Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#8276 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

Eno i sa Šipa se bune što cesta prolazi blizu zgrada. :D
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#8277 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by abdulazizsarajevo »

Haris.ba wrote:Eno i sa Šipa se bune što cesta prolazi blizu zgrada. :D
dzaba je nikad ugoditi...
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#8278 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by dadoka84 »

Cesta od ranije poznata organima gonjenja... bezobraznica tako se prišunjala zgradama. Pih.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#8279 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by VladaFBiH »

Haris.ba wrote:Eno i sa Šipa se bune što cesta prolazi blizu zgrada. :D
baš me interesuje da li je iko pogledao RP kada je kupovao stan pa se sada buni...
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#8280 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

Eh, kud ne otvori firmu da prodajem bukobrane. Milione bi uzeo. :D
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#8281 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by dadoka84 »

Haris.ba wrote:Eh, kud ne otvori firmu da prodajem bukobrane. Milione bi uzeo. :D
Šta milione, uzeo bi na stotine hiljada :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#8282 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

E raja, haj upalite sad bagere da vas malo poslikam.

:D

Šalim se.

:D
splinter
Posts: 8704
Joined: 08/10/2011 12:28

#8283 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by splinter »

Haris.ba wrote:Eno i sa Šipa se bune što cesta prolazi blizu zgrada. :D
Nije tačno, ne bune se, ali je sporno igralište koje će se vjerovatno rušiti a izgrađeno je prije godinu dvije, naravno od naših para obzirom da je općina Centar finansirala izgradnju istog.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#8284 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

Sacekaj. Kako je opcina napravila igraliste na trasi puta?

Ako je legalno, morala je dati gradjevinsku. Kako je dala gradjevinsku ako je put ucrtan?

A ima i skupljanje potpisa. I napisano da je cilj pomaknuti cestu nekoliko desetina metara prema Betaniji.
splinter
Posts: 8704
Joined: 08/10/2011 12:28

#8285 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by splinter »

Moguće da ima skupljanje potpisa, ali prije svega zbog igrališta, jer se moglo možda izbijeći da se ruši, ne mora se cijela trasa pomicati tj cijelom dužinom.
Sporno je to igralište dakle a ne položaj trase za koji se znalo 1989.godine još. Ako ima prostora ne vidim šta je problem izmjestiti put tih desetak metara.
Međutim ovdje je rječ i o zloupotrebi položaja i nesavjesnom trošenju javnih para
http://www.centar.ba/novost/13638/mladi ... y5R-fDi_5w
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#8286 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

Nije problem pomjeriti trasu 10 metara. Sta je to, sitnica? Jer ne mice se samo 10 metara gdje je igraliste. Mnogo duza je to linija. A pitanje je moze li se. Bageri rade, posao dodjeljen, i sada, stani i mici cestu. Ljudi moji pa je li normalno reci u pola posla mici cestu ima prostora. Pa nije trasa ceste vreca krompira.

I sta je problem da se odgovara? Ko je dao gradjevinsku za igraliste ako je trasa ucrtana 1989?
splinter
Posts: 8704
Joined: 08/10/2011 12:28

#8287 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by splinter »

Mislim da me nisi razumio al nejse. Ko je dao građevinsku , valjda općina Centar, nisu sigurno stanovnici Šipa. Ko će odgovorati za bačenih 65.000 KM, vjerovatno niko.
Ako ima dovoljno prostora, mogla se cesta izmijestiti koji metar, svima bi bilo bolje i svako bi danas sutra imao veći manevarski prostor i JP ceste i upravitelji zgrada al kažem nebitno.
Moje neko mišljenje o toj 1. Transferzali jeste da se uletilo grlom u jagode jer ni pod idealnim uslovima neće biti završena u narednih 7-8 godina, a u realnim 12-13, jer je ova dionica nekih 20 % od ukupne dužine ali daleko najlakšeg dijela. Livada pukla i izvedi bagere. Pravi zaje.b će nastupiti kad se bude pravio tunel kroz K.G., spajanje na Vogošću ili exproprijacija dijela oko Pennya i stanice. Iskreno nisam neki optimista, al vidjećemo.
Emir92
Posts: 307
Joined: 13/01/2011 15:31

#8288 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Emir92 »

Neko je pitao za most u Halilovicima :D
https://vimeo.com/user99899411/review/3 ... 1d116d0572
trolejbus1921
Posts: 224
Joined: 07/01/2019 21:56

#8289 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by trolejbus1921 »

Ne kontam sto ne stavljaju sahtove na sredinu ceste kako vozaci ne bi morali krivudati da izbjegnu sahtove.Jos fino stave one kao bolje sto ne lupa auto kad predjes preko njih i rijeseno pitanje sahtova.Ne vjerujem da je zahtjevno i skupo uraditi tako nesto a mnogo bi znacilo.
Ovako nesto.Ovo sam bezveze iscrtao primjera radi ali valjda kontate na sta mislim
Image
User avatar
Logovan
Posts: 102738
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8292 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Logovan »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/jedno-p ... /190619105

Mi smo još u srednjem vijeku, zaostali, ograničeni, zatupljeni.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8293 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

Dosta iz toga implicira :skoljka:

Btw jesu li ovo bosman i EA opet jarani :mrgreen:
trolejbus1921
Posts: 224
Joined: 07/01/2019 21:56

#8294 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by trolejbus1921 »

Naci drugu firmu da odradi posao a ovoj momentalno spucati prijavu.Na 3 slici pjesak prolazi kroz gradiliste I oni to dozvoljavaju.
O bacanju pijeska ne bi komentarisao
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#8295 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mayab »

Logovan wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/jedno-p ... /190619105

Mi smo još u srednjem vijeku, zaostali, ograničeni, zatupljeni.
Da, slažem se, a isto tako smatram da sam taj novinar treba uputiti prijavu inspekciji, ili kome već.....
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#8296 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Hajlac »

trolejbus1921 wrote:Ne kontam sto ne stavljaju sahtove na sredinu ceste kako vozaci ne bi morali krivudati da izbjegnu sahtove.Jos fino stave one kao bolje sto ne lupa auto kad predjes preko njih i rijeseno pitanje sahtova.Ne vjerujem da je zahtjevno i skupo uraditi tako nesto a mnogo bi znacilo.
Ovako nesto.Ovo sam bezveze iscrtao primjera radi ali valjda kontate na sta mislim
Image
Ovo je rak rana nasih "graditelja" gradskih cesta.

Najgore je sto mnogim saobracajnicama konstantno prolaze i gradski autobusi te trolejbusi, pa oni sahtovi DEBILNO postavljeni tacno duz linije po kojoj idu tockovi motornih vozila ubrzo nakon "rekonstrukcije" saobracajnice PROPADNU, okolni asfalt POPUCA itd. :twisted:

Jedino gdje je pametno rijeseno jeste kad je radjena rekonstrukcija Zmaja od Bosne, gdje su barem one rubne sahtove podvukli pod one ivicnjake sa namjenskom rupom za oborinske vode...
trolejbus1921
Posts: 224
Joined: 07/01/2019 21:56

#8297 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by trolejbus1921 »

Kad naleti trola ili bus na šaht imaš osjećaj da će se raspasti.


Umjesto južne long bolje im je obnoviti Safeta Hadžića ali kako treba i samo A Transfertalu produžiti da ide obodom aerodroma. Umjesto 11 trans ja bi samo ostavio prostor za tramvaj da ide do DBR jer je 11 trans realno nepotrebna.

1 trans treba u potpunosti izgraditi, kao i GA i završiti 9 trans pošto je skoro pa završena, brza cesta do Famosa, produžetak A trans, 12 trans do entitetske granice i pod uslovom da imamo normalan GP to bi bilo zadovoljavajuće.

Naravno 1 trans i GA izgraditi kako treba a ne da zaobilaze objekte stranačkih glasača aka Penny.

Kad kažem u potpunosti GA mislim iznad Vijećnice da izlazi.

Uz 1 trans napraviti i željeznički tunel ispd K. Glave i prugu prema Vogošći

P. S Kako bi trebala raskrsnica na Ciglanama izgledati kad se GA izgradi
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#8298 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by DrugaGimnazija »

splinter wrote:Mislim da me nisi razumio al nejse. Ko je dao građevinsku , valjda općina Centar, nisu sigurno stanovnici Šipa. Ko će odgovorati za bačenih 65.000 KM, vjerovatno niko.
Ako ima dovoljno prostora, mogla se cesta izmijestiti koji metar, svima bi bilo bolje i svako bi danas sutra imao veći manevarski prostor i JP ceste i upravitelji zgrada al kažem nebitno.
Mislim da bi izmještanje ceste nakon što su već započeti radovi koštalo više od 65.000 KM. Dakle, završena priča.

I nije ovo trotoar da se može pomaći za 10m, nego cesta 2x2 sa petljom i podvožnjakom. Samo preprojektovanje bi koštalo više od citavog igralista, plus što bi se radovi morali obustaviti na više mjeseci.
Last edited by DrugaGimnazija on 20/06/2019 13:51, edited 2 times in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#8299 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

Picina krivina u nastajanju. :D
Post Reply