SDA-All about

User avatar
sime_cipol
Posts: 23413
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#82401 Re: SDA-All about

Post by sime_cipol »

Image
Jasmina, Jasmina :bih:
Last edited by sime_cipol on 15/02/2023 14:52, edited 1 time in total.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#82402 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

made_in_sarajevo wrote: 15/02/2023 14:23 ja tipujem da ce malinar samo najebati i to je to
možda svale sve na one posrednike.....koji su naravno van dohvata :-)
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#82403 Re: SDA-All about

Post by scarface32 »

Porodice Foht wrote: 15/02/2023 11:57
scarface32 wrote: 15/02/2023 11:03

Nederland zou sinds 1995 meer dan 120 miljoen euro hebben uitgegeven aan het plaatsje. Buitenlandse Zaken maakt er elk jaar 5 miljoen euro voor vrij. Maar nog altijd zijn veel huizen in Srebrenica zwaar beschadigd.

Imas google prevodioca pa nek ti prevede.
Covjek tamo radi i upucen je preko MC u sve. Da sada, nakon 28 godina od genocida neko tek tako daje 5 miliona eura "za Srebrenicu" je nemoguce. Zar ti fakat vjerujes u to? Receno mi je da samo zajednicki projekti mogu doci u obzir a tu je zaduzena Ambasada Holandije.
Gdje radi? Eto sad Vlada Holandije laze. Pitaj ga gdje 120 mil eura.Mogli su pozlatiti Srebrenicu.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#82404 Re: SDA-All about

Post by Spit_fire »

Hocel neko spomenuti i HDZovu ulogu u ovom javasaluku? ili je to zabranjeno radi relaksacije..isto ko sto nisu krivi za blokade niti su stranka koja se bavi korupcijom
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3718
Joined: 14/01/2019 04:56

#82405 Re: SDA-All about

Post by Porodice Foht »

scarface32 wrote: 15/02/2023 15:05
Porodice Foht wrote: 15/02/2023 11:57

Covjek tamo radi i upucen je preko MC u sve. Da sada, nakon 28 godina od genocida neko tek tako daje 5 miliona eura "za Srebrenicu" je nemoguce. Zar ti fakat vjerujes u to? Receno mi je da samo zajednicki projekti mogu doci u obzir a tu je zaduzena Ambasada Holandije.
Gdje radi? Eto sad Vlada Holandije laze. Pitaj ga gdje 120 mil eura.Mogli su pozlatiti Srebrenicu.
Raspitao sam se pa da ovo okoncamo: najveci dio novca sto daju "za Srebrenicu" je novac za ICMP i ICRC, a valjda znas sta je to, te manji projekti sto idu preko Ambasade Holandiej, kako sam i rekao. Eto. Uglavnom, treba se okaniti te price "mogli su pozlatiti za 120 miliona eura Srebrenicu".
User avatar
hepekcina
Posts: 1802
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#82406 Re: SDA-All about

Post by hepekcina »

Jasmina Izetbegović, kćerka lidera SDA Bakira Izetbegovića, nova je direktorica hotela Swissotel i Novotel Bristol u Sarajevu, saznaje Klix.ba.

Njen pomoćnik je, prema prvim informacijama, Semir Rastoder. On je široj javnosti poznat zbog izazivanja saobraćajne nesreće u Nedžarićima, u kojoj je poginula Hava Dovadžija. Njemu je 2019. godine ukinuta presuda zbog povreda krivičnog postupka.
nek nam živi SDA i prva Familija našeg Dede :bih:

samo patrijotizam i nedat pedlja anamonim
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#82407 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

SDF „legitimni predstavnici“. :bih:
U OSA-u uhljebljena kćerka čovjeka koji je SDA-u omogućio delegata iz BPK!?
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#82408 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

Salko u svakom javnom nastupu digne ljestvicu primitivizma i papanluka.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#82409 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

Login77777 wrote: 15/02/2023 19:48 SDF „legitimni predstavnici“. :bih:
U OSA-u uhljebljena kćerka čovjeka koji je SDA-u omogućio delegata iz BPK!?
nema konkursa u OSA :)

fakat... :-D joj koji bi sevap Džuvo zaradio kad bi je nogiro :D
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#82410 Re: SDA-All about

Post by laik1981 »

Ja sam za apsolutni revansizam prema tim hadaljima.. Maksimalno i gdje god je to moguce.. Tjerao bih od cistacice, pa do sefova..
Novak20
Posts: 15242
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#82411 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

laik1981 wrote: 15/02/2023 21:41 Ja sam za apsolutni revansizam prema tim hadaljima.. Maksimalno i gdje god je to moguce.. Tjerao bih od cistacice, pa do sefova..
Eh, tako sam i ja razmišljao nekada. Malo sam posumnjao da se tako radi kada je Lagumdžija ostavio Bakira na mjestu direktora Zavoda davne 2000., a kasnije sam se uvjerio da nema revanšizma nego idu privremene promjene dresova ili neki drugi oblik mirne koegzistencije. Jako je malo političkih osveta te vrste da netko izbaci nečiju djecu ili ljubavnicu sa posla. :D

Ovo društvo je jednostavno programirano na nezamjeranje.
User avatar
drug_profi
Posts: 65422
Joined: 16/07/2012 16:00

#82412 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Da. Sve je nezamjeranje. I kad organi i ustanove rade svoj posao, gledaju da se ne zamjere nekom dok prvo ne provjere da li im se moze u lice vratiti.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#82413 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

PM72 wrote: 15/02/2023 10:51
tramvajtrojka wrote: 15/02/2023 10:47

ima li kakav clan porodice Izetbegović il neki Jasminin momak da je pravnik i da odmah postane glavni sudija :lol: :lol:

drzava za minderase :skoljka:
Sreća naša pa je Sebija rodila jedno žensko ...jebeš Sjevernu Koreju šta bi bila Bosna da imaju muških nasljednika.Ispuha im loza...
Kazu da je dr Mehmedbasic "zasluzan" za to, jer je nesto zajebao na Sebijinom porodu. Posto kupio, po to prodao...
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#82414 Re: SDA-All about

Post by Styling »

laik1981 wrote: 15/02/2023 21:41 Ja sam za apsolutni revansizam prema tim hadaljima.. Maksimalno i gdje god je to moguce.. Tjerao bih od cistacice, pa do sefova..
Ali, čovječe, kakav je ovo skandal. U obavještajne agencije u svijetu se zapošljavaju ljudi koji su provjereni. Koji prođu određenu selekciju. Kod nas OSA kao savjet mjesne zajednice. Dovode se ljudi s ulice bukvalno. Ne zna se ni kakve kvalifikacije imaju da rade taj posao, je li sigurnosno provjerena osoba. Srozavaju ionako potkopan kredibilitet te institucije. Smijurija teška.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#82415 Re: SDA-All about

Post by Styling »

ultima_palabra wrote: 16/02/2023 03:40
PM72 wrote: 15/02/2023 10:51

Sreća naša pa je Sebija rodila jedno žensko ...jebeš Sjevernu Koreju šta bi bila Bosna da imaju muških nasljednika.Ispuha im loza...
Kazu da je dr Mehmedbasic "zasluzan" za to, jer je nesto zajebao na Sebijinom porodu. Posto kupio, po to prodao...
Kako to? Zar nije Sebija rekla sa je Jasminu rodila u Amsterdamu? :shock:
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#82416 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Hajvan wrote: 14/02/2023 15:09
drug_profi wrote: 14/02/2023 14:52

Ti sad otvaras temu o kojoj bi trebalo referate pisati. Nisu te muljaze jednostavne da se u dvije recenice ispricaju. Tesko je i razumjeti kako se nesto "po zakonu" pokrade.
Mislim, znam da trolas i da ti ne treba dokazivati da je mlijeko bijelo.
Ogromne su pare u kešu donirane za obnovu BiH. To niej sporno. Za te pare se zemlja mogla dići iz pepela da postane samoodrživa rastuća ekonomija.
Sa tim parama i onim koje bi se tim parama generisale, mogla se obesmisliti RS.
ne trolam
referisem se na izjavu o 14 milijardi ovog nekog ino duznosnika.
te, navedene pare nisu pokradne od strane bih politickih stranaka
ne govorim o 'jednoj vreci zlata" za njenog Bokira, niti o ad-hoc prikupljanjima sadake po islamskom i dijasporskom svijetu...tu niko i nikad nece otkriti prave cinjenice.

no, govoriti/pisati da je pokradeno vecinu od navedenih 14 milijardi unesenih u BA od strane nekoliko zapadnih zemalja i organizacija, ili vrlo glupo ili zlonamjerno.

zato sam pitao; ko, kada, na koji nacin i u kojim procentima je pokrao tih 14 milijardi?!
Vec ti dadoh info za 8, zvanicna je to info. Mogu ti do besvijesti nabrajati projekte u kojima su razne ino organizacije direktno donirale stotine hiljada pojedinacno, i tako vec decenijama, a kako su domaci hapci od toga uredno klepali 10-15-50%, a nekad, vjerovao ili ne, i svih 100% donacije.

O svemu tome postoje papiri, izvjestaji, skoro sve crno na bijelo, s potpisima onih koji su orimili te donaicije za ovo i ono. Ali, u svemu tome nedostaje krucijalni faktor - pravosudje.

Asim je, kao zadnji slucaj, odlican primjer (ne)funkcionisanja naseg pravosudja. Prije toga Tegeltija, prije toga Covic, prije toga XY.... O slucajevima ala Memic, Mrnjavac, David, itd., ne treba trositi rijeci. A sve je to slika i prilika domaceg pravosudja i sistema koji su nam uveli upravo etno-nacionalisti u vidu SDA, HDZ, SDS/SNSD & Co.
User avatar
Truba
Posts: 93831
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#82417 Re: SDA-All about

Post by Truba »

https://avaz.ba/vijesti/bih/809606/covi ... lju-naroda

covke vas prca
djeca vam se smiju sda :mrgreen:
on nije konstituent on je malo konstituent
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#82418 Re: SDA-All about

Post by halo_ba »

Truba wrote: 16/02/2023 13:48 https://avaz.ba/vijesti/bih/809606/covi ... lju-naroda

covke vas prca
djeca vam se smiju sda :mrgreen:
on nije konstituent on je malo konstituent
Pa, dosta ga je i Dragance primao u prkno, red je da i on uposli onih svojih 2-3 cm.
Pajel.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#82419 Re: SDA-All about

Post by carobnjak_N »

Pa poznato je da sda bošnjacima potpis i dogovor ne vrijede ništa.
Neće ih niko za partnera osim ovih što imaju kredit sa jakim ratama.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#82420 Re: SDA-All about

Post by carobnjak_N »

Styling wrote: 16/02/2023 06:31
laik1981 wrote: 15/02/2023 21:41 Ja sam za apsolutni revansizam prema tim hadaljima.. Maksimalno i gdje god je to moguce.. Tjerao bih od cistacice, pa do sefova..
Ali, čovječe, kakav je ovo skandal. U obavještajne agencije u svijetu se zapošljavaju ljudi koji su provjereni. Koji prođu određenu selekciju. Kod nas OSA kao savjet mjesne zajednice. Dovode se ljudi s ulice bukvalno. Ne zna se ni kakve kvalifikacije imaju da rade taj posao, je li sigurnosno provjerena osoba. Srozavaju ionako potkopan kredibilitet te institucije. Smijurija teška.
Pa zna se gdje se stiču kvalifikacije.
Prvo malo džamija, a onda kod Brzine i kod ostalih turskih ispostava u Bih.
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#82421 Re: SDA-All about

Post by halo_ba »

carobnjak_N wrote: 16/02/2023 14:20
Styling wrote: 16/02/2023 06:31

Ali, čovječe, kakav je ovo skandal. U obavještajne agencije u svijetu se zapošljavaju ljudi koji su provjereni. Koji prođu određenu selekciju. Kod nas OSA kao savjet mjesne zajednice. Dovode se ljudi s ulice bukvalno. Ne zna se ni kakve kvalifikacije imaju da rade taj posao, je li sigurnosno provjerena osoba. Srozavaju ionako potkopan kredibilitet te institucije. Smijurija teška.
Pa zna se gdje se stiču kvalifikacije.
Prvo malo džamija, a onda kod Brzine i kod ostalih turskih ispostava u Bih.
Ili, prvo malo ARBiH, pa onda malo HVO, pa onda malo sklonis guzicu s fronta, pa onda malo pises knjige, pa onda malo pises za portale, pa te najure, pa poljubis ruku Dodiku, a on tebi neku sinekuricu...
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#82422 Re: SDA-All about

Post by halo_ba »

carobnjak_N wrote: 16/02/2023 14:16 Pa poznato je da sda bošnjacima potpis i dogovor ne vrijede ništa.
Neće ih niko za partnera osim ovih što imaju kredit sa jakim ratama.
Tvoj i Sanjin licni bog je uvijek dobro saradjivao s njima.
Ali, ovi novi Bosnje ponudili vise.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#82423 Re: SDA-All about

Post by carobnjak_N »

Likovi još vuku traume od lupanja argumentima po kockastim glavama, na zabranjenoj temi u bošnjačkom getu. :-D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#82424 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

Dozer wrote: 16/02/2023 13:24
Hajvan wrote: 14/02/2023 15:09

ne trolam
referisem se na izjavu o 14 milijardi ovog nekog ino duznosnika.
te, navedene pare nisu pokradne od strane bih politickih stranaka
ne govorim o 'jednoj vreci zlata" za njenog Bokira, niti o ad-hoc prikupljanjima sadake po islamskom i dijasporskom svijetu...tu niko i nikad nece otkriti prave cinjenice.

no, govoriti/pisati da je pokradeno vecinu od navedenih 14 milijardi unesenih u BA od strane nekoliko zapadnih zemalja i organizacija, ili vrlo glupo ili zlonamjerno.

zato sam pitao; ko, kada, na koji nacin i u kojim procentima je pokrao tih 14 milijardi?!
Vec ti dadoh info za 8, zvanicna je to info. Mogu ti do besvijesti nabrajati projekte u kojima su razne ino organizacije direktno donirale stotine hiljada pojedinacno, i tako vec decenijama, a kako su domaci hapci od toga uredno klepali 10-15-50%, a nekad, vjerovao ili ne, i svih 100% donacije.

O svemu tome postoje papiri, izvjestaji, skoro sve crno na bijelo, s potpisima onih koji su orimili te donaicije za ovo i ono. Ali, u svemu tome nedostaje krucijalni faktor - pravosudje.

Asim je, kao zadnji slucaj, odlican primjer (ne)funkcionisanja naseg pravosudja. Prije toga Tegeltija, prije toga Covic, prije toga XY.... O slucajevima ala Memic, Mrnjavac, David, itd., ne treba trositi rijeci. A sve je to slika i prilika domaceg pravosudja i sistema koji su nam uveli upravo etno-nacionalisti u vidu SDA, HDZ, SDS/SNSD & Co.
s kojeg profila? :mrgreen:
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#82425 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

S ovog istog, drugog nemam. Citaj iznad. Str. 3295. Ne budi padobranac.
Post Reply