Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8251 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

Henry Chinaski wrote:Vidio sam kako sa tranzita ljudi sklanjaju prepreke i prolaze u ljubljansku. Isto tako ih zaobilaze i provlače se kad mogu. Ne znam da li je do izvođača ili do obične stoke ali neko je ovdje lud.
Ja sam neki dan isao kroz ljubljansku od OHR-a prema tranzitu, i gore na semaforu stanem tako da sam malo se nakosio u lijevu traku jer stoji prepreka u lijevoj traci da bi izbjegao rupu i cekam zeleno, kada seljak krenu da skrece u ljubljansku i ja mu govorim da ne moze i pokazujem mu znak, on mi govori sta mi ti imas govoriti kuda cu ja da idem.
User avatar
Logovan
Posts: 102740
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8252 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Logovan »

Henry Chinaski wrote:Vidio sam kako sa tranzita ljudi sklanjaju prepreke i prolaze u ljubljansku. Isto tako ih zaobilaze i provlače se kad mogu. Ne znam da li je do izvođača ili do obične stoke ali neko je ovdje lud.
Ma vise do debilnog naroda. :-) Redovno pokazujemo koliko smo zaostali, pogotovo u posljednje vrijeme.

Sta on meni ima stavljati prepreke, sta on meni ima zabranjivati, ma hajde moze se proci, ma golf petica je ovo moze proci glat, itd.
baxus
Posts: 1586
Joined: 29/10/2005 16:31

#8253 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by baxus »

Ljudi prilaze zato sto na gradilištima danima nema žive duše.
Iskopali na 5 lokacija u gradu, zatvorili ulice, a radova nigdje.
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8254 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

baxus wrote:Ljudi prilaze zato sto na gradilištima danima nema žive duše.
Iskopali na 5 lokacija u gradu, zatvorili ulice, a radova nigdje.
To je drugi par rukava, ali ako nesto pise da se ne prilazi i prolazi, zasto se praviti pametan pa to sklanjati i prolaziti.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#8256 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by shandrprcSA »

Naslovnica wrote:Most u Halilovićima i dalje niko, ništa...
:evil:
rade bolan :D
Image
User avatar
van Basten
Posts: 7957
Joined: 21/09/2006 02:59

#8257 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by van Basten »

jedva da ce onaj most popraviti na kraju... Skrpiti bolje reci. A kamoli ds je nekom palo na pamet da usput odradi i onih 200njak metara ceste kraj bp pumpe koja je sad slijepi krak i generalno je kriticna
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#8258 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

shandrprcSA wrote:
Naslovnica wrote:Most u Halilovićima i dalje niko, ništa...
:evil:
rade bolan :D
Image
Jesu li to počeli raditi!??!
username_here
Posts: 700
Joined: 03/04/2019 18:05

#8259 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by username_here »

Cak dva covjeka rade nije ti sala...
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#8260 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Hajvan »

Ako rade, to je losa vijest..
nista od najavljene regulacije Miljacke i prosirenja Dz Bijedica na 4 trake… a rekli, na proljece krecemo… :mrgreen:
sad ce to privremeno rijesenje u privremenom gradu jos sledecih 50 godina da bidne privremeno. :izet:
BadBoy
Posts: 9606
Joined: 01/11/2005 21:55

#8261 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by BadBoy »

Ništa nije trajnije od privremenog rješenja.

Nije to svojstveno samo nama.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#8262 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Hajvan »

OK, no sa saznanjem o najavljenoj modernizaciji ulice i regulaciji toka Miljacke na tom dijelu koje je najavljeno jesenas da ce zapocet cim vremenske prilike to dozvole, ovo renoviranje je losa vijest…
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#8263 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by JavierBosnia »

Prije svega ispravite me ako grijesim
Image

Ta regulacija bi otprilike trebala izgledati ovako? Mislim onako laicki da je moguce i taj most pretvoriti u cestu kad dodje vrijeme za to bez rusenja?
Jest da je sizifov posao, ali nista neobicno za nas

I s obzirom na velicinu ove dionice, ne vjerujem ja da ce se u skorije vrijeme sta znacajnije raditi
Gray
Posts: 4037
Joined: 14/06/2005 02:47

#8264 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Gray »

A zašto se uopšte radi promjena toka Miljacke? Koja je svrha/korist toga?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51164
Joined: 29/06/2011 23:39

#8265 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

high_volume wrote:
baxus wrote:Jebo mater ko dade Gracopu da radi ceste.
Imam osjecaj da imaju jednu ekipu udarnika i 10 gradilista otvorenih u isto vrijeme.

Javasluk preko nasih ledja opet.
Nisam znao za rekonstrukciju Ljubljanske, i danas iz Blumove uđoh u Ljubljansku i zaglavih se više od 15 min nasred ulice :(

A nikakvog znaka obavještenja o radovima niti išta :-)
Ima dole na ulazu kod OHR, jedna rampa jedva metar ipo u njoj.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#8266 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Ned071 »

Gray wrote:A zašto se uopšte radi promjena toka Miljacke? Koja je svrha/korist toga?
i mene to zanima, pogotovo vizavi price da treba krivudati kako bi se smanjila opasnost od poplava...
User avatar
corvus_edin
Posts: 325
Joined: 11/07/2009 09:45

#8267 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by corvus_edin »

Ned071 wrote:
Gray wrote:A zašto se uopšte radi promjena toka Miljacke? Koja je svrha/korist toga?
i mene to zanima, pogotovo vizavi price da treba krivudati kako bi se smanjila opasnost od poplava...
Istina - ali na to se ne gleda u ovom slucaju nego da se povrsine lijeve i desne obale na ovoj lokaciji moze bolje iskoristiti - zivi bili, pa vidjeli...
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#8268 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by criticos »

Gray wrote:A zašto se uopšte radi promjena toka Miljacke? Koja je svrha/korist toga?
Zato što je u planu praviti novo Alipašino polje od Remize do RTV doma sa zgradurinama od 10 do 20 spratova. Grad je RP spustio na općine, a načelnici kreću u osvetu prirodi gašenjem svakog pedlja zelenila.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#8269 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Hajvan »

mozes ti to bolje?

definisi grad
definisi zelenilo


pa mozemo dalje
User avatar
sime_cipol
Posts: 23392
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8270 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by sime_cipol »

corvus_edin wrote:
Ned071 wrote:
Gray wrote:A zašto se uopšte radi promjena toka Miljacke? Koja je svrha/korist toga?
i mene to zanima, pogotovo vizavi price da treba krivudati kako bi se smanjila opasnost od poplava...
Istina - ali na to se ne gleda u ovom slucaju nego da se povrsine lijeve i desne obale na ovoj lokaciji moze bolje iskoristiti - zivi bili, pa vidjeli...
Efendic je tu nacrtao nacionalni stadion, tacno tu gdje krivuda Miljacka. Kad se tok ispravi, dobit ce vise prostora.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#8271 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by high_volume »

dječak sa šibicama wrote:
high_volume wrote:
baxus wrote:Jebo mater ko dade Gracopu da radi ceste.
Imam osjecaj da imaju jednu ekipu udarnika i 10 gradilista otvorenih u isto vrijeme.

Javasluk preko nasih ledja opet.
Nisam znao za rekonstrukciju Ljubljanske, i danas iz Blumove uđoh u Ljubljansku i zaglavih se više od 15 min nasred ulice :(

A nikakvog znaka obavještenja o radovima niti išta :-)
Ima dole na ulazu kod OHR, jedna rampa jedva metar ipo u njoj.
Kad sam prolazio, nije bilo ni rampe niti ičeg da me obavijesti o radovima. Ne bih sigurno nastavio dalje....
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#8272 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by high_volume »

JavierBosnia wrote:Image

Apsolutno podržavam regulaciju toka Miljacke izmjenom putanje njenog toka. Čak se može provesti podzemno, čime se ne bi narušila nekretnina auto servisa i drugih.

Naravno da treba graditi objekte, taj dio kod FIS-a u Halilovićima je poprilično zapušteno područje, a nalazi se na atraktivnoj lokaciji. Treba to lijepu kultivirati i napraviti jedno pristojno urbano područje
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#8273 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Hajvan »

high_volume wrote:
JavierBosnia wrote:Image

Apsolutno podržavam regulaciju toka Miljacke izmjenom putanje njenog toka. Čak se može provesti podzemno, čime se ne bi narušila nekretnina auto servisa i drugih.

Naravno da treba graditi objekte, taj dio kod FIS-a u Halilovićima je poprilično zapušteno područje, a nalazi se na atraktivnoj lokaciji. Treba to lijepu kultivirati i napraviti jedno pristojno urbano područje

Cini mi se da je to sve u drzavnom vlasnistvu, izdato od opcine okolnim biznisima za potrebe parkinga...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51164
Joined: 29/06/2011 23:39

#8274 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

high_volume wrote:
Kad sam prolazio, nije bilo ni rampe niti ičeg da me obavijesti o radovima. Ne bih sigurno nastavio dalje....
Istina, ja sam neki dan pred Bajram prosao tu, tek "uzgrebali" cestu i likovi sa mjernim instrumentima duz ceste. Bila je ta rampa odnosno kako se to vec zove, "barikada" koju zaobidjes lako. Ne znam dokle su radovi, mozda je sada sve uzrovano. Nigdje obavijesti nije bilo, da.
Post Reply