japin_mutapi wrote:pučisti kao da su pokušali na blef ovo uraditi
slaba organizacija, tanko skroz
Već sam u nekom postu pomenuo da bi ovakav puč, s ovoliko izvedene vojske i ovako organizovan, glat prošao prije nekih 30-40 godina kada narod nije smio zucnut, kada bi zauzimanjem samo državne tv i radija poklopio čitav informativni prostor i kada niko osim tebe ne bi znao koliko je vojske na ulici.
Danas, kada pored javnog servisa imaš tisuću privatnih medija, u doba interneta, društvenih mreža, smartfona, kada je narodu dosta pučeva i vojnog silovanja, uz činjenicu da je AKP podobro razvalila onu staru strukturu vojske, u državi od nekih 70 miliona.
Zeznuli se, radili po zastarjelim scenarijima, to im se obilo..