Senaid Memić - ALL ABOUT

Post Reply
lijepa u dusi
Posts: 2880
Joined: 02/11/2014 13:07

#826 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by lijepa u dusi »

Sve ove sto Senaida podrzavaju na proucavanje treba odvest Bgm. Ti mozgovi su probably naucni fenomeni. Ono, sve kognitivne funkcije mozga stradale, a i dalje laprdaju po forumima. Kako?!
User avatar
Droog
Posts: 1707
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#827 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Droog »

Dr Baltazar wrote:
Akibh wrote:
Dr Baltazar wrote:Malo pazi na jezičinu. Memić opet uzima izbore iako nije idealan. Ali mu je i konkurencija katastrofa. Tebi ne smeta Memić, nego SDA i većini ovdje. Kao Bošnjak, musliman imam samo jednu stranku kao izbor.
Uopste nisi svjestan koliko si glup...
Jedno veliko FUJ
Ma bitno da nisam bijeda, sve ostalo je relevantno. Uživaj :D :lol: A vi se tješite kako ćete popraviti stanje u kući tako što ćete pljuvati po drugim ljudima. Zato vam stanje i jeste takvo. Bavite se svojim životom.
Pa biranje nacelnika opstine u kojoj zivim i jeste na neki nacin "bavljenje svojim zivotom".
Jbt tu zivim...

I kao sto neko vec rece...od toliko "stranackih" - SDA ljudi, zar nije bilo moguce naci nekoga drugog?

Neko? Bilo ko?
User avatar
Droog
Posts: 1707
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#828 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Droog »

lijepa u dusi wrote:Sve ove sto Senaida podrzavaju na proucavanje treba odvest Bgm. Ti mozgovi su probably naucni fenomeni. Ono, sve kognitivne funkcije mozga stradale, a i dalje laprdaju po forumima. Kako?!
Nekoliko opcija...onako iz glave:

Stranacki ljudi
Ljudi koje je zaposlio
Ljudi kojima je pomogao da zaposle nekoga njima bliskog
Familija
Prijatelji...

Sta je sporno? :mrgreen:
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#829 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Dr Baltazar »

lijepa u dusi wrote:Sve ove sto Senaida podrzavaju na proucavanje treba odvest Bgm. Ti mozgovi su probably naucni fenomeni. Ono, sve kognitivne funkcije mozga stradale, a i dalje laprdaju po forumima. Kako?!
Kognitivne funkcije stradale u bijednon općini sa bijednim načelnikom, a nisam bijeda. No logic :run:

@droog

Ima li još šta. Izvini, ne pronalazim se ni u jednoj, ali baš ni u jednoj stavci.

Otkud ja znam što nisu nekog drugog predložili. Očito neki rezultati rade u njegovu korist. Možda mu Arapi pluseve prave u općini :lol: Bila je priča oko Čelika, ali se pokazalo ipak da nije još zreo za ovog mjesta.
lijepa u dusi
Posts: 2880
Joined: 02/11/2014 13:07

#830 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by lijepa u dusi »

Droog wrote:
lijepa u dusi wrote:Sve ove sto Senaida podrzavaju na proucavanje treba odvest Bgm. Ti mozgovi su probably naucni fenomeni. Ono, sve kognitivne funkcije mozga stradale, a i dalje laprdaju po forumima. Kako?!
Nekoliko opcija...onako iz glave:

Stranacki ljudi
Ljudi koje je zaposlio
Ljudi kojima je pomogao da zaposle nekoga njima bliskog
Familija
Prijatelji...

Sta je sporno? :mrgreen:
I meni je rahmetli Amer familija pa sam makar sutila kad se prica o sranjima koje je znao napravit, a bilo ih daleko manje nego ovo sa Senaidom. A Boga mi sam znala i protiv njega progovorit, kad nesto nije ok onda nije. Valjda je to svrha mozga jebemga. Al kad imas obraz.

Sta kaze, priliv stanovnista. Sto se mene tice, nije se moralo nikad ni navuci ovoliko stoke i gamadi, nije dosao niko normalan, sve nesto uz divljine doslo, od Arapa pa nadalje.
A Senaid i dalje nek pljuje po ljudima koji su postenjem sveci za njega.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#831 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Jara »

Al' fakat što ne dade SFF na ljetnoj pozornici? :-)
I, kakva ono skalamerija niče između "Austrije" i "Bosne"? :-?
Ne znam kako vama, al' meni kombinacija one novogradnje i austrougarskih hotela, da prostite :oops: , pravo papanski izgleda.
lijepa u dusi
Posts: 2880
Joined: 02/11/2014 13:07

#832 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by lijepa u dusi »

Jara wrote:Al' fakat što ne dade SFF na ljetnoj pozornici? :-)
I, kakva ono skalamerija niče između "Austrije" i "Bosne"? :-?
Ne znam kako vama, al' meni kombinacija one novogradnje i austrougarskih hotela, da prostite :oops: , pravo papanski izgleda.
Otkad nisam tuda prosla... Sta li je sad sjebo, da Bog da mu vise dosta bilo?!
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#833 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by gnjev »

Skalamerija nema veze sa Memicem. To pravi Budnjo, prije je tu bio prostor koji je povezivao Austriju i Bosnu i velika kuhinja. Napravljeno pred olimpijadu cini mi se. Kako god bit ce hotel 5 zvjezdica, većinom apartmani i podzemni parking.
lijepa u dusi
Posts: 2880
Joined: 02/11/2014 13:07

#834 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by lijepa u dusi »

gnjev wrote:Skalamerija nema veze sa Memicem. To pravi Budnjo, prije je tu bio prostor koji je povezivao Austriju i Bosnu i velika kuhinja. Napravljeno pred olimpijadu cini mi se. Kako god bit ce hotel 5 zvjezdica, većinom apartmani i podzemni parking.
Ko mu je (pro)dao dozvolu? Nije moj caca.
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#835 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by gnjev »

Sta ce mu dozvola sve je to njegovo. Jel beg il nije? A ne mirisu se njih dvojica.
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#836 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by gnjev »

lijepa u dusi wrote:
gnjev wrote:Skalamerija nema veze sa Memicem. To pravi Budnjo, prije je tu bio prostor koji je povezivao Austriju i Bosnu i velika kuhinja. Napravljeno pred olimpijadu cini mi se. Kako god bit ce hotel 5 zvjezdica, većinom apartmani i podzemni parking.
Ko mu je (pro)dao dozvolu? Nije moj caca.
Ne znam lijepa Jel ti babo radi u Ministarstvu prostornog uređenja
lijepa u dusi
Posts: 2880
Joined: 02/11/2014 13:07

#837 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by lijepa u dusi »

gnjev wrote:Sta ce mu dozvola sve je to njegovo. Jel beg il nije? A ne mirisu se njih dvojica.
Mozda mu je Budnjo malo zamjerio sto nikako da odluci na cijoj je strani, na njegovoj ili Saljinoj. U svakom slucaju, znam ja da ce se oni lahko dogovoriti, ne mogu jedan bez drugog.

A bez obzira sto je njegovo, ako ce mijenjati izgled i nesto graditi, logicno da mu trebaju dozvole. Koje naravno, nisu problem :)

@gnjev
Da je Bog do :mrgreen:
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#838 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by gnjev »

Pa evo lijepa dečko je na terminalu nadogradio sprat ajčikena koji se tu uklapa ko kuća na stambenu zgradu + blizina piste aerodromske. Dečko koji ima 26, 27 godina i prosječno jakog babu. I onda se čudimo našem begu Budnji što pravi hotel na koliko ono 2 sprata.? Koliko sam skontao nece premašiti visinu hotela koji ga okružuju. A svi znamo na šta je ličio park i hoteli prije nego je Budnjo preuzeo. Znam ja da je i on kancer al ima gorih, mnogo gorih.
lijepa u dusi
Posts: 2880
Joined: 02/11/2014 13:07

#839 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by lijepa u dusi »

gnjev wrote:Pa evo lijepa dečko je na terminalu nadogradio sprat ajčikena koji se tu uklapa ko kuća na stambenu zgradu + blizina piste aerodromske. Dečko koji ima 26, 27 godina i prosječno jakog babu. I onda se čudimo našem begu Budnji što pravi hotel na koliko ono 2 sprata.? Koliko sam skontao nece premašiti visinu hotela koji ga okružuju. A svi znamo na šta je ličio park i hoteli prije nego je Budnjo preuzeo. Znam ja da je i on kancer al ima gorih, mnogo gorih.
Taj decko je Saljin zet, mislim da to ima manje veze s njegovim babom, a vise s puncem :D
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#840 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Dr Baltazar »

Ono nadograđivanje čikena jeste bezveze i sigurno nelegalno, ali de još recite da i to smeta na Ilidži pa da se iselimo kolektivno :-D

Ide Memić lagano 42,19% glasova :lol:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#841 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by MOSALJOZE »

Nacalio je svoju zgradu onde kod DZ,umjesto trga kako je to ranije bilo zamišljeno ispred ksc-a je objekat,i to čiji :roll:
Zhači dao mu je da to ponovno izgradi,a nije bio u stanju da obnovi,ili opština ili ovaj što gradi ploče isto ko hugo pritisni peticu,i samo čekaš pravu ploču ds zagaziš.
Dalje,nemam nešto protiv onih voćki izmedju saobraćajnica,ali kod grand centra je sve teže preći cestu,ima nekakvih grmova potpuno nepotrebno.
U Koloniji imaju veliki problem sa pujdama,ali on je uredno dao Arapima da prave kompleks što bliže Željeznici.
Hrasnicu ne poznajem dovoljno dobro,znam da je glavna ulica u katastrofalnom putu,ostalo mi nije jasno.
U Rakovici koliko znam rade kanalizaciju,mislim ds mu se tu ne može prigovoriti.
Da,nije moguće da on kao načelnik opštine ne može uticati na načelnika policije,ili ko je već nadležan u policiji,da počnu pisati ove ispred DZ,jer je ono cirkus.Nije njegova nadležnost,ali itekako može doprinjeti riješavanju ovog problema.
U onom novom hotelu,preko puta Ganićevog faxa,trotoar je pretvoren u parking,a golemo su zagazili u zelenilo da bi ofskroz napravili parking.
Što se tiče Butmira,mislim da je najviše zapostavljen onaj gornji dio,istina tu su ljudi ilegalno pravili kuće,pa sad i ne čude problemi poput kanalizacije i slično


Na terminalu je haos,nemam ništa protiv ljudi koji onde prodaju,moraju i oni zaraditi,ali ružno izgleda kada izadješ na stanici,i dočekaju te knjige,gljive,čarape,zimska oprema...One nane što prodaju pored pijace,hajde i nekako,relativno su zavučene.
Nemam nekih zamjerki o usluzi u opštini,još sada kada su uveli ovaj sistem sa brojevima,dosta je lakše.

Memić će dobiti izbore,ali pitanje je šta će biti sa Ilidžom za 4 godine.Ima on i dobrih poteza,ali žuljaju ovi sitni interesi..




I da,nemojte rahmetli Amera u istu rečenicu sa ovim.
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#842 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by neki »

jao_situacije wrote:
neki wrote:
jao_situacije wrote:ograditi ilidžu nekakvim zidom od 15 metara staviti kapiju kod domova
pustit ih nek se potruju i nek unište vodenu zonu kad im nestane pitke vode samo ih zatvoriti i gledati thirst games sa tribina

ko Him jebe mater glasaju za seoskog lolu i kabadahiju koji im uništava sve
bujrum.
samo im zabraniti ulazak prema centru.
A sta misliš odakle pitku vodu dobija tvoj centar?
sa ilidže ne dobija
Varaš se
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#843 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Dr Baltazar »

jao_situacije wrote:ograditi ilidžu nekakvim zidom od 15 metara staviti kapiju kod domova
pustit ih nek se potruju i nek unište vodenu zonu kad im nestane pitke vode samo ih zatvoriti i gledati thirst games sa tribina

ko Him jebe mater glasaju za seoskog lolu i kabadahiju koji im uništava sve
bujrum.
samo im zabraniti ulazak prema centru.
Najsmješnije je što mi živimo na Ilidži, a rentamo stanove tim velikim građanima Sarajeva tzv. Sarajlijama, uzvišenom narodu. Al redovni ste u plaćanju kirije, nema šta. I da, nisu došli moji poslije rata ovdje nego mnogo ranije (20+ god).

Kako ne volim taj animozitet koji je prisutan prema ljudima koji žive na Ilidži, a veliki dio njih živi 2x bolje nego velikograđani koji su se skuckali u 55 kvadrata :lol: :lol: Pa imaju dnevni boravak, kuhinju i wc, ali neka on živi u Centru ili Starom Gradu. :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#844 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by MOSALJOZE »

Ima vala i ta mjesta
kolegione
Posts: 1385
Joined: 28/09/2013 02:29

#845 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by kolegione »

Dr Baltazar wrote:
Najsmješnije je što mi živimo na Ilidži, a rentamo stanove tim velikim građanima Sarajeva tzv. Sarajlijama, uzvišenom narodu. Al redovni ste u plaćanju kirije, nema šta. I da, nisu došli moji poslije rata ovdje nego mnogo ranije (20+ god).

Kako ne volim taj animozitet koji je prisutan prema ljudima koji žive na Ilidži, a veliki dio njih živi 2x bolje nego velikograđani koji su se skuckali u 55 kvadrata :lol: :lol: Pa imaju dnevni boravak, kuhinju i wc, ali neka on živi u Centru ili Starom Gradu. :D
I vjerujem da žive, jer su došli po nalagu kao što si oni što su prije tu živjeli otišli po nalogu, pa su ovi novi stanari sigurno i dobro situirani "snašli po uzoru na svoje vodje" Smrdljivog malog Bakira i njemu slične.
Ali ima jedna stara nije žvaka za seljaka, a to se pokazuje u svakom momentu.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#846 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Dr Baltazar »

kolegione wrote:
Dr Baltazar wrote:
Najsmješnije je što mi živimo na Ilidži, a rentamo stanove tim velikim građanima Sarajeva tzv. Sarajlijama, uzvišenom narodu. Al redovni ste u plaćanju kirije, nema šta. I da, nisu došli moji poslije rata ovdje nego mnogo ranije (20+ god).

Kako ne volim taj animozitet koji je prisutan prema ljudima koji žive na Ilidži, a veliki dio njih živi 2x bolje nego velikograđani koji su se skuckali u 55 kvadrata :lol: :lol: Pa imaju dnevni boravak, kuhinju i wc, ali neka on živi u Centru ili Starom Gradu. :D
I vjerujem da žive, jer su došli po nalagu kao što si oni što su prije tu živjeli otišli po nalogu, pa su ovi novi stanari sigurno i dobro situirani "snašli po uzoru na svoje vodje" Smrdljivog malog Bakira i njemu slične.
Ali ima jedna stara nije žvaka za seljaka, a to se pokazuje u svakom momentu.
Ma vidi, ja razumijem da ovdje svakakvog šljama ima ovdje i svega se skupilo, ali prvo ne treba generalizirati, a drugo nikako osuđivati jer su ljudi dolazili ovdje u potragu za hljebom i svakako da nećeš kasnije ići nazad na selo tj. sa konja na magarca opet. Kao što takvih ljudi ima na Ilidži, jednak broj takvih je i u NG, NS. Recimo da u Centru i SG takvih ima najmanje, ali po čemu su to oni bolji od ovih ostalih ? To što mu piše mjesto rođenja Sarajevo ?

I činjenica je da novije generacije slabo poznaju Ilidžu jer nemaju neku potrebu dolaziti ovdje, ali svi prijatelji (inače žive u SG, Centar i NS) koji bi jednom prošetali Ilidžom svi su složni da je mjesto super, mirno i baš lijepo za živjeti. Jedini problem koji ja vidim je udaljenost, pa je auto potreba. Ali sa autom ste za 15-20 min gdje god zatreba. Pucnjave i te događaje nemojte spominjati jer toga svugdje ima.
Last edited by Dr Baltazar on 27/08/2016 12:29, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#847 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Truba »

taman napravili one zute ivicnjake protivb kola
kad sad kod orangea dva stukli dw kamioni moghu prolaziti

nije ovo nacelnikovo ali eto prozvati dva tri broja zasto se ovo dogadja

tako je za sve
kolegione
Posts: 1385
Joined: 28/09/2013 02:29

#848 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by kolegione »

Dr Baltazar wrote: Ma vidi, ja razumijem da ovdje svakakvog šljama ima ovdje i svega se skupilo, ali prvo ne treba generalizirati, a drugo nikako osuđivati jer su ljudi dolazili ovdje u potragu za hljebom i svakako da nećeš kasnije ići nazad na selo tj. sa konja na magarca opet. Kao što takvih ljudi ima na Ilidži, jednak broj takvih je i u NG, NS. Recimo da u Centru i SG takvih ima najmanje, ali po čemu su to oni bolji od ovih ostalih ? To što mu piše mjesto rođenja Sarajevo ?
Ma posljednje riječi važe za Balkan cijeli a ne za tvoje naselje, niti je sporno ko je kad došao ni odakle je došao ni koji su mu razlozi, ti si potencirao imovinsko stanje, pa sam ga samo dalje razložio da svima bude jasno, kako to da neko ko živi ovdje cijeli život i proveo rat nije mogao da se snađe pa spadne na to da ga neko ko je došao 94-95 proziva kako nema para, da ne pomisliš slučajno da ste vi nešto inteligentniji radišniji ili tako šta :)
Niti je velika razlika između vlasti tu ili u NS ili bilo gdje kod nas. Sve je to cirkus, samo je trenutno kod vas cirkus veći vi ste hajmo reći u ovom našem sarajevskom cirkusu ono glavna tačka, ne vi kao ljudi koji su došli nego politički.
Što ti je gore forumaš i napisao.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#849 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Dr Baltazar »

kolegione wrote:
Dr Baltazar wrote: Ma vidi, ja razumijem da ovdje svakakvog šljama ima ovdje i svega se skupilo, ali prvo ne treba generalizirati, a drugo nikako osuđivati jer su ljudi dolazili ovdje u potragu za hljebom i svakako da nećeš kasnije ići nazad na selo tj. sa konja na magarca opet. Kao što takvih ljudi ima na Ilidži, jednak broj takvih je i u NG, NS. Recimo da u Centru i SG takvih ima najmanje, ali po čemu su to oni bolji od ovih ostalih ? To što mu piše mjesto rođenja Sarajevo ?
Ma posljednje riječi važe za Balkan cijeli a ne za tvoje naselje, niti je sporno ko je kad došao ni odakle je došao ni koji su mu razlozi, ti si potencirao imovinsko stanje, pa sam ga samo dalje razložio da svima bude jasno, kako to da neko ko živi ovdje cijeli život i proveo rat nije mogao da se snađe pa spadne na to da ga neko ko je došao 94-95 proziva kako nema para, da ne pomisliš slučajno da ste vi nešto inteligentniji radišniji ili tako šta :)
Niti je velika razlika između vlasti tu ili u NS ili bilo gdje kod nas. Sve je to cirkus, samo je trenutno kod vas cirkus veći vi ste hajmo reći u ovom našem sarajevskom cirkusu ono glavna tačka, ne vi kao ljudi koji su došli nego politički.
Što ti je gore forumaš i napisao.
:thumbup:

Razumijem ja koja je tema. Pa Budnjo koji sad ima hotele i šta sve ne je prije rata bio električar. Naravno, u ratu imao veze sa novcem koji je bio namijenjen za pomoć ljudima i slučajno sad ima hotele :-D Ali takvih ima svugdje. I u SG imaš starosjedioca koji su rat dobro iskoristii. Ja sam se više fokusirao na taj animozitet prema običnim ljudima sa Ilidže.

I teško je ovdje dosta stvari regulisati jer ko bi se od vas, da je načelnik ili bilo kakva funkcija jača, zakačio sa gazdom hotela Hollywood (koji ima neplaćenih računa za vodu više nego cijeli grad zajedno) ili pomenutog kafića i uredno im naplatio sve kad nakon toga moraš strepiti hoće li ti dijete primiti metak na ulici od istoga. Zato kažem da nije baš sve tako jednostavno i da tu Memić ne može tek tako postupati, kad država na mnogo većem nivou od njega nije uređena (tačnije jest, ali se ne sprovodi ta uređenost).
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#850 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by jao_situacije »

Dr Baltazar wrote:
jao_situacije wrote:ograditi ilidžu nekakvim zidom od 15 metara staviti kapiju kod domova
pustit ih nek se potruju i nek unište vodenu zonu kad im nestane pitke vode samo ih zatvoriti i gledati thirst games sa tribina

ko Him jebe mater glasaju za seoskog lolu i kabadahiju koji im uništava sve
bujrum.
samo im zabraniti ulazak prema centru.
Najsmješnije je što mi živimo na Ilidži, a rentamo stanove tim velikim građanima Sarajeva tzv. Sarajlijama, uzvišenom narodu. Al redovni ste u plaćanju kirije, nema šta. I da, nisu došli moji poslije rata ovdje nego mnogo ranije (20+ god).

Kako ne volim taj animozitet koji je prisutan prema ljudima koji žive na Ilidži, a veliki dio njih živi 2x bolje nego velikograđani koji su se skuckali u 55 kvadrata :lol: :lol: Pa imaju dnevni boravak, kuhinju i wc, ali neka on živi u Centru ili Starom Gradu. :D
sinko moj ti meni ništa ne iznajmljuješ
a taj šupačko papanski ton prosipaj u pripizdini iz koje si došao prije 20+ godina, i sa svojim doktorom u opšćini
Post Reply