SDA-All about

User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#83026 Re: SDA-All about

Post by Rothmans »

Al sta kaze ovaj na fejsu ' SDA nece podrzati incijativu NS taman kad bi predlozili dzamija da se pravi' hahahahahha , dodikovi Muslimani hahaha . Bilo je dobrih fora ,nema sta
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#83027 Re: SDA-All about

Post by kluz franjo »

Nakon što su sustigli i pretiču HDZ po pitanju "etno-legitimne" destrukcije države, sada sustižu i Dodika u fašistoidnom vokabularu.

A SDF tupavci u patriJotskoj ekstazi.
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#83028 Re: SDA-All about

Post by Bossona »

Balija i baliluk
13. marta 2023.
Edin Zubčević
Lažeš, pseto balijsko! I ne, nije uvreda napisati istinu, jer oni su ponosni na svoj baliluk, uvreda je lagati i stavljati nekome riječi u usta u prime time emisiji.“

Haris Zahiragić je lice od malih nogu poznato organima gonjenja. Čim je smogao kuveta i našao žrtvu, čakijom je zbo učenika u školskom WC-u. Ergo, od malena je u školu nosio čakiju umjesto olovku. Kad se maloljetni čakijaš uključi u SDA onda se dobije zastupnik u Skupštini KS, delegat u Domu naroda i član predsjedništva Stranke – Haris Zahiragić. SDA mutant za 21. stoljeće. Maskota bošnjačkog šovinizma.

Pročuo se kad je, kao predsjednik SPUS-a, javno vrijeđao građane nakon što su se protivili redukcijama vode rekavši da se „komunjare“ bune jer su se u komunizmu naučile kupati samo nedjeljom po jeftinoj struji.

Ispadi te vrste postali su rutina uz odobravanje dijela čaršije. Taj kvalitet ga je ubrzo uveo u prvi saf SDA. Od tada, svakom novom javnom uvredom pojedinaca ili grupa on nastavlja svoje verbalno nasilje i govor mržnje što mu je do sada donosilo samo veću popularnost među simpatizerima SDA, i brz uspon partijskim basamacima sve do podno trona i porodičnih vladara stranke čiju je pažnju i naklonost zaslužio svojim manirima.

Povod za najnoviji Zahiragićev šovinistički nastup je komentar Mirsada Čamdžića (NS) odnosno aluzija na Zahiragićevu izjavu o Rusima i Kinezima kao alternativi za Bošnjake. Takva izjava nije došla kao potpuno iznenađenje jer je već ranije Zahiragić tvrdio slično – pošto, eto, Hrvati neće sa Bošnjacima da se Bošnjaci trebaju okrenuti Srbiji.

SDA je prije nekoliko godina preko reda instalirala dotičnog u Skupštinu KS čime su pokazali kakvu budućnost Bosne i Hercegovine SDA preferira i svima nudi. Zemlju u kojoj će prikaze i polusvijet poput Zahiragića biti na važnim i odgovornim funkcijama i svojim odlukama uticati na živote i budućnost građana. Zakonodavna vlast za vojnika i propovjednika podjele Bošnjaka na SDA Bošnjake, odnosno „prave“ Bošnjake, i Bošnjake koji to nisu. Pri tome ateisti ili oni iz takozvanih miješanih brakova ne mogu ni teoretski biti smatrani „pravim“ Bošnjacima po standardima SDA koja si tri decenije daje za pravo da rangira i klasificira Bošnjake kako bi Bošnjake navodno zaštitila. Tu podjelu je SDA izgradila na temeljima ratnog rezona „trošenja” multietničkih jedinica Armije Republike Bosne i Hercegovine. U miru je to postalo SDA – ne-SDA insani. A vidimo da sad Bošnjak koji nije SDA nije ni insan ali može biti „pseto balijsko“ po mišljenju člana Predsjedništva SDA.

Bože, postoji li išta što je bilo moguće učiniti na štetu Bošnjaka a da to SDA već nije učinila ili bar pokušala? Podijelili su Bošnjake kako možda nijedan neprijatelj Bošnjaka Bošnjake podijelio nije. I oni se neće umoriti. Jer narod zna da u jedinstvu je snaga.

Dođe tako vrijeme da pametan zašuti a Zahiragić progovori. Na sav glas, pervertiran jezikom Ćosića i svih drugih ideologa svih genocida nad muslimanima u prošlom stoljeću. Jer psovku – „pseto balijsko” lakše je zamisliti da izgovara krvnik sa kamom u ruci prije ili poslije egzekucije Bošnjaka muslimana negdje na Drini, četrdesetih ili devedesetih! Ne znam, ne sjećam se da sam do sada čuo u javnosti da se koristi izraz „pseto balijsko“. Šta je sljedeće? Smeđokošuljaši na ulicama sa palicama, za početak?

Ne znam, možda je majku moje nane Ćerime, Ćorović u Ljubinju nazvao „psetom balijskim“ prije ili nakon što ju je ubio u dvorištu. Ne znam, možda je naninu mlađu sestru Memnunu dželat nazvao „psetom balijskim“ dok je pokušavala majci vratiti crijeva u stomak, ili je njenog mlađeg brata Islama psovao „psetom balijskim“ prije ili nakon što su ih na kamion stavili Italijani. Ne znam, ali znam da su Italijani djecu pustili u Stocu, da bi se Memnuna i Islam pješke probili, kao Frodo i Sam kroz Mordor, do Sarajeva i svoje sestre, moje rahmetli nane. Sreća pa se nana „ukrala“, udala za dedu nekoliko godina prije (Drugog svjetskog) rata. Inače bi joj ukrali i mladost i njen dunjaluk bijeli.

Ne znam, ali znam da od kada je SDA nastala izraz balija se često, posebno nakon rata kada smo zaista mogli upoznati SDA, koristi i među nekim Bošnjacima kao pogrdan izraz za druge Bošnjake. Pa tako podjednako i SDA i ne-SDA Bošnjaci jedni druge nazivaju balijama. Ipak, ne sjećam se da sam čuo da je neki visokopozicionirani političar, zakonodavac, član predsjedništva neke stranke u nekoj od susjednih zemalja, kao ni u Bosni i Hercegovini, svog kolegu, člana predsjedništva druge stranke, ili bilo kojeg Bošnjaka, nazvao „psetom balijskim“. Ali Bošnjak Bošnjaku to najnormalnije može reći, jer Mirsad po mišljenju člana Predsjedništva SDA nije Bošnjak već „pseto balijsko“.

Za razliku od one vrste susjednih nacionalizama koje ćemo za potrebe ovog teksta eufemistički nazvati ekstremnom desnicom, Zahiragićeva vrsta desnog ekstremizma je šovinistička i fokusirana na pripadnike vlastitog naroda. Kao da taj narod nema dovoljno neprijatelja i nevolja.

Karadžiću i Dodiku pojava Zahiragića izaziva osmijeh na licu i toplinu oko srca, jer Zahiragić je njihovo ideološko vanbračno dijete.

Aferim Predsjedništvo SDA, aferim članovi i simpatizeri stranke. Aferim, prekucali ste i život i smrt, i glupost i besmisao, kao igricu.

Nije uvreda već istina
Možda je Čamdžić za Zahiragića i njemu slične sdaovce „pseto balijsko“ ali po još uvijek važećim zakonima Čamdžić je građanin i Zahiragić i njemu slični ga ne mogu svesti na životinju, ne mogu mu (za sada) oduzeti građanstvo samo zato što Zahiragić misli da nije čovjek već pas, preciznije „pseto“, „balijsko“. Ali s obzirom da je Zahiragić zakonodavna vlast ko kaže da se to neće promijeniti. Ne može se uzeti kao olakotna okolnost Zahiragićevo loše obrazovanje i zatucanost jer je zastupnik u Skupštini KS, delegat u Domu naroda Federacija Bosne i Hercegovine i član predsjedništva stranke koja se samonaziva najjačom, jedinom pravom, onom koja je ekskluzivni tumač i predstavnik interesa Bošnjaka. Tvrditi da je neko „pseto balijsko“ samo je prva faza dehumanizacije koja završava u logorima i na stratištima. Egzekutor na kraju vjeruje da ne ubija ljudsko biće, kao što su vjerovale ubice Zahiragićevih sunarodnjaka, kada su ih ubijali kao Turke, kao balije, kao musliće… kao pse.

Ako je suditi po prosječnoj profesionalnoj političkoj karijeri lojalnog SDA vojnika, poput Genjca i drugih, treba očekivati da će, ako SDA bude vlast, Zahiragić i njemu slične fizionomije dominirati bošnjačkom političkom scenom narednih bar dvadeset godina. Pitam se ko osim Zahiragića i njemu sličnih želi da živi u takvoj Bosni i Hercegovini, i ko bi uopšte mogao pomisliti da živi i gradi svoju budućnost pored takvih kao što je Zahiragić?

Da je SDA „s“ od stranke, da ima „d“ od demokratije i da je „a“ od akcije odrekla bi se odmah Zahiragića, razriješila ga svih funkcija i isključila iz partije. Ali destruktivna SDA nije stranka demokratske akcije. To bi možda opralo bar prst obraza bezobraznoj SDA. Stranci čiji prvaci daju sebi za pravo da ponavljaju ko papagaji da oni štite Bošnjake i njihove interese. I da se ko džoja bore za Bošnjake. Ako ih ovako i ovakvi štite onda je puno bolje da ih ne štite i da se za Bošnjake ne bore. Od kada nas SDA brani – svi nas biju. Ali najduže i najupornije nas truje i ubija SDA.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#83029 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

:thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#83030 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

dobar tekst :thumbup:
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#83031 Re: SDA-All about

Post by breuer »

kluz franjo wrote: 14/03/2023 08:56 Nakon što su sustigli i pretiču HDZ po pitanju "etno-legitimne" destrukcije države, sada sustižu i Dodika u fašistoidnom vokabularu.

A SDF tupavci u patriJotskoj ekstazi.
pa vide da to prolazi, kako kod krezubog naroda, tako i kod zapadnih prijatelja...
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#83032 Re: SDA-All about

Post by The BEN10 »

Bossona wrote: 14/03/2023 09:02
Balija i baliluk
13. marta 2023.
Edin Zubčević
Lažeš, pseto balijsko! I ne, nije uvreda napisati istinu, jer oni su ponosni na svoj baliluk, uvreda je lagati i stavljati nekome riječi u usta u prime time emisiji.“

Haris Zahiragić je lice od malih nogu poznato organima gonjenja. Čim je smogao kuveta i našao žrtvu, čakijom je zbo učenika u školskom WC-u. Ergo, od malena je u školu nosio čakiju umjesto olovku. Kad se maloljetni čakijaš uključi u SDA onda se dobije zastupnik u Skupštini KS, delegat u Domu naroda i član predsjedništva Stranke – Haris Zahiragić. SDA mutant za 21. stoljeće. Maskota bošnjačkog šovinizma.

Pročuo se kad je, kao predsjednik SPUS-a, javno vrijeđao građane nakon što su se protivili redukcijama vode rekavši da se „komunjare“ bune jer su se u komunizmu naučile kupati samo nedjeljom po jeftinoj struji.

Ispadi te vrste postali su rutina uz odobravanje dijela čaršije. Taj kvalitet ga je ubrzo uveo u prvi saf SDA. Od tada, svakom novom javnom uvredom pojedinaca ili grupa on nastavlja svoje verbalno nasilje i govor mržnje što mu je do sada donosilo samo veću popularnost među simpatizerima SDA, i brz uspon partijskim basamacima sve do podno trona i porodičnih vladara stranke čiju je pažnju i naklonost zaslužio svojim manirima.

Povod za najnoviji Zahiragićev šovinistički nastup je komentar Mirsada Čamdžića (NS) odnosno aluzija na Zahiragićevu izjavu o Rusima i Kinezima kao alternativi za Bošnjake. Takva izjava nije došla kao potpuno iznenađenje jer je već ranije Zahiragić tvrdio slično – pošto, eto, Hrvati neće sa Bošnjacima da se Bošnjaci trebaju okrenuti Srbiji.

SDA je prije nekoliko godina preko reda instalirala dotičnog u Skupštinu KS čime su pokazali kakvu budućnost Bosne i Hercegovine SDA preferira i svima nudi. Zemlju u kojoj će prikaze i polusvijet poput Zahiragića biti na važnim i odgovornim funkcijama i svojim odlukama uticati na živote i budućnost građana. Zakonodavna vlast za vojnika i propovjednika podjele Bošnjaka na SDA Bošnjake, odnosno „prave“ Bošnjake, i Bošnjake koji to nisu. Pri tome ateisti ili oni iz takozvanih miješanih brakova ne mogu ni teoretski biti smatrani „pravim“ Bošnjacima po standardima SDA koja si tri decenije daje za pravo da rangira i klasificira Bošnjake kako bi Bošnjake navodno zaštitila. Tu podjelu je SDA izgradila na temeljima ratnog rezona „trošenja” multietničkih jedinica Armije Republike Bosne i Hercegovine. U miru je to postalo SDA – ne-SDA insani. A vidimo da sad Bošnjak koji nije SDA nije ni insan ali može biti „pseto balijsko“ po mišljenju člana Predsjedništva SDA.

Bože, postoji li išta što je bilo moguće učiniti na štetu Bošnjaka a da to SDA već nije učinila ili bar pokušala? Podijelili su Bošnjake kako možda nijedan neprijatelj Bošnjaka Bošnjake podijelio nije. I oni se neće umoriti. Jer narod zna da u jedinstvu je snaga.

Dođe tako vrijeme da pametan zašuti a Zahiragić progovori. Na sav glas, pervertiran jezikom Ćosića i svih drugih ideologa svih genocida nad muslimanima u prošlom stoljeću. Jer psovku – „pseto balijsko” lakše je zamisliti da izgovara krvnik sa kamom u ruci prije ili poslije egzekucije Bošnjaka muslimana negdje na Drini, četrdesetih ili devedesetih! Ne znam, ne sjećam se da sam do sada čuo u javnosti da se koristi izraz „pseto balijsko“. Šta je sljedeće? Smeđokošuljaši na ulicama sa palicama, za početak?

Ne znam, možda je majku moje nane Ćerime, Ćorović u Ljubinju nazvao „psetom balijskim“ prije ili nakon što ju je ubio u dvorištu. Ne znam, možda je naninu mlađu sestru Memnunu dželat nazvao „psetom balijskim“ dok je pokušavala majci vratiti crijeva u stomak, ili je njenog mlađeg brata Islama psovao „psetom balijskim“ prije ili nakon što su ih na kamion stavili Italijani. Ne znam, ali znam da su Italijani djecu pustili u Stocu, da bi se Memnuna i Islam pješke probili, kao Frodo i Sam kroz Mordor, do Sarajeva i svoje sestre, moje rahmetli nane. Sreća pa se nana „ukrala“, udala za dedu nekoliko godina prije (Drugog svjetskog) rata. Inače bi joj ukrali i mladost i njen dunjaluk bijeli.

Ne znam, ali znam da od kada je SDA nastala izraz balija se često, posebno nakon rata kada smo zaista mogli upoznati SDA, koristi i među nekim Bošnjacima kao pogrdan izraz za druge Bošnjake. Pa tako podjednako i SDA i ne-SDA Bošnjaci jedni druge nazivaju balijama. Ipak, ne sjećam se da sam čuo da je neki visokopozicionirani političar, zakonodavac, član predsjedništva neke stranke u nekoj od susjednih zemalja, kao ni u Bosni i Hercegovini, svog kolegu, člana predsjedništva druge stranke, ili bilo kojeg Bošnjaka, nazvao „psetom balijskim“. Ali Bošnjak Bošnjaku to najnormalnije može reći, jer Mirsad po mišljenju člana Predsjedništva SDA nije Bošnjak već „pseto balijsko“.

Za razliku od one vrste susjednih nacionalizama koje ćemo za potrebe ovog teksta eufemistički nazvati ekstremnom desnicom, Zahiragićeva vrsta desnog ekstremizma je šovinistička i fokusirana na pripadnike vlastitog naroda. Kao da taj narod nema dovoljno neprijatelja i nevolja.

Karadžiću i Dodiku pojava Zahiragića izaziva osmijeh na licu i toplinu oko srca, jer Zahiragić je njihovo ideološko vanbračno dijete.

Aferim Predsjedništvo SDA, aferim članovi i simpatizeri stranke. Aferim, prekucali ste i život i smrt, i glupost i besmisao, kao igricu.

Nije uvreda već istina
Možda je Čamdžić za Zahiragića i njemu slične sdaovce „pseto balijsko“ ali po još uvijek važećim zakonima Čamdžić je građanin i Zahiragić i njemu slični ga ne mogu svesti na životinju, ne mogu mu (za sada) oduzeti građanstvo samo zato što Zahiragić misli da nije čovjek već pas, preciznije „pseto“, „balijsko“. Ali s obzirom da je Zahiragić zakonodavna vlast ko kaže da se to neće promijeniti. Ne može se uzeti kao olakotna okolnost Zahiragićevo loše obrazovanje i zatucanost jer je zastupnik u Skupštini KS, delegat u Domu naroda Federacija Bosne i Hercegovine i član predsjedništva stranke koja se samonaziva najjačom, jedinom pravom, onom koja je ekskluzivni tumač i predstavnik interesa Bošnjaka. Tvrditi da je neko „pseto balijsko“ samo je prva faza dehumanizacije koja završava u logorima i na stratištima. Egzekutor na kraju vjeruje da ne ubija ljudsko biće, kao što su vjerovale ubice Zahiragićevih sunarodnjaka, kada su ih ubijali kao Turke, kao balije, kao musliće… kao pse.

Ako je suditi po prosječnoj profesionalnoj političkoj karijeri lojalnog SDA vojnika, poput Genjca i drugih, treba očekivati da će, ako SDA bude vlast, Zahiragić i njemu slične fizionomije dominirati bošnjačkom političkom scenom narednih bar dvadeset godina. Pitam se ko osim Zahiragića i njemu sličnih želi da živi u takvoj Bosni i Hercegovini, i ko bi uopšte mogao pomisliti da živi i gradi svoju budućnost pored takvih kao što je Zahiragić?

Da je SDA „s“ od stranke, da ima „d“ od demokratije i da je „a“ od akcije odrekla bi se odmah Zahiragića, razriješila ga svih funkcija i isključila iz partije. Ali destruktivna SDA nije stranka demokratske akcije. To bi možda opralo bar prst obraza bezobraznoj SDA. Stranci čiji prvaci daju sebi za pravo da ponavljaju ko papagaji da oni štite Bošnjake i njihove interese. I da se ko džoja bore za Bošnjake. Ako ih ovako i ovakvi štite onda je puno bolje da ih ne štite i da se za Bošnjake ne bore. Od kada nas SDA brani – svi nas biju. Ali najduže i najupornije nas truje i ubija SDA.
Odličan tekst, bravo Zubčeviću!!! :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#83033 Re: SDA-All about

Post by pici »

The BEN10 wrote: 14/03/2023 09:55
Bossona wrote: 14/03/2023 09:02
Odličan tekst, bravo Zubčeviću!!! :thumbup:
Upravo htjedoh postaviti
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#83034 Re: SDA-All about

Post by mishic »

Bakire, produžavaš sebi agoniju, povećavaš sramotu, blamiraš se i toneš sve dublje u ambis upropaštavajući i sve oko sebe. Shvati nedorastao si ulozi koju si preuzeo, nanio si puno štete i svakim danom je sve više nanosiš i sebi i institucijama i zemlji i narodu.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#83035 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

Nedimaga se ne slaze sa vama… :lol:

Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#83036 Re: SDA-All about

Post by Seyfo »

Pravi momenat je da Bake i Sebi odu u peMziju i anonimnost. Međutim, nisu oni dovoljno pametni da to shvate,tako da će nastaviti blamirati se i uništavati stranku. Srećom. Jer da njih dvoje odu, SDA bi bila na vlasti do kraja ovog mileniuma.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#83037 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

Seyfo wrote: 15/03/2023 11:21 Pravi momenat je da Bake i Sebi odu u peMziju i anonimnost. Međutim, nisu oni dovoljno pametni da to shvate,tako da će nastaviti blamirati se i uništavati stranku. Srećom. Jer da njih dvoje odu, SDA bi bila na vlasti do kraja ovog mileniuma.
kakva penzija

ili vlast ili zatvor, nema trece opcije
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#83038 Re: SDA-All about

Post by pici »

Ja sam davno prognozirao da ce bracni par Čausesku za Anadoliju.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21044
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#83039 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Odlazak u egzil je najopasnija varijanta. Ovdje su istorijski sukobi uvijek počinjali povratkom izgnanih.
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#83040 Re: SDA-All about

Post by Seyfo »

uglavnomja wrote: 15/03/2023 12:26
Seyfo wrote: 15/03/2023 11:21 Pravi momenat je da Bake i Sebi odu u peMziju i anonimnost. Međutim, nisu oni dovoljno pametni da to shvate,tako da će nastaviti blamirati se i uništavati stranku. Srećom. Jer da njih dvoje odu, SDA bi bila na vlasti do kraja ovog mileniuma.
kakva penzija

ili vlast ili zatvor, nema trece opcije
Da, zatvor, kad bismo bili pravna država. Onda bi mnogi prije nego se smrkne večeras bili iza rešetaka i ne bi bilo dovoljno zatvora.
Ja sam samo realan, ovakvi se mogu samo "okaniti" vlasti i uživati u anonimnosti trošeći milijarde, i to je najbolje čemu ova država i svi sistemi poput ovog mogu da se nadaju.
User avatar
Truba
Posts: 93805
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#83041 Re: SDA-All about

Post by Truba »

ništa od zatvora
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#83042 Re: SDA-All about

Post by Bossona »

NA VANREDNOJ SJEDNICI
Smijenjen gradonačelnik Brčkog Esed Kadrić (SDA)
B. R.
Image

Esed Kadrić (SDA) danas je smijenjen s funkcije gradonačelnika Brčkog, a nakon što se desila promjena političkih odnosa u ovom dijelu Bosne i Hercegovine.


Skupština Brčko distrikta je na vanrednoj sjednici s 20 glasova za, šest protiv i tri suzdržana glasa odlučila da Kadrić više ne bude gradonačelnik.
Ovo se desilo nakon što su koalicioni blok napravili NiP, SDP, SBB i SBiH čiji bi Zijad Nišić tokom dana trebao biti izabran za novog gradonačelnika.

IZBACUJU SDA IZ VLASTI
U Brčkom predstavljena nova Četvorka, Zijad Nišić iz SBiH je kandidat za gradonačelnika
Ove stranke su nedavno najavile smjenu Kadrića koji je za gradonačelnika izabran nakon posljednjih lokalnih izbora, 2020. Kao razlog za to su navele da nisu zadovoljne ukupnim stanjem u ovom gradu. Smjenu su podržali i SNSD i HDZ koji su ranije podržavali Kadrića.

Nakon što je smjena izglasana, SDA je zatražila polusatnu pauzu skupštinske sjednice.



Među ožalošćenima zbog smjene Hadži Ese iz SDA (SrBske Državotvorne Agencije) i prekodrnski narko opančar Aca Lukas. Ovo je ništa u poređenju sa Alijinom nagradom za njihovu agresiju, etničko čišćenje i genocid, pa još pride višemilijardersko sabotažno spašavanje njihove države porijekla (Izetbegovića) od njegovog sina Bakira.

Eso je bio široke i merhametli ruke.
Ko će kome nego svoj svoma a malo se i moglo se!
GRADONAČELNIK KADRIĆ ŠIROKE RUKE: Za koncert Ace Lukasa i prateći dernek 100.000 KM
Srbijanski folker Aca Lukas jedan je od omiljenih pjevača bosanskohercegovačke političke elite, pogotovo zvaničnika SNSD-a


Autor Maja BJELAJAC -20/02/2023


Image

Brčko distrikt platiće 100.000 maraka za koncert narodnjačke zvijezde iz Srbije Ace Lukasa i prateći dernek za dan Distrikta 7. marta ove godine.

Navedeno je ovo u javnom pozivu (tenderu) koji je raspisan 14. februara kao „nabavka usluga za potrebe Kancelarije gradonačelnika Eseda Kadrića”.

Nije poznato na na osnovu koji je kriterija baš Lukas izabran, kao precizno navedena stavka u tenderu, odnosno da li je on bio izričita želja gradonačelnika Brčko disrtrikta, inače funkcionera SDA, s obzirom da je Lukas poznat kao pjevač koji naplaćuje paprene honorare u regiji.

Image

Inače, materijalni troškovi i ugovorene usluge u budžetu distrikta za 2023. godinu planirani su u iznosu od 38,5 miliona KM, što čini 13,6 posto ukupno planiranog budžeta. Unutar toga posebno su navedeni najznačajniji materijalni troškovi i ugovorene usluge.

Među njih spadaju i koprodukcijski ugovori i proslava Dana Distrikta u iznosu od 200.000 KM, te kao posebna stavka „angažovanje estradnih umjetnika i organizovanje kulturno-zabavnog programa“ koje će poreske obveznike koštati ponovo 200.000 KM.
Image
Po 200.000 KM za proslavu Dan Distrikta i engažovanje “estradnih umjetnika”.
Paralale radi, dok se na folk zvijezdama i dernecima ne škrtari, situacija je sasvim drugačija kada je riječ o nekim socijalnim davanjima u Distriktu. Tako je, na primjer, unutar pododjeljenja za socijalnu zaštitu, za djecu i odrasle pod starateljstvom za cijelu 2023. namijenjeno 120.000 KM. Za nabavku lijekova i troškovi sahrane za korisnike stalne osnovne novčane pomoći predviđeno je 110.000 KM.

Za javnu kuhinju tokom cijele godine namijenjen je iznos u visini tri fešte s Acom Lukasom. Suma od 300.000 KM koja se izdvaja u ove svrhe nije povećana 18 godina otkako je javna kuhinja počela sa radom.

Image
Iz sektora za informisanje Vlade Brčko distrikta BiH Inforadaru je potvrđeno da su usvojenim budžetom za 2023. obezbjeđena sredstva u iznosu od 100.000 KM za obilježavanje Dana Distrika.

“Pošto je u toku postupak javne nabavke, ne možemo prejudicirati niti javno govoriti o pristiglim ponudama i koliko će novca zaista biti izdvojeno za koncert”, rečeno je iz Vlade Distrikta.

Inače, srbijanski folker Aca Lukas jedan je od omiljenih pjevača bh. političke elite. On je u septembru prošle godine, u vrijeme predizborne kampanje, održao koncert u Banjaluci u prostoru gdje je sjedište Gradskog odbora SNSD-a. Iz Saveza nezavisnih socijaldemokrata uporno su ponavljali da nemaju nikakve veze s organizacijom tog koncerta, dok su za vrijeme Lukasovog pjevanja na video bimu puštani spotovi ove stranke.

Prisutnima se tada obratio i predsjednik banjalučkog odbora SNSD-a Vlado Đajić koji je kasnije s Lukasom zapjevao omiljenu pjesmu Milorada Dodika Ne može nam niko ništa. Koncert je, kao i ostali održani u vrijeme predizborne kampanje, bio besplatan.
Image
Foto: Vlada Crta Đajić na bini s Lukasom
Lukas je “uveseljavao” Banjalučane, skupa s Cecom Ražnatović i na predizbornom skupu SNSD-a u Banjaluci, a u izbornoj noći zabavljao je članove SNSD-a. Špekuliralo se da su srbijanske zvijezde folka dobile honorare od po 50.000 KM.
https://inforadar.ba/gradonacelnik-kadr ... 00-000-km/
User avatar
Logovan
Posts: 102757
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#83043 Re: SDA-All about

Post by Logovan »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/osman-m ... /230315127

Pa sta je vise sa ovim strancima, udaraju samo po zelenim. :oops:
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#83044 Re: SDA-All about

Post by giannibelif »

A jesu ovog Esu otresli propisno kao penzioner slinu, bez velike pompe i priče.
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#83045 Re: SDA-All about

Post by Bossona »




Image
Ode i Aliin čuvar kaputa i privatni detektiv bračnog para za praćenje, progone i ucjene političkih protivnika veleizdajničke dinastije Iz(m)etbegovića na američku crnu listu sa Asimom, Hasanom, Šajom i ostalom Alijinom i Bakirovom krimomafijaškom rajom.



Image

Pravda za diplomiranog Hrvata Osmicu!
https://avaz.ba/vijesti/bih/641854/afer ... studentima
User avatar
vee-jay
Posts: 9848
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#83046 Re: SDA-All about

Post by vee-jay »

Bivši direktor Obavještajno-sigurnosne agencije Osman Mehmedagić danas je stavljen na crnu listu Sjedinjenih Američkih Država.

Ova informacija je danas i zvanično objavljena na web stranici američkog Ministarstva finansija i trezora. On se tereti da je koristio BH Telecom za prikupljanje mobilnih aktivnosti od bh. političara koji nisu bili povezani sa Strankom demokratske akcije (SDA).
Ko se sjeca ovoga?

Image
https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-u ... /210324150


Image
https://www.klix.ba/vijesti/bih/usvojen ... /210630112


Da mi je znati koliko love BH Telecom upumpava u KLIX ...
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#83047 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Seyfo wrote: 15/03/2023 11:21 Pravi momenat je da Bake i Sebi odu u peMziju i anonimnost. Međutim, nisu oni dovoljno pametni da to shvate,tako da će nastaviti blamirati se i uništavati stranku. Srećom. Jer da njih dvoje odu, SDA bi bila na vlasti do kraja ovog mileniuma.
Don Neonko je već u pemziji ima 1-2 godine
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#83048 Re: SDA-All about

Post by pici »

DaysleepeR wrote: 15/03/2023 12:32 Odlazak u egzil je najopasnija varijanta. Ovdje su istorijski sukobi uvijek počinjali povratkom izgnanih.
U ćorku nece, streljat ih nemres nije to demokratski, jedino govnjivom motkom očerat pa nek ih kroz 50 godina rehabilituju i podignu hamam pored begove u njiHa ime.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#83049 Re: SDA-All about

Post by Fudo Bosna »

Ovo kako je krenulo i kako USA Ambasada , radi na "jacanju" , Bosne, ne bi me zacudilo da posthumno na crnu listu stave rah Predsjednika Aliju i rah generala Alagica, a jos za zivota, npr; generala Atifa Dudakovica.
Stavljaju se na crne liste ljudi koji su uz rah Aliju bili prvi na braniku Domovine. A SNSD i HDZ predstavljaju kao , "progresivne snage" i "pozeljne/proevropske", partnere?

:run:

Fuuuuujjjjj !!!
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#83050 Re: SDA-All about

Post by Mishelinke »

Tog prvog je trebalo još za života staviti na crnu listu, a kod nas u zatvor zbog izdaje.


God bless America, land that I love
Stand beside her and guide her
Through the night with the light from above

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home

God bless America, land that I love
Stand beside her and guide her
Through the night with the light from above

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home
God bless America, my home sweet home
Last edited by Mishelinke on 15/03/2023 18:17, edited 1 time in total.
Post Reply