SDA-All about

User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#81576 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Kako je navela Turković, ukoliko u Vijeće ministara BiH bude izabran član iz reda Bošnjaka, a pod kontrolom SNSD-a, to će značiti prepuštanje potpune kontrole nad Vijećem ministara BiH proruskim političkim snagama.
Dolazi na naplatu kratkovida politika, da se "sukne" hrvatima.
"Važeći propisi o radu Vijeća ministara BiH zahtijevaju da za odluke moraju glasati najmanje po jedan od ministara iz svakog od konstitutivnih naroda. To ne moraju nužno biti zamjenici predsjedavajućeg. Dovoljno je jedan ministar Bošnjak koji će slijediti politiku SNSD-a i HDZ-a i da preuzmu apsolutnu vlast u Vijeću ministara BiH", navela je Turković.
A Bisera se sad ibreti radi proruske politike?
A ko je Lavrova primao, ko je Iranskog ministra zvao (kljucnog ruskog saveznika)?
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#81577 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Samo da kazem, dubioza je preksinoc razvalila u inat sda :lol: :P
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1493
Joined: 21/04/2014 17:59

#81578 Re: SDA-All about

Post by tvojkomsija »

Kad SDA gurne Komsica za hrvatskog clana... tad legitimnost nije bitna... Hrvat je onaj ko se tako izjasni.

Kad Denis Suljic uzme bosnjacko ministarsko mjesto... krvna zrnca se broje, istrazivanja se pokrecu da se dokazu je li on legitimni, ispravni Bosnjak.

Drugo ime za SDA je licemjerje.

I nakon svega zele BiH i Bosnjake okrenuti protiv EU.

Stoka nevidjena. Nadam se skorom potpunom raspadu ove anti-evropske stranke.
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#81579 Re: SDA-All about

Post by Rothmans »

sumirprimus wrote: 02/01/2023 21:59 Samo da kazem, dubioza je preksinoc razvalila u inat sda :lol: :P
E sad si im ga sukno :thumbup:
User avatar
hatemondays
Posts: 1414
Joined: 28/10/2013 04:29

#81580 Re: SDA-All about

Post by hatemondays »

Wi Believe I Can Fi wrote: 02/01/2023 12:16 Imati u vidu koliko su bošnjaci nepismeni i zatucani prvo a onda sve ostalo.

Ne mislim nikoga da uvrijedim ali ko ima posla sa tzv običnim narodom shvatit će sve.
Obicni narod na cijelom Balkanu nije nista manje zatucan i nepismen da se ne lazemo.Bosnjaci se samo uklapaju u prosjek.
mad mike
Posts: 374
Joined: 06/08/2011 16:19

#81581 Re: SDA-All about

Post by mad mike »

[youtube]https://youtu.be/To64WB6aMgA[/youtube]
User avatar
vee-jay
Posts: 9848
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#81582 Re: SDA-All about

Post by vee-jay »

:thumbup:
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#81583 Re: SDA-All about

Post by Lug »

klix wrote: 02/01/2023 13:37
Wi Believe I Can Fi wrote: 02/01/2023 12:16 Imati u vidu koliko su bošnjaci nepismeni i zatucani prvo a onda sve ostalo.

Ne mislim nikoga da uvrijedim ali ko ima posla sa tzv običnim narodom shvatit će sve.
Slažem se. Nepismeni, zatucani i glupi. Radim sa ljudima, pa znam.
Papak, za vas su Bosnjaci put u visoko drustvo!
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#81584 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Statistika kaze da su Bosnjaci ispod evropskog prosjeka obrazovanja.
Nije kriv za to niko do Bosnjaka.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#81585 Re: SDA-All about

Post by YouAreMyDestiny »

Lug wrote: 04/01/2023 01:19
klix wrote: 02/01/2023 13:37

Slažem se. Nepismeni, zatucani i glupi. Radim sa ljudima, pa znam.
Papak, za vas su Bosnjaci put u visoko drustvo!
:lol: :lol: :lol: :lol:
Večina ljudi su primitivna, seljačka, bahata i neinteligentna rulja.
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#81586 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Oštar napad na herr Schmidta iz SDA.

Čini mi se da je ovo prvi VP kojega SDA napada jer im ide uz dlaku, a ima i smisla za humor.

Nešto se ne sjećam da su napadali Inzka kada je tumačio da je 5 od 17 jedna trećina i da su ga pozivali na tumačenje takve odluke.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/28 ... erava.html
Pozvao je Christiana Schmidta da pojasni o kakvim se konkretno izmjenama radi, s obzirom na jasne najave predstavnika Osmorke, "naročito ako imamo u vidu da je već jednom došlo do prilično netransparentnog procesa izmjena Ustava ljetos, koji su doveli do protesta građana".

"Ne znam šta su Schmidtove namjere, na njemu je da objasni o čemu govore. Ali ako OHR uistinu namjerava ponovo mijenjati propise, onda će Schmidt izgubiti kredibilitet, jer već jednom ih je mijenjao da bi omogućio HDZ-u vlast, a sada bi to radio za potrebe Osmorke", rekao je Zaimović.

Dodaje da je nedopustivo i mogle bi se, kako navodi, očekivati ogromne političke, pa i društvene turbulencije, ako bi Schmidt mijenjao propise za račun kako bi preferirao jednu političku koaliciju, a nanio štetu SDA.

"To zvuči kao povratak u neke sisteme koji se ne mogu nazvati demokratskim gdje je u Ustavu bilo upisano kojoj partiji pripada vlast, bez obzira na volju naroda.

Otvara se pitanje, da li možda na kraju očekivati da se u Ustav direktno upiše da će vlast ubuduće biti HDZ i Osmorka i čemu onda uopće izbori, kao i demokratske institucije. Pozivam OHR da pojasni navedene indicije, te da vrlo ozbiljno shvati trenutnu situaciju u BiH ", zaključio je Zaimović.

Fuad Kasumović, predsjednik Bosanskohercegovačke inicijativa - KF koji je danas bio domaćin sastanka stranaka Osmorke, nakon višesatnih razgovora izjavio je novinarima da će biti deblokiran proces formiranja vlasti na svim nivoima i da neće biti "nikakvih problema oko Doma naroda" te da "veoma brzo slijede izmjene propisa kako se imenuje".
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#81587 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Predlazem da OHR zabrani SDA i mirna Bosna.
Ili ih bar suspenduje 8 godina kako bi se očistili od smeća.

A da nisu zaslužili vlast, to stoji. Ni sad, ni u prethodnih bar 12 godina, ali se zahvaljujući bugaskim vlakićima, pogodnim biračkim odborima, i poništavanjem listića pri brojanju nekako navlačilo...
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17040
Joined: 27/04/2021 22:52

#81588 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

drug_profi wrote: 04/01/2023 23:21 Predlazem da OHR zabrani SDA i mirna Bosna.
Ili ih bar suspenduje 8 godina kako bi se očistili od smeća.

A da nisu zaslužili vlast, to stoji. Ni sad, ni u prethodnih bar 12 godina, ali se zahvaljujući bugaskim vlakićima, pogodnim biračkim odborima, i poništavanjem listića pri brojanju nekako navlačilo...
Image

sa ovakvim radikalizmom se borimo i zivimo , ovo je toliko uzelo maha u bolesti da otvoreno priziva ubistva i odmazde


Image


il ovim bolesnicima koji se raduju unistavaju necije imovine jer nije bosnjak pod rijecima ima nade ekstremnu radikalizaciju naroda vrse i ovo ce otici na bratoubilacki rat , jer ovoliko hajcanje na batinanja, ubistva , odmazde za krstasima nece na dobro i na forumu se vidi taj narativ zestoko i to od likova koji su bili iole umjerljivi :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#81589 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Oni navlace na bratoubilacki rat, ali takav kakav samo HR i SRB moze valjat, jer ce se Bosnjaci međusobno poubijati i usput uvuci sve nas koji zivimo sa njima, a ne svrstavamo se u torove.
Sta bi ovakav mozak meni i mojoj djeci presudio?
Ja nemam dileme, niti me strah reagovati, ako zatreba.
Nije me bilo strah ni onda. A sada jos manje imam izgubiti, a imam više za štititi.
User avatar
vee-jay
Posts: 9848
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#81590 Re: SDA-All about

Post by vee-jay »

dobro nemoj pretjerivati
jedan-dva profila na socijalnim mrezama, ljudi nemaju posla tj. placeni su za to

iskreno, to je nista prema ovome:
Twitter ugasio 8.558 naloga koji su služili za promovisanje SNS-a i Aleksandra Vučića
https://www.klix.ba/vijesti/bih/twitter ... /200402160
Ili uistinu mislis da je SR "ekonomski i geostrateski bum" Srbije rezultat rada "najveceg vodje na Balkanu od Tita" :D
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#81591 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

vee-jay wrote: 05/01/2023 19:44 dobro nemoj pretjerivati
jedan-dva profila na socijalnim mrezama, ljudi nemaju posla tj. placeni su za to

iskreno, to je nista prema ovome:
Twitter ugasio 8.558 naloga koji su služili za promovisanje SNS-a i Aleksandra Vučića
https://www.klix.ba/vijesti/bih/twitter ... /200402160
Ili uistinu mislis da je SR "ekonomski i geostrateski bum" Srbije rezultat rada "najveceg vodje na Balkanu od Tita" :D
Dva profila koja se slijepo prate uz zahiragica i dia. Popricaj sa velikim bosnjacima onako neofirno, sjebo bi se dobro u zivot kakvi su to mozgovi i kako klimaju glavom na ovakve stranicu
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#81592 Re: SDA-All about

Post by cyprus »

Ovo je stranica koju prati 166 hiljada ljudi, a ovo je daleko najlajkanija objava na istoj u novije vrijeme:

Image

Ako ćemo se i napravit blesavi pa reći da zvanična SDA nema ništa sa stranicama ovog tipa, opet je legitimno postaviti pitanje: da li je neko iz SDA bar osudio ovo (na HILJADE ovakvih objava u zadnjih nekoliko godina)?

Ima li iko od novinara da postavi ovo pitanje tamo gdje treba? Ili ćemo se nastavit svi pravit ludi, ignorisat i pustit Mulahusićevu vojsku u otadžbini i izvan otadžbine da buja? :)
Last edited by cyprus on 06/01/2023 10:58, edited 2 times in total.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17040
Joined: 27/04/2021 22:52

#81593 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

cyprus wrote: 06/01/2023 10:53 Ovo je stranica koju prati 166 hiljada ljudi, a ovo je jedna od najlajkanijih objava u novije vrijeme:

Image

Ako ćemo se i napravit blesavi pa reći da zvanična SDA nema ništa sa stranicama ovog tipa, opet je legitimno postaviti pitanje: da li je neko iz SDA bar osudio ovo (na HILJADE ovakvih objava u zadnjih nekoliko godina)?
Image

da vidis ovih , ovi bosnjaci dodju kao kamilica i svi sheruju jedni od drugih luksemburški bot oni njemu ima taj krug desetak fb stranica koje prati ogroman broj ljudi gdje se prave najžešće uvrede , pozivi na ubijanja , batinanja itd itd

Image
Image
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#81594 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Čudi me da se SDA ne ograđuje od ovih "uradaka". :lol:

Image

Image
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#81595 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

čuj da se ograde.....a oni ih podstiču na te nebuloze i gluposti.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#81596 Re: SDA-All about

Post by cyprus »

Hajd te budalaštine sa Fadilom i slično... Ofiraju se, i treba priželjkivati što više takvih uradaka...

Ali ovo otvoreno veličanje zločina i praktično direktna prijetnja novim... Šta reći? Ili samo nastavit šutit... Prokomentarisat na forumu i hajmo dalje...
Last edited by cyprus on 06/01/2023 12:24, edited 1 time in total.
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#81597 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Evo originala. :lol:

Image
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#81598 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

Novak20 wrote: 06/01/2023 12:24 Evo originala. :lol:

Image
Ovo me na podsjeti na

Image

Nego, sta ovo Bake nece u Dom naroda?
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#81599 Re: SDA-All about

Post by Styling »

made_in_sarajevo wrote: 05/01/2023 19:48
vee-jay wrote: 05/01/2023 19:44 dobro nemoj pretjerivati
jedan-dva profila na socijalnim mrezama, ljudi nemaju posla tj. placeni su za to

iskreno, to je nista prema ovome:



Ili uistinu mislis da je SR "ekonomski i geostrateski bum" Srbije rezultat rada "najveceg vodje na Balkanu od Tita" :D
Dva profila koja se slijepo prate uz zahiragica i dia. Popricaj sa velikim bosnjacima onako neofirno, sjebo bi se dobro u zivot kakvi su to mozgovi i kako klimaju glavom na ovakve stranicu
Ova dva profila hendla jedan te isti čovjek, Džemaludin Šabanović, terenskimoperativac SDA, blizak Fadilu i Zahi.
O ovome sam pisala već više puta, ali nije zgoreg ponoviti.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#81600 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

I Fadil pružio jezik...neki dan ga prvi put čujem da priča protiv RS.
Post Reply