Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8276 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Eno i sa Šipa se bune što cesta prolazi blizu zgrada. 
-
abdulazizsarajevo
- Posts: 368
- Joined: 23/01/2008 14:55
#8277 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
dzaba je nikad ugoditi...Haris.ba wrote:Eno i sa Šipa se bune što cesta prolazi blizu zgrada.
- dadoka84
- Posts: 3476
- Joined: 04/08/2006 00:30
#8278 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Cesta od ranije poznata organima gonjenja... bezobraznica tako se prišunjala zgradama. Pih.
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#8279 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
baš me interesuje da li je iko pogledao RP kada je kupovao stan pa se sada buni...Haris.ba wrote:Eno i sa Šipa se bune što cesta prolazi blizu zgrada.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8280 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Eh, kud ne otvori firmu da prodajem bukobrane. Milione bi uzeo. 
- dadoka84
- Posts: 3476
- Joined: 04/08/2006 00:30
#8281 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Šta milione, uzeo bi na stotine hiljadaHaris.ba wrote:Eh, kud ne otvori firmu da prodajem bukobrane. Milione bi uzeo.
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#8282 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
E raja, haj upalite sad bagere da vas malo poslikam.abdulazizsarajevo wrote:I transferzala...
https://ibb.co/Ln1MjfW
https://ibb.co/99SfYX7
https://ibb.co/R4Fcqtx
https://ibb.co/JzJ9Lqx
Šalim se.
-
splinter
- Posts: 8704
- Joined: 08/10/2011 12:28
#8283 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Nije tačno, ne bune se, ali je sporno igralište koje će se vjerovatno rušiti a izgrađeno je prije godinu dvije, naravno od naših para obzirom da je općina Centar finansirala izgradnju istog.Haris.ba wrote:Eno i sa Šipa se bune što cesta prolazi blizu zgrada.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8284 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Sacekaj. Kako je opcina napravila igraliste na trasi puta?
Ako je legalno, morala je dati gradjevinsku. Kako je dala gradjevinsku ako je put ucrtan?
A ima i skupljanje potpisa. I napisano da je cilj pomaknuti cestu nekoliko desetina metara prema Betaniji.
Ako je legalno, morala je dati gradjevinsku. Kako je dala gradjevinsku ako je put ucrtan?
A ima i skupljanje potpisa. I napisano da je cilj pomaknuti cestu nekoliko desetina metara prema Betaniji.
-
splinter
- Posts: 8704
- Joined: 08/10/2011 12:28
#8285 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Moguće da ima skupljanje potpisa, ali prije svega zbog igrališta, jer se moglo možda izbijeći da se ruši, ne mora se cijela trasa pomicati tj cijelom dužinom.
Sporno je to igralište dakle a ne položaj trase za koji se znalo 1989.godine još. Ako ima prostora ne vidim šta je problem izmjestiti put tih desetak metara.
Međutim ovdje je rječ i o zloupotrebi položaja i nesavjesnom trošenju javnih para
http://www.centar.ba/novost/13638/mladi ... y5R-fDi_5w
Sporno je to igralište dakle a ne položaj trase za koji se znalo 1989.godine još. Ako ima prostora ne vidim šta je problem izmjestiti put tih desetak metara.
Međutim ovdje je rječ i o zloupotrebi položaja i nesavjesnom trošenju javnih para
http://www.centar.ba/novost/13638/mladi ... y5R-fDi_5w
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8286 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Nije problem pomjeriti trasu 10 metara. Sta je to, sitnica? Jer ne mice se samo 10 metara gdje je igraliste. Mnogo duza je to linija. A pitanje je moze li se. Bageri rade, posao dodjeljen, i sada, stani i mici cestu. Ljudi moji pa je li normalno reci u pola posla mici cestu ima prostora. Pa nije trasa ceste vreca krompira.
I sta je problem da se odgovara? Ko je dao gradjevinsku za igraliste ako je trasa ucrtana 1989?
I sta je problem da se odgovara? Ko je dao gradjevinsku za igraliste ako je trasa ucrtana 1989?
-
splinter
- Posts: 8704
- Joined: 08/10/2011 12:28
#8287 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Mislim da me nisi razumio al nejse. Ko je dao građevinsku , valjda općina Centar, nisu sigurno stanovnici Šipa. Ko će odgovorati za bačenih 65.000 KM, vjerovatno niko.
Ako ima dovoljno prostora, mogla se cesta izmijestiti koji metar, svima bi bilo bolje i svako bi danas sutra imao veći manevarski prostor i JP ceste i upravitelji zgrada al kažem nebitno.
Moje neko mišljenje o toj 1. Transferzali jeste da se uletilo grlom u jagode jer ni pod idealnim uslovima neće biti završena u narednih 7-8 godina, a u realnim 12-13, jer je ova dionica nekih 20 % od ukupne dužine ali daleko najlakšeg dijela. Livada pukla i izvedi bagere. Pravi zaje.b će nastupiti kad se bude pravio tunel kroz K.G., spajanje na Vogošću ili exproprijacija dijela oko Pennya i stanice. Iskreno nisam neki optimista, al vidjećemo.
Ako ima dovoljno prostora, mogla se cesta izmijestiti koji metar, svima bi bilo bolje i svako bi danas sutra imao veći manevarski prostor i JP ceste i upravitelji zgrada al kažem nebitno.
Moje neko mišljenje o toj 1. Transferzali jeste da se uletilo grlom u jagode jer ni pod idealnim uslovima neće biti završena u narednih 7-8 godina, a u realnim 12-13, jer je ova dionica nekih 20 % od ukupne dužine ali daleko najlakšeg dijela. Livada pukla i izvedi bagere. Pravi zaje.b će nastupiti kad se bude pravio tunel kroz K.G., spajanje na Vogošću ili exproprijacija dijela oko Pennya i stanice. Iskreno nisam neki optimista, al vidjećemo.
-
Emir92
- Posts: 307
- Joined: 13/01/2011 15:31
-
trolejbus1921
- Posts: 224
- Joined: 07/01/2019 21:56
#8289 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ne kontam sto ne stavljaju sahtove na sredinu ceste kako vozaci ne bi morali krivudati da izbjegnu sahtove.Jos fino stave one kao bolje sto ne lupa auto kad predjes preko njih i rijeseno pitanje sahtova.Ne vjerujem da je zahtjevno i skupo uraditi tako nesto a mnogo bi znacilo.
Ovako nesto.Ovo sam bezveze iscrtao primjera radi ali valjda kontate na sta mislim

Ovako nesto.Ovo sam bezveze iscrtao primjera radi ali valjda kontate na sta mislim

-
username_here
- Posts: 700
- Joined: 03/04/2019 18:05
#8290 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
https://vimeo.com/343219852Emir92 wrote:Neko je pitao za most u Halilovicima
https://vimeo.com/user99899411/review/3 ... 1d116d0572
-
trolejbus1921
- Posts: 224
- Joined: 07/01/2019 21:56
- Logovan
- Posts: 102738
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#8292 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
https://www.klix.ba/vijesti/bih/jedno-p ... /190619105
Mi smo još u srednjem vijeku, zaostali, ograničeni, zatupljeni.
Mi smo još u srednjem vijeku, zaostali, ograničeni, zatupljeni.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8293 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Dosta iz toga implicira 
Btw jesu li ovo bosman i EA opet jarani
Btw jesu li ovo bosman i EA opet jarani
-
trolejbus1921
- Posts: 224
- Joined: 07/01/2019 21:56
#8294 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Naci drugu firmu da odradi posao a ovoj momentalno spucati prijavu.Na 3 slici pjesak prolazi kroz gradiliste I oni to dozvoljavaju.
O bacanju pijeska ne bi komentarisao
O bacanju pijeska ne bi komentarisao
- mayab
- Posts: 30835
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#8295 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Da, slažem se, a isto tako smatram da sam taj novinar treba uputiti prijavu inspekciji, ili kome već.....Logovan wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/jedno-p ... /190619105
Mi smo još u srednjem vijeku, zaostali, ograničeni, zatupljeni.
- Hajlac
- Posts: 5807
- Joined: 15/02/2012 15:08
- Location: Chris Hedges!
#8296 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ovo je rak rana nasih "graditelja" gradskih cesta.trolejbus1921 wrote:Ne kontam sto ne stavljaju sahtove na sredinu ceste kako vozaci ne bi morali krivudati da izbjegnu sahtove.Jos fino stave one kao bolje sto ne lupa auto kad predjes preko njih i rijeseno pitanje sahtova.Ne vjerujem da je zahtjevno i skupo uraditi tako nesto a mnogo bi znacilo.
Ovako nesto.Ovo sam bezveze iscrtao primjera radi ali valjda kontate na sta mislim
Najgore je sto mnogim saobracajnicama konstantno prolaze i gradski autobusi te trolejbusi, pa oni sahtovi DEBILNO postavljeni tacno duz linije po kojoj idu tockovi motornih vozila ubrzo nakon "rekonstrukcije" saobracajnice PROPADNU, okolni asfalt POPUCA itd.
Jedino gdje je pametno rijeseno jeste kad je radjena rekonstrukcija Zmaja od Bosne, gdje su barem one rubne sahtove podvukli pod one ivicnjake sa namjenskom rupom za oborinske vode...
-
trolejbus1921
- Posts: 224
- Joined: 07/01/2019 21:56
#8297 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Kad naleti trola ili bus na šaht imaš osjećaj da će se raspasti.
Umjesto južne long bolje im je obnoviti Safeta Hadžića ali kako treba i samo A Transfertalu produžiti da ide obodom aerodroma. Umjesto 11 trans ja bi samo ostavio prostor za tramvaj da ide do DBR jer je 11 trans realno nepotrebna.
1 trans treba u potpunosti izgraditi, kao i GA i završiti 9 trans pošto je skoro pa završena, brza cesta do Famosa, produžetak A trans, 12 trans do entitetske granice i pod uslovom da imamo normalan GP to bi bilo zadovoljavajuće.
Naravno 1 trans i GA izgraditi kako treba a ne da zaobilaze objekte stranačkih glasača aka Penny.
Kad kažem u potpunosti GA mislim iznad Vijećnice da izlazi.
Uz 1 trans napraviti i željeznički tunel ispd K. Glave i prugu prema Vogošći
P. S Kako bi trebala raskrsnica na Ciglanama izgledati kad se GA izgradi
Umjesto južne long bolje im je obnoviti Safeta Hadžića ali kako treba i samo A Transfertalu produžiti da ide obodom aerodroma. Umjesto 11 trans ja bi samo ostavio prostor za tramvaj da ide do DBR jer je 11 trans realno nepotrebna.
1 trans treba u potpunosti izgraditi, kao i GA i završiti 9 trans pošto je skoro pa završena, brza cesta do Famosa, produžetak A trans, 12 trans do entitetske granice i pod uslovom da imamo normalan GP to bi bilo zadovoljavajuće.
Naravno 1 trans i GA izgraditi kako treba a ne da zaobilaze objekte stranačkih glasača aka Penny.
Kad kažem u potpunosti GA mislim iznad Vijećnice da izlazi.
Uz 1 trans napraviti i željeznički tunel ispd K. Glave i prugu prema Vogošći
P. S Kako bi trebala raskrsnica na Ciglanama izgledati kad se GA izgradi
- DrugaGimnazija
- Posts: 1028
- Joined: 13/10/2006 17:30
#8298 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Mislim da bi izmještanje ceste nakon što su već započeti radovi koštalo više od 65.000 KM. Dakle, završena priča.splinter wrote:Mislim da me nisi razumio al nejse. Ko je dao građevinsku , valjda općina Centar, nisu sigurno stanovnici Šipa. Ko će odgovorati za bačenih 65.000 KM, vjerovatno niko.
Ako ima dovoljno prostora, mogla se cesta izmijestiti koji metar, svima bi bilo bolje i svako bi danas sutra imao veći manevarski prostor i JP ceste i upravitelji zgrada al kažem nebitno.
I nije ovo trotoar da se može pomaći za 10m, nego cesta 2x2 sa petljom i podvožnjakom. Samo preprojektovanje bi koštalo više od citavog igralista, plus što bi se radovi morali obustaviti na više mjeseci.
Last edited by DrugaGimnazija on 20/06/2019 13:51, edited 2 times in total.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8299 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Picina krivina u nastajanju. 
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38

