SDA-All about
- SmokingMan
- Posts: 22525
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#83401 Re: SDA-All about
Dobro je što danas nakon presude nemamo nekog novog Leutara na ulici.
-
Bossona
- Posts: 5896
- Joined: 21/12/2020 03:28
#83402 Re: SDA-All about
Chisum wrote: ↑05/04/2023 15:54
Kako ovaj sprskocrnogorski sljam, poznatiji kao bracni par Izetbegovic, i kriminogena SDA balincad okupljena oko njih, vjesto koriste jad i bijedu koju su decenijama stvarali... Bace par dzabalesku cevapa polupismenoj sirotinji, a ona, uz aplauz, sva sretna proguta i sve sto uz to ide.
Nego, siguran sam da su Ameri u panici.Ono, kad ti jedini covjek koji i u tvornici cokolade izgleda prestravljeno i skenjano uputi prijetnju...
![]()
P.S. Natopsanih trolcina i botina opet ni na mapi... Opet slab WiFi u cafirskoj EU.


-
Bossona
- Posts: 5896
- Joined: 21/12/2020 03:28
#83403 Re: SDA-All about
Spoiler
Show
Kratka biografija Jasmina Mulahusića, predvodnika botova i skotova, Izetbegovića i njihove krimomafijaške hobotnice.
Mulahusić ima završenu osnovnu školu koju je završio u Luksemburgu, godine 1990/91 upisao je Gazi Husrefbegovu medresu u Sarajevu ali je iste godine napustio. Nakon povratka u Luksemburg nije htio da nastavi školovanje.
Četveromjesečni branilac RBiH Jasmin Mulahusić je bio pripadnik jedinice El Mudžahid od 06. 06. 1995. ali je dezeeritrao iz jedinice 24, 10. 1995 godine
Interesantno je gdje je Jasmin pobjegao u oktobru 1995? Šta je radio i kome je davao informacije o jedinici El Mudžahid?
Mulahusić se 1995, pojavljuje Bosni i priključuje se jedinci El Mudžahid ali dezertira 24, 10. 1995 godine i od tada boravi na relaciji Beč - Luksemburg .
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#83404 Re: SDA-All about
pravo lice sda, tipican predstavnik (a ovi zivinice , banovici i okolina su poseban slucaj
)
jedna ljiga, jedan od osnivaca sda, kojem je sda 30 godina omogucila sve i sve moguce pozicije u vlasti
sad kad je vidio da mu vise sda nece moci obezbijediti foteljetinu - ode lik u nezavisne
fuj
https://www.klix.ba/vijesti/bih/jedan-o ... /230405136
kad vidim nesto ovako bolje i da sda pobijedi nego ovaj osnivac sda
jedna ljiga, jedan od osnivaca sda, kojem je sda 30 godina omogucila sve i sve moguce pozicije u vlasti
sad kad je vidio da mu vise sda nece moci obezbijediti foteljetinu - ode lik u nezavisne
fuj
https://www.klix.ba/vijesti/bih/jedan-o ... /230405136
kad vidim nesto ovako bolje i da sda pobijedi nego ovaj osnivac sda
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#83405 Re: SDA-All about
Eh cuj da je glavni bot u stvari najobicniji dezerter. Pa to treba telaliti na sve strane 
-
Bossona
- Posts: 5896
- Joined: 21/12/2020 03:28
#83406 Re: SDA-All about
uglavnomja wrote: ↑05/04/2023 17:51 pravo lice sda, tipican predstavnik (a ovi zivinice , banovici i okolina su poseban slucaj)
jedna ljiga, jedan od osnivaca sda, kojem je sda 30 godina omogucila sve i sve moguce pozicije u vlasti
sad kad je vidio da mu vise sda nece moci obezbijediti foteljetinu - ode lik u nezavisne![]()
fuj
https://www.klix.ba/vijesti/bih/jedan-o ... /230405136
kad vidim nesto ovako bolje i da sda pobijedi nego ovaj osnivac sda![]()

-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#83407 Re: SDA-All about
Ova činjenica srozala je stranke i njihove institucije ali i institucije vlasti i države. Ovo upozorenje koje je Aljić upućuje stranci ne samo da je činjenica i istina nego je u sistemu korupcije i korumpirane vlasti zapravo onaj špic, onaj vrh koruptivne piramide u kojoj su pojedinci premrežili i zakonodavnu i izvršnu i sudsku vlast te umjesto pravne napravili partijsku vlast a time i državu.
"Stranke na području Živinica uglavnom su pod kontrolom pojedinaca koji vuku političke poteze iz sjene i kafana. Nažalost, to se desilo i u SDA, a kada su u pitanju kadroviranja i rad stranke, najviše se pitaju ljudi koji nisu članovi, već se nazivaju prijateljima. Ja nisam zagovornik takvog organizovanja, jedan sam od osnivača stranke i obnašao sam funkciju potpredsjednika Gradskog odbora SDA ."
Ovo se događa u jednom gradu i odnosi na jednu stranku u ovom slučaju ali je nažalost ovo velika istina, univerzalni princip i podjednako se odnosi na sve gradove i sve stranke. Onome ko ima trun mozga ovo je opća, univerzalna poruka i ovo je ono zbog čega veliki i sve veći broj ljudi počinje da vjeruje i govori kao što i ja govorim da se više nema za koga glasati, da su sve stranke u 05 dkg, i da sve stranke funkcioniraju po mafijaško-kriminalnom principu koji se reflektuje i na čitavo društvo.
Ko bude pametan, razumije ovu Aljićevu poruku, i pokuša ili nađe načina da se oslobodi ovakvog mafijaškog procesa vođenja stranaka i institucija i odlučivanja u njima a vrati se institucionalnom, demokratskom odlučivanja putem organa i zakonskih procedura taj će pridobiti pristalice, večinu i krenuti u napredak i početi raditi na ozdravljenju društva i države. Sve drugo je spin, puka laž i dalje urušavanje institucija, pravne države i društva u cjelini.
"Stranke na području Živinica uglavnom su pod kontrolom pojedinaca koji vuku političke poteze iz sjene i kafana. Nažalost, to se desilo i u SDA, a kada su u pitanju kadroviranja i rad stranke, najviše se pitaju ljudi koji nisu članovi, već se nazivaju prijateljima. Ja nisam zagovornik takvog organizovanja, jedan sam od osnivača stranke i obnašao sam funkciju potpredsjednika Gradskog odbora SDA ."
Ovo se događa u jednom gradu i odnosi na jednu stranku u ovom slučaju ali je nažalost ovo velika istina, univerzalni princip i podjednako se odnosi na sve gradove i sve stranke. Onome ko ima trun mozga ovo je opća, univerzalna poruka i ovo je ono zbog čega veliki i sve veći broj ljudi počinje da vjeruje i govori kao što i ja govorim da se više nema za koga glasati, da su sve stranke u 05 dkg, i da sve stranke funkcioniraju po mafijaško-kriminalnom principu koji se reflektuje i na čitavo društvo.
Ko bude pametan, razumije ovu Aljićevu poruku, i pokuša ili nađe načina da se oslobodi ovakvog mafijaškog procesa vođenja stranaka i institucija i odlučivanja u njima a vrati se institucionalnom, demokratskom odlučivanja putem organa i zakonskih procedura taj će pridobiti pristalice, večinu i krenuti u napredak i početi raditi na ozdravljenju društva i države. Sve drugo je spin, puka laž i dalje urušavanje institucija, pravne države i društva u cjelini.
-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#83408 Re: SDA-All about
Počev od ove gornje karikature pa preko svih koji misle da je bitno da se promijeni subjekat a ne princip i način funkcioniranja moram im reći da će se nakon izvjesnog broja godina razočrati kao što sam i sam. Niko od stranaka u vlasti dvojki, trojki, četvorki, petorki, šestorki i td., i td., nije bez učešća u vlasti na nekom nivou i u nekom obimu ali niko, doslovno NIKO od njih i ne pokušava da demokratizuje svoj rad, da zakonitim procedurama a ne lobiranjem bira rukovodstva i da kadrovsku politiku uredi tako da prohodnost i napredak imaju čestiti, sposobni i pošteni a ne poslušni podrepaši.
Moje razočaranje je ogromno iako nikada nisam bio član ni jedne stranke i prema svačijem radu se mogao kritički odnositi, ali me kao birača i glasaća savjest obavezivala da glasam ili ne glasam za nekoga pa upravo zbog toga ne bih ni po koju cijenu bio u koži ovi botova i skotova koji danas u ovolikoj mjeri pjene napadajući jedne a zakivajući u zvijezde druge stranke. Mafijaški princip, apsolutna diktatura i društva jednog lica postaju sve dominantnije i dominantnije odrednice i epiteti svih stranaka. A to im omogučavaju botovi, skotovi i navijaći. Grozim se stanja u SDA, stanja u D.J.L. "Konaković" ali i mnogih drugih...
Puno se toga spominje, piše i govori ali se ništa ne mijenja. Ali i ne mora se mijenjati. Stranački tabori su postali poput fudbalskih navijača, emotivno, pristrano, svim silama i od srca favorizuju i podržavaju svoje i isto tako strasno napadaju, pljuju i vrijeđaju druge da to izlazi iz svakog okvira pristojnosti. Nešto slično poput ovoga kaveza na stadionu Veleža gdje neko prokomentarisa da navijači nisu stoka (i kao zbog toga im ne priliči takav kavez) ali niko da doda i nisu kada se ponašaju kao navijači ali kada se ponašaju gore od stoke onda jesu i gori od stoke i zaslužuju još sramnije kaveze i da budu poniženi taman prema nivou svoga ponašanja. Demokratija i anarhija nisu sinonimi kao što i zakonodavna, sudska i izvršna (upravna) vlast nisu ničija prćija nego na Ustavu, zakonima i demokratskim procedurama ustanovljene odvojene poluge za uređenje i funkcioniranje društva i države.
Moje razočaranje je ogromno iako nikada nisam bio član ni jedne stranke i prema svačijem radu se mogao kritički odnositi, ali me kao birača i glasaća savjest obavezivala da glasam ili ne glasam za nekoga pa upravo zbog toga ne bih ni po koju cijenu bio u koži ovi botova i skotova koji danas u ovolikoj mjeri pjene napadajući jedne a zakivajući u zvijezde druge stranke. Mafijaški princip, apsolutna diktatura i društva jednog lica postaju sve dominantnije i dominantnije odrednice i epiteti svih stranaka. A to im omogučavaju botovi, skotovi i navijaći. Grozim se stanja u SDA, stanja u D.J.L. "Konaković" ali i mnogih drugih...
Puno se toga spominje, piše i govori ali se ništa ne mijenja. Ali i ne mora se mijenjati. Stranački tabori su postali poput fudbalskih navijača, emotivno, pristrano, svim silama i od srca favorizuju i podržavaju svoje i isto tako strasno napadaju, pljuju i vrijeđaju druge da to izlazi iz svakog okvira pristojnosti. Nešto slično poput ovoga kaveza na stadionu Veleža gdje neko prokomentarisa da navijači nisu stoka (i kao zbog toga im ne priliči takav kavez) ali niko da doda i nisu kada se ponašaju kao navijači ali kada se ponašaju gore od stoke onda jesu i gori od stoke i zaslužuju još sramnije kaveze i da budu poniženi taman prema nivou svoga ponašanja. Demokratija i anarhija nisu sinonimi kao što i zakonodavna, sudska i izvršna (upravna) vlast nisu ničija prćija nego na Ustavu, zakonima i demokratskim procedurama ustanovljene odvojene poluge za uređenje i funkcioniranje društva i države.
-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#83409 Re: SDA-All about
Neće, jer sve ovo pobrojano nije udar samo na Bošnjake nego je udar i na državu i demokratiju kao ključni i neophodan princip uređenja i funkcioniranja društva i države. Reducirati ga samo kao "udar na Bošnjake" identično je ponavljanju njihove greške zloupotrebe demokratije i demokratskih procesa jer SDA nije kompletno društvo i država kao što ni pojedini imbecili nisu ništa drugo do ponovni imbecili samo sa druge strane .Nebozemlja wrote: ↑05/04/2023 16:03 Hoće li se opet naći neki imbecili koji će reći ovo je udar na Bošnjake i kako je sve montirano.
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#83412 Re: SDA-All about
Znaci ok je dok su korumpirani do srzi sve dok ne isporucuju IZ
. Upravo njihova i korumpiranost i javasluk njihovih dugogodisnjih partnera (hdz i snsd) je jedan od razloga sto smo prkno evrope i nalazimo se u ovoj situaciji.
-
Almir_
- Posts: 457
- Joined: 13/04/2013 17:46
#83413 Re: SDA-All about
Bakir nije imao mnogo izbora,vec je bila spremna kampanja izdajnika ako prihvati izborni zakon ili ovo sto se trenutno desava...
Bojim se da mu je sudbina kao i Harisa kad je rekao Ne aprilskom paketu...
Realnost je da stranci upravljaju BiH, onog trenutka kada vise nisi njihov igrac jednostavno ispadas...
U svojoj drzavi imamo parlamentarce koji ne smiju od tamo njih izglasati akcize i smanjiti PDV na osnovne zivotne namirnice...
A sve je to radi duga prema MMF
Bojim se da mu je sudbina kao i Harisa kad je rekao Ne aprilskom paketu...
Realnost je da stranci upravljaju BiH, onog trenutka kada vise nisi njihov igrac jednostavno ispadas...
U svojoj drzavi imamo parlamentarce koji ne smiju od tamo njih izglasati akcize i smanjiti PDV na osnovne zivotne namirnice...
A sve je to radi duga prema MMF
- drug_profi
- Posts: 65405
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83414 Re: SDA-All about
Budala je ko misli da nam USA nije prijatelj. Tj. da nemamo zajednički interes u da BiH bude NATO i EU drzava.
Posebna budala, ili izdajnik, je onaj ko razara osjetljive odnose USA i BiH.
Amerikanci, ako ih uvrijedis, jednsotavno ce se skloniti i pustiti te da padnes i razbijes nos. Kao sa Aprilskim paketom.
Do glasanja protiv njega imali smo 100% paznju USA i UK. Proaktivni OHR. Jacanje drzave.
Nakon toga, trazili ste - gledajte.
E sad se bojim da ne bude isto.
Posebna budala, ili izdajnik, je onaj ko razara osjetljive odnose USA i BiH.
Amerikanci, ako ih uvrijedis, jednsotavno ce se skloniti i pustiti te da padnes i razbijes nos. Kao sa Aprilskim paketom.
Do glasanja protiv njega imali smo 100% paznju USA i UK. Proaktivni OHR. Jacanje drzave.
Nakon toga, trazili ste - gledajte.
E sad se bojim da ne bude isto.
-
Nebozemlja
- Posts: 846
- Joined: 04/10/2020 17:20
#83415 Re: SDA-All about
Meni simpatično što ljudi misle da Bake ne bi isporučio 10 izbornih zakona samo da ostane na vlasti.
-
mirza_15
- Posts: 11064
- Joined: 19/01/2015 09:26
#83416 Re: SDA-All about
Činjenica je da je on glavni krivac za nametnute odluke. Činjenica je da se on u mostarskom sporazumu, u prisustvu stranaca, obavezao na legitimno predstavljanje. Činjenica je i da je u skladu sa tim dogovor u Neumu bio jako blizu što je Izetbegović sam izjavio. Rekao je čak da je pitanje doma naroda riješeno i da ostaje još predsjedništvo i neka druga pitanja. Samo je u jednom trenutku skontao da će potpis u Neumu donijeti gubitak bodova pa je odlučio da odglumi patriotu, a zavali Dinu iako ga je malo prije toga hvalio za pristup u Neumu. Mislio je da "ja patriota na braniku države, a Dino izdajnik" priča donosi glasove. I vjerovatno jeste donijela neke. Ali ostaje činjenica da se cijela priča zakotrljala mostarskim sporazumom i da od tog potpisa više nema nazad. To što Bakir misli da može svakog da šibicari, potpiše ili dogovori pa izradi je dovelo do toga da niko osim DF-a neće sa njima, a niko ih ne smatra kredibilnim partnerom jer ne poštuju dogovore.Almir_ wrote: ↑06/04/2023 00:42 Bakir nije imao mnogo izbora,vec je bila spremna kampanja izdajnika ako prihvati izborni zakon ili ovo sto se trenutno desava...
Bojim se da mu je sudbina kao i Harisa kad je rekao Ne aprilskom paketu...
Realnost je da stranci upravljaju BiH, onog trenutka kada vise nisi njihov igrac jednostavno ispadas...
U svojoj drzavi imamo parlamentarce koji ne smiju od tamo njih izglasati akcize i smanjiti PDV na osnovne zivotne namirnice...
A sve je to radi duga prema MMF
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#83417 Re: SDA-All about
znaci stranci su postavili sebiju da ubija ljude u kcusuAlmir_ wrote: ↑06/04/2023 00:42 Bakir nije imao mnogo izbora,vec je bila spremna kampanja izdajnika ako prihvati izborni zakon ili ovo sto se trenutno desava...
Bojim se da mu je sudbina kao i Harisa kad je rekao Ne aprilskom paketu...
Realnost je da stranci upravljaju BiH, onog trenutka kada vise nisi njihov igrac jednostavno ispadas...
U svojoj drzavi imamo parlamentarce koji ne smiju od tamo njih izglasati akcize i smanjiti PDV na osnovne zivotne namirnice...
A sve je to radi duga prema MMF
osmicu da spijunira i ucjenjuje po potrebama izmetebeovica
novalica da 8 godina nelegalno vlada federalnim budzetom i krade lopatom?
stranici su uspostavili sistem - posl'o me asim?
stancanje diploma po garazama i prodaja po benzinskim pumpama?
itd predug je spisak
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#83418 Re: SDA-All about
nije problem izborni zakon
problem je promjena smjera za zapada na istok, bliski istok, iran, tursku, rusiju
neka se zaFale svojem direktoru
a sada ide okretanje zapadu, eu via Zagreb.
šta je bolje, sami procijenite
problem je promjena smjera za zapada na istok, bliski istok, iran, tursku, rusiju
neka se zaFale svojem direktoru
a sada ide okretanje zapadu, eu via Zagreb.
šta je bolje, sami procijenite
- drug_profi
- Posts: 65405
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#83420 Re: SDA-All about
ako sam dobro shvatio ovo je skoro bilo u tuzli kolektivni iftar, u organizaciji lokalne sda na celu sa mandzom. to je ta ekipa koja trenutno drzi najjace uzde u sda.costacurta wrote: ↑05/04/2023 14:52Ako sam shvatio ovo je na nekom "kolektivnom iftaru".
Nači lik priča o Sebijnoj muci i o političkim pitanjima, raja kliče a došlo da se iftari![]()
Jao nepismenog naroda.
Ovaj mi je najdražiOd početka smo govorili "da su sami vrh ponude, za dva pacijenta odjednom što bi rekli DUPLI". Pa jesu li lafčino?Prvostepena odluka samo potvrđuje ono što smo od početka govorili - da se radi o političkom obračunu, zaključio je Novalić

- pici
- Posts: 46362
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#83421 Re: SDA-All about
Evo ga, Alah je veliki.Allah je jedini sudija i njegov sesud samo pika.
Pa boni nebili da se sudi šerijatski, ostali bi bez ruku, ovako ste dobro prošli sa krevetom medj cetri zida i tri obroka dnevno.
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#83423 Re: SDA-All about
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#83424 Re: SDA-All about
ondak biram bliski i daleki istok...
preko agrama more samo bit gore
preko agrama more samo bit gore
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59

