Peljeski most zele graditi!

Post Reply

Peljeski most

se nesmije graditi jer onemogucava buducu izgradnju luke
48
22%
se nesmije graditi iz drugih razloga
24
11%
neka se gradi ali treba biti dovoljno visok kako bi mogli brodovi proci
76
35%
neka se gradi svakako
60
27%
nemam stav
12
5%
 
Total votes: 220

hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#826 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hercegovac_pravi »

opremdobro30 wrote:Ako eu da lovu i krene stvarna gradnja vi se mozete zaliti.Ali upravi vodovoda

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
hevi metalac
Posts: 363
Joined: 13/04/2013 00:53
Location: truhli zapad

#827 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hevi metalac »

tnnt wrote:
daddy-kool wrote: BiH bi se složila sa tunelom npr.
nemam ništa protiv tunela, iskreno neznam koji su razlozi da se negradi tunel
Pa udji u materiju onda, hebem mu misa. Vidis da imate potrebu.
Analizirajte opcije koje su na raspolaganju
User avatar
hevi metalac
Posts: 363
Joined: 13/04/2013 00:53
Location: truhli zapad

#828 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hevi metalac »

opremdobro30 wrote:Ako eu da lovu i krene stvarna gradnja vi se mozete zaliti.Ali upravi vodovoda

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
izgleda da ste zaista krenuli sa argumentima 8)
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#829 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

hercegovac_pravi wrote: Ko odlučuje sumnju? Hrvatska sigurno ne.
Ono što postane međunarodni plovni koridor nije pod suverenitetom države kojoj teritorijalno pripada...hebemu miša pa zašto misli da postoje međunarodni zakoni koji reguliraju ovakve stvari? Reko sam ti za Hantalaša i "dvilitre" bevande :D
očito da ti nije jasno, da je tranzit kroz Hrvatske vode
isto kao i tranzit kamiona kroz nečiju zemlju
naravno da odlučuje Hrvatska koji će sumnjivi brod zaustaviti
zašto zaustavljaju kamione u tranzitu?
u Hrvatskoj ne postojo nikakav plovni koridor od Neuma do međunarodnih voda
ajde nađi mi ga :D
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#830 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by daddy-kool »

tnnt wrote:
daddy-kool wrote: BiH bi se složila sa tunelom npr.
nemam ništa protiv tunela, iskreno neznam koji su razlozi da se negradi tunel
očito da neki postoje, koje agresivno ponašanje Hrvatske?
gradi most na svom teritoriju, ne iz objesti nego iz potrebe
dovoljno visok za brodove iz Neuma
objasni mi kakva agresija?
Povlačenje bazne linije da zatvori BiH teritorijalno more sa Hr unutrašnjim vodama. Gradnja mosta bez konsultacija sa BiH, a počelo se prije 5 godina, i zna se da se BiH ne slaže sa time. Pa ignosrianje BiH prije koji mjesec, kao EU će to napraviti. Kao uplašićemo se?!
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#831 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

hevi metalac wrote: Pa udji u materiju onda, hebem mu misa. Vidis da imate potrebu.
Analizirajte opcije koje su na raspolaganju
jesam li ja inžinjer ili šta?
znam samo da Hrvatska ima tradiciju i iskustvo u gradnji mostova
a tunela pod morem baš i ne, tako da može i to biti razlog
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#832 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

daddy-kool wrote: Povlačenje bazne linije da zatvori BiH teritorijalno more sa Hr unutrašnjim vodama. Gradnja mosta bez konsultacija sa BiH, a počelo se prije 5 godina, i zna se da se BiH ne slaže sa time. Pa ignosrianje BiH prije koji mjesec, kao EU će to napraviti. Kao uplašićemo se?!
kakvo plašenje?
nemamo novaca inaće bi most bio gotov
to je osnovni razlog za involviranje EU-a a ne nekakvo plašenje
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#833 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by daddy-kool »

tnnt wrote: očito da ti nije jasno, da je tranzit kroz Hrvatske vode
isto kao i tranzit kamiona kroz nečiju zemlju
naravno da odlučuje Hrvatska koji će sumnjivi brod zaustaviti
zašto zaustavljaju kamione u tranzitu?
Ovo nije tako, to ti i govorimo svo vrijeme.
tnnt wrote: u Hrvatskoj ne postojo nikakav plovni koridor od Neuma do međunarodnih voda
ajde nađi mi ga :D
Biće.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#834 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

tnnt wrote:
hercegovac_pravi wrote: Ko odlučuje sumnju? Hrvatska sigurno ne.
Ono što postane međunarodni plovni koridor nije pod suverenitetom države kojoj teritorijalno pripada...hebemu miša pa zašto misli da postoje međunarodni zakoni koji reguliraju ovakve stvari? Reko sam ti za Hantalaša i "dvilitre" bevande :D
očito da ti nije jasno, da je tranzit kroz Hrvatske vode
isto kao i tranzit kamiona kroz nečiju zemlju
naravno da odlučuje Hrvatska koji će sumnjivi brod zaustaviti
zašto zaustavljaju kamione u tranzitu?
u Hrvatskoj ne postojo nikakav plovni koridor od Neuma do međunarodnih voda
ajde nađi mi ga :D
Mene zanima još banalnija stvar. BIH je pomorska zemlja. Zašto ne mogu naći nigdje pomorsku kartu BIH mora? Molim nekoga da mi postavi link. 8-)
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#835 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by stari grad Visegrad »

Pitanje za hrvate i hrvatice:
Zbog cega je vama bitno da pomorska drzva Bosna i Hercegovina nema svog mora i nema pristuapa medjunarodnim vodama?
jiji
Posts: 292
Joined: 02/05/2013 15:10

#836 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by jiji »

Hrvatska ima pravo zaustavit i pregledat svaki brod za koji ocijeni da je sumljiv u s svojim ter.vodama. I kenjanje bez pokrica se nastavlja.

http://www.zakon.hr/z/450/Zakon-o-nadzo ... ne-granice
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#837 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

stari grad Visegrad wrote:Pitanje za hrvate i hrvatice:
Zbog cega je vama bitno da pomorska drzva Bosna i Hercegovina nema svog mora i nema pristuapa medjunarodnim vodama?
Krivo si shvatio. BiH ima svoje more i ima pristup međunarodnim vodama, ali kroz tuđe teritorijalno more. Ima nesmetan prolaz kao i svi.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#838 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

jiji wrote:Hrvatska ima pravo zaustavit i pregledat svaki brod za koji ocijeni da je sumljiv u s svojim ter.vodama. I kenjanje bez pokrica se nastavlja.

http://www.zakon.hr/z/450/Zakon-o-nadzo ... ne-granice
Hajde ne pretjeruj. To se do sada nije dogodilo niti će. Problem su jedino stari tankeri s jednom oplatom.
User avatar
hevi metalac
Posts: 363
Joined: 13/04/2013 00:53
Location: truhli zapad

#839 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hevi metalac »

jiji wrote:Hrvatska ima pravo zaustavit i pregledat svaki brod za koji ocijeni da je sumljiv u s svojim ter.vodama. I kenjanje bez pokrica se nastavlja.

http://www.zakon.hr/z/450/Zakon-o-nadzo ... ne-granice
Joj :lol: pravnice :lol: :lol:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#840 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by daddy-kool »

dalmatinka wrote:
stari grad Visegrad wrote:Pitanje za hrvate i hrvatice:
Zbog cega je vama bitno da pomorska drzva Bosna i Hercegovina nema svog mora i nema pristuapa medjunarodnim vodama?
Krivo si shvatio. BiH ima svoje more i ima pristup međunarodnim vodama, ali kroz tuđe teritorijalno more. Ima nesmetan prolaz kao i svi.
http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/sara ... do-italije

To će se mijenjati, BiH ima pravo na moreuz/prolaz. (pogledaj dosadašnju diskusiju)
User avatar
hevi metalac
Posts: 363
Joined: 13/04/2013 00:53
Location: truhli zapad

#841 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by hevi metalac »

stari grad Visegrad wrote:Pitanje za hrvate i hrvatice:
Zbog cega je vama bitno da pomorska drzva Bosna i Hercegovina nema svog mora i nema pristuapa medjunarodnim vodama?
tako oni zamisljaju biznis, tako zamisljaju rast ekonomije....naplacivati Bosancima harac sistematski i na svaki moguci nacin, privatnim licima i firmama, dopunjeno sa kontrolom maloprodajnog sektora i uvoza/izvoza u/iz BiH.
Jedinstven pijavicki model ekonomije PIH!
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#842 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by stari grad Visegrad »

dalmatinka wrote:
stari grad Visegrad wrote:Pitanje za hrvate i hrvatice:
Zbog cega je vama bitno da pomorska drzva Bosna i Hercegovina nema svog mora i nema pristuapa medjunarodnim vodama?
Krivo si shvatio. BiH ima svoje more i ima pristup međunarodnim vodama, ali kroz tuđe teritorijalno more. Ima nesmetan prolaz kao i svi.
Ne bih rekao da je tu sve cisto, koje sirine je bh teritorijanlo more i dokle ide. zato treba spor sa Hrvtaskom da se zna tacno, te da nema diskusija oko toga i ubjedjivanja.
Hrvatska ne mora biti ljabavi sa Bosanom I Hercegovinom, ali mora da postuje tu drzvau kao i njena prava regulisana Zakonima o moru.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#843 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

daddy-kool wrote:
Ovo nije tako, to ti i govorimo svo vrijeme.
PRAVO PROGONA

Članak 47.

Progon stranoga broda poduzet će se ako nadležno tijelo osnovano sumnja da je strani brod, njegova brodica ili plovilo, koje radi zajedno s njime, povrijedio ovaj Zakon, druge propise Republike Hrvatske ili općeprihvaćena pravila međunarodnoga prava.

Progon stranoga broda može početi samo ako se sumnjivi brod, njegova brodica ili plovilo, koje radi zajedno sa sumnjivim brodom, nalazi u unutrašnjim morskim vodama, u teritorijalnome moru, u gospodarskom pojasu ili nad epikontinentskim pojasom Republike Hrvatske i ako se ne zaustavi nakon vidljivoga ili zvučnog poziva za zaustavljanje koji mu je upućen s udaljenosti koja omogućuje da poziv vidi ili čuje.

Progon stranoga broda može se nastaviti u otvorenome moru, u gospodarskom pojasu ili u vanjskom pojasu strane države ako nije bio prekinut, sve dok ne uplovi u teritorijalno more svoje ili neke treće države.

Progon mogu obavljati policijski, ratni brodovi ili vojni zrakoplovi ili drugi brodovi, odnosno zrakoplovi za to ovlašteni. U gospodarskome pojasu ili nad epikontinentskim pojasom progon stranoga broda može započeti samo ako su povrijedeni propisi koji se primjenjuju u tim pojasima.

Ako se gonjeni brod za vrijeme progona uhiti, gonitelj će ga predati kapetaniji koja je nadležna za luku u kojoj se brod nalazio. Ako je brod samo prolazio hrvatskim unutrašnjim vodama ili teritorijalnim morem, predat će ga najbližoj kapetaniji. Ako kapetanija kojoj je brod predan nije nadležna za provođenje postupka protiv broda, ona će obavijestiti tijelo koje je nadležno za provođenje postupka i postupiti po njegovim uputama.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#844 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

daddy-kool wrote:
dalmatinka wrote:
stari grad Visegrad wrote:Pitanje za hrvate i hrvatice:
Zbog cega je vama bitno da pomorska drzva Bosna i Hercegovina nema svog mora i nema pristuapa medjunarodnim vodama?
Krivo si shvatio. BiH ima svoje more i ima pristup međunarodnim vodama, ali kroz tuđe teritorijalno more. Ima nesmetan prolaz kao i svi.
http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/sara ... do-italije

To će se mijenjati, BiH ima pravo na moreuz/prolaz. (pogledaj dosadašnju diskusiju)
Ne, TI si krivo shvatio. U Jadranskom moru se kao moreuz spominju samo Otrantska vrata. :D
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#845 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

stari grad Visegrad wrote:Pitanje za hrvate i hrvatice:
Zbog cega je vama bitno da pomorska drzva Bosna i Hercegovina nema svog mora i nema pristuapa medjunarodnim vodama?
pa imate mora a pristup imate kad hoćete
a dali je BiH pomorska država je više nego upitno, mada me zaboli za to :D
komentiramo samo o tome da nam kao BiH želi zabraniti gradnju mosta
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#846 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

Hoće li ta pomorska karta, molim? :D
jiji
Posts: 292
Joined: 02/05/2013 15:10

#847 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by jiji »

stari grad Visegrad wrote:Pitanje za hrvate i hrvatice:
Zbog cega je vama bitno da pomorska drzva Bosna i Hercegovina nema svog mora i nema pristuapa medjunarodnim vodama?
Mozda da procitas vidio bi da nikom ne smeta nit ne spori neskodljivi prolaz obalne drzave BiH do medunarodnih voda i da ukoliko strucnkaci odluce gradit most koji
ve kroz Hr teritorijalne vode povezati dva dijela Hrvatske taj modt biti dovoljno visok da BiH i dalje ima neskodljiv prolaz kroz mase teritorijalno more. Sad ti meni odgovori zasto gradani BiH ne zele da Hr dpoji svoje teritorije kroz svoj teritorij. Zasto nas mrzite?
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#848 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by stari grad Visegrad »

hevi metalac wrote:
stari grad Visegrad wrote:Pitanje za hrvate i hrvatice:
Zbog cega je vama bitno da pomorska drzva Bosna i Hercegovina nema svog mora i nema pristuapa medjunarodnim vodama?
tako oni zamisljaju biznis, tako zamisljaju rast ekonomije....naplacivati Bosancima harac sistematski i na svaki moguci nacin, privatnim licima i firmama, dopunjeno sa kontrolom maloprodajnog sektora i uvoza/izvoza u/iz BiH.
Jedinstven pijavicki model ekonomije PIH!
Imas pravo, muzu sve u BiH, sve drzavne firme, sve privatne firme bez obzira ko je vlasnik. A hraviti u BiH zaludjenu svoim nacionalizmom ne vide dalje od nosa, te podrzavaju sve sto je iz Hrvatske, makar manje zaradjivali.
jiji
Posts: 292
Joined: 02/05/2013 15:10

#849 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by jiji »

dalmatinka wrote:Hoće li ta pomorska karta, molim? :D
Tesko, mozda ju sad crta Hercegovac pravi
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#850 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

stari grad Visegrad wrote: Imas pravo, muzu sve u BiH, sve drzavne firme, sve privatne firme bez obzira ko je vlasnik. A hraviti u BiH zaludjenu svoim nacionalizmom ne vide dalje od nosa, te podrzavaju sve sto je iz Hrvatske, makar manje zaradjivali.
al ga nadrobiste, vidim u čem je problem kod vas
svi su krivi, a jadni Bošnjaci žrtve
samo u sebi nevidite nikakav problem :lol:
Post Reply