Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 102808
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8201 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

_BataZiv_0809 wrote:
Logovan wrote:Konačno da krenu sa radovima. :thumbup: Samo je belaj što ćemo se načekati da završe više nego što bi trebalo. :skoljka:

Jebo te Bingo. :facepalm: Onako dobra lokacija, šteta.
Sta bi ti ondje umjesto Binga? Puno se zgrada napravilo, treba ljudima sadrzaja, bar granap da imaju kako bog zapovjeda.
Bauhaus :mrgreen:
Nervira me što nam je vrhunac gradnje Bingo i najobičniji SPO. :D Sve isto, u prodavnicama sve ista roba, monotono, itd.
Last edited by Logovan on 22/03/2019 12:59, edited 1 time in total.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9904
Joined: 15/04/2015 11:26

#8202 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Gray wrote:
Logovan wrote:Konačno da krenu sa radovima. :thumbup: Samo je belaj što ćemo se načekati da završe više nego što bi trebalo. :skoljka:

Jebo te Bingo. :facepalm: Onako dobra lokacija, šteta.

Mislim da na onoj lokaciji neće ići neki bezveze hipermarket, nego da će ići veliki shopping centar, a la Delta City u Banja Luci, jer nema smisla uzimati onakvu lokaciju za bilo šta drugo.
I povrsina je prevelika za obicni hipermarket. 50k m2

Ali samo neka se potrude, eno imaju ledinu cistu, neka nadju dobrog arhitektu da to sve osmisli.

Na stupu su ajd zatekli tu sta su zatekli, al je ono dole haos. Ovamo ti hipermarket, tamo preko puta DM, ovamo djecija prodavnica, tamo nekakva kina roba, sve razbacano, nekakva kafana ondje, raspadnut parking nista ni sa cim. :-)
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8203 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

ono je vrhunska lokacija, dok se napravi bit će i silazak direktan sa autoceste...

a to jebote bingo, otiđi u Bingo centar u tuzlu... pa ćeš reći jebote scc ;-)
User avatar
Logovan
Posts: 102808
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8204 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

mk ultra wrote:ono je vrhunska lokacija, dok se napravi bit će i silazak direktan sa autoceste...

a to jebote bingo, otiđi u Bingo centar u tuzlu... pa ćeš reći jebote scc ;-)
Pa ja već sad govorim jebo te SCC. :wink:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8205 Re: Sarajevo Construction

Post by amar1994 »

Logovan wrote:
mk ultra wrote:ono je vrhunska lokacija, dok se napravi bit će i silazak direktan sa autoceste...

a to jebote bingo, otiđi u Bingo centar u tuzlu... pa ćeš reći jebote scc ;-)
Pa ja već sad govorim jebo te SCC. :wink:
Bio,vidio i nista posebno,bolji mi je bbi od tog Tuzla binga :thumbup:

Sve je to smijurija za centre na zapadu :-)
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#8206 Re: Sarajevo Construction

Post by JavierBosnia »

amar1994 wrote:

sto se mene tice volio bi nesto poput autozonea/pepboysa i slicno 8-) i inace nesto novo,ovo sve ista roba se vrti,svi trzni centri sve isto :-)
Da li bi ti meni vjerovao da Sarajevo glavni grad, veliki grad u svim bojama i lakovima drže samo 2 vrste sprejeva ili RenCo ili ColorMax (čitaj smeće)
Motip, DupliColor, ColorMatic (iole kvalitetniji) ne postoje u Sarajevu (sem OBI - duplicolor)
Ne postoje. Citam u Srbiji na jednom forumu u nekim tako malim gradovima imaju ove bolje proizvodjace mi nemamo. Ponuda za nekim stvarima nam je očajna.

I ovom prilikom ako neko zna gdje sem Obija ima kupiti neke od tih proizvodjaca nek javi, osevapit ce se.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8207 Re: Sarajevo Construction

Post by amar1994 »

JavierBosnia wrote:
amar1994 wrote:

sto se mene tice volio bi nesto poput autozonea/pepboysa i slicno 8-) i inace nesto novo,ovo sve ista roba se vrti,svi trzni centri sve isto :-)
Da li bi ti meni vjerovao da Sarajevo glavni grad, veliki grad u svim bojama i lakovima drže samo 2 vrste sprejeva ili RenCo ili ColorMax (čitaj smeće)
Motip, DupliColor, ColorMatic (iole kvalitetniji) ne postoje u Sarajevu (sem OBI - duplicolor)
Ne postoje. Citam u Srbiji na jednom forumu u nekim tako malim gradovima imaju ove bolje proizvodjace mi nemamo. Ponuda za nekim stvarima nam je očajna.

I ovom prilikom ako neko zna gdje sem Obija ima kupiti neke od tih proizvodjaca nek javi, osevapit ce se.
Naravno da ti vjerujem,ne isplati se nabavljat,samo se najjeftinije trazi :lol: :lol:

Tako je i sa odjecom/obucom i hranom,ima smece,los kvalitet i ima preskupo,nema ono u sredini,ne isplati se,nema brojeva tena 46,47 ,ne isplati se nabavljat,niko ne kupuje...

Apoteka,imate li ovu kremu,nemamo ne isplati se nabavljat...

:lol: :run:


Ima na ebay,samo niko ne salje :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8208 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

saibaba wrote:

On je tu lokaciju kupio i prije nego sto je bila "rasturena". Nije pokradeno nista nego je jednostano napustena zgrada kad se radila petlja i cesta pored vize a firma standard je iseljena u semizovac i radi vrlo dobro.
kako nije pokradeno?pravis me budalom? ja prodjem pored fabrike najmanje 2-3 puta dnevno ,vidim sta se desava ,do prije godinu dana je bio cuvar u portirnici i spustena rampa..proslog ljeta nestao cuvar,poceli cerupat trafostanicu ,trafoe izbacili napolje ,pokrali bakar,cupali kablove po halama ,na jesen poceli obarati metalne konstrukcije krovova,razjebali sve sto je bilo zeljeza i pokupili ,trafostanica bila limena energoinvestova BTS,nema je ni u tragovima,isti scenario se desio i sa fabrikom zora...
Last edited by bitanga_sa_otesa on 22/03/2019 15:58, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8209 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

JavierBosnia wrote:
Da li bi ti meni vjerovao da Sarajevo glavni grad, veliki grad u svim bojama i lakovima drže samo 2 vrste sprejeva ili RenCo ili ColorMax (čitaj smeće)
Motip, DupliColor, ColorMatic (iole kvalitetniji) ne postoje u Sarajevu (sem OBI - duplicolor)
Ne postoje. Citam u Srbiji na jednom forumu u nekim tako malim gradovima imaju ove bolje proizvodjace mi nemamo. Ponuda za nekim stvarima nam je očajna.

I ovom prilikom ako neko zna gdje sem Obija ima kupiti neke od tih proizvodjaca nek javi, osevapit ce se.
sarajevo je septicka jama u kojoj ima samo trznih cenatra ,kafana i dudlaonica,ako trebas zavariti neki komad aluminijuma u cijelom gradu imaju 2 covjeka koji obavljaju tu djelatnost,ako trebas nesto da ispjeskaris moras ici u kresevo,servis mjenjaca u kiseljak,brezu itd itd....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83461
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8210 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

amar1994 wrote:
Logovan wrote:
mk ultra wrote:ono je vrhunska lokacija, dok se napravi bit će i silazak direktan sa autoceste...

a to jebote bingo, otiđi u Bingo centar u tuzlu... pa ćeš reći jebote scc ;-)
Pa ja već sad govorim jebo te SCC. :wink:
Bio,vidio i nista posebno,bolji mi je bbi od tog Tuzla binga :thumbup:

Sve je to smijurija za centre na zapadu :-)
Pa i ne slazem se bas. Ni Tuzla ni SCC ni Mepas mall se ne bi postidili vecine centara u Italiji, Austriji, Njemackoj, Spaniji...

Nego ljudi jos nisu ni kupili zemljiste iako naslov sugerise drukcije :mrgreen:
emmir1
Posts: 4940
Joined: 07/06/2013 15:28

#8211 Re: Sarajevo Construction

Post by emmir1 »

Bingo market u Tuzli je top

Najviše blizu marektima po Zapadu
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#8212 Re: Sarajevo Construction

Post by Grean »

_BataZiv_0809 wrote:
Logovan wrote:Konačno da krenu sa radovima. :thumbup: Samo je belaj što ćemo se načekati da završe više nego što bi trebalo. :skoljka:

Jebo te Bingo. :facepalm: Onako dobra lokacija, šteta.
Sta bi ti ondje umjesto Binga? Puno se zgrada napravilo, treba ljudima sadrzaja, bar granap da imaju kako bog zapovjeda.
Stadion, po mogucnosti bordo :D
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#8213 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Grean wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Logovan wrote:Konačno da krenu sa radovima. :thumbup: Samo je belaj što ćemo se načekati da završe više nego što bi trebalo. :skoljka:

Jebo te Bingo. :facepalm: Onako dobra lokacija, šteta.
Sta bi ti ondje umjesto Binga? Puno se zgrada napravilo, treba ljudima sadrzaja, bar granap da imaju kako bog zapovjeda.
Stadion, po mogucnosti bordo :D
Koje je boje zastava Vijetnama? :lol:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#8214 Re: Sarajevo Construction

Post by Grean »

thekupus wrote:
Grean wrote:
Stadion, po mogucnosti bordo :D
Koje je boje zastava Vijetnama? :lol:
Ne znam niti je bitno, samo boja suski ulozenih u klub.

Sarajevo je klub koji je privukao 8 miliona KM stranih ulaganja u BiH, nesto s cim se svako pametan ponosi a budala ismijava. Sa druge strane neki sisaju drzavu ko krpelji :oops:
User avatar
saibaba
Posts: 1963
Joined: 07/02/2008 13:47

#8215 Re: Sarajevo Construction

Post by saibaba »

bitanga_sa_otesa wrote:
saibaba wrote:

On je tu lokaciju kupio i prije nego sto je bila "rasturena". Nije pokradeno nista nego je jednostano napustena zgrada kad se radila petlja i cesta pored vize a firma standard je iseljena u semizovac i radi vrlo dobro.
kako nije pokradeno?pravis me budalom? ja prodjem pored fabrike najmanje 2-3 puta dnevno ,vidim sta se desava ,do prije godinu dana je bio cuvar u portirnici i spustena rampa..proslog ljeta nestao cuvar,poceli cerupat trafostanicu ,trafoe izbacili napolje ,pokrali bakar,cupali kablove po halama ,na jesen poceli obarati metalne konstrukcije krovova,razjebali sve sto je bilo zeljeza i pokupili ,trafostanica bila limena energoinvestova BTS,nema je ni u tragovima,isti scenario se desio i sa fabrikom zora...
Nije isti scenario. Fabrika Zora je upropaštena fabrika znaci. Standard fabrika je izmjestena na drugo mjesto i odlično radi.

Bivsa zgrada standarda se zgrada se svakako ruši... ne vidim nista sporno...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8216 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

saibaba wrote:

Bivsa zgrada standarda se zgrada se svakako ruši... ne vidim nista sporno...
nije tu jedna zgrada vec 10,a ako ne vidis nista sporno zvacu te kad se budu rusile neke zgrade da pokrades bakar i zeljezo ,u medjuvremenu cu zovnuti policiju,pa da vidim sta ce ti oni reci ...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#8217 Re: Sarajevo Construction

Post by ultima_palabra »

Standard se podijelio na dvije firme... zemljiste ostalo Miskovicu, a proizvodnju uzeo neki nas frajer koji dobro radi tamo u Ilijasu.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18749
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#8218 Re: Sarajevo Construction

Post by problemnatravunu »

Da na mjestu Standarda grade trgovački centar????
Nije mi baš nešto mudra ideja, 100m dalje WISA, kakva je takva je, na drugu stranu prema aerodromu BINGO , a onda se sjetim da je jos malo dalje prema aerodromu bio planiran Airport shopping centar, samo se to baš ušutilo i zaboravilo!
https://www.klix.ba/biznis/izgradnja-ai ... #komentari

A namjesto nesudjenog Bauhausa da će doći Bingo, nije mi jasno, ja sam stalno mislio da je taj prostor 1/1 vlasništvo Bauhausa, kupili, platili, ogradili, jel to znači da su ga prodali?
User avatar
saibaba
Posts: 1963
Joined: 07/02/2008 13:47

#8219 Re: Sarajevo Construction

Post by saibaba »

bitanga_sa_otesa wrote:
saibaba wrote:

Bivsa zgrada standarda se zgrada se svakako ruši... ne vidim nista sporno...
nije tu jedna zgrada vec 10,a ako ne vidis nista sporno zvacu te kad se budu rusile neke zgrade da pokrades bakar i zeljezo ,u medjuvremenu cu zovnuti policiju,pa da vidim sta ce ti oni reci ...
Sto ne zovnes policiju ovim koji cerupaju standard ?

A j..bpte.. Mozes li da shvatis..
Standard je prodao zgradu Miskovicu jos dok je tu bila fabrika. Fabrika je u medjuvremenu iseljeljena ( nije upropastena ). Sva imovina koja vrijedi je iseljena..
Miskovicu ta zgrada ne treba treba mu lokacija i pustio je da je ljudi čerupaju ... Sta je sporno ?

Mislis da je miskovica briga za par kablova i nesto starog zeljeza ?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8220 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

saibaba wrote:
Sto ne zovnes policiju ovim koji cerupaju standard ?

A j..bpte.. Mozes li da shvatis..
Standard je prodao zgradu Miskovicu jos dok je tu bila fabrika. Fabrika je u medjuvremenu iseljeljena ( nije upropastena ). Sva imovina koja vrijedi je iseljena..
Miskovicu ta zgrada ne treba treba mu lokacija i pustio je da je ljudi čerupaju ... Sta je sporno ?

Mislis da je miskovica briga za par kablova i nesto starog zeljeza ?
zovem samo ovima sto ne vide nista sporno u kradji,zbog takvih sto opravdavaju kradju tudje imovine nam je ovako,zato smo tu gdje smo sad... :run:
User avatar
Logovan
Posts: 102808
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8221 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Image
sarajevo construction
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#8222 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Ima cuvar tamo. Da se sta krade zvao bi on policiju.

Sve su prilike da se radi o nelegalnom rusenju. Jer za rusenje objekta se mora izvaditi dozvola. To podrazumjeva svu bruku procedure. Pa angazovanje firme. Pa kosta. I na kraju i gdje se odlaze i gradjevinska suta mora se platiti. Ovako gdje sve zavrsava ko zna. Bolje ne cackati da ne zavrsis i ti sa sutom. A jedne dnevne novine gledaju na te objekte. Nije im palo na pamet poslati nekoga da prati gdje ode suta?
Ovako izgleda jeftinije. A i tradicijski. Svakako svi bacaju i rade i grade sta hoce.

Nego, znam da se @bitanga razumije u trafoe. Je li tamo bio trafo sa piralenom? To je garant onda zavrsilo u zemlji. Bolje onda i ne pokretati tu pricu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8223 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

Haris.ba wrote:
Nego, znam da se @bitanga razumije u trafoe. Je li tamo bio trafo sa piralenom? To je garant onda zavrsilo u zemlji. Bolje onda i ne pokretati tu pricu.
nema tih pirolenskih trafoa od 1997. u sarajevu,bilo ih je samo u 5 trafostanica i tad smo ih izvadili i poslali sleperom u francusku jer je tamo jedina pec za unistavanje.trafostanica u standardu je bila unistena i pokradena u ratu i kompletnu smo je obnovili 1996.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#8224 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

bitanga_sa_otesa wrote:
Haris.ba wrote:
Nego, znam da se @bitanga razumije u trafoe. Je li tamo bio trafo sa piralenom? To je garant onda zavrsilo u zemlji. Bolje onda i ne pokretati tu pricu.
nema tih pirolenskih trafoa od 1997. u sarajevu,bilo ih je samo u 5 trafostanica i tad smo ih izvadili i poslali sleperom u francusku jer je tamo jedina pec za unistavanje.trafostanica u standardu je bila unistena i pokradena u ratu i kompletnu smo je obnovili 1996.
:thumbup:
User avatar
saibaba
Posts: 1963
Joined: 07/02/2008 13:47

#8225 Re: Sarajevo Construction

Post by saibaba »

bitanga_sa_otesa wrote:
saibaba wrote:
Sto ne zovnes policiju ovim koji cerupaju standard ?

A j..bpte.. Mozes li da shvatis..
Standard je prodao zgradu Miskovicu jos dok je tu bila fabrika. Fabrika je u medjuvremenu iseljeljena ( nije upropastena ). Sva imovina koja vrijedi je iseljena..
Miskovicu ta zgrada ne treba treba mu lokacija i pustio je da je ljudi čerupaju ... Sta je sporno ?

Mislis da je miskovica briga za par kablova i nesto starog zeljeza ?
zovem samo ovima sto ne vide nista sporno u kradji,zbog takvih sto opravdavaju kradju tudje imovine nam je ovako,zato smo tu gdje smo sad... :run:
Ne kontam ja tebe. Prvo pises da je "firma rasturena da se jeftinje proda" sto ocigledno nije slucaj. pa sad nesto drugo..

Vlasniku nije sporno, ali ti kao vidiš da je nešto sporno... ok .. Zovi policiju... to je tvoja duznost kao gradjanina.
Post Reply