Dugo je i trajala....
Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
- Logovan
- Posts: 102731
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
-
No-Name
- Posts: 317
- Joined: 22/05/2014 17:20
#8227 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Koliko se sjećam Bolnička i Višnjik su sanirane 2001 a za dalje ne znam
- problemnatravunu
- Posts: 18744
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#8228 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Realno, mislim da pojave ovakvih rupa propadanjem tla ispod ne možemo pripisati izvođaču radova, budimo pošteni, samo je žalosno što se to ekspresno ne rješava, mislim, jedna hebena faking rupa!!!?
Treba li tender za to, glasanje u parlamentu, šta ???
- holowey
- Posts: 10852
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#8229 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
jutros su je zatrpavali...problemnatravunu wrote:Realno, mislim da pojave ovakvih rupa propadanjem tla ispod ne možemo pripisati izvođaču radova, budimo pošteni, samo je žalosno što se to ekspresno ne rješava, mislim, jedna hebena faking rupa!!!?
Treba li tender za to, glasanje u parlamentu, šta ???
obilne kise zadnjih dana su podlokale tampon i pod tezinom vozila propao je asfalt...izvodjac radova nije uradio drenazu kako treba, pa da li je to odgovornost izvodjaca ili narucioca?
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#8230 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Raja evo je vijest za "slatku"
Pecelo saniranje "halida kajtaza".
Polako ali sigurno I ovo pocinje biti jedno od godisnjih odrzavanja u kantonu. Isto kao mali servis na autu.
Godisnji dogadjaji u kantonu:
Sarajevska Zima
Sarajevo film festival
Rekosntrukcija ploca u ferhadiji
Krpljenje propalog asfalta od sada zatvorenog mosta u halilovicima do bitumenke.
A sada I Krpljenje rupa u halida kajtaza.
Gradski oci su izrazili zelju da I ovaj dogadjaj se uvrsti u godisnji calendar dogadjanja u glavnom gradu. Sljedece godine ce biti uprilicen I prigodan kulturno umjetnicki program kojim ce se obiljeziti pocetak ovih radova. " Arbeit Macht Frei "
Pecelo saniranje "halida kajtaza".
Polako ali sigurno I ovo pocinje biti jedno od godisnjih odrzavanja u kantonu. Isto kao mali servis na autu.
Godisnji dogadjaji u kantonu:
Sarajevska Zima
Sarajevo film festival
Rekosntrukcija ploca u ferhadiji
Krpljenje propalog asfalta od sada zatvorenog mosta u halilovicima do bitumenke.
A sada I Krpljenje rupa u halida kajtaza.
Gradski oci su izrazili zelju da I ovaj dogadjaj se uvrsti u godisnji calendar dogadjanja u glavnom gradu. Sljedece godine ce biti uprilicen I prigodan kulturno umjetnicki program kojim ce se obiljeziti pocetak ovih radova. " Arbeit Macht Frei "
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#8231 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Četiri trake će smanjiti gradske gužve
OslobođenjeDirektor Zavoda za izgradnju KS-a kaže da bi se na ovaj način rasteretio saobraćaj od Skenderije do Bosmala.
U Zavodu za izgradnju KS-a imaju viziju da se od Skenderije do Bosmala što prije izgrade četiri saobraćajne trake kako bi se saobraćaj rasteretio i ubrzao. I nastavak od Bosmala prema Dobrinji je izvjestan, ali prioritet je ova prva dionica. Kako je istakao Mirza Hulusić, direktor Zavoda za izgradnju KS-a, na ovaj način bi se dosta rasteretio saobraćaj do Bosmala, a onda bi se na tom mjestu odvajao jedan krak na petu longitudinalu na Čengić-Vili.
Veza sa autoputem
- Svakako ide izgradnja saobraćajnice od Čengić-Vile pored pijace koja će izlaziti na spoj devete transverzale sa gradskim autoputem. Nedavno smo sa Ministarstvom saobraćaja KS-a potpisali sporazum kojim je Zavod za izgradnju KS-a ovlašten da u ime i za račun Ministarstva podnosi zahtjev za izdavanje urbanističke dozvole kako bi nastavili radove na južnoj longitudinali. Imamo problem i sa imovinskopravnim odnosima, odnosno sa dvije porodice koje još nisu pristale na dogovor, a njihovo zemljište se nalazi na trasi južne longitudinale i zbog njih ne možemo nastaviti dalje. I za izmještanje zgrade u Grbavičkoj ulici imamo projektnu dokumentaciju. Rješavanje imovinskopravnih pitanja je sljedeći korak i idemo u kupovinu zemlje kako bismo mogli dobiti validnu dozvolu za građenje da bismo raspisali poziv za izvođača radova, rekao je Hulusić.
I radovi na prvoj transverzali su aktivirani. Naime, nakon niza sastanaka sa nadležnim iz Općinskog suda odlučeno je da se aktivnosti usaglašavanja katastra i grunta prekinu.
Otkup zemlje
- Riječ je o birokratiji, unapređenju sistema koji nama ne mijenja ništa, zato smo u zadnjih 12 mjeseci više puta mi iz Zavoda urgirali da se prekine s tim procesom te da se tako odblokira trasa na kojoj je predviđeno građenje. Taj proces je potpuno onemogućavao da uđemo u proces otkupa zemlje. Sada smo odblokirani i počeli smo rješavanje imovinskopravnih odnosa na dionici od Kranjčevićeve do prodajnog objekta Penny plus. Konačno smo podnijeli zahtjev za identifikacije parcela na kojima ćemo tražiti proglašavanje javnog interesa na tom lokalitetu s ciljem ulaska u proces eksproprijacije, naveo je Hulusić.
- Logovan
- Posts: 102731
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#8232 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ma jok, nije izvođač, moja nana kriva.problemnatravunu wrote:Realno, mislim da pojave ovakvih rupa propadanjem tla ispod ne možemo pripisati izvođaču radova, budimo pošteni, samo je žalosno što se to ekspresno ne rješava, mislim, jedna hebena faking rupa!!!?
Treba li tender za to, glasanje u parlamentu, šta ???
-
No-Name
- Posts: 317
- Joined: 22/05/2014 17:20
#8233 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Koja je to saobraćajnica od Čengić Vile pored pijaceSo What! wrote:Četiri trake će smanjiti gradske gužve
OslobođenjeDirektor Zavoda za izgradnju KS-a kaže da bi se na ovaj način rasteretio saobraćaj od Skenderije do Bosmala.
U Zavodu za izgradnju KS-a imaju viziju da se od Skenderije do Bosmala što prije izgrade četiri saobraćajne trake kako bi se saobraćaj rasteretio i ubrzao. I nastavak od Bosmala prema Dobrinji je izvjestan, ali prioritet je ova prva dionica. Kako je istakao Mirza Hulusić, direktor Zavoda za izgradnju KS-a, na ovaj način bi se dosta rasteretio saobraćaj do Bosmala, a onda bi se na tom mjestu odvajao jedan krak na petu longitudinalu na Čengić-Vili.
Veza sa autoputem
- Svakako ide izgradnja saobraćajnice od Čengić-Vile pored pijace koja će izlaziti na spoj devete transverzale sa gradskim autoputem. Nedavno smo sa Ministarstvom saobraćaja KS-a potpisali sporazum kojim je Zavod za izgradnju KS-a ovlašten da u ime i za račun Ministarstva podnosi zahtjev za izdavanje urbanističke dozvole kako bi nastavili radove na južnoj longitudinali. Imamo problem i sa imovinskopravnim odnosima, odnosno sa dvije porodice koje još nisu pristale na dogovor, a njihovo zemljište se nalazi na trasi južne longitudinale i zbog njih ne možemo nastaviti dalje. I za izmještanje zgrade u Grbavičkoj ulici imamo projektnu dokumentaciju. Rješavanje imovinskopravnih pitanja je sljedeći korak i idemo u kupovinu zemlje kako bismo mogli dobiti validnu dozvolu za građenje da bismo raspisali poziv za izvođača radova, rekao je Hulusić.
I radovi na prvoj transverzali su aktivirani. Naime, nakon niza sastanaka sa nadležnim iz Općinskog suda odlučeno je da se aktivnosti usaglašavanja katastra i grunta prekinu.
Otkup zemlje
- Riječ je o birokratiji, unapređenju sistema koji nama ne mijenja ništa, zato smo u zadnjih 12 mjeseci više puta mi iz Zavoda urgirali da se prekine s tim procesom te da se tako odblokira trasa na kojoj je predviđeno građenje. Taj proces je potpuno onemogućavao da uđemo u proces otkupa zemlje. Sada smo odblokirani i počeli smo rješavanje imovinskopravnih odnosa na dionici od Kranjčevićeve do prodajnog objekta Penny plus. Konačno smo podnijeli zahtjev za identifikacije parcela na kojima ćemo tražiti proglašavanje javnog interesa na tom lokalitetu s ciljem ulaska u proces eksproprijacije, naveo je Hulusić.
- insaneinthebrain
- Posts: 25464
- Joined: 12/08/2013 12:51
#8234 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
koji debili, u pola bijela dana oni našli krpiti rupe. kolaps saobracaja. 15 minuta se izvlacili iz naseljazdruzdjo wrote:Raja evo je vijest za "slatku"
Pecelo saniranje "halida kajtaza".
Polako ali sigurno I ovo pocinje biti jedno od godisnjih odrzavanja u kantonu. Isto kao mali servis na autu.
Godisnji dogadjaji u kantonu:
Sarajevska Zima
Sarajevo film festival
Rekosntrukcija ploca u ferhadiji
Krpljenje propalog asfalta od sada zatvorenog mosta u halilovicima do bitumenke.
A sada I Krpljenje rupa u halida kajtaza.
Gradski oci su izrazili zelju da I ovaj dogadjaj se uvrsti u godisnji calendar dogadjanja u glavnom gradu. Sljedece godine ce biti uprilicen I prigodan kulturno umjetnicki program kojim ce se obiljeziti pocetak ovih radova. " Arbeit Macht Frei "
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8235 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Raskrsnica kod Bosmala, pa onda preko mosta Bosansko - malezijskog prijateljsta, pa preko tramvajske na Džemala Bijedića koja treba da se širi na 4 trake, i onda do 9 transferzale, pa preko mosta koji se pravi na Safeta Zajke koji isto treba na 4 trake da se širi, pa na autoput.No-Name wrote:
Koja je to saobraćajnica od Čengić Vile pored pijace
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#8236 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ma to radi uroka otvorili, da vidite jucer kako ga balvandzija smota uz vraca iz pravca bistrika to pun roki kamion plus prikolica a ovamo odzeljinog stoji znak zabrana preko 10T
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8237 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ne motaju samo sticari, ne bi mnogi smjeli, 10t kamion je smijesna stvar sta sve gore smota, a policija naravno sjedi na kafi, po mogucnosti na petrolu, fin pogled 
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#8238 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Bi li nam objasnio šta si htio reći ovom rečenicom?noviclan wrote: Ma to radi uroka otvorili, da vidite jucer kako ga balvandzija smota uz vraca iz pravca bistrika to pun roki kamion plus prikolica a ovamo od zeljinog stoji znak zabrana preko 10T
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#8239 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Pa jbg znaci tranzit od zeljinog stadiona jeste tranzit pravac od rivera konobe gusar dalasovaca policijske akademije... a tranzit od bistrika jeste tranzit pravac od autodijelova krivaja maab centra onog motor servisa jevrejskog groblja...
-
kakaljin
- Posts: 13493
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8240 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Da je uz Vraca zabranjeno voziti te velike kamione. To i ptice na grani znaju da je zabranjenohigh_volume wrote:Bi li nam objasnio šta si htio reći ovom rečenicom?noviclan wrote: Ma to radi uroka otvorili, da vidite jucer kako ga balvandzija smota uz vraca iz pravca bistrika to pun roki kamion plus prikolica a ovamo od zeljinog stoji znak zabrana preko 10T
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8241 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
On bi sa Romanije ili Pala morao otici skroz do studentskih, pa na stupsku petlju pa tek onda prema lukavici... ovako rizikuju svastanoviclan wrote:Pa jbg znaci tranzit od zeljinog stadiona jeste tranzit pravac od rivera konobe gusar dalasovaca policijske akademije... a tranzit od bistrika jeste tranzit pravac od autodijelova krivaja maab centra onog motor servisa jevrejskog groblja...
-
baxus
- Posts: 1586
- Joined: 29/10/2005 16:31
#8242 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Jebo mater ko dade Gracopu da radi ceste.
Imam osjecaj da imaju jednu ekipu udarnika i 10 gradilista otvorenih u isto vrijeme.
Javasluk preko nasih ledja opet.
Imam osjecaj da imaju jednu ekipu udarnika i 10 gradilista otvorenih u isto vrijeme.
Javasluk preko nasih ledja opet.
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#8243 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Nisam znao za rekonstrukciju Ljubljanske, i danas iz Blumove uđoh u Ljubljansku i zaglavih se više od 15 min nasred ulicebaxus wrote:Jebo mater ko dade Gracopu da radi ceste.
Imam osjecaj da imaju jednu ekipu udarnika i 10 gradilista otvorenih u isto vrijeme.
Javasluk preko nasih ledja opet.
A nikakvog znaka obavještenja o radovima niti išta
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#8244 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Debili. Ravno 20 godina ni prstom pomakli nisu i u vrijeme gužve našli krpiti.insaneinthebrain wrote:koji debili, u pola bijela dana oni našli krpiti rupe. kolaps saobracaja. 15 minuta se izvlacili iz naseljazdruzdjo wrote:Raja evo je vijest za "slatku"
Pecelo saniranje "halida kajtaza".
Polako ali sigurno I ovo pocinje biti jedno od godisnjih odrzavanja u kantonu. Isto kao mali servis na autu.
Godisnji dogadjaji u kantonu:
Sarajevska Zima
Sarajevo film festival
Rekosntrukcija ploca u ferhadiji
Krpljenje propalog asfalta od sada zatvorenog mosta u halilovicima do bitumenke.
A sada I Krpljenje rupa u halida kajtaza.
Gradski oci su izrazili zelju da I ovaj dogadjaj se uvrsti u godisnji calendar dogadjanja u glavnom gradu. Sljedece godine ce biti uprilicen I prigodan kulturno umjetnicki program kojim ce se obiljeziti pocetak ovih radova. " Arbeit Macht Frei "
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#8245 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Most u Halilovićima i dalje niko, ništa...

-
kakaljin
- Posts: 13493
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8246 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ja vec 10ak dana izbjegavam Ljubljansku, imaju obavjestenja, cak stoje znakovi da se moze samo od OHR-a prema tranzitu, dok se od tranzita zabranjeno iako hajvani skrecu i idu.high_volume wrote:Nisam znao za rekonstrukciju Ljubljanske, i danas iz Blumove uđoh u Ljubljansku i zaglavih se više od 15 min nasred ulicebaxus wrote:Jebo mater ko dade Gracopu da radi ceste.
Imam osjecaj da imaju jednu ekipu udarnika i 10 gradilista otvorenih u isto vrijeme.
Javasluk preko nasih ledja opet.![]()
A nikakvog znaka obavještenja o radovima niti išta
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#8247 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Na tranzitu nema znaka zabrane desno u Ljubljanskukakaljin wrote: Ja vec 10ak dana izbjegavam Ljubljansku, imaju obavjestenja, cak stoje znakovi da se moze samo od OHR-a prema tranzitu, dok se od tranzita zabranjeno iako hajvani skrecu i idu.
-
kakaljin
- Posts: 13493
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8248 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Svaki dan prolazim i postavljen je znak zabrane ulaska u ulicu. I postavljen je znak Obilaznica sa strelicomhigh_volume wrote:Na tranzitu nema znaka zabrane desno u Ljubljanskukakaljin wrote: Ja vec 10ak dana izbjegavam Ljubljansku, imaju obavjestenja, cak stoje znakovi da se moze samo od OHR-a prema tranzitu, dok se od tranzita zabranjeno iako hajvani skrecu i idu.
- Henry Chinaski
- Posts: 2589
- Joined: 03/08/2005 08:12
#8249 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Vidio sam kako sa tranzita ljudi sklanjaju prepreke i prolaze u ljubljansku. Isto tako ih zaobilaze i provlače se kad mogu. Ne znam da li je do izvođača ili do obične stoke ali neko je ovdje lud.
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#8250 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Isto rade u Bolničkoj, boli ih briga

