Sto se patis kada imas garanciju?ArminCo wrote:Ljudi moji mene ce ovaj tv izludit!!
Nikad više jebeni LG neću kupit.
Jutros ukljucim tv i sve postavke slike i zvuka vraćeno na tvornicke postavke. Nije ovo prvi put da se događa.
Koji mu je vrag
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#8201 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
-
c_g
- Posts: 1175
- Joined: 29/09/2016 01:52
#8202 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Rezoluciju na računaru stavi druguzippoo87 wrote:opet moram ovdje pitati
skopcao sada vga...prvo sam se izhebao jer mi je kablo kratko a tv visoko u zraku,okrenuo sam centralnu naglavcke,valjda necu sta pokvariti tako haha
imam problem sa VGA,ne prikazuje mi sliku do samih ivica televizora...slika je pomjerena neka 2 cm desno od ruba a tamo na drugoj strani ta 2 cm ne vidim nikako
kada spojim preko HDMI,imam opciju hdmi scaling a ovdje nema nikakvih opcija
da li postoji nacin da ovo rijesim ili da trpim dok ne dodju prelazi i spojim preko DP,tj HDMI?
evo vidi se na slici sve
https://i.postimg.cc/TPhpDBnW/lg.jpg
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#8203 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Imam Samsung 50MU6172 i u neka doba se pojavi nešto kao screen saver gdje piše: ugrađeni chromecast.
Zna li neko gdje se to isključi?

Zna li neko gdje se to isključi?

- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#8204 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Probaj auto adjustment slike na tv-u. Probaj i da na kompjuteru namjestis rezoluciju koja odgovara onoj na tv-u.zippoo87 wrote:opet moram ovdje pitati
skopcao sada vga...prvo sam se izhebao jer mi je kablo kratko a tv visoko u zraku,okrenuo sam centralnu naglavcke,valjda necu sta pokvariti tako haha
imam problem sa VGA,ne prikazuje mi sliku do samih ivica televizora...slika je pomjerena neka 2 cm desno od ruba a tamo na drugoj strani ta 2 cm ne vidim nikako
kada spojim preko HDMI,imam opciju hdmi scaling a ovdje nema nikakvih opcija
da li postoji nacin da ovo rijesim ili da trpim dok ne dodju prelazi i spojim preko DP,tj HDMI?
evo vidi se na slici sve
- typeOnegative
- Posts: 5418
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#8205 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Mislim da ti to nije od Tv-a uopće . To meni izbacuje EON boxThe BEN10 wrote:Imam Samsung 50MU6172 i u neka doba se pojavi nešto kao screen saver gdje piše: ugrađeni chromecast.
Zna li neko gdje se to isključi?
-
djuzepee
- Posts: 190
- Joined: 20/10/2012 11:26
#8206 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
je li i sad bestbuy MU6172, vidim da ga dosta raje ima i hvali s obzirom da je model 2017. a da smo vec usli u 2019.?! je li ima neki model sl. karakteristika da je izasao kao nasljednik?
- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
#8207 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
NU serija je iz 2018 god kao nasljednik MU serije.djuzepee wrote:je li i sad bestbuy MU6172, vidim da ga dosta raje ima i hvali s obzirom da je model 2017. a da smo vec usli u 2019.?! je li ima neki model sl. karakteristika da je izasao kao nasljednik?
-
clone8
- Posts: 36
- Joined: 27/12/2017 15:03
#8208 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Koliko vidim, nova NU serije je čak jefitnija nego stara MU serija... ja bi radije uzeo novu.
- typeOnegative
- Posts: 5418
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#8209 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Normalno da je jeftinija kad su ga osakatili i izbacili sve sto su mogli iz njega ( DTS bluetooth itd )
Ja bih išao na MU6172 dok ih još ima , ako ih ima uopće a da nije sa izloga
Ja bih išao na MU6172 dok ih još ima , ako ih ima uopće a da nije sa izloga
Last edited by typeOnegative on 02/01/2019 15:04, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
djuzepee
- Posts: 190
- Joined: 20/10/2012 11:26
#8211 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
typeOnegative wrote:Normalno da je jeftinija kad su ga osakatili i izbacili sve sto su mogli iz njega ( DTS bluetooth itd )
Ja bih išao na MU6172 dok ih još ima , ako ih ima uopće a da nije sa izloga
moze li se provjeriti je li sa izloga?
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#8212 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Aha, dobro si. Ima li neki način da se to isključi, pošto se aktivira dok je TV upaljen i redovno pratim neki kanal?typeOnegative wrote:Mislim da ti to nije od Tv-a uopće . To meni izbacuje EON boxThe BEN10 wrote:Imam Samsung 50MU6172 i u neka doba se pojavi nešto kao screen saver gdje piše: ugrađeni chromecast.
Zna li neko gdje se to isključi?
- REDDEVILS
- Posts: 4801
- Joined: 21/02/2011 12:56
#8213 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Sa stranice Rtings o zaglavljenim pikselima 


-
ado_sar
- Posts: 1142
- Joined: 14/06/2014 16:47
#8214 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Znaci moras malo izmasirati taj pikselREDDEVILS wrote:Sa stranice Rtings o zaglavljenim pikselima
- crnivrag
- Posts: 13645
- Joined: 17/10/2010 19:58
- Location: Sarajevo
#8215 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Povoljno masiram piksele, ponude u P.P.ado_sar wrote:Znaci moras malo izmasirati taj pikselREDDEVILS wrote:Sa stranice Rtings o zaglavljenim pikselima
- REDDEVILS
- Posts: 4801
- Joined: 21/02/2011 12:56
#8216 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nebi se ja usudio da ga masiram, neka ga možda se nekad i vraticrnivrag wrote:Povoljno masiram piksele, ponude u P.P.ado_sar wrote:Znaci moras malo izmasirati taj pikselREDDEVILS wrote:Sa stranice Rtings o zaglavljenim pikselima
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#8217 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
crnivrag wrote: Povoljno masiram piksele, ponude u P.P.
-
zippoo87
- Posts: 19661
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#8218 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
nemam na tvu tu opciju,stariji je tv,2009.mirsek wrote:Probaj auto adjustment slike na tv-u. Probaj i da na kompjuteru namjestis rezoluciju koja odgovara onoj na tv-u.zippoo87 wrote:opet moram ovdje pitati
skopcao sada vga...prvo sam se izhebao jer mi je kablo kratko a tv visoko u zraku,okrenuo sam centralnu naglavcke,valjda necu sta pokvariti tako haha
imam problem sa VGA,ne prikazuje mi sliku do samih ivica televizora...slika je pomjerena neka 2 cm desno od ruba a tamo na drugoj strani ta 2 cm ne vidim nikako
kada spojim preko HDMI,imam opciju hdmi scaling a ovdje nema nikakvih opcija
da li postoji nacin da ovo rijesim ili da trpim dok ne dodju prelazi i spojim preko DP,tj HDMI?
evo vidi se na slici sve
ono sto je rijesilo problem je smanjenje rezolucije,ali je smanjenjem rezolucije doslo do izoblicenja slike i jos vece zamucenosti
slika preko VGA je puno losija nego preko digitalnih izlaza...na ovim drugim nema zamucenja nikako,dok je na VGA slika dobro mutna
ali izdrzati cu dok mi ne dodju oni prelazi DP na HDMI
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#8219 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
I ja imam stariji lg iz 2008, mora biti ta opcija negdje. Meni je pod menu/ekran/aut.konfiguracija ali ti ta opcija radi tek kad spojis kompjuter sa tv-om. Ja sam se uzasno mucio sa win 10 da to namjestim, na win 7 je bilo puno lakse. Jesi li namjestio duplicate display ili extended display ? Nekad moras staviti tv display kao primarni da bi mu mogao tacno namjestiti rezoluciju. Probaj sve ovo pa javi kako je proslo.zippoo87 wrote:nemam na tvu tu opciju,stariji je tv,2009.mirsek wrote:Probaj auto adjustment slike na tv-u. Probaj i da na kompjuteru namjestis rezoluciju koja odgovara onoj na tv-u.zippoo87 wrote:opet moram ovdje pitati
skopcao sada vga...prvo sam se izhebao jer mi je kablo kratko a tv visoko u zraku,okrenuo sam centralnu naglavcke,valjda necu sta pokvariti tako haha
imam problem sa VGA,ne prikazuje mi sliku do samih ivica televizora...slika je pomjerena neka 2 cm desno od ruba a tamo na drugoj strani ta 2 cm ne vidim nikako
kada spojim preko HDMI,imam opciju hdmi scaling a ovdje nema nikakvih opcija
da li postoji nacin da ovo rijesim ili da trpim dok ne dodju prelazi i spojim preko DP,tj HDMI?
evo vidi se na slici sve
ono sto je rijesilo problem je smanjenje rezolucije,ali je smanjenjem rezolucije doslo do izoblicenja slike i jos vece zamucenosti
slika preko VGA je puno losija nego preko digitalnih izlaza...na ovim drugim nema zamucenja nikako,dok je na VGA slika dobro mutna
ali izdrzati cu dok mi ne dodju oni prelazi DP na HDMI
-
zippoo87
- Posts: 19661
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#8220 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
evo,pomogla automatska konfiguracija...hvala druze
uspio sam je naci
uspio sam je naci
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#8221 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Naravno da moze, svaki trgovac te je duzan informisati kada pitas da li je neki TV sa izloga ili je nov.djuzepee wrote:typeOnegative wrote:Normalno da je jeftinija kad su ga osakatili i izbacili sve sto su mogli iz njega ( DTS bluetooth itd )
Ja bih išao na MU6172 dok ih još ima , ako ih ima uopće a da nije sa izloga
moze li se provjeriti je li sa izloga?
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#8222 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Drug pokreci te alate i ostavljaj ih preko noci ali nista ne masiraj ako nemas iskustva ili nemas nekoga ko je to radio pa da ti pokaze kako se radi.REDDEVILS wrote:Sa stranice Rtings o zaglavljenim pikselima
I savjetujem ti da se prestanes opterecivati jer imam osjecaj da kada upalis taj TV ti samo razmisljas o tom pikselu i umjesto da gledas sadrzaj na TV-u ti stalno gledas u taj piksel. Opusti se i uzivaj u onom sto se desava na TV-u a ignorisi taj piksel jer toliko malu tackicu zaista nije tesko ignorisati.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8223 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ja sam masirao i razlio probijanje tako da se ne primjeti vise 
- crnivrag
- Posts: 13645
- Joined: 17/10/2010 19:58
- Location: Sarajevo
#8224 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
To se mora raditi nježno, senzualnim pokretimaamar1994 wrote:Ja sam masirao i razlio probijanje tako da se ne primjeti vise
Last edited by crnivrag on 02/01/2019 22:01, edited 1 time in total.
- semirsar
- Posts: 9057
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#8225 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
zauder skola, haaacrnivrag wrote:To se mora raditi nježno, senzualnim poketimaamar1994 wrote:Ja sam masirao i razlio probijanje tako da se ne primjeti vise

