Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#8226 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

shiljak wrote:Ma imaš sve odgovore kod nikšića

Ko su ovi na forumu što diskutuju?
http://www.youtube.com/watch?v=M7V6JFTUdS8#t=29

Hoće li komšić znati voditi stranku?
http://www.youtube.com/watch?v=f797eI3pMeI#t=82

Da li će se stranka pokazati dobra ili loša?
http://www.youtube.com/watch?v=lD0wNogzJnQ

Eto, u tri klipa stalo sve ovo što se pisalo u ovoj temi.
Dobar :thumbup: :D
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#8227 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Havatar »

shiljak wrote:upravo tako, samo što si ti ovaj što priča a komšić ovaj o kome priča :D

Lik napravio stranku, hej, učlanio već preko 5.000 ljudi u stranku.. otvorio stranke "širom bih" (za razliku od drugih), i sad ko on nešto radi.. a ko prije skupio dosta glasova od naroda, i sad se nešto fura, stranku ko otvorio. I još ko svi kradu na vlasti, nekakvi tenderi, stotine firmi zatvorili i državnih uništili, a komšić eto ne zna ni kredit da vrati što je digo.

Dosta.
Da ne pominjemo 41.893 lajkova na fejsbuku.
User avatar
Platformas
Posts: 1323
Joined: 07/08/2011 09:45
Location: /public_html
Contact:

#8228 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Platformas »

Jest se mladež SDPa i SDA udružila.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#8229 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

vidiš da ipak mogu zajedno
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8230 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Havatar wrote:
shiljak wrote:upravo tako, samo što si ti ovaj što priča a komšić ovaj o kome priča :D

Lik napravio stranku, hej, učlanio već preko 5.000 ljudi u stranku.. otvorio stranke "širom bih" (za razliku od drugih), i sad ko on nešto radi.. a ko prije skupio dosta glasova od naroda, i sad se nešto fura, stranku ko otvorio. I još ko svi kradu na vlasti, nekakvi tenderi, stotine firmi zatvorili i državnih uništili, a komšić eto ne zna ni kredit da vrati što je digo.

Dosta.
Da ne pominjemo 41.893 lajkova na fejsbuku.
ja sam čuo da je komšić išao od kuće do kuće, od stana do stana, molio, kumio, da mu lajkuju fb stranicu. Sad ti skontaj koliko je to lajkova! Upravo toliko, tačno odokativno 41 hiljada.

Da li možda sad da se raspišemo o ovom, da ja tvrim da je tako a neko da me demantuje? Jedno 20-tak stranica?
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#8231 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

shiljak wrote:
Havatar wrote:
shiljak wrote:upravo tako, samo što si ti ovaj što priča a komšić ovaj o kome priča :D

Lik napravio stranku, hej, učlanio već preko 5.000 ljudi u stranku.. otvorio stranke "širom bih" (za razliku od drugih), i sad ko on nešto radi.. a ko prije skupio dosta glasova od naroda, i sad se nešto fura, stranku ko otvorio. I još ko svi kradu na vlasti, nekakvi tenderi, stotine firmi zatvorili i državnih uništili, a komšić eto ne zna ni kredit da vrati što je digo.

Dosta.
Da ne pominjemo 41.893 lajkova na fejsbuku.
ja sam čuo da je komšić išao od kuće do kuće, od stana do stana, molio, kumio, da mu lajkuju fb stranicu. Sad ti skontaj koliko je to lajkova! Upravo toliko, tačno odokativno 41 hiljada.

Da li možda sad da se raspišemo o ovom, da ja tvrim da je tako a neko da me demantuje? Jedno 20-tak stranica?
Pa vise lajkova ima Stranka Kokuza :D :D :D
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#8232 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

shiljak wrote:
Havatar wrote:
shiljak wrote:upravo tako, samo što si ti ovaj što priča a komšić ovaj o kome priča :D

Lik napravio stranku, hej, učlanio već preko 5.000 ljudi u stranku.. otvorio stranke "širom bih" (za razliku od drugih), i sad ko on nešto radi.. a ko prije skupio dosta glasova od naroda, i sad se nešto fura, stranku ko otvorio. I još ko svi kradu na vlasti, nekakvi tenderi, stotine firmi zatvorili i državnih uništili, a komšić eto ne zna ni kredit da vrati što je digo.

Dosta.
Da ne pominjemo 41.893 lajkova na fejsbuku.
ja sam čuo da je komšić išao od kuće do kuće, od stana do stana, molio, kumio, da mu lajkuju fb stranicu. Sad ti skontaj koliko je to lajkova! Upravo toliko, tačno odokativno 41 hiljada.

Da li možda sad da se raspišemo o ovom, da ja tvrim da je tako a neko da me demantuje? Jedno 20-tak stranica?
Ja pak tvrdim da ljudi neće apstinirati od glasanja ako ustvrde da od DF-a nema aposlutno ništa boljeg.....

Ponovimo zadaću:

Ako su pitanju uhljebljenja - koliko će nas koštati stvaranje još novije elite od do sada već stvorenih elita i prije njih stvorenih elita i tako dalje ?
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8233 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Postavi i sebi pitanje, kad misliš da zarađuješ 2-3 hiljade mjesečno i da kupiš stan u centru sarajeva? Nemoj mi samo reći nema posla, ima ljudi što ne rade u državnim firmama i rade sve legalno a i imaju takvu platu.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#8234 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

shiljak wrote:Postavi i sebi pitanje, kad misliš da zarađuješ 2-3 hiljade mjesečno i da kupiš stan u centru sarajeva? Nemoj mi samo reći nema posla, ima ljudi što ne rade u državnim firmama i rade sve legalno a i imaju takvu platu.
Postavljam - ispalim se u Londom i uklanjam smeće sa ulice - budem čistač ulica - i dođem i kupim stan - imam platu puno veću....

Ali tad ne bih bio Sarajlija - tad bih bio Londoner - Londonac....

Ili još zanimljivije - a neću ti reći šta.....

U svakom slučaju tada ne bih bio niti Sarajlija niti Bosanac - tada bih bio definitivno nešto drugo i ne bi me interesovalo Sarajevo niti bih želio kupiti stan u centru Sarajeva - čak šta više - prodao bih sve u BiH u toj situaciji i migrirao trajno - uz promjenu imena, prezimena i slično - kompletna asimilacija....

To je do sada uvaženo mišljenje o časnom načinu sticanja profita....

Isti profit je moguće ostvariti i ovdje ali trebaju žestoka leđa za uspon u nekoj banci ili sličnom privrednom društvu....

Isti profit je moguće ostvariti i u privredi ali moraš biti baš inventivan, ali jako je to sve otežano ako si pošten....

Ovo u državnoj upravi - preživljavanje je sve ispod 1000 KM - nemaš šanse za stan osim ako si korumpiran - a tada padaš kad tad....

Nečasni način je: lagat narod o želji za ostvarenjem nekog rezultata bez istinske želje za ostvarenjem istog tog rezultata u svrhu sticanja statusa vlasti u BiH demokratiji - a nakon dobijenih glasova - uživati u platici od 2000-3000 KM....

Takođe tu ima i dodatnih mogućnosti:

Da ti neka humanitarna organizacija izgradi kuću od temelja do krova, onda se prijaviš na dodjelu donacija i dobiješ stan koji izdaješ pod zakup, a kontinuirano primaš neki vid boračkih dodataka - usput otvoriš i kakav posao kafa, ćevapi i slično i eto ti dovoljno novca i za stan....

"Regularni" (zakidaj državu na porezu u vlastitom d.o.o., varaj sjeci budi dužan) i neregularni kriminal (bezočno varaj kradi sjeci i budi dužan)...

kombinacija je bezbroj - zašto to pitaš ?
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#8235 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

fhb457uzuz wrote:ja straha ovih iz sda i lajanja, oblajašte sve i svakoga mamu vam balinsku, da oće ovaj DF na vlast doć da bude malo bukagija na noge i bježanije u tursku :lol: :lol: :lol:
Ja ne bih predložio Tursku - ja bih predložio Mekku i Medinu kao jedino sigurno mjesto po pitanju vjere....

a ovo ostalo - neće to dalje od Slovenije, Austrije, Hrvatske - možda neki odu i u Tursku....

ALi opet DF - sa ovakvim nastupom i ovakvim stavom neće preći niti izborni prag.... A ja im u tome svemu pro bono izgleda neću pomagati - jer - kite se tuđim perjem a pljuju, ne vidim nešto konkretno različito - nema ono "nešto".....
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8236 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Kakav London, ima ljudi poštenih, koji rade u sarajevu i zarađuju platu.

Naravno da je teško steći to, ali po tvojoj priči šta bi to DF trebao raditi i šta bi komšić trebao raditi.. ispade da ti znaš sve a eto ne znaš da se snađeš da imaš platu 2-3 milje u sarajevu :-D

Kao što je i meni lako reći tebi "što nemaš veću platu" (a ja je nemam), tako je i tebi lako reći za komšića šta da radi (a ti nemaš stranku).
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8237 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Havatar wrote:
shiljak wrote:upravo tako, samo što si ti ovaj što priča a komšić ovaj o kome priča :D

Lik napravio stranku, hej, učlanio već preko 5.000 ljudi u stranku.. otvorio stranke "širom bih" (za razliku od drugih), i sad ko on nešto radi.. a ko prije skupio dosta glasova od naroda, i sad se nešto fura, stranku ko otvorio. I još ko svi kradu na vlasti, nekakvi tenderi, stotine firmi zatvorili i državnih uništili, a komšić eto ne zna ni kredit da vrati što je digo.

Dosta.
Da ne pominjemo 41.893 lajkova na fejsbuku.
Je l' već prestig'o Stranku Kokuza?
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#8238 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

shiljak wrote:Kakav London, ima ljudi poštenih, koji rade u sarajevu i zarađuju platu.

Naravno da je teško steći to, ali po tvojoj priči šta bi to DF trebao raditi i šta bi komšić trebao raditi.. ispade da ti znaš sve a eto ne znaš da se snađeš da imaš platu 2-3 milje u sarajevu :-D

Kao što je i meni lako reći tebi "što nemaš veću platu" (a ja je nemam), tako je i tebi lako reći za komšića šta da radi (a ti nemaš stranku).
Ja tražim unaprijeđenje i veću platu..... Tražim posao.... Nisam samozaposlen - poduzetnik u smislu d.o.o. ili d.d.......

Aplicira li DF (nije DF Komšić nego je DF - DF) za posao u tom smislu ? Jel aplicirao na iti jedan konkurs do sada u smislu koji ti želiš ?

Ili indirektno želiš da kažeš da je DF - D.j.l. Komšić ? Ili indirektno želiš da kažeš da aplicira ali da mi to ne vidimo ?

Ispade da ti znaš sve a eto ne znaš da se snađeš da imaš platu 2-3 milje u sarajevu :-D

Eh za ovo si upravu - ispada baš tako..... Zar nisam jadan što niti jedan poslodavac neće da mi da veću platu od barem 2000-3000 milje ? Sa platom dolazi i odgovornost - šta misliš - čak i ako sam spreman da preuzmem odgovornost - nudi li mi iko šansu ?
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8239 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Eh za ovo si upravu - ispada baš tako..... Zar nisam jadan što niti jedan poslodavac neće da mi da veću platu od barem 2000-3000 milje ? Sa platom dolazi i odgovornost - šta misliš - čak i ako sam spreman da preuzmem odgovornost - nudi li mi iko šansu ?
Nije ni komšiću niko ponudio da mu napravi stranku i nađe članove, a da on samo izađe na tribinu i da kaže da ima stranku. Upravo je problem znati šta tačno treba da se radi, a neće mu niko dati neki šablon i reći radi po tom i tvoja će stranka biti najbolja, isto kao što ni tebi neće neko reći "zaposli se tu i tu, tu traže radika" ili "uradi to i to i javi se tom", to moraš sam skontat.. :-D
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#8240 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Havatar »

Corto Maltese wrote:
Havatar wrote:
shiljak wrote:upravo tako, samo što si ti ovaj što priča a komšić ovaj o kome priča :D

Lik napravio stranku, hej, učlanio već preko 5.000 ljudi u stranku.. otvorio stranke "širom bih" (za razliku od drugih), i sad ko on nešto radi.. a ko prije skupio dosta glasova od naroda, i sad se nešto fura, stranku ko otvorio. I još ko svi kradu na vlasti, nekakvi tenderi, stotine firmi zatvorili i državnih uništili, a komšić eto ne zna ni kredit da vrati što je digo.

Dosta.
Da ne pominjemo 41.893 lajkova na fejsbuku.
Je l' već prestig'o Stranku Kokuza?
Nije .
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#8241 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

shiljak wrote:
Eh za ovo si upravu - ispada baš tako..... Zar nisam jadan što niti jedan poslodavac neće da mi da veću platu od barem 2000-3000 milje ? Sa platom dolazi i odgovornost - šta misliš - čak i ako sam spreman da preuzmem odgovornost - nudi li mi iko šansu ?
Nije ni komšiću niko ponudio da mu napravi stranku i nađe članove, a da on samo izađe na tribinu i da kaže da ima stranku. Upravo je problem znati šta tačno treba da se radi, a neće mu niko dati neki šablon i reći radi po tom i tvoja će stranka biti najbolja, isto kao što ni tebi neće neko reći "zaposli se tu i tu, tu traže radika" ili "uradi to i to i javi se tom", to moraš sam skontat.. :-D
Za sad ću ostaviti samo komentar:

Bravo.
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#8242 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

Savez SDA-SDP i dalje živi između crvene i zelene mladeži.
Ali svi pokušaji diskreditacije DF-a su vam očajni, zasnovani na rekla-kazala mahalanju i papagajskim ponavljanjem mantri raznoraznih kvazianalitičara. Vaše horsko pjevanje, promašenih pjesama uz pratnju promašenih nota, neće spriječiti rast DF-a. Samo postižete kontraefekat, jer da vas nije strah Komšićevog prodora, ne bi ni reagovali.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#8243 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Opetja033 »

MuaDib wrote:Savez SDA-SDP i dalje živi između crvene i zelene mladeži.
Ali svi pokušaji diskreditacije DF-a su vam očajni, zasnovani na rekla-kazala mahalanju i papagajskim ponavljanjem mantri raznoraznih kvazianalitičara. Vaše horsko pjevanje, promašenih pjesama uz pratnju promašenih nota, neće spriječiti rast DF-a. Samo postižete kontraefekat, jer da vas nije strah Komšićevog prodora, ne bi ni reagovali.

Pa ovo je vec komedija. :lol:
Ovaj nagli preokret sam uspio promasiti. @Muadib koji je prvobitno DF maltene smatrao bozanstvom dosao je do tacke kada je radio upravo ovo sto sam boldirao: pljuvao po DF-u zasnovano na rekla-kazala mahalanju, ovdje kilometarske odjavne postove pisao uz konstataciju da je vratio svoju clansku kartu, da je DF ubleha, da je ZK ubleha. I to nakon unutarstranackih izbora.
Sta je bilo u medjuvremenu samo ti znas. Valjda su se smilovali i ubacili te u taj opcinski odbor.
Ali ovo je tragikomicno. U dva mjeseca misljenje o jednom politickom projektu promjeniti za 360 stepeni je vrhunac mentaliteta "đe sam ja tu". Drugacije se ne moze objasniti. I jos uvijek smatras da te neko nakon toga moze uzeti za ozbiljno? Tvoje bilo propagiranje bilo pljuvanje - bilo cega.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#8244 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

Opetja033 wrote:
MuaDib wrote:Savez SDA-SDP i dalje živi između crvene i zelene mladeži.
Ali svi pokušaji diskreditacije DF-a su vam očajni, zasnovani na rekla-kazala mahalanju i papagajskim ponavljanjem mantri raznoraznih kvazianalitičara. Vaše horsko pjevanje, promašenih pjesama uz pratnju promašenih nota, neće spriječiti rast DF-a. Samo postižete kontraefekat, jer da vas nije strah Komšićevog prodora, ne bi ni reagovali.
Pa ovo je vec komedija. :lol:
U dva mjeseca misljenje o jednom politickom projektu promjeniti za 360 stepeni je vrhunac mentaliteta "đe sam ja tu". Drugacije se ne moze objasniti. I jos uvijek smatras da te neko nakon toga moze uzeti za ozbiljno? Tvoje bilo propagiranje bilo pljuvanje - bilo cega.
Mah, šta reći o takvima. U stvari, nisu ni vrijedni komentara...
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#8245 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

ni prvi ni posljednji koji je promijenio mišljenje. konstantni pljuvači su puno zanimljiviji za čitati. :D
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#8246 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

Opetja033 wrote:
MuaDib wrote:Savez SDA-SDP i dalje živi između crvene i zelene mladeži.
Ali svi pokušaji diskreditacije DF-a su vam očajni, zasnovani na rekla-kazala mahalanju i papagajskim ponavljanjem mantri raznoraznih kvazianalitičara. Vaše horsko pjevanje, promašenih pjesama uz pratnju promašenih nota, neće spriječiti rast DF-a. Samo postižete kontraefekat, jer da vas nije strah Komšićevog prodora, ne bi ni reagovali.

Pa ovo je vec komedija. :lol:
Ovaj nagli preokret sam uspio promasiti. @Muadib koji je prvobitno DF maltene smatrao bozanstvom dosao je do tacke kada je radio upravo ovo sto sam boldirao: pljuvao po DF-u zasnovano na rekla-kazala mahalanju, ovdje kilometarske odjavne postove pisao uz konstataciju da je vratio svoju clansku kartu, da je DF ubleha, da je ZK ubleha. I to nakon unutarstranackih izbora.
Sta je bilo u medjuvremenu samo ti znas. Valjda su se smilovali i ubacili te u taj opcinski odbor.
Ali ovo je tragikomicno. U dva mjeseca misljenje o jednom politickom projektu promjeniti za 360 stepeni je vrhunac mentaliteta "đe sam ja tu". Drugacije se ne moze objasniti. I jos uvijek smatras da te neko nakon toga moze uzeti za ozbiljno? Tvoje bilo propagiranje bilo pljuvanje - bilo cega.
Crvena liga se očito ponadala, da je uspjela unjeti razdor u DF i da su njihove krtice dobro odradile posao.
Morati ću vas razočarati, ali ujdurma koju su priredli crveni i djelom zeleni puleni, je otklonjena aktivnostima DF u cjelini.
Drugi par rukava je, vaša nemoć da ukažete na problem u vašim partijama, u kojima je normalno šutiti sve dok se "mene ne tiće." Međutim meni ne pada na pamet nekog ubjeđivati, da je upravo kritički stav spram pokušaja očite manipulacije, doveo do zdrave atmosfere u DF, koja postaje jedan uhodan tim, kome je dosta ovog političkog javašluka. Javašluka, koji su i uzrokovale rigidne političke opcije sa tvrdim stavovima, kojim omekšaju na svaki pomen para i finansija.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8247 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Jeste, ofirni ste skroz. Ko samo nešto kritikuju, a kad postaviš papir od sdp-a kako da pravi accounte na klixu i slično, ne znam da je iko išta pisao.. jedno tri dana šutnje bude na temi :lol: :lol: :oops:
Labirint
Posts: 2930
Joined: 24/06/2013 14:37

#8248 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Labirint »

Kako se ljudi mogu prepirati,napadati i braniti stranke,partije i sl? :(
To je tako bijedno i jadno...
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#8249 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

Labirint wrote:Kako se ljudi mogu prepirati,napadati i braniti stranke,partije i sl? :(
To je tako bijedno i jadno...
od tolikih tema na politici, ovakav komentar je baš morao biti na ovoj?! zašto, zbog čega?
Labirint
Posts: 2930
Joined: 24/06/2013 14:37

#8250 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Labirint »

biske wrote:
Labirint wrote:Kako se ljudi mogu prepirati,napadati i braniti stranke,partije i sl? :(
To je tako bijedno i jadno...
od tolikih tema na politici, ovakav komentar je baš morao biti na ovoj?! zašto, zbog čega?
Kako ste paranoicni :shock: :shock:
Na kojoj god da je temi svejedno,na ovoj jer sam eto povrsno
procitao raspravu i kontam koji ti motiv,izuzev finansijskog,mora biti
da srcano branis neka govna koja su apsolutno ISTA,ali apsolutno zvali
se oni sdp, sbb, sda, df, jkad,wrjdadk, hdz ili kako vec...
Post Reply