SDA-All about

sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82301 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

nece bit nista jer velik broj radno i vojno sposobnih bjeze iz drzave.
samo nek ovako nastave. super im ide borba za svoj feud:thumbup:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82302 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

ovi unistavaci volje za drzavom, rade djavolski posao da ti ogade sve , i super im ide ne bih ja vise prekidao samo ovako nastavite. :thumbup: :bih:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#82303 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

sumirprimus wrote: 14/02/2023 14:28 ovi unistavaci volje za drzavom, rade djavolski posao da ti ogade sve , i super im ide ne bih ja vise prekidao samo ovako nastavite. :thumbup: :bih:
Zivela SerboKrojesha
Zivjela KrojeshoSerbia
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#82304 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

Jel im jos glavna u sdO ona Munire iz Srebrenice?
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82305 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Hajvan wrote: 14/02/2023 14:31
sumirprimus wrote: 14/02/2023 14:28 ovi unistavaci volje za drzavom, rade djavolski posao da ti ogade sve , i super im ide ne bih ja vise prekidao samo ovako nastavite. :thumbup: :bih:
Zivela SerboKrojesha
Zivjela KrojeshoSerbia
selam poslo me asim
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#82306 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

sumirprimus wrote: 14/02/2023 14:34
Hajvan wrote: 14/02/2023 14:31

Zivela SerboKrojesha
Zivjela KrojeshoSerbia
selam poslo me asim
ziveo Seselj
ziveo Arkan
Ziveo D.Kordic
Ziveo I ova jsto ADZ sada vodi
Last edited by Hajvan on 14/02/2023 14:36, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82307 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

:lol:

dje su pare ba
ocel bit kakvih pufova u bristolu? pitam za druga iz njemacke :lol:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#82308 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

sumirprimus wrote: 14/02/2023 14:36 :lol:

dje su pare ba
ukro ja
al sve po zak(l)onu


bice i pufova, al samo za harape
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#82309 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Haris.ba wrote: 14/02/2023 13:48
drug_profi wrote: 14/02/2023 13:35
Posredan dokaz - izbjegavanje donosenje zakona koji bi revidirali sporne privatizacije, oduzeli nelegalno stečenu imovinu i sl.
Ima taj zakon. Osnovana i Agencija cak. :D

Kao potpisnik zakona iz 2012. - Denis Zvizdic.
Navodno zakon neprovodiv. Nisam pravnik, ali tako kazu.
Oni i mogu donijeti samo takve alibi zakone.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#82310 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Hajvan wrote: 14/02/2023 13:48
drug_profi wrote: 14/02/2023 13:35

Ko - oni koji su bili u prilici i poziciji (vidi rezultate izbora)
Šta - novac, materijal i sve drugo što je moglo da se kapitalizira
Kako - tenderima, donacijama, fiktivnim troškovima

Dokaz - Gomila milionera kojima je jedini zvanični prihod plata iz budzeta.
Posredan dokaz - izbjegavanje donosenje zakona koji bi revidirali sporne privatizacije, oduzeli nelegalno stečenu imovinu i sl.
koja je veza izmedju spornih privatizacija i donacija iz inostranstva?

kako su stizale tew donacije, ko ih je i na koji nacin rasporedjiva te u kojimn procentima (od kako i ko)?
gdje je vecina novca od doancija zavrisila i zasto?
Ti sad otvaras temu o kojoj bi trebalo referate pisati. Nisu te muljaze jednostavne da se u dvije recenice ispricaju. Tesko je i razumjeti kako se nesto "po zakonu" pokrade.
Mislim, znam da trolas i da ti ne treba dokazivati da je mlijeko bijelo.
Ogromne su pare u kešu donirane za obnovu BiH. To niej sporno. Za te pare se zemlja mogla dići iz pepela da postane samoodrživa rastuća ekonomija.
Sa tim parama i onim koje bi se tim parama generisale, mogla se obesmisliti RS.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82311 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

o tome se pisalo jos 2014te... jel ono avaz?:D
Image
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82312 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

tada se pisalo o semama i privatizacijama, i stotinama miliona opranih para...
i sta bi od tada? ko i sa asimom, cisti pred bogom i narodom, lopovcine jedne parazitske krak plju
User avatar
Dozer
Posts: 32998
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#82313 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

SDA je, zajedno s bracom HDZ i SDS/SNSD, od 1996. do danas pokrala oko 23-24 milijarde KM, +/- 5%. I za ovo se bez ikakvih problema mogu naci dokazi.
Za onih "inicijalnih" 8 milijardi DEM, koje su dio od ukupno 15 milijardi koje su prosle kroz MIP BiH od 1996. do 2010., dakle registrovano da je primljeno, nema ni traga ni glasa. Za 7 postoji trag u sta su potrosene, a za 8 nista.

Od tada pa do danas, svi oni zajedno u prosjeku ukradu 1 do 1,2 milijarde godisnje kroz budzete. Zadnjih par godina i vise.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82314 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Dozer wrote: 14/02/2023 14:58 SDA je, zajedno s bracom HDZ i SDS/SNSD, od 1996. do danas pokrala oko 23-24 milijarde KM, +/- 5%. I za ovo se bez ikakvih problema mogu naci dokazi.
Za onih "inicijalnih" 8 milijardi DEM, koje su dio od ukupno 15 milijardi koje su prosle kroz MIP BiH od 1996. do 2010., dakle registrovano da je primljeno, nema ni traga ni glasa. Za 7 postoji trag u sta su potrosene, a za 8 nista.

Od tada pa do danas, svi oni zajedno u prosjeku ukradu 1 do 1,2 milijarde godisnje kroz budzete. Zadnjih par godina i vise.
ma uzima se godinama isvito znaju, sta kad puste ove vidjenije slucajeve koji prodju nekaznjeno sta oeckivati za tamo iza zavjesa.
i to se podijele fino uslobodne strijelce. jedni u drzavne firme dugi u biznismene privatnike i deri misko :lol:
i ondakazu vidi ga uspjesan poslovan covjek :lol:
last mohicans
Posts: 18260
Joined: 09/08/2012 23:19

#82315 Re: SDA-All about

Post by last mohicans »

Dosta tih para o kojima pričate su, pored sefova i njima bliskih, stranke opuhale. Izbori se godinama finansiraju što od JP, što od "donacija".
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3509
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#82316 Re: SDA-All about

Post by Dupli_skalp »

popišam se na al šidija i na sav arapski mafijaški ološ koje je sda mafija dovela u bih i sarajevo.

jedan ubica da im bude zamjenik direktora, pa to za vješanja i po scc-u i po bristolu.

arapski i sda ološ nam glave dolaze.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#82317 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

drug_profi wrote: 14/02/2023 14:52
Hajvan wrote: 14/02/2023 13:48

koja je veza izmedju spornih privatizacija i donacija iz inostranstva?

kako su stizale tew donacije, ko ih je i na koji nacin rasporedjiva te u kojimn procentima (od kako i ko)?
gdje je vecina novca od doancija zavrisila i zasto?
Ti sad otvaras temu o kojoj bi trebalo referate pisati. Nisu te muljaze jednostavne da se u dvije recenice ispricaju. Tesko je i razumjeti kako se nesto "po zakonu" pokrade.
Mislim, znam da trolas i da ti ne treba dokazivati da je mlijeko bijelo.
Ogromne su pare u kešu donirane za obnovu BiH. To niej sporno. Za te pare se zemlja mogla dići iz pepela da postane samoodrživa rastuća ekonomija.
Sa tim parama i onim koje bi se tim parama generisale, mogla se obesmisliti RS.
ne trolam
referisem se na izjavu o 14 milijardi ovog nekog ino duznosnika.
te, navedene pare nisu pokradne od strane bih politickih stranaka
ne govorim o 'jednoj vreci zlata" za njenog Bokira, niti o ad-hoc prikupljanjima sadake po islamskom i dijasporskom svijetu...tu niko i nikad nece otkriti prave cinjenice.

no, govoriti/pisati da je pokradeno vecinu od navedenih 14 milijardi unesenih u BA od strane nekoliko zapadnih zemalja i organizacija, ili vrlo glupo ili zlonamjerno.

zato sam pitao; ko, kada, na koji nacin i u kojim procentima je pokrao tih 14 milijardi?!
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#82318 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Hajvan wrote: 14/02/2023 15:09
drug_profi wrote: 14/02/2023 14:52

Ti sad otvaras temu o kojoj bi trebalo referate pisati. Nisu te muljaze jednostavne da se u dvije recenice ispricaju. Tesko je i razumjeti kako se nesto "po zakonu" pokrade.
Mislim, znam da trolas i da ti ne treba dokazivati da je mlijeko bijelo.
Ogromne su pare u kešu donirane za obnovu BiH. To niej sporno. Za te pare se zemlja mogla dići iz pepela da postane samoodrživa rastuća ekonomija.
Sa tim parama i onim koje bi se tim parama generisale, mogla se obesmisliti RS.
ne trolam
referisem se na izjavu o 14 milijardi ovog nekog ino duznosnika.
te, navedene pare nisu pokradne od strane bih politickih stranaka
ne govorim o 'jednoj vreci zlata" za njenog Bokira, niti o ad-hoc prikupljanjima sadake po islamskom i dijasporskom svijetu...tu niko i nikad nece otkriti prave cinjenice.

no, govoriti/pisati da je pokradeno vecinu od navedenih 14 milijardi unesenih u BA od strane nekoliko zapadnih zemalja i organizacija, ili vrlo glupo ili zlonamjerno.

zato sam pitao; ko, kada, na koji nacin i u kojim procentima je pokrao tih 14 milijardi?!
Tih navedenih 14 milijardi ondašnjih para su samo djelić onoga što je stiglo i što je pokradeno do danas.
A pokradeno je sve što se moglo pokrasti. Na raznorazne domišljate načine.
Jer kontrola utrsoka tih para nije bila ustanovljena, već je ostavljeno na savjest naših vlasti kako će ih trošiti. Tek su na tom gorkom iskustvu počeli da sve kontrolišu na način da oni drže pare i kontrolišu šta se time plaća.

Znai Klajnovih 14 milijardi su samo fusnota, koja nas podsjeća kako se ova zemlja ojadila na razne načine. Jer ako nije konkretnih 14 milijardi ukradeno, jeste nekih drugih, narednih 15.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#82319 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

open vi uopsteno.
imate li konkretnih primejera?

evo dacu ja jedan u kojem mozemo reci da je miozda neko nesto ukraso u nekim procentima (a mneko ce reci zaradio)


Interglas i RamaGlas su u poratnom Sarajevu dobili od Zavoda za izgradnju KS (BOkir tada) posao ustakljavanja polupanih prozaora
jesu li sva polupana stakla zmjenjena od te donacije?
jesu, velika vecina

je li Semso iz Interglasa zaradio velike pare?
jeste
jeli sto dao Bokiru i stranci.
najvjerovatnije

dje sad Semso?
dje sad Interglas?

nema, propali
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#82320 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Hajvan wrote: 14/02/2023 15:21 open vi uopsteno.
imate li konkretnih primejera?

evo dacu ja jedan u kojem mozemo reci da je miozda neko nesto ukraso u nekim procentima (a mneko ce reci zaradio)


Interglas i RamaGlas su u poratnom Sarajevu dobili od Zavoda za izgradnju KS (BOkir tada) posao ustakljavanja polupanih prozaora
jesu li sva polupana stakla zmjenjena od te donacije?
jesu, velika vecina

je li Semso iz Interglasa zaradio velike pare?
jeste
jeli sto dao Bokiru i stranci.
najvjerovatnije

dje sad Semso?
dje sad Interglas?

nema, propali
Pa jel ti hoces sada da nabrajamo primjere za svih 14-15-35 milijardi?
I kazes da ne trolas?

Nisu samo donacije pokrali, pokrali su boga-oca...
Pokrali su Berzu, drzavnu imovinu, certifikate, firme, šume, zemljišta...nema šta nisu pokrali i sad bi mi trebali na forumu da dajemo primjere.
I kad ti dam neki primjer, reći ćeš jebo to, to je par miliona gdje je ostalo?
Pa trebao bih zivot posvetiti istraznim radnjma i psanju na forumu da samo nabrojim sta je sve pokradeno, a kamo li jos da objasnim kako.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#82321 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

drug_profi wrote: 14/02/2023 15:29
Hajvan wrote: 14/02/2023 15:21 open vi uopsteno.
imate li konkretnih primejera?

evo dacu ja jedan u kojem mozemo reci da je miozda neko nesto ukraso u nekim procentima (a mneko ce reci zaradio)


Interglas i RamaGlas su u poratnom Sarajevu dobili od Zavoda za izgradnju KS (BOkir tada) posao ustakljavanja polupanih prozaora
jesu li sva polupana stakla zmjenjena od te donacije?
jesu, velika vecina

je li Semso iz Interglasa zaradio velike pare?
jeste
jeli sto dao Bokiru i stranci.
najvjerovatnije

dje sad Semso?
dje sad Interglas?

nema, propali
Pa jel ti hoces sada da nabrajamo primjere za svih 14-15-35 milijardi?
I kazes da ne trolas?

Nisu samo donacije pokrali, pokrali su boga-oca...
Pokrali su Berzu, drzavnu imovinu, certifikate, firme, šume, zemljišta...nema šta nisu pokrali i sad bi mi trebali na forumu da dajemo primjere.
I kad ti dam neki primjer, reći ćeš jebo to, to je par miliona gdje je ostalo?
Pa trebao bih zivot posvetiti istraznim radnjma i psanju na forumu da samo nabrojim sta je sve pokradeno, a kamo li jos da objasnim kako.
ja tvrdim da nisu pokrali navedene donacije
ustvari to je laz

za ostalo se slazem
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21061
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#82322 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Radnja nije završena, tako da se ćiza još ne može povući.
I dalje se krade i zavrće.
Malo malo negdje gdje apsolutno nije potreban osvane semafor.
Od tako malih stvari do velikih talova tipa SCC.
Ja sve čekam kad će se početi odmotavati klupko za nikad dovršena arapska naselja u BiH koja su započeta nelegalno, i kad krenu legalizacije pod "novim" domaćim vlasnicima.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#82323 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

DaysleepeR wrote: 14/02/2023 15:33 Radnja nije završena, tako da se ćiza još ne može povući.
I dalje se krade i zavrće.
Malo malo negdje gdje apsolutno nije potreban osvane semafor.
Od tako malih stvari do velikih talova tipa SCC.
Ja sve čekam kad će se početi odmotavati klupko za nikad dovršena arapska naselja u BiH koja su započeta nelegalno, i kad krenu legalizacije pod "novim" domaćim vlasnicima.
to je to
:thumbup:
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#82324 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

Hajvan wrote: 14/02/2023 15:21 open vi uopsteno.
imate li konkretnih primejera?

evo dacu ja jedan u kojem mozemo reci da je miozda neko nesto ukraso u nekim procentima (a mneko ce reci zaradio)


Interglas i RamaGlas su u poratnom Sarajevu dobili od Zavoda za izgradnju KS (BOkir tada) posao ustakljavanja polupanih prozaora
jesu li sva polupana stakla zmjenjena od te donacije?
jesu, velika vecina

je li Semso iz Interglasa zaradio velike pare?
jeste
jeli sto dao Bokiru i stranci.
najvjerovatnije

dje sad Semso?
dje sad Interglas?

nema, propali
Evo ti konkretno. Budnjo osniva firmu Kuwet u jeku rata 1994. godine (ko je tada otvarao firmu :? ). Firma Kuwet odmah poslije rata radi obnovu kuća po I.B. Budnjo, prijaratni električar odjenom zaim'o pa se i nekakvi hoteli kupili.

Mada, meni je veća pljačka privatizacija. Proglašavanje društvene imovine državnom 1994. da bi se kasnije preko certifikata i raznih drugih malverzacija firme kupovale za bagatelu. Uništavanje građevinskih firmi (Hidrogradnja, Vranica, ŽGP...) da bi po se posao dijelio EA i Heringu. Projektovano, smišljeno. Uništavanje naftne industrije (prodaja Energopetrola) da bi se otvorio prostor Hifi i Holdini iz Mostara. A o Bingu se isto svašta prica. Senad krenuo od jednog malog granapa i napravio lanac prodavnica. Američka priča u BiH :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#82325 Re: SDA-All about

Post by ZoomZoomKiwi »

Entea = Polić i ekipa. Odradila se dionica, dvije, autoputa, uzeo se kajmak, i proglasi stečaj :lol:

Metalno uništeno da rade Eurometali.

Krivaju da ne spominjem...
Post Reply