Naprotiv. Komšić je idealan za NS. NS nastupa s čistih građanskih pozicija i promovira princip liberalne demokracije, umanjivanje značaja kolektivnih prava u političkom sistemu i političku dominaciju političkih ideja koje mogu osigurati većinu u zastupničkom domu.doktor78 wrote:Lud i ponosan wrote:
P.S. Ne smatram da je Komsic dobar izbor za NS, jer sam misljenja da je u pitanju los politicar koji je mozda idealan za neke druge rabote. Nedostaje mu dosta toga... Ne ulazim u ljudske kvalitete i ispravnu zelju.
NS ima imidž elitističke organizacije bez jasnog "patriotskog" naboja. Patriotski naboj im Komšić može donijeti u miraz. Komšića javnost doživljava kao osobu skromnih intelektualnih mogućnosti iako se to baš izravno ne kaže ("nije on za visoke politike itd...") a u Našoj Stranci ima mnoštvo pametnjakovića koji to mogu amortizirati...
Naša Stranka se objavom ustavnih principa definitivno pozicionirala kao "hipsterska i niskoenergetska" verzija Stranke ZA BIH tako da Komšić s NS-om ne bi imao nikakvih ideoloških sporova.
Malo ga otešu i imaju nositelja liste za više razine vlasti...
