Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
mali_balon
Posts: 14561
Joined: 12/09/2012 09:57

#8151 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by mali_balon »

A kad je Arya osljepila, ja se ne sjecam...
User avatar
Riddle
Posts: 8503
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#8152 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Riddle »

Kad je izvrsila ubistvo na svoju ruku.
mali_balon
Posts: 14561
Joined: 12/09/2012 09:57

#8153 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by mali_balon »

Mos me j.... ja se ne sjecam....morat cu pogledat....
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#8154 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

ako se dobro sjecam ubila je onog pedofila, ali se ne sjecam zasto ga je ubila?
da li je on imao nesto sa hapsenjem i egzekucijom babuke edarda?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#8155 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by seln »

Tito_i_Partija wrote:
dezurni_ucenik wrote:
Mis mekinjas wrote:
Faceless man. :mrgreen:

Neki dan intervju sa njim u Avazu. Rece da je bio u Sarajevu i Mostaru.
Kazes u Avazu? Jel' i on bio Dzevad Alicic? :D

Image
Glumac je nijemac i zove se Tom... hm... Vlashina

Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#8156 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

[quote="karanana"]ako se dobro sjecam ubila je onog pedofila, ali se ne sjecam zasto ga je ubila?
da li je on imao nesto sa hapsenjem i egzekucijom babuke edarda?[/quote

aha,u oci ga prvo zbola pa zaklala,ali i ja se ne sjecam bas zbog cega?
mali_balon
Posts: 14561
Joined: 12/09/2012 09:57

#8157 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by mali_balon »

Aaaaaa sjecam se u kupleraju ga zik dok je on birao djevojcice...... Ihhh to je one nesta ljuta na njega iz prve sezone....malo se ko sjecam da je nesta taj pedofil zglajzo' pa ga je zato uneredila
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#8158 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

ma ja mislim da je on bio neki lanisterov vitez, mozda cak i kings guard koji je ujebo neda
SOMA
Posts: 317
Joined: 09/02/2009 16:17

#8159 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by SOMA »

ubio je onog lika koji je nju u prvoj sezoni ucio da macuje.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#8160 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:ma ja mislim da je on bio neki lanisterov vitez, mozda cak i kings guard koji je ujebo neda

tako nesto
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#8161 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

SOMA wrote:ubio je onog lika koji je nju u prvoj sezoni ucio da macuje.

syrio forel,ne znam bas za to,nije bilo scene u kojoj se to vidi
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#8162 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Meryn Trant nije do tad prikazan dovoljno lošom osobom pa su ga morali pretvorit i u sadističkog pedofila
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52680
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8163 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Chmoljo »

SOMA wrote:ubio je onog lika koji je nju u prvoj sezoni ucio da macuje.
postoji šansa da je preživio, jer koliko znam, ni u seriji nije prikazan trenutak njegove smrti.
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8164 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Image

on je Shea i onaj učitelj mačevanja... Shea se vrača u GOT

valar morghulis
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#8165 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

Chmoljo wrote:
SOMA wrote:ubio je onog lika koji je nju u prvoj sezoni ucio da macuje.
postoji šansa da je preživio, jer koliko znam, ni u seriji nije prikazan trenutak njegove smrti.
nije
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#8167 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

kao nije se snimalo u dubrovniku a meni neke gradjevine u prvoj epizodi kao da su u dubrovniku. kao na primjer kad dolazi camac sa burazom i mircelinim tijelom na plazu. i jos one neke scene kao kad ona neka treba tuce onu slijepu starkovu malu.....


a znaci kalisi je vec imala brodove spremne za invaziju?
gdje ih je nabavila? od ovog zadnjeg muza?

uglavnom, ako se i vrati i ako cak i oporavi flotu i ako krene samo sa onim bezmudasima na westeros opasno ga je popusila. oni bezmudasi su najgora armija koja je predstavljena u seriji. a jebote kad se sjetim prvog upoznavanja sa bezmudasima.....izgledali su pravo mocno, a sad su se pokazali karine koje ne mogu da obuzdaju grupu pobunjenih bogatuna i robovlasnika. i ne samo to, nego da im citavu flotu od desetina brodova tek tako u luci spale.....cuvaju li bezmudasi ista? gdje su? haj da ga negdje drkaju, ali ni to sigurno ne rade.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#8168 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

annoy wrote:Bitno da su vratili Jamiea opet na razinu njegovog lika iz prve sezone...Dzaba njegovo zatocenistvo i odsijecanje ruke i sve, razvoj lika 0 bodova.
Nesto kontam u vezi ovoga. Na prvi pogled u ovoj zadnjoj epizodi pomalo djeluje k'o da se vratio nazad u svoje supacke dane, medjutim:

1) Brat, kojeg je on oslobodio iz zatvora, mu je ne tako davno ubio oca.

2) Kcerka, koju je otis'o da spasi iz Dorne-a, umire u istom momentu kad saznaje da joj je on otac.

3) Sestra, koju voli, osisana i osramocena do bola, a svoj grad nalazi u celicnim rukama religioznih fanatika.

Mislim da mu je reakcija skroz opravdana.
User avatar
banjaluka078
Posts: 13180
Joined: 16/01/2007 23:38

#8169 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by banjaluka078 »

karanana wrote:kao nije se snimalo u dubrovniku a meni neke gradjevine u prvoj epizodi kao da su u dubrovniku. kao na primjer kad dolazi camac sa burazom i mircelinim tijelom na plazu.
Snimano je u Dubrovniku.

http://slobodnadalmacija.hr/scena/showb ... rijestolja
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#8170 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Jamie jeste imao dobar razvoj lika i nije se uopšte vratio na staro, evo vam ova poruka koju je poslao kralju Dorna ono kad su ga ubili :

Image

Ko ne može da pročita poruka ide:

"Princeza Myrcella je otrovana prilikom povratka kući. Sumnjam na Ellariu ne na tebe, ali će moja sestra tražit rat. Sumnjam da će Ellarijina glava bit dovoljna ali je početak, zajedno sa tvojim nećakinjama. Tvoj sin ne može ostat u (ovaj dio ne vidim od pečata).... i poslati ga nazad istim brodom"

Da je onaj stari Jaime on uopšte nebi slao ovakve poruke nego bi istog trenutka okrenuo brod i krenuo u napad.
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#8171 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

aha.
ovo mi je promaklo. ja sam konto da su preskocili hrvatsku u 6. sezoni jer je tako pisalo nekad ranije u 2015.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#8172 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Pod pečatom piše "King's landing"

Jaimie je oduvijek bio moralno dubiozan lik i sumnjam da će ikada biti "dobar". I uopće nisam mislila na to, nego prvenstveno na njegov odnos s Cersei.
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8173 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Jaimie šHupak od poČetka... prvo karinjdja rodjenu sestru, prekolje kralja i onda gurne hladno dječaka sa prozora kule napraveći ga vječitim invalidom... kasnije njegova moralisanja pogotovo poslije odsjecanje ruke su patetična, jedino što je Brienne spasio od silovanja i onog medvjeda i pomogao bratu da pobjegne, ovo ostalo mu je sve za qujac, sad ide klaonica sa ISISovcima... Cersei će opet biti zatočena... ubistvo mladog kralja je njezin kraj...valar morghulis.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#8174 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Njegov odnos sa Cersei je ono što u velikoj mjeri definira njegov karakter i utječe na njegove postupke. Žao mi je što se po tom pitanju ništa ne događa i nema nikakvog razvoja na tom polju...i sve što se događalo nakon odsijecanja ruke, ta "moraliziranja", nekakvi "svijetli trenutci", sve to na kraju ostaje nedorečeno jer ono najvažnije u njegovoj glavi, a to je njihov odnos, se vraća na početak, i nema nikakve promjene. On i dalje skokom gdje Cersei okom...baš kao u prvo epizodi prve sezone.
User avatar
rage_guy
Posts: 1025
Joined: 16/08/2012 15:12

#8175 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by rage_guy »

Promijenit ce se taj odnos kad mu onaj papa kaze da je Cersei spavala sa Lancelom... i Moonboyem itd. :D
Post Reply