Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#8151 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mirzet87sa »

supercali wrote: Bas cu ja gledati u tebe pored onih treba sto stoje
Nerviraju me oni sto ispred city lounge-a uspore kao da su na guranje samo da ih neko vidi
Tu je ogranicenje 5km/h.. postujem samo zakon.. steta sto mi je automatik, ne mogu turirati.. uvijek se moze stat i izbacit iz brzine
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#8153 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

Nemas auto ako pet puta ne prodjes pored City lounge i tesle :D
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#8154 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mirzet87sa »

pustopoljina wrote:
Nije to dusho do mene, takva mi masina...
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#8155 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kloniran »

amar1994 wrote:
kloniran wrote:
amar1994 wrote:Meni neki dan covjek sa dvicom dade desni zmigavac da ga preteknem, svaka mu cast, malo je danas takvih vozaca :)
koje je boje :oops:
bijela mescine :) , znaci covjek ga tjera maksimalno, al nece preko 60 i dzaba :-)
nisam bio ja :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#8156 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

commendatore wrote:
530i wrote:Šta kad vam se desi udes ili neki kvar ili bilo šta zbog čega morate stati? Osim što vas treba kontrolisati po pitanju sklanjanja treba malo i na vagu, razumijem i ja da je malo poteško 70 tona uzbrdo :mrgreen:
što ja volim pametne naše bošnjakoide - sama solomonska rješenja - šta kad te gazda natjera da voziš 70t - neš ti hoće neko drugi Pametislave moj.... :-?
Solomone, uporno vrijeđaš ljude ali te štite ovi haveri iz administracije, ali svejedno ću ti replicirati - problem su upravo ti koji hoće voziti 70 tona i pristaju na platu od 300 maraka...
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#8157 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mirzet87sa »

Nije ni cudo sto mu administracija prasta, tvoj nivo inteligencije vrijedja mnoge.. 70 tona za 300 maraka, radi ovog bih zatvorio oko da te neko dobro natabana.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#8158 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by commendatore »

530i wrote:
commendatore wrote:
530i wrote:Šta kad vam se desi udes ili neki kvar ili bilo šta zbog čega morate stati? Osim što vas treba kontrolisati po pitanju sklanjanja treba malo i na vagu, razumijem i ja da je malo poteško 70 tona uzbrdo :mrgreen:
što ja volim pametne naše bošnjakoide - sama solomonska rješenja - šta kad te gazda natjera da voziš 70t - neš ti hoće neko drugi Pametislave moj.... :-?
Solomone, uporno vrijeđaš ljude ali te štite ovi haveri iz administracije, ali svejedno ću ti replicirati - problem su upravo ti koji hoće voziti 70 tona i pristaju na platu od 300 maraka...
koji te je tacno dio uvrijedio? aj budi konkretan - nemoj mi na rende kora - u drzavi koja ne postoji kako treba ti bi istjeriv'o mak na konac.... ljudi se bore da prezive neki ovako neki onako.... to sto je tebi staza zivota sa glazurom ne znaci da svima tece med i mlijeko.... zbog toga sto smo postali samozivi i jeste ovako kako jeste.... prve boli kurac za druge.... a onda se pitaju "pa kako" "pa sta".... znas? gospodine SveJeTrebaBitiJestePoZakonu....

e da - samo da i tebi i drugima kazem - koliko je crn kruh vozaca teškaša to samo oni znaju.... ja cijenim njihov pos'o - cak mogu da im udjem u mentalitum koliko ti ljudi vide klošara, manijaka, raznih debila, kretenoida na cesti pa pocesto oguglaju na takve retardoide.... ali znas sta? ja im pokusavam olaksat - a ne otezat - kad prilazi kruznom toku - ja stanem da ne bi on moro zaustavljat "70" tona - da profura lakse je meni sa tonom i po stat.... on ga mora saltat prva-druga-treca-5-10-15a.... kao sto rekoh postali smo kurcine, samozivi egoisti....daj meni, samo ja, de da ja prodjem ispred tebe boli me kurac sto ti vozas za 300 maraka - jer on je kurton.... kurton sto voza 20g staru masinu koju mu je neko uvalio poluispravnu a on se mora snalazit sa bagrom okolo.....

jadni smo i cemerni - nemamo duse, nemamo rahmeta i merhameta - nabijem ga na kurac ko kaze da u BIH postoji bosnjacki merhametluk.... postoji mudo marjanovo.... davno ga je nestalo....
Last edited by commendatore on 28/09/2016 23:25, edited 1 time in total.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#8159 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

Jasno je vidljivo koga ti ne ispuštaš iz tastature...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#8160 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

mirzet87sa wrote:Nije ni cudo sto mu administracija prasta, tvoj nivo inteligencije vrijedja mnoge.. 70 tona za 300 maraka, radi ovog bih zatvorio oko da te neko dobro natabana.
Dilerčiću, šta je bilo, loša noć, nema tura??
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#8161 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by commendatore »

530i wrote:Jasno je vidljivo koga ti ne ispuštaš iz tastature...
ma nea šta - pravo si mi šukno - evo pod deku sam se zavuko od sramote.... hajd zdra'o
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#8162 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mirzet87sa »

Kad si se vec prihvatio kamiondzija, da ti objasnim neke stvari, jer s tom inteligencijom neces daleko stici. Prosjecni/obicni kamiondzija koji puca ture van bih, po voznji uzima 700-800km + placeno gorivo. Tura ovisno o poslu moze uraditi 1-10, pa racunaj koliko mjesecno moze izaci. Samo sto je to posao gdje zivotni stil prilagodis kamionu, a ne porodici/sebi. Pismeniji radnik, odnosno radnik s adr certifikatom uzima duplu cifru po turi, s tim da kod njega nema cvaje da podmiti policajca. Kontrole su rigorozne, ovisno o kojoj vrsti transporta i za koga se radi bude pod policijskom pratnjom, nema mjesta za greske. A da ti se on skloni s puta, to neces ni u snovima doziviti.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#8163 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

Vezano za kamiondžije, zakon je jasan, pa i ljudsko - razumno ponašanje onda kada zakon nije do kraja precizan. Ima ih sklanjaju se, ali ima i drkadžija koji krše zakon, džaba im bilo kakve licence u tom slučaju. A napisao sam i zašto su drkadžije, vozi se u teškom pretovaru, igrom slučaja znam par kamiondžija...znaju gdje su ljudima po kućama vage :mrgreen: Zato se i ne sklanjaju...ali krivi su oni što pristaju na to i na sve druge mizerne uslove rada, a pri tom zajebavaju i sav pošten svijet koji se normalno vozi.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#8164 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by commendatore »

pucamo od poštenja jebo te.... sve poštenjaĆine..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
od portira do kolportira sve go lopov zavrnu te dok si reko keks bilo gdje i bilo kad i na bilo cemu....
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#8165 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mirzet87sa »

530i wrote:Vezano za kamiondžije, zakon je jasan, pa i ljudsko - razumno ponašanje onda kada zakon nije do kraja precizan. Ima ih sklanjaju se, ali ima i drkadžija koji krše zakon, džaba im bilo kakve licence u tom slučaju. A napisao sam i zašto su drkadžije, vozi se u teškom pretovaru, igrom slučaja znam par kamiondžija...znaju gdje su ljudima po kućama vage :mrgreen: Zato se i ne sklanjaju...ali krivi su oni što pristaju na to i na sve druge mizerne uslove rada, a pri tom zajebavaju i sav pošten svijet koji se normalno vozi.
To su vecinom nase, balijske, kompanije koje traze robove, a ne radnike. Trziste rada je takvo, ako neces ti hoce drugi, narod je besposlen i treba mu prihod novca. Ja kada vrsim transport baruta, kiselina, odnosno opasnih/zapaljivih materija vozim nocu, a prije same voznje kamion koji sam zaduzio prolazi kontrolu inspekcije, gdje ne smije jedan jebeni saraf biti labav. O vezivanju tereta da ne pricam. Na zadnjoj relaciji sarajevo - srbija, bio sam pod policijskom kontrolom do granice, dalje me preuzela njihova. Preticanje, sklanjanje, signaliziraju oni, a ne ja.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#8166 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

Posebni tereti su druga priča...govorim za ove obične, međugradske u najboljem slučaju.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#8167 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mirzet87sa »

530i wrote:Posebni tereti su druga priča...govorim za ove obične, međugradske u najboljem slučaju.
to su robovi, rade na vrijeme za 7-8 glava, a tura odradi li odradi..
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8168 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#8169 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by quarterback »

Image

:lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8170 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

Ovo je rizo hamidovic samo da jos skontamo ko su raif i zehra
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8171 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by citroen xm »

Danas neka majmunčina u G4 karavanu na semaforu se izbacuje iz trake za skretanje lijevo u traku za skretanje desno i pravo, pretiče kolonu u kojoj je bio i u samoj raskrsnici se uvaljuje lijevo. I šta uraditi sa takvim bahatim mentolima koji se pišaju po svima koji poštuju propise sem izvući ga iz auta i opaliti mu par vaspitnih.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#8172 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kloniran »

nemoj ba mozda je kakav iz fgr pa da citavo sarajevo navali na tebe sto si isamarao primjerno i uzorno celjade :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8173 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by citroen xm »

Garant je bio iz FGR. Bio sam pješak pa me lično nije ugrozio, ali da sam bio bliže sigurno bi mu bar gestikulacijem pokazao da je debil, ako je uopšte u stanju da shvati.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#8174 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

Danas mi izvadi zivce neki pjesak sa djetetom dole u Nedzaricima, nama je sad odbrojavanje na onom semaforu za skretanje desno tj. prema gradu, njemu debelo crveno od kako prilazi trotoaru, ali nastavlja kretanje i dalje, ja naglo kocim u desnoj traci, i neki ford da bi mene izbjego ulazi u srednju i isto koci da hadzija prodje.
I mase nam rukama i cuje se kako govori 'Gdje cete u pm' Ja iznerviran uzvracam mu i nastavljam dalje, a onaj sa fordom ostao da se raspravlja na sred ceste, boze sacuvaj
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#8175 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Svako jutro kruzni tok u buca potoku je horor.
Postoji samo vanjska traka za sva skretanja i onda se trpa kako ko kome stigne. za to vrijeme unutrasnja je 80% prazna. Ja sam stalno u tih 20%.
Juce filo ulazim iz pravca drinske u unutrasnju traku i idem na podvoznjak. za to vrijeme su svi u unutrasnjoj. Uvijek pratim situaciju, i ako vidim da ima debila necu ici da se krhnem sa nekim. dajem zmigavac da cu se iskljuciti iz unutrasnje. Za to vrijeme audi a4 je zavro da mi kao ne da iako je i on sam u vanjskoj okruzio. i cic-mic staje baja pored mene i otvara prozor. bez svadje kao: jarane ja sam bio u svojoj traci a ti se kao trpas napravices sudar.
reko buraz jesi vozio cjeli krug u vanjskoj.
jesam
vozis vanjskom trakom moras malo pogledati pravila.
vidim upitnici se oko glave skupljaju u rojevima......pocinju svirati iza nas jer smo sve blokirali...
Produzimo ali vidim da frajer ne konta sta mu pricam.
Nije svadja bila.
Stvarno treba skupiti par policajaca na kruznim i da raju zaustavljaju i ako nista, upozoravaju. pravi se guzva bezveze samo zbog neznanja i sigurno bi u pola manja bila da raja jednostavno znaju koristiti kruzni tok.



Danas vozim kombi (ne moj nego sluzbeni) glavnom pored telekoma i veterine. Srednjom (kriv sam) dobrih 60-65. nema niko oko mene. zeleno uredno na semaforu. Hamse dvije pjesaci na tramvajskoj prema ilidzi hoce bezobrazno na crveno da predje iako mene vide. sjedam na sirenu i oduzimam gas. medjutim ni jedna ne jebe uopste crveno i gaze li gaze. kontam skontati ce me. opet na sirenu i vidim da je vrag odnio salu jer su vec obije presle pola trake i nastavljaju da gaze u moju srednju. pritisnem po kocinici i brzo smotam iz srednje u lijevu da ih izbjegnem jer ne primjeciju me uopste iako sjedim na sireni. jedva ih izbjegnem a kako je kombi visok i dugacak a prazan nazad, i vec sam presjekao nazovi okuku kod tramvajske, zanese se zadnji kraj jedva ga izvukoh da se ne izvrnem. zakocim bijel ko zid. kontam da izadjem da ih bijem obije. one odose hladno prema veterini. sreca nije niko bio ni pored mene ni iza a i priseban sam bio. pola dana me stomak bolio.
Da sam ih fiknuo kombijem, ne bi skupili prije tramvajske okretnice na cengic vili.
Post Reply