PoDApisujem seBilly The Pljuc wrote: ↑18/01/2023 07:02 Sha ka'u struĆnjaci, izdaja, legitimitet, udar na bošnjake...
"Prisjetit će se javnost da je Slaviša Šućur, Zlatni ljiljan, bio prijedlog SDP-a, imao većinu u Klubu Srba. Tada je izabran gospodin Puzigaća iz SNSD-a, između ostalog i uz pomoć glasova iz SDA."
Pročitah negdje na nekoj od tema da se provlači ideja o nekoj "reformisanoj" SDA, koja bi se jelte, nekad, vratila u vlast sa novim idejama i ljudima, poštenija itd.itd. Ovo je čak i dio narativa pojedinih političara, meščini sam Kifla je vazio o istom, između ostalog kako nema mjesta revanšizmu i da ih se ne treba daračiti jednom kad se skinu sa vlasti.
Ovakav vid razmišljanja i eventualnog nedjelovanja prema istima je poguban u istoj mjeri i kao da ih se ostavi na vlasti i pusti da dovrše ono čemu streme od svog postanka.
Helem, većeg zla po narod i državu od SDA nema i kao takva ista se mora ugasiti ili barem svesti na nivo minorne strankice čija se eventualno pika na nivou neke nebitne mjesne zajednice.
Naravno, isto će biti teško ostvariti ali nije nemoguće, prvi i najvažniji korak je procesuiranje i zasluženo slanje na robiju, od brace i seke pa do onoga najsitnijeg zamajca u monstruoznoj mašineriji koju su izgradili kroz decenije.
Nastave li pojedinci sa gore pomenutim narativom i pri tome mislim prvenstveno na Kiflu, doći ćemo nepovratno do onoga što mnogi tvrde a to je da su svi isti i da u ovoj zemlji ništa više nema smisao.
SDA-All about
- Dozer
- Posts: 32996
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#81726 Re: SDA-All about
- Dozer
- Posts: 32996
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#81727 Re: SDA-All about
Kao sto i jesu. I ne samo SDA, nego je i kod ostale dvije grupe isto. Treba biti realan i sagledati stanje, a ono je takvo da su ti mladi, i ne bas tako mladi (od 1978 recimo pa do danas, a oni danas imaju 40+ i svoju djecu), odrasli u ovom ovakvom narativu i sitemu. Oni naprosto ne znaju za drugo i drugacije, nemaju referencu ne ono nekada i samim tim ne mogu povuci paralele kako bi procijenili sta je dobro, lose, bolje ili losije.
Samim tim, i ako im roditelji iz bilo kojeg razloga nisu prenijeli bilo sta od vrijednosti i normi ondasnjeg zivota i sistema, ti ljudi danas i svoju djecu odgajaju u skladu s ovim trenutnim nakaradnim normama i sistemom, koji zapravo ni ne postoje u bilo kakvom pozitivnom smislu.
Nadalje, sta onda ocekivati od tih generacija? Realno - nista osim zatucanosti, nafuranosti, nepismenosti, neznanja, glorifikacije gluposti, velicanja negativnosti, itd.. Ukratko, nista pozitivno.
Mozda se iz ovoga izdvaja nekih 10-15% onih koji su ipak nesto shvatili i pokusavaju zivjeti izvan ovog "sistema", na neki normalan nacin, ali takvih je vecina vec spremna da ode odavde, ili su vec otisli.
I sve se ovo ima zahvaliti iskljucivo jednom narativu, a koji ima svoja 3 identicna kraka - SDA, HDZ i SDS/SNSD, tj. Bosnjacima, Hrvatima i Srbima, tj. njihovom etno-nacional-vjerskom zatucanom pravcu djelovanja.
U svemu tome je problem sto je narod (u kompletu, i B, i H, i S) nasjeo na taj narativ i pravac djelovanja, poistovijetio se s tim, i uopste ne razumije da je to samo jedna sarena laza koja mu se plasira kako bi njihovi "prvaci" mogli biti milioneri i milijarderi upravo na tom takvom narativu.
Solution - Ko ima pameti ili je vec otisao odavde, ili ce otici, ili je bar djecu poslao ili ce poslati vani.
- asurbanipal
- Posts: 6692
- Joined: 28/06/2010 15:54
- Location: opet sam ti u kafani
#81728 Re: SDA-All about
SDA najavljuje državni udar
Očekivati je nove napade iz obavještajne kuhinje SDA, od plaćenih sindikalista pa do daleko gorih ishoda, kakvih nije nedostajalo od rata pa nadalje, svaki put kada je bio ugrožen projekat duboke države pod pokroviteljstvom Stranke demokratske akcije
Koordinisano, po naputku lidera SDA Bakira Izetbegovića, koji je prvi najavio „reakciju naroda“, i ostatak zvaničnika SDA danima ponavlja slične izjave o reakciji naroda, haosu koji slijedi, nemirima i opasnim avanturama Trojke, kako je to definisao Šefik Džaferović.
Bez uvijanja, ono što funkcioneri SDA spominju je najava državnog udara, tačnije, prijetnja državnim udarom samo zbog činjenice da ne obnašaju vlast.
U ovom trenutku zazivanje pravne anarhije i nemira može odgovarati samo ruskim interesima u Bosni i Hercegovini, a neskrivena je tajna da Putin upravlja Bakirom Izetbegovićem preko Tajipa Erdogana. Interesi Turske i Rusije na Balkanu su dosta slični.
Prijetnje koje imamo priliku čuti u izjavama vrha SDA i jesu manir diktatorskih režima koji ne mogu zamisliti svoj pad s vlasti, a koji bi otvorio brojne afere i kriminal koji su počinili kadrovi SDA. Stoga, sva trenutna dešavanja u društvu, stavljanje meta na čelo i otvoreni pozivi na nemire, a koji bi u ovim osjetljivim vremenima doveli i do rata, nužno postavljaju pitanje zbog čega institucije gonjenja u BiH šute na ovaj napad na ustavnopravni poredak. Očito je da u Bosni i Hercegovini Dodik nije jedini funkcioner kojem se tolerira napad na poredak, jer i SDA ima svoju viziju po kojoj je važnije da oni budu dio vlasti, nego da opstane država.
Očekivati je nove napade iz obavještajne kuhinje SDA, od plaćenih sindikalista pa do daleko gorih ishoda, kakvih nije nedostajalo od rata pa nadalje, svaki put kada je bio ugrožen projekat duboke države pod pokroviteljstvom Stranke demokratske akcije.
http://www.prometej.ba/clanak/osvrti/sd ... AHCQ7tRawo
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#81729 Re: SDA-All about
Donald Trump likes thisasurbanipal wrote: ↑18/01/2023 14:30SDA najavljuje državni udar
Očekivati je nove napade iz obavještajne kuhinje SDA, od plaćenih sindikalista pa do daleko gorih ishoda, kakvih nije nedostajalo od rata pa nadalje, svaki put kada je bio ugrožen projekat duboke države pod pokroviteljstvom Stranke demokratske akcije
Koordinisano, po naputku lidera SDA Bakira Izetbegovića, koji je prvi najavio „reakciju naroda“, i ostatak zvaničnika SDA danima ponavlja slične izjave o reakciji naroda, haosu koji slijedi, nemirima i opasnim avanturama Trojke, kako je to definisao Šefik Džaferović.
Bez uvijanja, ono što funkcioneri SDA spominju je najava državnog udara, tačnije, prijetnja državnim udarom samo zbog činjenice da ne obnašaju vlast.
U ovom trenutku zazivanje pravne anarhije i nemira može odgovarati samo ruskim interesima u Bosni i Hercegovini, a neskrivena je tajna da Putin upravlja Bakirom Izetbegovićem preko Tajipa Erdogana. Interesi Turske i Rusije na Balkanu su dosta slični.
Prijetnje koje imamo priliku čuti u izjavama vrha SDA i jesu manir diktatorskih režima koji ne mogu zamisliti svoj pad s vlasti, a koji bi otvorio brojne afere i kriminal koji su počinili kadrovi SDA. Stoga, sva trenutna dešavanja u društvu, stavljanje meta na čelo i otvoreni pozivi na nemire, a koji bi u ovim osjetljivim vremenima doveli i do rata, nužno postavljaju pitanje zbog čega institucije gonjenja u BiH šute na ovaj napad na ustavnopravni poredak. Očito je da u Bosni i Hercegovini Dodik nije jedini funkcioner kojem se tolerira napad na poredak, jer i SDA ima svoju viziju po kojoj je važnije da oni budu dio vlasti, nego da opstane država.
Očekivati je nove napade iz obavještajne kuhinje SDA, od plaćenih sindikalista pa do daleko gorih ishoda, kakvih nije nedostajalo od rata pa nadalje, svaki put kada je bio ugrožen projekat duboke države pod pokroviteljstvom Stranke demokratske akcije.
http://www.prometej.ba/clanak/osvrti/sd ... AHCQ7tRawo
- asurbanipal
- Posts: 6692
- Joined: 28/06/2010 15:54
- Location: opet sam ti u kafani
#81730 Re: SDA-All about
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6959
- Joined: 06/05/2013 23:05
#81731 Re: SDA-All about
https://pressmediabih.com/vijesti/2023/ ... i-blokade/
vasa prva blokada ja cu vas prvi nazvati cetnicima i gorim od cetnika
30 jebenih godina ste na vlasti na raznim nivoima, kurcem niste mrdali osim za sebe i svoje pajde osim kad se malo narod digne, krene galama medija, forumi pa hajd uradi im nesto da zacepe usta. naravno mi narod retardirani i to dobro retardirani popusimo to i suti do daljnjeg. nakon sto ste nakon 30 godina pali sa vlasti tad pisete da se narodu daju vece plate, treba pomoci narodu, treba uraditi ovo, treba uraditi ono. milijarde donacija su vam u rukama bile i zavrsile su iz ruku u dzepovima i to vasim. 30 godina zgrada i zgrada po Sarajevu ima sa unistenim fasadama iz rata, a uzeli ste samo na fasada milione maraka da se obnove. divlja gradnja gdje ko stigne, pa se sad pravite budale i trazite zakone i da reaguju nadlezne institucije, jer ste vi zgrozeni kako trojka radi. policajci do prije 10 godina ko cirkus izgledali, isto kao da je svako sebi kupovao opremu pa ko maskenbal hodali i ponosni ste bili kad vam je turska uvalila stitove na kojima pise POLICE.
policija
zdravstvo
sudstvo
tuzilastvo
vatrograsci
drzavne firme
drzavne sume
drzavna zemlja
investicije
vlade
parlamenti
kurci i palci koje ste izmislili na 3 strane
u svemu ste od prvog dana poslije rata bili upetljani, u svemu mogucem i vidimo danas rezultate tog uspjesnog rada. ne zna se ko vise propada i ko se vise raspada i sad trazite i mislite svi su budale da trojka preko noci rijesi sve probleme, koje ste vi pravili 30 godina sa svojom bracom hdzom,sdsom i sndsom pa i sdpom kad god je moguce bilo.
primjer vaseg poslovanja ne treba daleko ici, fadil i malinar. jos svjetla obraza govorite da je to sve ispravno i da je fadil nevin, mrzi ga amerika. primjer vaseg poslovanja i ponasanja je efendic, koji radi pola godine-godinu, sklepa parking, 300m ceste asfaltira i nigdje ga dok izbori ne dodju. onda opet 300m ceste uradi i efendic kaze tito, sve izgradio.
primjer vaseg poslovanja je i skaka, ja sam gradsko dijete, carsija u krvi, zavrsi zicaru i onda u firmu JP Sarajevo uvali i kuntu i pantu, isto kao gorsku sluzbu spasavanja Trebevic napravio, dao im para,opreme,auta, pa i kuntu i pantu uvaljivo tamo.
od kad samo jebene autoputeve radite, pa da ih rucno kopaju napravili bi ih dosad.
dakle od 30 godina vlasti, mozda ste 5 godina radili nesto za narod i to ste radili radi pritiska naroda i vi ce te sad fasisti pricati da ste vi posteni.
SDA=FASIZAM, a mene su ucili SMRT FASIZMU, SLOBODA NARODU!
aaa malo cemo da prijetimo jel, da se pravimo ludi i vicemo kako smo dva puta ranjavani.Zildžić: Ako SDA ne bude u vlasti, mogući su protesti, blokade…
vasa prva blokada ja cu vas prvi nazvati cetnicima i gorim od cetnika
30 jebenih godina ste na vlasti na raznim nivoima, kurcem niste mrdali osim za sebe i svoje pajde osim kad se malo narod digne, krene galama medija, forumi pa hajd uradi im nesto da zacepe usta. naravno mi narod retardirani i to dobro retardirani popusimo to i suti do daljnjeg. nakon sto ste nakon 30 godina pali sa vlasti tad pisete da se narodu daju vece plate, treba pomoci narodu, treba uraditi ovo, treba uraditi ono. milijarde donacija su vam u rukama bile i zavrsile su iz ruku u dzepovima i to vasim. 30 godina zgrada i zgrada po Sarajevu ima sa unistenim fasadama iz rata, a uzeli ste samo na fasada milione maraka da se obnove. divlja gradnja gdje ko stigne, pa se sad pravite budale i trazite zakone i da reaguju nadlezne institucije, jer ste vi zgrozeni kako trojka radi. policajci do prije 10 godina ko cirkus izgledali, isto kao da je svako sebi kupovao opremu pa ko maskenbal hodali i ponosni ste bili kad vam je turska uvalila stitove na kojima pise POLICE.
policija
zdravstvo
sudstvo
tuzilastvo
vatrograsci
drzavne firme
drzavne sume
drzavna zemlja
investicije
vlade
parlamenti
kurci i palci koje ste izmislili na 3 strane
u svemu ste od prvog dana poslije rata bili upetljani, u svemu mogucem i vidimo danas rezultate tog uspjesnog rada. ne zna se ko vise propada i ko se vise raspada i sad trazite i mislite svi su budale da trojka preko noci rijesi sve probleme, koje ste vi pravili 30 godina sa svojom bracom hdzom,sdsom i sndsom pa i sdpom kad god je moguce bilo.
primjer vaseg poslovanja ne treba daleko ici, fadil i malinar. jos svjetla obraza govorite da je to sve ispravno i da je fadil nevin, mrzi ga amerika. primjer vaseg poslovanja i ponasanja je efendic, koji radi pola godine-godinu, sklepa parking, 300m ceste asfaltira i nigdje ga dok izbori ne dodju. onda opet 300m ceste uradi i efendic kaze tito, sve izgradio.
primjer vaseg poslovanja je i skaka, ja sam gradsko dijete, carsija u krvi, zavrsi zicaru i onda u firmu JP Sarajevo uvali i kuntu i pantu, isto kao gorsku sluzbu spasavanja Trebevic napravio, dao im para,opreme,auta, pa i kuntu i pantu uvaljivo tamo.
od kad samo jebene autoputeve radite, pa da ih rucno kopaju napravili bi ih dosad.
dakle od 30 godina vlasti, mozda ste 5 godina radili nesto za narod i to ste radili radi pritiska naroda i vi ce te sad fasisti pricati da ste vi posteni.
SDA=FASIZAM, a mene su ucili SMRT FASIZMU, SLOBODA NARODU!
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#81732 Re: SDA-All about
Gluho bilo, hoce to Sda u TK izaci na autoput da blokira?
Posto u Zenici i Sarajevu nisu u vlasti i tu policija moze i da gluho bilo uhapsi.
Posto u Zenici i Sarajevu nisu u vlasti i tu policija moze i da gluho bilo uhapsi.
-
DonieBrasco
- Posts: 20087
- Joined: 31/08/2016 16:09
#81733 Re: SDA-All about
Sta li ce tek ovi iz Ilijasa, Breze, Vogosce da rade.
Last edited by DonieBrasco on 18/01/2023 15:26, edited 1 time in total.
- asurbanipal
- Posts: 6692
- Joined: 28/06/2010 15:54
- Location: opet sam ti u kafani
#81734 Re: SDA-All about
made_in_sarajevo wrote: ↑18/01/2023 15:12 https://pressmediabih.com/vijesti/2023/ ... i-blokade/
aaa malo cemo da prijetimo jel, da se pravimo ludi i vicemo kako smo dva puta ranjavani.Zildžić: Ako SDA ne bude u vlasti, mogući su protesti, blokade…
vasa prva blokada ja cu vas prvi nazvati cetnicima i gorim od cetnika
Zildžić and uhljeb's attack

-
Novak20
- Posts: 15239
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#81735 Re: SDA-All about
SDA je nešto plaho ljuta na HDZ/HNS.
https://vijesti.ba/clanak/590510/sda-ig ... stavljanje
https://vijesti.ba/clanak/590510/sda-ig ... stavljanje
Klubovi Srba i Hrvata, zajedno sa delegatima koji predstavljaju manjinu u Klubu Bošnjaka, izabrali su u rukovodstvo Doma osobu koja nije bila prijedlog bošnjačkog kluba. Ovim činom je stavljena tačka na dugogodišnje insistiranje HDZ-a na „legitimnom predstavljanju“. Na taj način je u Dom naroda, gdje takvo predstavljanje jedino ima smisla, praktično uveden građanski princip većinskog odlučivanja, saopćeno je iz SDA.
Dodaju da ignorisanje većinske volje Kluba Bošnjaka, sudeći prema posljednjim istupima predsjednika HDZ BiH Dragana Čovića, u ovom trenutku se doživljava trijumfalistički.
- Međutim, uvođenje principa po kojem većinska volja u klubovima naroda nije bitna, već da je presudna opća većina u Domu, će se prije ili kasnije poput bumeranga vratiti onima koji su taj princip uveli, smatraju u SDA.
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#81736 Re: SDA-All about
Nadali su se da još uvijek ima malo žara te ljubavi između SDA i HDZ-u.Novak20 wrote: ↑18/01/2023 22:47 SDA je nešto plaho ljuta na HDZ/HNS.
https://vijesti.ba/clanak/590510/sda-ig ... stavljanje
Klubovi Srba i Hrvata, zajedno sa delegatima koji predstavljaju manjinu u Klubu Bošnjaka, izabrali su u rukovodstvo Doma osobu koja nije bila prijedlog bošnjačkog kluba. Ovim činom je stavljena tačka na dugogodišnje insistiranje HDZ-a na „legitimnom predstavljanju“. Na taj način je u Dom naroda, gdje takvo predstavljanje jedino ima smisla, praktično uveden građanski princip većinskog odlučivanja, saopćeno je iz SDA.
Dodaju da ignorisanje većinske volje Kluba Bošnjaka, sudeći prema posljednjim istupima predsjednika HDZ BiH Dragana Čovića, u ovom trenutku se doživljava trijumfalistički.
- Međutim, uvođenje principa po kojem većinska volja u klubovima naroda nije bitna, već da je presudna opća većina u Domu, će se prije ili kasnije poput bumeranga vratiti onima koji su taj princip uveli, smatraju u SDA.
Ovo juče je bio hladan tuš.
-
doktor78
- Posts: 3939
- Joined: 14/09/2006 11:02
- drug_profi
- Posts: 65418
- Joined: 16/07/2012 16:00
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#81739 Re: SDA-All about
Blokirat će sve autoputeve i brze ceste na području TK

- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
#81740 Re: SDFA-All about
Jedna sugestija osnivaču teme.
Ovu tema bi trebalo preimenovati u SDFA (Stranku demokratske frontalne akcije) -All about, budući da se DF de facto spojio sa SDA (iako su de jure još uvijek to dvije različite stranke), a tremu o DF-u zaključati ili obrisati, a postove prebaciti u ovu.
Ovu tema bi trebalo preimenovati u SDFA (Stranku demokratske frontalne akcije) -All about, budući da se DF de facto spojio sa SDA (iako su de jure još uvijek to dvije različite stranke), a tremu o DF-u zaključati ili obrisati, a postove prebaciti u ovu.
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#81743 Re: SDA-All about
https://www.klix.ba/vijesti/bih/cikotic ... /230118165
SDAovsko veleizdajničko i kriminalno pseto potvrdilo da nema kontrolu ko ulazi u BiH, prodali su suverenitet za fotelje, a napravili ministarstvo nesigurnosti.
Zelena paščad veleizdajnička!
SDAovsko veleizdajničko i kriminalno pseto potvrdilo da nema kontrolu ko ulazi u BiH, prodali su suverenitet za fotelje, a napravili ministarstvo nesigurnosti.
Zelena paščad veleizdajnička!
-
doktor78
- Posts: 3939
- Joined: 14/09/2006 11:02
-
trasport
- Posts: 92
- Joined: 28/04/2022 12:34
#81745 Re: SDA-All about
I iz revolta uklonit sve deponije i naslage smeća uz puteve, a ako situacija eskalira očistit će i ofarbati fasadu OO SDA u Tuzli, u parku.
Tačno se po sjedištu stranke može vidjeti kakvi su t o hojrati.
- Dozer
- Posts: 32996
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#81746 Re: SDA-All about
agent_zero wrote: ↑19/01/2023 09:44 https://www.klix.ba/vijesti/bih/cikotic ... /230118165
SDAovsko veleizdajničko i kriminalno pseto potvrdilo da nema kontrolu ko ulazi u BiH, prodali su suverenitet za fotelje, a napravili ministarstvo nesigurnosti.
Zelena paščad veleizdajnička!
Otkad vam ja to govorim, ima cca. 15 godina. I niko nije vjerovao.
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#81747 Re: SDA-All about
https://www.klix.ba/vijesti/bih/din-ram ... /230119086
Probajte samo paščadi zelena balijska, taman da se jednom zavuijek obračunamo sa veleizdajnicima i bliskoistočnjacima!
Probajte samo paščadi zelena balijska, taman da se jednom zavuijek obračunamo sa veleizdajnicima i bliskoistočnjacima!
- Dozer
- Posts: 32996
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#81748 Re: SDA-All about
agent_zero wrote: ↑19/01/2023 13:31 https://www.klix.ba/vijesti/bih/din-ram ... /230119086
Probajte samo paščadi zelena balijska, taman da se jednom zavuijek obračunamo sa veleizdajnicima i bliskoistočnjacima!
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#81749 Re: SDA-All about
To se zove?agent_zero wrote: ↑19/01/2023 13:31 https://www.klix.ba/vijesti/bih/din-ram ... /230119086
Probajte samo paščadi zelena balijska, taman da se jednom zavuijek obračunamo sa veleizdajnicima i bliskoistočnjacima!
Seljačka buna ili građanski rat?
- dembele
- Posts: 4186
- Joined: 19/06/2014 09:15
#81750 Re: SDA-All about
To je stranka koja se bori za interese naroda.
Narod živi u blagostanju i u sigurnom ambijentu ali ne može da podnese nepravdu da SDA nije u vlasti.
Ne traži SDA vlast, već narod traži SDA u vlasti, a SDA je tu samo da ispunjava volju naroda.
Protesti samo što nisu krenuli.
Stotine hiljada nezadovoljnih građana svakog trena mogu izaći na ulice
sa samo jednim i najprioritetnijim zahtjevom:SDA mora u vlast!
Narod živi u blagostanju i u sigurnom ambijentu ali ne može da podnese nepravdu da SDA nije u vlasti.
Ne traži SDA vlast, već narod traži SDA u vlasti, a SDA je tu samo da ispunjava volju naroda.
Protesti samo što nisu krenuli.
Stotine hiljada nezadovoljnih građana svakog trena mogu izaći na ulice
sa samo jednim i najprioritetnijim zahtjevom:SDA mora u vlast!

