Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
No-Name
Posts: 317
Joined: 22/05/2014 17:20

#8227 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by No-Name »

Koliko se sjećam Bolnička i Višnjik su sanirane 2001 a za dalje ne znam
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18744
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#8228 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by problemnatravunu »

Logovan wrote:https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lo ... ima/339670
Dugo je i trajala.... :oops:
Realno, mislim da pojave ovakvih rupa propadanjem tla ispod ne možemo pripisati izvođaču radova, budimo pošteni, samo je žalosno što se to ekspresno ne rješava, mislim, jedna hebena faking rupa!!!?
Treba li tender za to, glasanje u parlamentu, šta ???
User avatar
holowey
Posts: 10852
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#8229 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by holowey »

problemnatravunu wrote:
Logovan wrote:https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lo ... ima/339670
Dugo je i trajala.... :oops:
Realno, mislim da pojave ovakvih rupa propadanjem tla ispod ne možemo pripisati izvođaču radova, budimo pošteni, samo je žalosno što se to ekspresno ne rješava, mislim, jedna hebena faking rupa!!!?
Treba li tender za to, glasanje u parlamentu, šta ???
jutros su je zatrpavali...
obilne kise zadnjih dana su podlokale tampon i pod tezinom vozila propao je asfalt...izvodjac radova nije uradio drenazu kako treba, pa da li je to odgovornost izvodjaca ili narucioca?
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#8230 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by zdruzdjo »

Raja evo je vijest za "slatku"

Pecelo saniranje "halida kajtaza".
Polako ali sigurno I ovo pocinje biti jedno od godisnjih odrzavanja u kantonu. Isto kao mali servis na autu.
Godisnji dogadjaji u kantonu:
Sarajevska Zima
Sarajevo film festival
Rekosntrukcija ploca u ferhadiji
Krpljenje propalog asfalta od sada zatvorenog mosta u halilovicima do bitumenke.
A sada I Krpljenje rupa u halida kajtaza.
Gradski oci su izrazili zelju da I ovaj dogadjaj se uvrsti u godisnji calendar dogadjanja u glavnom gradu. Sljedece godine ce biti uprilicen I prigodan kulturno umjetnicki program kojim ce se obiljeziti pocetak ovih radova. " Arbeit Macht Frei "
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8231 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

Četiri trake će smanjiti gradske gužve
Direktor Zavoda za izgradnju KS-a kaže da bi se na ovaj način rasteretio saobraćaj od Skenderije do Bosmala.

Image

U Zavodu za izgradnju KS-a imaju viziju da se od Skenderije do Bosmala što prije izgrade četiri saobraćajne trake kako bi se saobraćaj rasteretio i ubrzao. I nastavak od Bosmala prema Dobrinji je izvjestan, ali prioritet je ova prva dionica. Kako je istakao Mirza Hulusić, direktor Zavoda za izgradnju KS-a, na ovaj način bi se dosta rasteretio saobraćaj do Bosmala, a onda bi se na tom mjestu odvajao jedan krak na petu longitudinalu na Čengić-Vili.

Veza sa autoputem

- Svakako ide izgradnja saobraćajnice od Čengić-Vile pored pijace koja će izlaziti na spoj devete transverzale sa gradskim autoputem. Nedavno smo sa Ministarstvom saobraćaja KS-a potpisali sporazum kojim je Zavod za izgradnju KS-a ovlašten da u ime i za račun Ministarstva podnosi zahtjev za izdavanje urbanističke dozvole kako bi nastavili radove na južnoj longitudinali. Imamo problem i sa imovinskopravnim odnosima, odnosno sa dvije porodice koje još nisu pristale na dogovor, a njihovo zemljište se nalazi na trasi južne longitudinale i zbog njih ne možemo nastaviti dalje. I za izmještanje zgrade u Grbavičkoj ulici imamo projektnu dokumentaciju. Rješavanje imovinskopravnih pitanja je sljedeći korak i idemo u kupovinu zemlje kako bismo mogli dobiti validnu dozvolu za građenje da bismo raspisali poziv za izvođača radova, rekao je Hulusić.

I radovi na prvoj transverzali su aktivirani. Naime, nakon niza sastanaka sa nadležnim iz Općinskog suda odlučeno je da se aktivnosti usaglašavanja katastra i grunta prekinu.

Otkup zemlje

- Riječ je o birokratiji, unapređenju sistema koji nama ne mijenja ništa, zato smo u zadnjih 12 mjeseci više puta mi iz Zavoda urgirali da se prekine s tim procesom te da se tako odblokira trasa na kojoj je predviđeno građenje. Taj proces je potpuno onemogućavao da uđemo u proces otkupa zemlje. Sada smo odblokirani i počeli smo rješavanje imovinskopravnih odnosa na dionici od Kranjčevićeve do prodajnog objekta Penny plus. Konačno smo podnijeli zahtjev za identifikacije parcela na kojima ćemo tražiti proglašavanje javnog interesa na tom lokalitetu s ciljem ulaska u proces eksproprijacije, naveo je Hulusić.
Oslobođenje
User avatar
Logovan
Posts: 102731
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8232 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Logovan »

problemnatravunu wrote:
Logovan wrote:https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lo ... ima/339670
Dugo je i trajala.... :oops:
Realno, mislim da pojave ovakvih rupa propadanjem tla ispod ne možemo pripisati izvođaču radova, budimo pošteni, samo je žalosno što se to ekspresno ne rješava, mislim, jedna hebena faking rupa!!!?
Treba li tender za to, glasanje u parlamentu, šta ???
Ma jok, nije izvođač, moja nana kriva. :D Vazda se neki klinac desi nakon asfaltiranja, ili stvori se ovakva rupa ili propadne šaht ili nešto deseto. :lol:
No-Name
Posts: 317
Joined: 22/05/2014 17:20

#8233 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by No-Name »

So What! wrote:Četiri trake će smanjiti gradske gužve
Direktor Zavoda za izgradnju KS-a kaže da bi se na ovaj način rasteretio saobraćaj od Skenderije do Bosmala.

Image

U Zavodu za izgradnju KS-a imaju viziju da se od Skenderije do Bosmala što prije izgrade četiri saobraćajne trake kako bi se saobraćaj rasteretio i ubrzao. I nastavak od Bosmala prema Dobrinji je izvjestan, ali prioritet je ova prva dionica. Kako je istakao Mirza Hulusić, direktor Zavoda za izgradnju KS-a, na ovaj način bi se dosta rasteretio saobraćaj do Bosmala, a onda bi se na tom mjestu odvajao jedan krak na petu longitudinalu na Čengić-Vili.

Veza sa autoputem

- Svakako ide izgradnja saobraćajnice od Čengić-Vile pored pijace koja će izlaziti na spoj devete transverzale sa gradskim autoputem. Nedavno smo sa Ministarstvom saobraćaja KS-a potpisali sporazum kojim je Zavod za izgradnju KS-a ovlašten da u ime i za račun Ministarstva podnosi zahtjev za izdavanje urbanističke dozvole kako bi nastavili radove na južnoj longitudinali. Imamo problem i sa imovinskopravnim odnosima, odnosno sa dvije porodice koje još nisu pristale na dogovor, a njihovo zemljište se nalazi na trasi južne longitudinale i zbog njih ne možemo nastaviti dalje. I za izmještanje zgrade u Grbavičkoj ulici imamo projektnu dokumentaciju. Rješavanje imovinskopravnih pitanja je sljedeći korak i idemo u kupovinu zemlje kako bismo mogli dobiti validnu dozvolu za građenje da bismo raspisali poziv za izvođača radova, rekao je Hulusić.

I radovi na prvoj transverzali su aktivirani. Naime, nakon niza sastanaka sa nadležnim iz Općinskog suda odlučeno je da se aktivnosti usaglašavanja katastra i grunta prekinu.

Otkup zemlje

- Riječ je o birokratiji, unapređenju sistema koji nama ne mijenja ništa, zato smo u zadnjih 12 mjeseci više puta mi iz Zavoda urgirali da se prekine s tim procesom te da se tako odblokira trasa na kojoj je predviđeno građenje. Taj proces je potpuno onemogućavao da uđemo u proces otkupa zemlje. Sada smo odblokirani i počeli smo rješavanje imovinskopravnih odnosa na dionici od Kranjčevićeve do prodajnog objekta Penny plus. Konačno smo podnijeli zahtjev za identifikacije parcela na kojima ćemo tražiti proglašavanje javnog interesa na tom lokalitetu s ciljem ulaska u proces eksproprijacije, naveo je Hulusić.
Oslobođenje
Koja je to saobraćajnica od Čengić Vile pored pijace
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25464
Joined: 12/08/2013 12:51

#8234 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by insaneinthebrain »

zdruzdjo wrote:Raja evo je vijest za "slatku"

Pecelo saniranje "halida kajtaza".
Polako ali sigurno I ovo pocinje biti jedno od godisnjih odrzavanja u kantonu. Isto kao mali servis na autu.
Godisnji dogadjaji u kantonu:
Sarajevska Zima
Sarajevo film festival
Rekosntrukcija ploca u ferhadiji
Krpljenje propalog asfalta od sada zatvorenog mosta u halilovicima do bitumenke.
A sada I Krpljenje rupa u halida kajtaza.
Gradski oci su izrazili zelju da I ovaj dogadjaj se uvrsti u godisnji calendar dogadjanja u glavnom gradu. Sljedece godine ce biti uprilicen I prigodan kulturno umjetnicki program kojim ce se obiljeziti pocetak ovih radova. " Arbeit Macht Frei "
koji debili, u pola bijela dana oni našli krpiti rupe. kolaps saobracaja. 15 minuta se izvlacili iz naselja :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#8235 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

No-Name wrote:
Koja je to saobraćajnica od Čengić Vile pored pijace
Raskrsnica kod Bosmala, pa onda preko mosta Bosansko - malezijskog prijateljsta, pa preko tramvajske na Džemala Bijedića koja treba da se širi na 4 trake, i onda do 9 transferzale, pa preko mosta koji se pravi na Safeta Zajke koji isto treba na 4 trake da se širi, pa na autoput.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#8236 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by noviclan »

Logovan wrote:https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lo ... ima/339670
Dugo je i trajala.... :oops:
Ma to radi uroka otvorili, da vidite jucer kako ga balvandzija smota uz vraca iz pravca bistrika to pun roki kamion plus prikolica a ovamo odzeljinog stoji znak zabrana preko 10T
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8237 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

Ne motaju samo sticari, ne bi mnogi smjeli, 10t kamion je smijesna stvar sta sve gore smota, a policija naravno sjedi na kafi, po mogucnosti na petrolu, fin pogled :bih:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#8238 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by high_volume »

noviclan wrote: Ma to radi uroka otvorili, da vidite jucer kako ga balvandzija smota uz vraca iz pravca bistrika to pun roki kamion plus prikolica a ovamo od zeljinog stoji znak zabrana preko 10T
Bi li nam objasnio šta si htio reći ovom rečenicom?
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#8239 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by noviclan »

Pa jbg znaci tranzit od zeljinog stadiona jeste tranzit pravac od rivera konobe gusar dalasovaca policijske akademije... a tranzit od bistrika jeste tranzit pravac od autodijelova krivaja maab centra onog motor servisa jevrejskog groblja...
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8240 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

high_volume wrote:
noviclan wrote: Ma to radi uroka otvorili, da vidite jucer kako ga balvandzija smota uz vraca iz pravca bistrika to pun roki kamion plus prikolica a ovamo od zeljinog stoji znak zabrana preko 10T
Bi li nam objasnio šta si htio reći ovom rečenicom?
Da je uz Vraca zabranjeno voziti te velike kamione. To i ptice na grani znaju da je zabranjeno
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8241 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

noviclan wrote:Pa jbg znaci tranzit od zeljinog stadiona jeste tranzit pravac od rivera konobe gusar dalasovaca policijske akademije... a tranzit od bistrika jeste tranzit pravac od autodijelova krivaja maab centra onog motor servisa jevrejskog groblja...
On bi sa Romanije ili Pala morao otici skroz do studentskih, pa na stupsku petlju pa tek onda prema lukavici... ovako rizikuju svasta
baxus
Posts: 1586
Joined: 29/10/2005 16:31

#8242 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by baxus »

Jebo mater ko dade Gracopu da radi ceste.
Imam osjecaj da imaju jednu ekipu udarnika i 10 gradilista otvorenih u isto vrijeme.

Javasluk preko nasih ledja opet.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#8243 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by high_volume »

baxus wrote:Jebo mater ko dade Gracopu da radi ceste.
Imam osjecaj da imaju jednu ekipu udarnika i 10 gradilista otvorenih u isto vrijeme.

Javasluk preko nasih ledja opet.
Nisam znao za rekonstrukciju Ljubljanske, i danas iz Blumove uđoh u Ljubljansku i zaglavih se više od 15 min nasred ulice :(

A nikakvog znaka obavještenja o radovima niti išta :-)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#8244 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Tesla Edison »

insaneinthebrain wrote:
zdruzdjo wrote:Raja evo je vijest za "slatku"

Pecelo saniranje "halida kajtaza".
Polako ali sigurno I ovo pocinje biti jedno od godisnjih odrzavanja u kantonu. Isto kao mali servis na autu.
Godisnji dogadjaji u kantonu:
Sarajevska Zima
Sarajevo film festival
Rekosntrukcija ploca u ferhadiji
Krpljenje propalog asfalta od sada zatvorenog mosta u halilovicima do bitumenke.
A sada I Krpljenje rupa u halida kajtaza.
Gradski oci su izrazili zelju da I ovaj dogadjaj se uvrsti u godisnji calendar dogadjanja u glavnom gradu. Sljedece godine ce biti uprilicen I prigodan kulturno umjetnicki program kojim ce se obiljeziti pocetak ovih radova. " Arbeit Macht Frei "
koji debili, u pola bijela dana oni našli krpiti rupe. kolaps saobracaja. 15 minuta se izvlacili iz naselja :-)
Debili. Ravno 20 godina ni prstom pomakli nisu i u vrijeme gužve našli krpiti.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#8245 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

Most u Halilovićima i dalje niko, ništa...
:evil:
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8246 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

high_volume wrote:
baxus wrote:Jebo mater ko dade Gracopu da radi ceste.
Imam osjecaj da imaju jednu ekipu udarnika i 10 gradilista otvorenih u isto vrijeme.

Javasluk preko nasih ledja opet.
Nisam znao za rekonstrukciju Ljubljanske, i danas iz Blumove uđoh u Ljubljansku i zaglavih se više od 15 min nasred ulice :(

A nikakvog znaka obavještenja o radovima niti išta :-)
Ja vec 10ak dana izbjegavam Ljubljansku, imaju obavjestenja, cak stoje znakovi da se moze samo od OHR-a prema tranzitu, dok se od tranzita zabranjeno iako hajvani skrecu i idu.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#8247 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by high_volume »

kakaljin wrote: Ja vec 10ak dana izbjegavam Ljubljansku, imaju obavjestenja, cak stoje znakovi da se moze samo od OHR-a prema tranzitu, dok se od tranzita zabranjeno iako hajvani skrecu i idu.
Na tranzitu nema znaka zabrane desno u Ljubljansku
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8248 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

high_volume wrote:
kakaljin wrote: Ja vec 10ak dana izbjegavam Ljubljansku, imaju obavjestenja, cak stoje znakovi da se moze samo od OHR-a prema tranzitu, dok se od tranzita zabranjeno iako hajvani skrecu i idu.
Na tranzitu nema znaka zabrane desno u Ljubljansku
Svaki dan prolazim i postavljen je znak zabrane ulaska u ulicu. I postavljen je znak Obilaznica sa strelicom
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#8249 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Henry Chinaski »

Vidio sam kako sa tranzita ljudi sklanjaju prepreke i prolaze u ljubljansku. Isto tako ih zaobilaze i provlače se kad mogu. Ne znam da li je do izvođača ili do obične stoke ali neko je ovdje lud.
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#8250 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by thekupus »

Isto rade u Bolničkoj, boli ih briga
Post Reply