Džanan Musa

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
red evil
Posts: 2386
Joined: 30/07/2012 14:08

#826 Re: Džanan Musa

Post by red evil »

Nije mi jasno kako su neki došli do zaključka da je Musa pogriješio što je otišao u NBA a tako je oko jednog mjeseca, mislim na takmičarski dio. Premal je vremenski period da bi se bilo kakav sud mogao donjeti. Svima je bilo jasno da Musa u prvoj godini neće imato neku veliku minutažu već će minute dobijati na kapaljku. Nije on fizički spreman za NBA a bit će, treba vremena. Kad bi Musa poslije all stara odigrao par utakmica oko 15-ak min a do tad ne dobijao više od 4-5 min u mečevima u kojima igra možemo reći da je sezona itekako uspješna. A i stalna priča Musa vs Dončić je postala degutantna.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#827 Re: Džanan Musa

Post by klosar pravi »

red evil wrote:Nije mi jasno kako su neki došli do zaključka da je Musa pogriješio što je otišao u NBA a tako je oko jednog mjeseca, mislim na takmičarski dio. Premal je vremenski period da bi se bilo kakav sud mogao donjeti. Svima je bilo jasno da Musa u prvoj godini neće imato neku veliku minutažu već će minute dobijati na kapaljku. Nije on fizički spreman za NBA a bit će, treba vremena. Kad bi Musa poslije all stara odigrao par utakmica oko 15-ak min a do tad ne dobijao više od 4-5 min u mečevima u kojima igra možemo reći da je sezona itekako uspješna. A i stalna priča Musa vs Dončić je postala degutantna.
Diwan brat je jedini koji povlaci raspravu Musa - Dončić nema covjeka u patriotskom dijelu države koji zna nešto o košarci a da misli da mu je blizu Musa.

Diwan kvalitetno trolla ili je ostao u 2015 kad se moglo reci da tu su negdje, al' eto jednom je zlato udarilo u glavu dok je drugi radio na igri.
User avatar
red evil
Posts: 2386
Joined: 30/07/2012 14:08

#828 Re: Džanan Musa

Post by red evil »

klosar pravi wrote:
red evil wrote:Nije mi jasno kako su neki došli do zaključka da je Musa pogriješio što je otišao u NBA a tako je oko jednog mjeseca, mislim na takmičarski dio. Premal je vremenski period da bi se bilo kakav sud mogao donjeti. Svima je bilo jasno da Musa u prvoj godini neće imato neku veliku minutažu već će minute dobijati na kapaljku. Nije on fizički spreman za NBA a bit će, treba vremena. Kad bi Musa poslije all stara odigrao par utakmica oko 15-ak min a do tad ne dobijao više od 4-5 min u mečevima u kojima igra možemo reći da je sezona itekako uspješna. A i stalna priča Musa vs Dončić je postala degutantna.
Diwan brat je jedini koji povlaci raspravu Musa - Dončić nema covjeka u patriotskom dijelu države koji zna nešto o košarci a da misli da mu je blizu Musa.

Diwan kvalitetno trolla ili je ostao u 2015 kad se moglo reci da tu su negdje, al' eto jednom je zlato udarilo u glavu dok je drugi radio na igri.
Koliko ima do Muse toliko i nema. Dok je Dončić 2-3 ljeta provodio radeći na sebi, svom tijelu Musa je igrao za razne uzraste za reprezentaciju. Jer da nije dolazio, mi, navijači bi mu sve na kamaru. Naravno, repka nije glavni krivac ali jedan od razloga jest. Pa Cedevita, bio je jedan od ponajboljih igrača ali su treneri dozvoljavali ispucavanje ostalih igrača a Musa bi bio 3-4 opcija u napadu. Koliko je mogao da sam riješi ovo toliko i nije mogao.

Iza Luke je stajao R. Madrid dok iza Muse Cedevita nije stajala, ne u onoj mjeri koliko je R. Madrid stajao iza Luke. Apsolutno zaluženo. Tako da ja ne bih rekao da mu je zlato u glavu udarilo već jednostavno tako je bilo. Ima vremena da napravi vrhunsku karijeru ali ne može ništa preko noći, ima dosta propusta u svojoj igri na kojima treba da radi, pogotovo na tijelu i dobit će šansu i na njemu je da to iskoristi.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#829 Re: Džanan Musa

Post by klosar pravi »

red evil wrote:
klosar pravi wrote:
red evil wrote:Nije mi jasno kako su neki došli do zaključka da je Musa pogriješio što je otišao u NBA a tako je oko jednog mjeseca, mislim na takmičarski dio. Premal je vremenski period da bi se bilo kakav sud mogao donjeti. Svima je bilo jasno da Musa u prvoj godini neće imato neku veliku minutažu već će minute dobijati na kapaljku. Nije on fizički spreman za NBA a bit će, treba vremena. Kad bi Musa poslije all stara odigrao par utakmica oko 15-ak min a do tad ne dobijao više od 4-5 min u mečevima u kojima igra možemo reći da je sezona itekako uspješna. A i stalna priča Musa vs Dončić je postala degutantna.
Diwan brat je jedini koji povlaci raspravu Musa - Dončić nema covjeka u patriotskom dijelu države koji zna nešto o košarci a da misli da mu je blizu Musa.

Diwan kvalitetno trolla ili je ostao u 2015 kad se moglo reci da tu su negdje, al' eto jednom je zlato udarilo u glavu dok je drugi radio na igri.
Koliko ima do Muse toliko i nema. Dok je Dončić 2-3 ljeta provodio radeći na sebi, svom tijelu Musa je igrao za razne uzraste za reprezentaciju. Jer da nije dolazio, mi, navijači bi mu sve na kamaru. Naravno, repka nije glavni krivac ali jedan od razloga jest. Pa Cedevita, bio je jedan od ponajboljih igrača ali su treneri dozvoljavali ispucavanje ostalih igrača a Musa bi bio 3-4 opcija u napadu. Koliko je mogao da sam riješi ovo toliko i nije mogao.

Iza Luke je stajao R. Madrid dok iza Muse Cedevita nije stajala, ne u onoj mjeri koliko je R. Madrid stajao iza Luke. Apsolutno zaluženo. Tako da ja ne bih rekao da mu je zlato u glavu udarilo već jednostavno tako je bilo. Ima vremena da napravi vrhunsku karijeru ali ne može ništa preko noći, ima dosta propusta u svojoj igri na kojima treba da radi, pogotovo na tijelu i dobit će šansu i na njemu je da to iskoristi.
Jeste zlato mu je udarilo u glavu s 15 godina je umislio da je zvijezda sama cinjenica da mu je skoro isto tijelo kad je imao 15 i sad s 19 mnogo toga govori..Jednostavno Luka je radio na sebi kako treba dok je drugi trenirao reda radi..
Sve je do toga koliko sati provedeš u dvorani, dajem ruku da se poslije 2015 njih dvojica ne mogu porediti.

To razmišljanje cujem godinama dugo da nije Cedevita stala iza njega što je velika nebuloza, sam sebi je je Musa napravio krevet što nema muda i bježi u čošak svaki put.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25460
Joined: 12/08/2013 12:51

#830 Re: Džanan Musa

Post by insaneinthebrain »

i veceras odlican.
22 poena, 5 asistencija i 3 skoka :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#831 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

Kod nas se uvijek nešto poredi :roll:
Dončića i Musu ne možemo porediti.
Musa je dobar igrač. Ima materijala da bude još bolji.
Dončić je sjajan igrač. On je već beton, dok odradi par sezona i uhvati rutinu, šta će tek onda raditi :-)
I hajde da završimo sa tom dječijom raspravom.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#832 Re: Džanan Musa

Post by strong69 »

Musa je vrijedan i uporan. Postoje pretpostavke za solidnu karijeru u NBA a ove dvije osobine koje ima sigurno ce mu najvise pomoci u tome. Naravno da se sa Doncicem ne moze porediti pa cak i kada bi im zamijenili mjesta u proslosti pa Musu stavili u Real a Doncica u Cedevitu. Opet bi Doncic bio ispred. Igrac kao Doncic se radja rijetko i mogu da zamislim kakvu ce karijeru imati kada vec sad igra kao da je godinama u NBA.
User avatar
hrasno38
Posts: 34065
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#833 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/spo ... GB0vcYN0dc

ako je ovo tacno ovo mu je zivotni zajeb!
User avatar
hrasno38
Posts: 34065
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#834 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

strong69 wrote:Musa je vrijedan i uporan. Postoje pretpostavke za solidnu karijeru u NBA a ove dvije osobine koje ima sigurno ce mu najvise pomoci u tome. Naravno da se sa Doncicem ne moze porediti pa cak i kada bi im zamijenili mjesta u proslosti pa Musu stavili u Real a Doncica u Cedevitu. Opet bi Doncic bio ispred. Igrac kao Doncic se radja rijetko i mogu da zamislim kakvu ce karijeru imati kada vec sad igra kao da je godinama u NBA.
Steta je sto se njih dvojica nisu nikada susreli na terenu u nekom direktnom duelu u omaldinskim selekcijama.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1100
Joined: 20/03/2017 17:11

#835 Re: Džanan Musa

Post by Ironman_88 »

Neka trenira i igra razvojnu ligu, da je ostao u Cedeviti, imao bi minutažu ponovo 15ak minuta po utakmici, ovdje barem igra minute startera i trenira u najboljim mogućim uslovima. I treba dati čovjeku vremena prije donošenja suda, i mi i mediji treba da malo ohanimo. Bender, Zubac, Žižić su ušli već u svoju treću NBA sezonu i po meni i dalje nikakvog posebnog iskoraka u igri, ali su i dalje tu. Hezonji (koji je po profilu i načinu igre najsličniji Musi od navedenih) su isto bile potrebne 2-3 sezone lutanja i natezanja da dođe do statusa igrača koji može pružiti solidnih 20 minuta igre po utakmici. Dajmo i Musi vremena i nemojmo ga porediti sa Dončićem iz već bezbroj puta navedenih razloga.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#836 Re: Džanan Musa

Post by kakavdanakneiskustvu »

igrao je u cedeviti skoro 25 minuta u aba ligi,a ne 15-tak
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#837 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

Kakva Cedevita, prvo kad bi ove pare zaradio u Cedeviti $1,632,240...
Dalje, znam kako bih razmišljao da sam na njegovom mjestu, čovječe, došao si u NBA, pa zemlju bih grizao da uspijem!
Dakle, ne sumnjam da će on dati sve od sebe, materijala ima, pa će na kraju ispasti solidan bek za NBA.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#838 Re: Džanan Musa

Post by kakavdanakneiskustvu »

sa tom visinom tesko da ce biti bek,nabildace ga da moze da igra na krilu
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#839 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

Vidjećemo, nek bude i centar, ali da uspije, to je poenta.
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#840 Re: Džanan Musa

Post by Lug »

Tomahawk11 wrote:Vidjećemo, nek bude i centar, ali da uspije, to je poenta.
:lol: :thumbup:


u Cedeviti je stagnirao, nikakav napredak nije ostvario, gusila ga.. talenat neosporno postoji. Siguran sam da ce postati sjajan igrac, treba mu samo vremena.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#841 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

Image
User avatar
Logovan
Posts: 102719
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#842 Re: Džanan Musa

Post by Logovan »

Samo kupuj i uživaj, zaslužio si. :D :thumbup:
Rob_Atl
Posts: 6007
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#843 Re: Džanan Musa

Post by Rob_Atl »

Sto da ne ima zagarantovana 3,5 milliona za dvije godine :D
User avatar
Ironman_88
Posts: 1100
Joined: 20/03/2017 17:11

#844 Re: Džanan Musa

Post by Ironman_88 »

Progres evidentan, još pred ljeto je po Bihaću vozao neko glupo auto sa ogromnim Cedevita natpisom na njemu. :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#845 Re: Džanan Musa

Post by Thorgerson »

hrasno38 wrote:https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/spo ... GB0vcYN0dc

ako je ovo tacno ovo mu je zivotni zajeb!
Zasto zajeb?

Pa vecu sansu ima sada da se vrati u bilo koji klub u Evropi ako zeli, jer ima ipak nesto jebeni ugovor sa NBA ekipom. Ili ti mislis da je vecu sansu imao tako sto je u svom "CV" imao ugovor sa Cedevitom.

Momku tek 19 godina, sta vam je. :-)

Netsi ocito imaju neki plan, inace ga ne bi ni izabrali. Na njemu je da radi. I da za dvije godine igra 10-15 min u Netsima, to je opet odlicno.

I opet, ne mora znaciti da bi bio ista bolji u NBA i da je odradio koju jos sezonu u Evropi. Mislim da je i dosta vise poredjenja sa Doncicem. Eto Teletovic je odigrao hrpu sezona u Evropi, bio najbolji igrac, sta sve ne i sta bi? U NBA se opet jedva snasao.

Druga je stvar sta mi zelimo. Uostalom, dovoljan primjer sta se sa radom moze dobiti - Nurkic, koji isto tako nije se pretjerano naigrao u Evropi. Nisu ni njegovi poceci u NBA bili lagani. I on bi davno bio poslan u razvojnu da nije specifican tip igraca, jer onakvih kao on i nema bas na trzistu. A nas je sigurno top 10-15 centara NBA lige. Ovakvih kao Musa, mislim na konstituciju i poziciju imas koliko hoces.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#846 Re: Džanan Musa

Post by kakavdanakneiskustvu »

teletovic je mozda bio najbolji igrac klubova u kojima je igrao,ali ne i u ligama u kojima je igrao,bar ne zvanicno
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#847 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

2012. je Mirza bio u All-ACB Team, dakle najbolji na svojoj poziciji u španskoj košarkaškoj ligi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#848 Re: Džanan Musa

Post by kakavdanakneiskustvu »

jedno je biti najbolji igrac lige ,a drugo biti najbolji na poziciji na kojoj igra
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25460
Joined: 12/08/2013 12:51

#849 Re: Džanan Musa

Post by insaneinthebrain »

21p, 8s, 1a. solidan u porazu :thumbup: :bih:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#850 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

kakavdanakneiskustvu wrote:jedno je biti najbolji igrac lige ,a drugo biti najbolji na poziciji na kojoj igra
Znači, nije bio najbolja četvorka, a izabran u All-ACB Team?
Post Reply