
Nura Bazdulj-Hubijar - Smrt je došla prekasno
Upravo je dovršio. Teška knjiga, bez trunke veselosti, optimizma, nade ... Naravno: dobro pisana, vješto vođena, svi detalji se uklapaju na kraju. Preporuka za ljubitelje domaće književnosti, ali imajte na umu opću atmosferu knjige.
* * *
Pročitao sam i more drugih knjiga od moga posljednjeg posta, no ništa što bih pretjerano izdvojio. Trenutno se malo bavim avanturističkim romanima Curwood-a, knjige su 'starinskog' šmeka koji se nekada koristio i uz koji se odrastalo. Nije vrhunac književnosti, ali pruža razonodu na nekoliko sati.
Film po kjnizi ... OK, ništa novo, od kako se pojavila Sedma umjetnost to se radi. Ali ... knjiga po filmu?! Eto, ima i toga: Benson - Umri drugi put, po filmu 007 - Die Another Day. Ne gajim velike (čitaj: nikakve) nade u kvalitet štiva, uzeo sam samo da potvrdim svoje sumnje. Javiću utiske kada je pročitam.






