Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#8301 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

shiljak wrote:Hehe, ne krivimo. Samo kažem kako ja to radim, kad "pročitaš" neku osobu onda više je nemaš šta ni pitati :-D U suštini, dolaziš na temu sve dok imaš nešto pametno pročitati i pitati, tako i na ovoj ću kad-tad prestati dolaziti :-D

Jer neko će i 5-10 godina dolaziti na istu temu, a nekom će biti dovoljno 1-2 godine i to je to.

Ali naravno, svako drugačije razmišlja, moja je takva "taktika" u svemu pa i u ovom :-D Nema se potrebe gubiti vrijeme na beskorisne stvari, ali dobro je steći neko novo znanje/iskustvo.

Primjera radi, ne znam zašto insistirati na sdp stranku i pričati o njoj ili nekim drugim "našim", ako nisu samo ti problem, nego i hrvatski i srpski.. Pogledaj šta pišu ovi po stranicama kao što je 'https://www.facebook.com/ hercegbosna. org' (sastavljeno), ili neki srpski portali..

Tek onda vidiš da se ne radi samo o sdp-u, sda, df strankama i slično. Nego da treba prvo neko stabilno da se udruži, sa prvo bošnjačkim strankama, pa onda i sa hrvatskim i srpskim i da je to jedini put. Ako ti neka hrvatska ili srpska stranka ne odgovara, nađi neke druge, barem formalno da se zna koje podržavaš, iako možda nećete moći zajedno da radite.

Kad bolje skontam, zar ne bi trebali pred izbore svi da prave koalicije, hrvatske srpske i bošnjačke zajedno, pa onda na izborima samo da glasaš tako.. Ja mislim to bi bilo najbolje rješenje.. Jer bi onda birao npr hdz-sds-sda i slično.. pa ako ti se sviđa jedna a druge dvije ne sviđaju onda glasaš za neku drugu koaliciju.. a ne nakon izbora da bude iznenađenja
Svugdje u svijetu nacionalne stranke su na margini ili imaju beznacajno ucesce u vlasti, samo kod nas kolo vode. Mi, kao narod, moramo se izdici iznad nacionalnog i okrenuti se gradjanskim opcijama i usmjeriti svoje snage ka razvoju i napretku. A, da bismo to postigli, moramo biti uporni i ne dozvoliti da nam na put stanu oni koji ruse ovu drzavu.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8302 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dozer »

Evo prilike za DF da stane na celo naroda, zajebe BHS matricu, i krene u gradjanske promjene Ustava.
Ali - nece. Preglupi? Prevelike kukavice? Interesdzije? Nesposobni?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#8303 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by exliberal-ex »

Dozer wrote:Evo prilike za DF da stane na celo naroda, zajebe BHS matricu, i krene u gradjanske promjene Ustava.
Ali - nece. Preglupi? Prevelike kukavice? Interesdzije? Nesposobni?
sve od toga sto si nabrojao....
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8304 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Styling wrote:
shiljak wrote:Hehe, ne krivimo. Samo kažem kako ja to radim, kad "pročitaš" neku osobu onda više je nemaš šta ni pitati :-D U suštini, dolaziš na temu sve dok imaš nešto pametno pročitati i pitati, tako i na ovoj ću kad-tad prestati dolaziti :-D

Jer neko će i 5-10 godina dolaziti na istu temu, a nekom će biti dovoljno 1-2 godine i to je to.

Ali naravno, svako drugačije razmišlja, moja je takva "taktika" u svemu pa i u ovom :-D Nema se potrebe gubiti vrijeme na beskorisne stvari, ali dobro je steći neko novo znanje/iskustvo.

Primjera radi, ne znam zašto insistirati na sdp stranku i pričati o njoj ili nekim drugim "našim", ako nisu samo ti problem, nego i hrvatski i srpski.. Pogledaj šta pišu ovi po stranicama kao što je 'https://www.facebook.com/ hercegbosna. org' (sastavljeno), ili neki srpski portali..

Tek onda vidiš da se ne radi samo o sdp-u, sda, df strankama i slično. Nego da treba prvo neko stabilno da se udruži, sa prvo bošnjačkim strankama, pa onda i sa hrvatskim i srpskim i da je to jedini put. Ako ti neka hrvatska ili srpska stranka ne odgovara, nađi neke druge, barem formalno da se zna koje podržavaš, iako možda nećete moći zajedno da radite.

Kad bolje skontam, zar ne bi trebali pred izbore svi da prave koalicije, hrvatske srpske i bošnjačke zajedno, pa onda na izborima samo da glasaš tako.. Ja mislim to bi bilo najbolje rješenje.. Jer bi onda birao npr hdz-sds-sda i slično.. pa ako ti se sviđa jedna a druge dvije ne sviđaju onda glasaš za neku drugu koaliciju.. a ne nakon izbora da bude iznenađenja
Svugdje u svijetu nacionalne stranke su na margini ili imaju beznacajno ucesce u vlasti, samo kod nas kolo vode. Mi, kao narod, moramo se izdici iznad nacionalnog i okrenuti se gradjanskim opcijama i usmjeriti svoje snage ka razvoju i napretku. A, da bismo to postigli, moramo biti uporni i ne dozvoliti da nam na put stanu oni koji ruse ovu drzavu.
To se nikad neće desiti, ne možeš preskakati stepenice, prvo mora ovako kako sam naveo, da se svi usaglase i zajedno budu na vlasti, a tek nakon toga moguće je nekad u budućnosti da svi glasaju za neku drugu stranku koja nije nacionalna.

Dok svak ne vidi sam da nema ništa od nacionalnih, tek će tad glasati za neku drugu.. a ne mogu vidjeti ako ne postoje i ako nisu bili na vlasti više puta.
Last edited by shiljak on 08/02/2014 17:58, edited 1 time in total.
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#8305 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kox »

Dozer wrote:Evo prilike za DF da stane na celo naroda, zajebe BHS matricu, i krene u gradjanske promjene Ustava.
Ali - nece. Preglupi? Prevelike kukavice? Interesdzije? Nesposobni?
Nečasno bi bilo da DF koristi narodni nestranački bunt i navodi vodu na svoj mlin.
ratamahatta
Posts: 374
Joined: 15/07/2010 16:42
Location: Tu i tamo, mada vise tu nego tamo......

#8306 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ratamahatta »

lacrima wrote:
oglo wrote:Zeljko K se ponasa u ovoj situaciji kao stranac u New Yorku,slaze se i podrzava nesto sto je usmjereno i protiv njega,ako sam ne shvata neka mu neko kaze da je clan predsjednistva drzave u kojoj se nezadovoljsto ispoljava,da je vec 10 godina dio vlasti koja je odgovrna za ovo stanje.Takodje neka mu kazu da je kondtradiktoran,da se poziva na postenje i i bori protiv licmjerja a sam je dio istog i u tome odlicno pliva( valjda ga ne treba podsjecat da je sam pristao biti licmjer kada je uzjahao mjesto predstavnika naroda iz kojeg i sam dolazi,ali koji ga nije izbarao da ih predstavlja).Da se bavi politikanstvom i konstatacijama a ucinak rada se moze svest na dvolisnicu,(konstatujuci da npr.FTV funcionise mimo zakona,a on clan predjsednistva drzave ciji je to javni servis...)

a sad koristi svoj vokubalurani patriotizam,i gradjanski bunt da jos malo jase
Neka neko obavijesti Željka Komšića da ćemo ga zauvijek pamtiti kao predsjednika za čijeg je mandata Predsjedništvo PALO. A i Bakira. Onog trećeg ionako nije briga.

Nije samo njega, nego i druga Fahru....za njegovog mandata kao prvog covjeka sigurnosti BiH, ljudi srusise simbole drzave....ako i ovo spinuju, a raja popusi, onda neka ih ....ha ja :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#8307 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Ljudi su rusili simbole drzave jer su bjesni na drzavu, sta je tu nejasno?
Nije mi drago, ali je izgleda moralo da se desi.
Oni lijepu rijec ne razumiju. Samo bih vise volio da su razvalili centrale stranaka a ne drzavne institucije. Doduse Zeljkovic i Zukic su prosto iskali... koji idioti mila majko.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#8308 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

drugi profil wrote:Ljudi su rusili simbole drzave jer su bjesni na drzavu, sta je tu nejasno?
Nije mi drago, ali je izgleda moralo da se desi.
Oni lijepu rijec ne razumiju. Samo bih vise volio da su razvalili centrale stranaka a ne drzavne institucije. Doduse Zeljkovic i Zukic su prosto iskali... koji idioti mila majko.
Sve to stoji i narod je opravdano bijesan. Ali, trenutak kada je prvi protestant stavio ruku na steku ulaznih vrata Predsjednistva je udar na ustavnopravni poredak drzave i tu policija nema vise sta da se ceka. Drzava i institucije drzave se moraju braniti. To im je posao. Nema opreavdanja za nasilje i unistavanje. A oni koji nisu bili na visini zadatka juce treba da odgovaraju.
ratamahatta
Posts: 374
Joined: 15/07/2010 16:42
Location: Tu i tamo, mada vise tu nego tamo......

#8309 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ratamahatta »

drugi profil wrote:Ljudi su rusili simbole drzave jer su bjesni na drzavu, sta je tu nejasno?
Nije mi drago, ali je izgleda moralo da se desi.
Oni lijepu rijec ne razumiju. Samo bih vise volio da su razvalili centrale stranaka a ne drzavne institucije. Doduse Zeljkovic i Zukic su prosto iskali... koji idioti mila majko.

NIje nista problem, al valjda bi trebao da odgovara onaj koji je zaduzen za to....njegovo je da stiti i institucije i simbole i gradjane. Ono sto je ocigledno jeste da nije radio svoj posao, i zastitio nikoga.

Za manje stvari se leti sa pozicija,a ovo je vise nego ocito.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8310 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

lacrima wrote: Neka neko obavijesti Željka Komšića da ćemo ga zauvijek pamtiti kao predsjednika za čijeg je mandata Predsjedništvo PALO. A i Bakira. Onog trećeg ionako nije briga.
:thumbup:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#8311 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

kad će i predsjedništvu demostranti dohakati?
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#8312 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Imao sam ja jucer stav i prije nego je pocela paljevina, ne bitno drugaciji nakon bitke.
Znao sam da ce paljevine biti jer: je pocelo u Tuzli, Zenici i naravno da su to culi ovdje i zele uraditi isto u Sarajevu.
Policija nije u stanju to sprijeciti bez mrtvih glava, a to se nece desiti jer ni oni nisu bas na strani vlasti. Vise su tu sluzbeno nego emotivno. Dakle samo bi bilo pitanje kad ce se to sve raspasti u slucaju primjene smrtonosne sile.

Trebali su razmisliti o taktickom povlacenju i gubljenju manje bitke da se dobije veca. Spustiti stitove i povuci se do predsjednistva. Protestanti bi stekli dojam da je policija na njihovoj strani i ne bi ih napadali, a intenzitet revolta bi splasnuo.

Istovremeno bi se poslala i poruka vlastodrscima. Zgrada KS je svakako morala pasti i nije mi jasno kako su mislili da ce je odbraniti. Da su neuki, neiskusni, pa bih razumio. Sve sam vise uvjeren da su to i htjeli.

BTW. Zukic i Zeljkovic su toliki debili da ce se SDA u KS dugo mantati od posljedica njihovog autizma i bezobrazluka.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#8313 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

Hoce l' ta izjava?
...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#8314 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabina1 »

kox wrote:
Dozer wrote:Evo prilike za DF da stane na celo naroda, zajebe BHS matricu, i krene u gradjanske promjene Ustava.
Ali - nece. Preglupi? Prevelike kukavice? Interesdzije? Nesposobni?
Nečasno bi bilo da DF koristi narodni nestranački bunt i navodi vodu na svoj mlin.
Jedino DF na državnom i federalnom nivou treba formirati vlast jer nemaju moralnih i materijalnih "repova".
Naša Stranka treba preuzeti Kanton Sarajevo u koaliciji sa DF-om.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#8315 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

tvsabina wrote:
kox wrote:
Dozer wrote:Evo prilike za DF da stane na celo naroda, zajebe BHS matricu, i krene u gradjanske promjene Ustava.
Ali - nece. Preglupi? Prevelike kukavice? Interesdzije? Nesposobni?
Nečasno bi bilo da DF koristi narodni nestranački bunt i navodi vodu na svoj mlin.
Jedino DF na državnom i federalnom nivou treba formirati vlast jer nemaju moralnih i materijalnih "repova".
Naša Stranka treba preuzeti Kanton Sarajevo u koaliciji sa DF-om.
Uf, ne moze to bez Radeljasa. Pa zar nije on "vaga" koja odlucuje. A, gdje je tu Fahrov SBB? I on ocekuje neku korist od ovoga.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#8316 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Ne moze se stati na celo talasa.
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#8317 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Control panel »

tvsabina wrote:
kox wrote:
Dozer wrote:Evo prilike za DF da stane na celo naroda, zajebe BHS matricu, i krene u gradjanske promjene Ustava.
Ali - nece. Preglupi? Prevelike kukavice? Interesdzije? Nesposobni?
Nečasno bi bilo da DF koristi narodni nestranački bunt i navodi vodu na svoj mlin.
Jedino DF na državnom i federalnom nivou treba formirati vlast jer nemaju moralnih i materijalnih "repova".
Naša Stranka treba preuzeti Kanton Sarajevo u koaliciji sa DF-om.
sabina jeli ti stvarno tako mislis sto si napisla. ako ti je Hanka olicenje morala, onda si ti u totalnoj zabludi. izuzetno je dobro hairovala prilikom promjene stranackog dresa, a zadnjih semica kada je vidjela da SDAova vlada nece jos dugo mudro je glasal protiv njihovih prijedloga i sada ceka neku novu opciju i ponudu za novo punjenje svojih ''moralnih'' dzepova.
o njenoj moalnosti sto je blokirala federaciju pridruzujuci se SDAu kao kljucni glas u pokretanju vitalnog nacionalnog interesa.
User avatar
casica
Posts: 204
Joined: 20/10/2013 21:06

#8318 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by casica »

Cemu ova ''mudra'' sutnja?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8319 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

madner wrote:Ne moze se stati na celo talasa.
Jest da je teško, ukoliko se ne zoveš Vladimir Ilič Lenjin, Leh Valensa ili slično, ali nemoguće nije.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#8320 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Corto Maltese wrote:
madner wrote:Ne moze se stati na celo talasa.
Jest da je teško, ukoliko se ne zoveš Vladimir Ilič Lenjin, Leh Valensa ili slično, ali nemoguće nije.
To ide poslje talasa, najbolje Njemackim vozom.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#8321 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabina1 »

Control panel wrote:
tvsabina wrote:
Jedino DF na državnom i federalnom nivou treba formirati vlast jer nemaju moralnih i materijalnih "repova".
Naša Stranka treba preuzeti Kanton Sarajevo u koaliciji sa DF-om.
sabina jeli ti stvarno tako mislis sto si napisla. ako ti je Hanka olicenje morala, onda si ti u totalnoj zabludi. izuzetno je dobro hairovala prilikom promjene stranackog dresa, a zadnjih semica kada je vidjela da SDAova vlada nece jos dugo mudro je glasal protiv njihovih prijedloga i sada ceka neku novu opciju i ponudu za novo punjenje svojih ''moralnih'' dzepova.
o njenoj moalnosti sto je blokirala federaciju pridruzujuci se SDAu kao kljucni glas u pokretanju vitalnog nacionalnog interesa.
Uvijek mislim ono što pišem.
Da li da biram polupismenog i nesposobnog Komšića (jedan) i dvoličnu , amoralnu , dobro uhljebljenu Hanku (dva) , na jednoj strani ili da biram recimo SDP koji je i dan danas prepun polupismenih i nesposobnih Komšića odnosno dvoličnih , amoralnih i dobro uhljebljenih Hanki....ima ih toliko da im je četiri godine NERADA na vlasti bilo nedovoljno vremena da se svi jaranski uhljebe....
Uvijek ću birati ovo prvo uz sav prezir koji zadržavam prema Željku i Hanki....naime SDP je dotakao dno dna....(koalicije sa SDA i SBB nisam ni pomenula).
Naša Stranka je nejaka za vlast na federalnom i državnom nivou......
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8322 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

madner wrote:
Corto Maltese wrote:
madner wrote:Ne moze se stati na celo talasa.
Jest da je teško, ukoliko se ne zoveš Vladimir Ilič Lenjin, Leh Valensa ili slično, ali nemoguće nije.
To ide poslje talasa, najbolje Njemackim vozom.
Bogme su obojica stali, tačnije zajahali talas dok je bio najnemirniji. Prevozno sredstvo, daljina, komplikovana logistika su samo otežavajuća okolnost.
Pravi surferi putuju hiljadama kilometara daleko da zajašu svoj savršen talas, a neko ne umije ni kad mu je talas pred nosom.
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#8323 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by brzica »

Da je dao ostavku kad su počeli prosvjedi, a ne ih šutnjom podupirao, mogao
je sebi osigurati mjesto u povijesti...i preuzeti vodstvo...
Sad mora kritizirati, i na njemu je teret jer je "njegova" zgrada zapaljena...
sad će njega pitati je li trebao dati ostavku...
Ionako se neće kandidirati više za to mjesto...mogao je D. Marjanovića primjer
slijediti...odrekneš se "bijelog kruha"...

Mada, i dalje je najpošteniji...
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#8324 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Control panel »

tvsabina wrote:
Uvijek mislim ono što pišem.
Da li da biram polupismenog i nesposobnog Komšića (jedan) i dvoličnu , amoralnu , dobro uhljebljenu Hanku (dva) , na jednoj strani ili da biram recimo SDP koji je i dan danas prepun polupismenih i nesposobnih Komšića odnosno dvoličnih , amoralnih i dobro uhljebljenih Hanki....ima ih toliko da im je četiri godine NERADA na vlasti bilo nedovoljno vremena da se svi jaranski uhljebe....
Uvijek ću birati ovo prvo uz sav prezir koji zadržavam prema Željku i Hanki....naime SDP je dotakao dno dna....(koalicije sa SDA i SBB nisam ni pomenula).
Naša Stranka je nejaka za vlast na federalnom i državnom nivou......
super si ti to zamislila ali hajde nam samo reci kako da DF i NS formiraju vlast na tim nivoima.

prije toga pretpostavljam da znas koliko imaju zastupnika na kojem nivou.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#8325 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _mufljuz_ »

pade DF ispuha cuna ko dus'ca.
zeljko da je se pojavio na protestima - sada bi bio politicki BH napoleon... ovako ispade politicka kukavica koja daje saopstenja sa propalitetima ala Bake bin Alija....

od obecavajuce ideje - do politickog abortusa....

allah vam rahmetile..... i moje saucesce - za vas i vase nikad vise glasa....a za Zeljku sam ga davao 2x.
Post Reply