Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66026
Joined: 03/08/2010 19:04

#8176 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

van helsing wrote:Ja to gledam ovako...
Kakve veze ima RAK sa tim sto kablovske kuce postuju zakone djelomicno?
Sada govorimo o Telemachu,sutra ce to biti neko treci.
Ako neka tv kuca/stanica iz regiona nije obezbijedila autorska prava za distribuciju odredjenog programa za teritoriju BiH,ili ako je RAK izdao neku uredbu kojom se zabranjuje emitovanje odredjenog programa,zasto se to postuje samo u kantonu Sarajevo?
Zasto se taj zakon/uredba samo provodi u kantonu Sarajevo?
Neke godine,mislim da je bilo svjetsko prvenstvo u fudbalu,tada je bio Elob,HRT je redovno bio zatamnjen za vrijeme utakmice,dok recimo u Visokom,Kiseljaku,Zenici i sl.je isao sasvim normalno.
Kako sad to,u kantonu Sarajevo se mora zatamnit,a u Ze-Do ili SB kantonu ne?
A sada vidimo da Telemach takodje ne postuje ta pravila. Sprovodi ih samo gdje smije.
Dajte jednom za sva vremena neka se rijesi to u svim kablovskim kucama,ne samo Telemach.
Ja ne zelim placati pretplatu za nesto sto nemam.
Ili pustite kanal da gledamo sve sto nudi,ili ga maknite da ga nema nikako.
Ovako nije ok,pogotovo nije ok jednom dijelu korisnika zatamnit ekran,a drugima ne.
A ista firma.

Tapatalk 2


već sam pisao,RAK dopušta onim kabl. operatorima koji signal HRT mogu hvatati zemaljskim putem da ne moraju zatamniti sport na HRT,zbog čega,to oni znaju,problem je kako to da se u srednjoj bosni normalno hvata signal javnog servisa susjedne države
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66026
Joined: 03/08/2010 19:04

#8177 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

un1ted wrote:
van helsing wrote:Ja to gledam ovako...
Kakve veze ima RAK sa tim sto kablovske kuce postuju zakone djelomicno?
Sada govorimo o Telemachu,sutra ce to biti neko treci.
Tapatalk 2
Ne interesuje mene to, vec cinjenica da neko u Zepcu ima signal HRT-a a ja u Zavidovicima par kilometara dalje nemam sa obicnom antenom. Kada dodje (recimo) telemach, on ce u zepcu pustati signal HRT-a a meni u Zavidovicima ce ga blokirati. Zar to nije diskriminacija !?


normalno da jeste,ali nije to sve do Telemacha nego i do RAK-a koji dopušta da u žepču vjerovatno postoji nekakav predajnik ili šta več koji reemitira signal HRT
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#8178 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by motorola01 »

Da li je kod vas losa slika na D3GO? Gledam utakmicu na hrtu i slika je malo reci grozna.
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#8179 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

U početku jest a poslije se popravi

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#8180 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by motorola01 »

mumi80 wrote:U početku jest a poslije se popravi

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
Gledao HAjduka 20-25 minuta i slika je non stop losa. Sad prebacio na sportklub i nakon pola minute se popravi slika, ali na hrt-u ista svo vrijeme.

edit: evo i na sportklubu za nijansu bolja nego na hrt-u :run:
DON_eARL
Posts: 3847
Joined: 31/10/2010 22:26

#8181 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DON_eARL »

motorola01 wrote:
mumi80 wrote:U početku jest a poslije se popravi

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
Gledao HAjduka 20-25 minuta i slika je non stop losa. Sad prebacio na sportklub i nakon pola minute se popravi slika, ali na hrt-u ista svo vrijeme.

edit: evo i na sportklubu za nijansu bolja nego na hrt-u :run:
Provjeri da ti u pozadini ne radi kakav program koji skida ili diže nešto... Eventualno ako preko bežične mreže gledaš. možda ti je loš signal.

20-30 sec maksimalno treba da se učita kanal kod mene, i slika bude mnogo dobra. :D
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#8182 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by motorola01 »

Restartovao sam program i sad je sve u redu :)
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8183 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

Jazzer i Mustang, zasto trolate temu i ljudima pristajete na muku?
Pita li se RAK odkud signal Hrt tv u SB?
Mnogo je tu nekih nelogicnosti.
Jedni kazu da moraju zatamnit ekran, jer tv stanica nema dozvolu ili prava za emitovanje odredjenog programskog sadrzaja za teritorij BiH. Drugi kazu gdje ima mogucnost prijema signala zemaljskim putem, tu ne moraju zatamnit. Treci opet kazu da je doticna tv stanica trazila da se ne emituje neki programski sadrzaj. Cetvrti opet se pozivaju na neku uredbu koju su zaprimili od RAK-a,pa moraju zatamnit.
Onda se pojavi neka domaca tv stanica koja salje dopis da se mora zatamnit na nekoj regionalnoj tv stanici neki programski sadrzaj.
Mislim, mnogo nekakvih zavrzlama, mutno mi to nekako.
Ne znam mozemo li se pozvati na zakon o zastiti potrosaca,ne zelim da placam nesto sto ne mogu da gledam, a plus nekim korisnicima se zatamnjuje a nekima ne.


Tapatalk 4 Beta
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#8184 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

A sad se i ti pridruzio trolanju :lol:

Sent from my iPhone Nexus S5
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#8185 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Koja ono banka ne uzima proviziju?
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8186 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

mumi80 wrote:A sad se i ti pridruzio trolanju :lol:

Sent from my iPhone Nexus S5
how yes no.


Tapatalk 4 Beta
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#8187 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

arshavin wrote:Koja ono banka ne uzima proviziju?
Intesa
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#8188 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Decerto »

zakljucase i ove radio kanale...kako su poceli ostat cemo na 10 kanala.
User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#8190 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by casper_ »

doff wrote:
arshavin wrote:Koja ono banka ne uzima proviziju?
Intesa
uzima i ona odnedavno, mescini
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#8191 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

@Telemach postoji li ikakva šaMsa da se u MMDS pusti b92 i 1PrvaTV :?: LP
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#8192 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Pitarrr82 »

"Poštovani,
Espn America i ESPN America HD su kanali koji se više ne emituju u Europi. Navedeni kanal Sport1US ne ide nikako u našem sistemu. O novododanim kanalima bićete blagovremeno obaviješteni."


Odgovor Telemach-a, ko ono rece da je Sport1US ubacen u digitalni paket ili slicno? :-)
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8193 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

Tiger 033 wrote:@Telemach postoji li ikakva šaMsa da se u MMDS pusti b92 i 1PrvaTV :?: LP
Ne postoji. Mmds je zadnja rupa na svirali.

Tapatalk 2
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#8194 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

casper_ wrote:
doff wrote:
arshavin wrote:Koja ono banka ne uzima proviziju?
Intesa
uzima i ona odnedavno, mescini
Ne uzima, ja neki dan platio račun
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8195 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

Pitarrr82 wrote:"Poštovani,
Espn America i ESPN America HD su kanali koji se više ne emituju u Europi. Navedeni kanal Sport1US ne ide nikako u našem sistemu. O novododanim kanalima bićete blagovremeno obaviješteni."


Odgovor Telemach-a, ko ono rece da je Sport1US ubacen u digitalni paket ili slicno? :-)
kanal je bio pušten umjesto ESPN America HD, ali su ga ukinuli.
Posmatrac_007
Posts: 422
Joined: 12/01/2012 11:36

#8196 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Posmatrac_007 »

Koja je šifra za D3GO 18+ kanale??
Probao sam: 1111, 0000, 1234, 4321. Ništa od navedenog ne prolazi. Šifra nije nikad mijenjana sa korisničke strane a ne znam koja je po default-u.
DON_eARL
Posts: 3847
Joined: 31/10/2010 22:26

#8197 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DON_eARL »

Posmatrac_007 wrote:Koja je šifra za D3GO 18+ kanale??
Probao sam: 1111, 0000, 1234, 4321. Ništa od navedenog ne prolazi. Šifra nije nikad mijenjana sa korisničke strane a ne znam koja je po default-u.
Nema default šifre, nakon registracije i prvog ulaska si morao postaviti šifru...
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#8198 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kazo »

Kada stavite neki film da se snima koliko vam to GB zauzme ?
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#8199 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bato99 »

kazo wrote:Kada stavite neki film da se snima koliko vam to GB zauzme ?
oko 4 GB
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#8200 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kazo »

bato99 wrote:
kazo wrote:Kada stavite neki film da se snima koliko vam to GB zauzme ?
oko 4 GB
hvala :thumbup:
Locked