TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
typeOnegative
Posts: 5418
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8176 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

Pricajte vi sta hoćete ali po opisanom taj servis bi u iole normalnoj zemlji izgubio licencu instant. Da ne govorimo o srozavanju branda , al ocito smo nebitni za Sony kao tržište i boli ih q za Bih
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4801
Joined: 21/02/2011 12:56

#8177 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by REDDEVILS »

typeOnegative wrote:Pricajte vi sta hoćete ali po opisanom taj servis bi u iole normalnoj zemlji izgubio licencu instant. Da ne govorimo o srozavanju branda , al ocito smo nebitni za Sony kao tržište i boli ih q za Bih
Samo zbog servisa sam jutros zvao Sony podršku da ih upitam zbog čega mi je asc uzeo 30 KM i to poslije radnog vremena ali sam ostao sedam minuta na liniji i niko se od operatera nije javio
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#8178 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sencobih »

Tretiran kao princ wrote:
REDDEVILS wrote:
typeOnegative wrote:Pricajte vi sta hoćete ali po opisanom taj servis bi u iole normalnoj zemlji izgubio licencu instant. Da ne govorimo o srozavanju branda , al ocito smo nebitni za Sony kao tržište i boli ih q za Bih
Samo zbog servisa sam jutros zvao Sony podršku da ih upitam zbog čega mi je asc uzeo 30 KM i to poslije radnog vremena ali sam ostao sedam minuta na liniji i niko se od operatera nije javio
boli sony neka stvar za servis za kojeg nikad čuli nisu i zemlju koju ni na globusu nisu u stanju da nađu, idi jadan ne bio tamo đe si kupio tv pa sve išamaaraj odreda i uzmi novi tv.
Za šamaranje i prijetnje može samo fasovati prijavu, i dobiti još pet stoja kazne u koverti preporučeno
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#8179 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ado_sar »

Tretiran kao princ wrote:
sencobih wrote: Za šamaranje i prijetnje može samo fasovati prijavu, i dobiti još pet stoja kazne u koverti preporučeno
kako kome!
Kad te prestanu roditelji tretirati kao princa, kad se napokon odselis od kuce i krenes zivjeti sam, skontaces da svijet i ne funkcionise bas onako kako ti mislis. Samo mama tolerise jezicinu
ArminCo
Posts: 92
Joined: 23/03/2014 15:31

#8180 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ArminCo »

Zna li tko šta bi ovo moglo biti u pitanju?
Pojavila mi se bijela tackica na tv velicine 1 milimetar. Vidi se tek kad se baš približim tv-u na nekih 20cm, kao nekakva mala sijalica velicine kao vrh od šibice i dolazi iz unutrasnjosti tv-a. Vidi se jedan ili dva sloja stakla sa pikselima pa iza njih. Nije ništa strasno budući da gledam tv sa 3m udaljenosti pa se ne primjeti sa te udaljenosti
ArminCo
Posts: 92
Joined: 23/03/2014 15:31

#8181 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ArminCo »

Tretiran kao princ wrote:
ArminCo wrote:Zna li tko šta bi ovo moglo biti u pitanju?
Pojavila mi se bijela tackica na tv velicine 1 milimetar. Vidi se tek kad se baš približim tv-u na nekih 20cm, kao nekakva mala sijalica velicine kao vrh od šibice i dolazi iz unutrasnjosti tv-a. Vidi se jedan ili dva sloja stakla sa pikselima pa iza njih. Nije ništa strasno budući da gledam tv sa 3m udaljenosti pa se ne primjeti sa te udaljenosti
rikno ti tv mrtav pixel ili oštećen panel
Skoro kupljen tv, prije dva mjeseca. Placen 1500 km
Ovo mi nekako izgleda iza pixela jer se na bijeloj podlozi bolje vidi dok se na tamnoj slici gotovo i ne primjeti.
Postavio bi sliku na forum al neide mi nikako preko mobitela, nemoze nešto
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#8182 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

ArminCo wrote:
Skoro kupljen tv, prije dva mjeseca. Placen 1500 km
Ovo mi nekako izgleda iza pixela jer se na bijeloj podlozi bolje vidi dok se na tamnoj slici gotovo i ne primjeti.
Postavio bi sliku na forum al neide mi nikako preko mobitela, nemoze nešto
Upload na imgur, i stavi link.
ArminCo
Posts: 92
Joined: 23/03/2014 15:31

#8183 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ArminCo »

diablobih wrote:
ArminCo wrote:
Skoro kupljen tv, prije dva mjeseca. Placen 1500 km
Ovo mi nekako izgleda iza pixela jer se na bijeloj podlozi bolje vidi dok se na tamnoj slici gotovo i ne primjeti.
Postavio bi sliku na forum al neide mi nikako preko mobitela, nemoze nešto
Upload na imgur, i stavi link.
Hvala evo postavio sam
https://imgur.com/a/V9Y9gLh
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8317
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#8184 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Idemedosumom »

Takvih bijelih fleka, uglavnom vidljivih na svijetloj pozadini, sam imao na 3 razlicita xperia telefona. Nećeš više, Sony :)

(ne tvrdim da je isti problem u pitanju, ali slično izgleda)
User avatar
semirsar
Posts: 9060
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#8185 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

jos reci da si malo juznije i tacno cu znati koji si :lol:
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4801
Joined: 21/02/2011 12:56

#8186 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by REDDEVILS »

semirsar wrote:jos reci da si malo juznije i tacno cu znati koji si :lol:
Nešto nam nema Duffy Dack-a u zadnje vrijeme na forumu :)
ArminCo
Posts: 92
Joined: 23/03/2014 15:31

#8187 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ArminCo »

Idemedosumom wrote:Takvih bijelih fleka, uglavnom vidljivih na svijetloj pozadini, sam imao na 3 razlicita xperia telefona. Nećeš više, Sony :)

(ne tvrdim da je isti problem u pitanju, ali slično izgleda)
Mislim da nije isti problem jer kad malo bolje pogledam vidim prvo jedan sloj stakla vjerovatno zastitni,pa posle njega drugo staklo na kome se nalaze kao pixeli i iza svega toga stoji ukljucena kao mala bijela led dioda ili lampica. Slikano je mobitelom pa je ruzno ispalo, uživo ne izgleda kao mrlja nego kao mala led dioda
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8188 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

SanskiBiser wrote:
zippoo87 wrote:nije televizor ali jeste monitor,sto je slicno

da li neko od vas koristi DP kabal (display port) ?
par dana mi monitor bio spojen sa tim kablom sa grafickom,jer mi je HDMI spojen sa TVom i danas mi prvo pocrni ekran,pojavi se OSD da nema inputa...haman je prestao raditi,mada je kabal nov,dosao u najlonu neotvoren a radio normalno
spojim monitor preko HDMI,bez problema radi...ali sada ne mogu istovremeno koristiti monitor i TV,jer nemam dva hdmi izlaza na grafickoj
je li moguce da je kabal stradao ?
i jos jedno pitanje...da li ce kvalitet slike na TVu biti isti ako spojim sa VGA,umjesto sa HDMI ili je nebitno?
Moguce do kabla da je, probaj s drugim. Moze se desiti fizicko ostecenje konektora na kablu ili cak u samom kablu narocito ako su jefti kineski no-name kablovi u pitanju jer tu nema neke kontrole kvaliteta na izlazu sa trake u proizvodnji, tokom spajanja osteti se konektor.

VGA kvalitet slike VS DISPLAY Port ili HDMI ili DVI razlika u kvalitetu slike je znacajna u pogledu ostrine narocito na vecim rezolucijama u korist HDMI/DP/DVI..primjetna razlika narocito na 1080p, najlakse se primjeti na tekstu.
monitor je HP EliteDisplay E243 24'',dosli svi novi kablovi,u neotvorenoj vrecici ,kada sam vidio da mi treba DP,njega sam otvorio i ustekao i radilo sve normala par dana i kada sam ga jucer malo pomjerio,pomjerilo se kablo i tu je stalo...haman sam ostetio konektor,ovo sto ti pricas
isao danas u jednu radnju da kupim kabal,nemaju uopste u prodaju
na OLXu se krecu oko 20 KM,pa ako cu vec davati toliko para,moram onda naci neki kvalitetan...da ne bude kao ovaj,pomjeris monitor i ostetis kabal

sto se tice VGA,znam da je to analogija ali nisam nikada testirao prvo sa VGA pa onda sa HDMI,pa da vidim razliku u ostrini...mozda probam i to ovih dana
User avatar
semirsar
Posts: 9060
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#8189 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

REDDEVILS wrote:
semirsar wrote:jos reci da si malo juznije i tacno cu znati koji si :lol:
Nešto nam nema Duffy Dack-a u zadnje vrijeme na forumu :)
ne prizivaj ga, ziv bio :-)
User avatar
typeOnegative
Posts: 5418
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8190 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

zippoo87 wrote:
SanskiBiser wrote:
zippoo87 wrote:nije televizor ali jeste monitor,sto je slicno

da li neko od vas koristi DP kabal (display port) ?
par dana mi monitor bio spojen sa tim kablom sa grafickom,jer mi je HDMI spojen sa TVom i danas mi prvo pocrni ekran,pojavi se OSD da nema inputa...haman je prestao raditi,mada je kabal nov,dosao u najlonu neotvoren a radio normalno
spojim monitor preko HDMI,bez problema radi...ali sada ne mogu istovremeno koristiti monitor i TV,jer nemam dva hdmi izlaza na grafickoj
je li moguce da je kabal stradao ?
i jos jedno pitanje...da li ce kvalitet slike na TVu biti isti ako spojim sa VGA,umjesto sa HDMI ili je nebitno?
Moguce do kabla da je, probaj s drugim. Moze se desiti fizicko ostecenje konektora na kablu ili cak u samom kablu narocito ako su jefti kineski no-name kablovi u pitanju jer tu nema neke kontrole kvaliteta na izlazu sa trake u proizvodnji, tokom spajanja osteti se konektor.

VGA kvalitet slike VS DISPLAY Port ili HDMI ili DVI razlika u kvalitetu slike je znacajna u pogledu ostrine narocito na vecim rezolucijama u korist HDMI/DP/DVI..primjetna razlika narocito na 1080p, najlakse se primjeti na tekstu.
monitor je HP EliteDisplay E243 24'',dosli svi novi kablovi,u neotvorenoj vrecici ,kada sam vidio da mi treba DP,njega sam otvorio i ustekao i radilo sve normala par dana i kada sam ga jucer malo pomjerio,pomjerilo se kablo i tu je stalo...haman sam ostetio konektor,ovo sto ti pricas
isao danas u jednu radnju da kupim kabal,nemaju uopste u prodaju
na OLXu se krecu oko 20 KM,pa ako cu vec davati toliko para,moram onda naci neki kvalitetan...da ne bude kao ovaj,pomjeris monitor i ostetis kabal

sto se tice VGA,znam da je to analogija ali nisam nikada testirao prvo sa VGA pa onda sa HDMI,pa da vidim razliku u ostrini...mozda probam i to ovih dana

ma kakav olx , evo ti DP kabl za 6 -7 maruna s ebay, doci ce kroz par dana iz UK

https://www.ebay.com/itm/Quality-1-8M-D ... :rk:3:pf:0
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8191 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

jbga,bio sam brzi
ja kupi DP to HDMI konektor,kontam lakse mi je i jeftinije ganjati hdmi,nego DP kabal
uzeo dva komada,oba 7 maruna iz kine...nisam valjda srece da niti jedan ne radi
User avatar
typeOnegative
Posts: 5418
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8192 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

:thumbup:
moze i tako , samo nemoj VGA ziv bio :-D
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8193 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

typeOnegative wrote::thumbup:
moze i tako , samo nemoj VGA ziv bio :-D
mozda samo privremeno,dok mi ne dodju ovi kablici...da spojim sa tv-om,jer sam navikao paralelno koristiti i tv i monitor
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#8194 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Bobi »

Tretiran kao princ wrote:
ado_sar wrote: Kad te prestanu roditelji tretirati kao princa, kad se napokon odselis od kuce i krenes zivjeti sam, skontaces da svijet i ne funkcionise bas onako kako ti mislis. Samo mama tolerise jezicinu
ja redovno djelim šamare takvima kao ti a kad ne udarim šamar onda izvadim blavora i popišam se po faci, koju ćeš opciju?
out 30 dana
photo&video
Posts: 981
Joined: 04/12/2007 17:26

#8195 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by photo&video »

REDDEVILS wrote:
typeOnegative wrote:Pricajte vi sta hoćete ali po opisanom taj servis bi u iole normalnoj zemlji izgubio licencu instant. Da ne govorimo o srozavanju branda , al ocito smo nebitni za Sony kao tržište i boli ih q za Bih
Samo zbog servisa sam jutros zvao Sony podršku da ih upitam zbog čega mi je asc uzeo 30 KM i to poslije radnog vremena ali sam ostao sedam minuta na liniji i niko se od operatera nije javio
U cetvrtak ujutro lijepo u inspekciju i prijavis da nisi dobio fiskalni racun. Onda lijepo odes u agenciju za zastitu potrosaca i prijavis slucaj. Vjerovali ili ne znam dosta slucajeva gdje su ekspresno reagovali i ljudi su dobili uslugu kakvu su trazili. Treba sr boriti za svoja prava, od tipkanja na forumu nema velike koristi po ovom pitanju.
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#8196 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by r_faruk »

ArminCo wrote:Zna li tko šta bi ovo moglo biti u pitanju?
Pojavila mi se bijela tackica na tv velicine 1 milimetar. Vidi se tek kad se baš približim tv-u na nekih 20cm, kao nekakva mala sijalica velicine kao vrh od šibice i dolazi iz unutrasnjosti tv-a. Vidi se jedan ili dva sloja stakla sa pikselima pa iza njih. Nije ništa strasno budući da gledam tv sa 3m udaljenosti pa se ne primjeti sa te udaljenosti
Jel sony hahaha :)
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8197 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

opet moram ovdje pitati
skopcao sada vga...prvo sam se izhebao jer mi je kablo kratko a tv visoko u zraku,okrenuo sam centralnu naglavcke,valjda necu sta pokvariti tako haha
imam problem sa VGA,ne prikazuje mi sliku do samih ivica televizora...slika je pomjerena neka 2 cm desno od ruba a tamo na drugoj strani ta 2 cm ne vidim nikako
kada spojim preko HDMI,imam opciju hdmi scaling a ovdje nema nikakvih opcija
da li postoji nacin da ovo rijesim ili da trpim dok ne dodju prelazi i spojim preko DP,tj HDMI?
evo vidi se na slici sve
Image
ArminCo
Posts: 92
Joined: 23/03/2014 15:31

#8198 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ArminCo »

r_faruk wrote:
ArminCo wrote:Zna li tko šta bi ovo moglo biti u pitanju?
Pojavila mi se bijela tackica na tv velicine 1 milimetar. Vidi se tek kad se baš približim tv-u na nekih 20cm, kao nekakva mala sijalica velicine kao vrh od šibice i dolazi iz unutrasnjosti tv-a. Vidi se jedan ili dva sloja stakla sa pikselima pa iza njih. Nije ništa strasno budući da gledam tv sa 3m udaljenosti pa se ne primjeti sa te udaljenosti
Jel sony hahaha :)
Nije :) lg je u pitanju
ArminCo
Posts: 92
Joined: 23/03/2014 15:31

#8199 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ArminCo »

Ljudi moji mene ce ovaj tv izludit!!
Nikad više jebeni LG neću kupit.
Jutros ukljucim tv i sve postavke slike i zvuka vraćeno na tvornicke postavke. Nije ovo prvi put da se događa.
Koji mu je vrag
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#8200 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ado_sar »

ArminCo wrote:Ljudi moji mene ce ovaj tv izludit!!
Nikad više jebeni LG neću kupit.
Jutros ukljucim tv i sve postavke slike i zvuka vraćeno na tvornicke postavke. Nije ovo prvi put da se događa.
Koji mu je vrag
Nove postavke u novoj godini
Post Reply