dugme ili se mora u-log-irati pa odkačiti wi-fi funkcija?

Hvala lijepa unaprijed,

Potencijalni korisnik telecmach usluga.
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#8363 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Decerto »

volan wrote:Pitanje,

Da li neko zna, je li moguće na wi-fi router-u isključiti wi-fi adapter i korstiti samo žičanu vezu po potrebi?
Ukoliko jeste, da li sam router ima eksterno dugme ili se mora u-log-irati pa odkačiti wi-fi funkcija?

Hvala lijepa unaprijed,

Potencijalni korisnik telecmach usluga.
Ako mislis da li mozes ukloniti wifi router,naravno,iskopcas zice iz njega i stavis ih direktno u modem.

edit : a kad bolje procitam :lol: ne znam mozes li ga iskljuciti,a da ti wireless router radi,ako ne moze,onda ti je jedina opcija da uklonis router totalno i koristis samo modem.Ako mislis da ce ti se netko kacit,nabacis neki password i zdra'o.
Last edited by Decerto on 14/08/2013 13:10, edited 1 time in total.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#8364 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

volan wrote:Pitanje,

Da li neko zna, je li moguće na wi-fi router-u isključiti wi-fi adapter i korstiti samo žičanu vezu po potrebi?
Ukoliko jeste, da li sam router ima eksterno dugme ili se mora u-log-irati pa odkačiti wi-fi funkcija?

Hvala lijepa unaprijed,

Potencijalni korisnik telecmach usluga.
Izvini što pitam ali zbog čega ti treba ta f-ja router-a
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#8365 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by un1ted »

Lik pita da li je moguce iskljuciti wi-fi na routeru i korsitit samo preko kabla net (LAN port). Da moguce je..

Sto pita !? Boji se wi-fi zracenja..
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8366 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

un1ted wrote:Lik pita da li je moguce iskljuciti wi-fi na routeru i korsitit samo preko kabla net (LAN port). Da moguce je..

Sto pita !? Boji se wi-fi zracenja..
nema smisla pitanje :D
acer5101
Posts: 531
Joined: 06/08/2012 09:42

#8367 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by acer5101 »

gidra wrote:
fortaleza wrote:Jel dd-wrt ovo s mog linka? :D
jok to je orginalni firmware.
Ovo je nešto ispod ruke :D . Od rutera me dijeli 3 zida i opet signal 30 % a za mobitel 24 %, ruter mi baš nikad nije zaledio nakon dd-wrta
Image

Image
Frankfurt:
Image

Daj nam Gidra taj link ispod ruke da skinemo :)
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8368 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

Radite na svoju odgovornost

DO NOT FLASH ANY VERSION LATER THAN r19519
OTHERWISE YOU WILL BRICK YOUR ROUTER!!

YOU'RE WARNED

I hope this stops people bricking their routers...


DD-WRT links for Tp-Link WR-740N v4 :
FOR ANY HARDWARE VERSION OF 740N V4 (v4.20, v4.21, v4.23)


r18777
ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSl ... -wr740nv4/

r19342
ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSl ... -wr740nv4/

r19519
ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSl ... -wr740nv4/

Kod mene je r19342 i fino radi. (Firmware Version DD-WRT v24-sp2 (06/08/12) std - build 19342)
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#8369 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Image

ping :?
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8370 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

arshavin wrote:Image

ping :?
u ofsajdu :D
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8371 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by afannedim »

Spor sa Elektroprivredom BiH
Više od 100.000 Telemachovih korisnika ostat će bez signala?!


Podijeli na Twitter-u Više od 100.000 korisnika i kablovske televizije, interneta i telefonije moglo bi ostati bez signala zbog spora najvećeg kablovskog operatera „Telemacha" i „Elektroprivrede BiH", saznaje „Dnevni avaz".

Ove dvije kompanije, naime, ne mogu se dogovoriti o plaćanju naknade za korištenje elektrostubova na kojima su već postavljene žice kablovskih operatera.

Iz „Telemacha" tvrde da su oni prvi ponudili EPBiH da potpišu ugovor kojim će se legalizirati korištenje državne infrastrukture. Željko Batistić, direktor „Telemacha", kazao nam je da time što ne želi ugovor i zajednički ekonomski interes „Elektroprivreda BiH" godišnje gubi milion maraka.

- Godinama unazad internim dogovorom s malim kablovskim operaterima „Elektroprivreda BiH" dozvolila im je da na stubovima postave kablove za telekomunikacijske usluge. Kada smo se pojavili na bh. tržištu, kupili smo te male kablovske operatere i sada želimo legalno koristili državnu imovinu te za to platiti naknadu -istakao je Batistić.

No, s druge strane, iz „Elektroprivrede BiH" kategorički negiraju ove tvrdnje, ističući da su „Telemachu" oni ponudili ugovor kojim se obavezuju da plate najamninu. Elvedin Grabovica, direktor ovog preduzeća, rekao nam je da žele zaštititi svoju imovinu.

- Oni tvrde da im je to skupo, ne računajući da su deset godina bez ikakvog troška koristili tuđu imovinu. Ako ne budu sarađivali, skinut ćemo s naših stubova nelegalne kablove. Sve ono što se koristi, a da je tuđa imovina, treba se platiti. Insistiramo na tome da naše komisije procijene koja infrastruktura smeta našoj i ona će biti uklonjena zbog sigurnosti naše mreže - poručio je Grabovica.

No, Batistić kaže da je u trenutku pregovora „Elektroprivreda BiH" naprasno donijela proceduru kojom se, bukvalno, onemogućava
bilo kakav dogovor.
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#8372 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

Naš način rješavanja konkurencije. Ali mislim da je ovo čisti senzacionalizam, a možda ih i EP ucjenjuje zbog bolje naknade.

Doduše, mislim da jedino Sarajevo ima problema s tim, recimo u Mostaru je sva kabelska infrastruktura pod zemljom, svojevremeno Monet uložio.

Sjećam se, i eronet se nešto žalio kad je Telemach preuzeo Monet, kao, postavljali su kablove pored njihovih, bla bla truć ser :lol:
User avatar
drugtito2011
Posts: 2978
Joined: 01/08/2011 18:45

#8373 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by drugtito2011 »

afannedim wrote:Spor sa Elektroprivredom BiH
Više od 100.000 Telemachovih korisnika ostat će bez signala?!


Podijeli na Twitter-u Više od 100.000 korisnika i kablovske televizije, interneta i telefonije moglo bi ostati bez signala zbog spora najvećeg kablovskog operatera „Telemacha" i „Elektroprivrede BiH", saznaje „Dnevni avaz".

Ove dvije kompanije, naime, ne mogu se dogovoriti o plaćanju naknade za korištenje elektrostubova na kojima su već postavljene žice kablovskih operatera.

Iz „Telemacha" tvrde da su oni prvi ponudili EPBiH da potpišu ugovor kojim će se legalizirati korištenje državne infrastrukture. Željko Batistić, direktor „Telemacha", kazao nam je da time što ne želi ugovor i zajednički ekonomski interes „Elektroprivreda BiH" godišnje gubi milion maraka.

- Godinama unazad internim dogovorom s malim kablovskim operaterima „Elektroprivreda BiH" dozvolila im je da na stubovima postave kablove za telekomunikacijske usluge. Kada smo se pojavili na bh. tržištu, kupili smo te male kablovske operatere i sada želimo legalno koristili državnu imovinu te za to platiti naknadu -istakao je Batistić.

No, s druge strane, iz „Elektroprivrede BiH" kategorički negiraju ove tvrdnje, ističući da su „Telemachu" oni ponudili ugovor kojim se obavezuju da plate najamninu. Elvedin Grabovica, direktor ovog preduzeća, rekao nam je da žele zaštititi svoju imovinu.

- Oni tvrde da im je to skupo, ne računajući da su deset godina bez ikakvog troška koristili tuđu imovinu. Ako ne budu sarađivali, skinut ćemo s naših stubova nelegalne kablove. Sve ono što se koristi, a da je tuđa imovina, treba se platiti. Insistiramo na tome da naše komisije procijene koja infrastruktura smeta našoj i ona će biti uklonjena zbog sigurnosti naše mreže - poručio je Grabovica.

No, Batistić kaže da je u trenutku pregovora „Elektroprivreda BiH" naprasno donijela proceduru kojom se, bukvalno, onemogućava
bilo kakav dogovor.
Svaka čast za Grabovicu. Naučili lopovi iz okruženja da nose pare iz BiH bez ikakvih ulaganja. Nadam se da je ovo samo početak. Grabovice, ne popuštaj im ni za marku.
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8374 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

Cuj 10 godina koriste.
Nisam znao da Telemach posluje tolike godine ovde,zanimljivo.
Znam samo da bivsi Elob nije ni jedan stub koristio od EP, nego postavljao svoje, dok su HS,BH cabl net,ASK itd koristili stubove EP.


Tapatalk 2
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#8375 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Zanimljuivo da Grabovici ne smeta sto HS montira svoje kutije na bandere :roll:

ali i od havaza nista novo, prvo pocnu gaditi hrvatsko primorje, izmisljati price o fasistoidnim dalmatincima koji genocidisu bosance po makarskoj, a onda na Alfi krenu reklame za apartmane po crnogorskom primorju.

Od tih diletanata, gori su samo oni koji im vjeruju.
Locked