Bitcoin & crypto svijet
Moderator: anex
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#8151 Re: Bitcoins
Haj' ti znaj budalama, to je jednako moguce, kao i da spadne na 1$...
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#8152 Re: Bitcoins
Eno ga ode na 9 milja, odjednom skok...
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#8153 Re: Bitcoins
ETH otišao u tri materine.
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#8154 Re: Bitcoins
Ma niiiiiije .....
- dadoka84
- Posts: 3476
- Joined: 04/08/2006 00:30
#8155 Re: Bitcoins
Koristi li ko od vas kakve faucete. ja sam na freebitco .in vec neko vrijeme i do sad sam imao dvije isplate i to radi. a bio sam poprilicno skeptican. Doduse na blockchainu za svaki slucaj otvorim jos jedan wallet i na njega prebacim sredstva sa onog kojeg koristim za isplatu.
-
BMX1977
- Posts: 265
- Joined: 08/09/2018 17:58
#8156 Re: Bitcoins
Imam nekih 110.000 xrp. Malo sam u dilemi da li da kupim jos. Dugorocno vjerujem u projekat i mislim da ce doci cak do 10 dolara. Imao sam srece da sam usao jako rano. Ali mi je jako zao sto ih nisam prodao na 3,5 dolara i kupio ponovo sada.
Sta je vase misljenje o xrp? Osobno mislim da je to jedini projekat koji ce dugorocno opstati.
Sta je vase misljenje o xrp? Osobno mislim da je to jedini projekat koji ce dugorocno opstati.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#8157 Re: Bitcoins
Neće. Nije to takva valuta. Pitanje je da li će više ikad dostići vrijednost koju je imao na vrhuncu.
Jednostavno, oni koji stoje iza te tehnologije, njima odgovara da bude ova vrijednost.
Ima finu podlogu za opstanak, međutim za neki veliki rast, tačno je da je prije bio potencijal, sad je jasno da više nije.
Ima tu još valuta koje su itekako uhvatile korijen za dugoročan opstanak, prije svega ETH i NEO.
Jednostavno, oni koji stoje iza te tehnologije, njima odgovara da bude ova vrijednost.
Ima finu podlogu za opstanak, međutim za neki veliki rast, tačno je da je prije bio potencijal, sad je jasno da više nije.
Ima tu još valuta koje su itekako uhvatile korijen za dugoročan opstanak, prije svega ETH i NEO.
-
BMX1977
- Posts: 265
- Joined: 08/09/2018 17:58
#8158 Re: Bitcoins
Imao sam priliku da popricam sa Davidom Schwartzom u Amsterdamu. Popricali smo 3 minute u pauzi nakon sto je odrzao govor. Rekao mi je da je Ether u stvari kopija ripple i da je Vitalik prije 5-6 godina dosao kod njih da preuzme neke ideje. No ethereum je spor i nema podrsku ljudi koji imaju moc. Ripple to ima.Tomahawk11 wrote:Neće. Nije to takva valuta. Pitanje je da li će više ikad dostići vrijednost koju je imao na vrhuncu.
Jednostavno, oni koji stoje iza te tehnologije, njima odgovara da bude ova vrijednost.
Ima finu podlogu za opstanak, međutim za neki veliki rast, tačno je da je prije bio potencijal, sad je jasno da više nije.
Ima tu još valuta koje su itekako uhvatile korijen za dugoročan opstanak, prije svega ETH i NEO.
Ripple je americki produkt. Iza ripple stoje bogati jevreji koji drze finanscijski sistem u USA. Dok su bitcoin, ethereum vise pokreti enthusijasta i vjernika u bolji svijet. Niti jedna firma u blockchain tehnologiji nema toliko jake partnera kao ripple. Zato vjerujem da ce dorasti velike nivoue do iznad 10 dolara. Ja sam ga kupovao kada je bio na 2 centa i drzim ga jos uvijek. Samo se pitam da li da upumpam jos 5000 u ripple.
Drzim i 60 ethera i nesto XLM. No dugorocno najvise vjerujem u xrp.
Ako ce bitcoin biti neko buduce zlato za stored value onda ce xrp biti medium placanja kako za finansijske institucije tako i za privatna lica. No to je sve jos u pocetnim fazama. Mi smo u fazi interneta iz 1994. A boom interneta kolko znam je bio 1996. dok tek jos 10 godina kasnije smo imali internet kao bazu svijetske ekonomije.
Last edited by BMX1977 on 12/09/2018 13:34, edited 1 time in total.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#8159 Re: Bitcoins
Da, za transakcije je ripple bolji od etheraBMX1977 wrote:Imao sam priliku da popricam sa Davidom Schwartzom u Amsterdamu. Popricali smo 3 minute u pauzi nakon sto je odrzao govor. Rekao mi je da je Ether u stvari kopija ripple i da je Vitalik prije 5-6 godina dosao kod njih da preuzme neke ideje. No ethereum je spor i nema podrsku ljudi koji imaju moc. Ripple to ima.Tomahawk11 wrote:Neće. Nije to takva valuta. Pitanje je da li će više ikad dostići vrijednost koju je imao na vrhuncu.
Jednostavno, oni koji stoje iza te tehnologije, njima odgovara da bude ova vrijednost.
Ima finu podlogu za opstanak, međutim za neki veliki rast, tačno je da je prije bio potencijal, sad je jasno da više nije.
Ima tu još valuta koje su itekako uhvatile korijen za dugoročan opstanak, prije svega ETH i NEO.
Ripple je americki produkt. Iza ripple stoje bogati jevreji koji drze finanscijski sistem u USA. Dok su bitcoin, ethereum vise pokreti enthusijasta i vjernika u bolji svijet. Niti jedna firma u blockchain tehnologiji nema toliko jake partnera kao ripple. Zato vjerujem da ce dorasti velike nivoue do iznad 10 dolara. Ja sam ga kupovao kada je bio na 2 centa i drzim ga jos uvijek. Samo se pitam da li da upumpam jos 5000 u ripple.
Drzim i 60 ethera i nesto XLM. No dugorocno najvise vjerujem u xrp.
Vidi, bio sam i ja na neki način tako ubjeđen za ripple, međutim, nakon decembra prošle godine i svih dešavanja poslije, mislim da je realnije ovo sa konstantom nego taj rast i do 5 dolara. Naravno, mogućnost postoji, samo kažem da su se okolnosti promijenile.
-
BMX1977
- Posts: 265
- Joined: 08/09/2018 17:58
#8160 Re: Bitcoins
Sta je se tacno promjenilo? nista se nije promjenilo. Ja svaki dan u zadnje 3 godine procitam sve u vezi xrp. A vikendima jednom u 2 sedmice uzmem 2,3 sata da procitam in depth diskusije. I apsolutno se nista nije promjenilo u vezi ripple. I Ripple je jedina firma koja je sva obecanja koje je dala i ispostovala. A to nije mala stvar.Tomahawk11 wrote:
Da, za transakcije je ripple bolji od etheraBaš to je i razlog što ga žele držati u nekom rasponu vrijednosti do 1 dolara.
Vidi, bio sam i ja na neki način tako ubjeđen za ripple, međutim, nakon decembra prošle godine i svih dešavanja poslije, mislim da je realnije ovo sa konstantom nego taj rast i do 5 dolara. Naravno, mogućnost postoji, samo kažem da su se okolnosti promijenile.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#8161 Re: Bitcoins
Kako nije? Od ulaska kripto na berze, stvari su se drastično promijenile.BMX1977 wrote:Sta je se tacno promjenilo? nista se nije promjenilo. Ja svaki dan u zadnje 3 godine procitam sve u vezi xrp. A vikendima jednom u 2 sedmice uzmem 2,3 sata da procitam in depth diskusije. I apsolutno se nista nije promjenilo u vezi ripple. I Ripple je jedina firma koja je sva obecanja koje je dala i ispostovala. A to nije mala stvar.Tomahawk11 wrote:
Da, za transakcije je ripple bolji od etheraBaš to je i razlog što ga žele držati u nekom rasponu vrijednosti do 1 dolara.
Vidi, bio sam i ja na neki način tako ubjeđen za ripple, međutim, nakon decembra prošle godine i svih dešavanja poslije, mislim da je realnije ovo sa konstantom nego taj rast i do 5 dolara. Naravno, mogućnost postoji, samo kažem da su se okolnosti promijenile.
Promijenio se i taj vjetar koji spominješ da će gurati ripple prema nekoj većoj vrijednosti.
Bilo je u neko doba i priča da ide na 100 ili 200 dolara.
Nije sporno, ja ne kažem da će ripple propasti, samo da ćemo teško nešto puno zaraditi na njemu.
-
BMX1977
- Posts: 265
- Joined: 08/09/2018 17:58
#8162 Re: Bitcoins
Sto se tice analiza za bitcoin, koji je jos uvijek recimo neka baza za cijenu svih kripta, pratite hyperwave na youtube i njihove analize i Tony Vays-a. U glavnom bitcoin bi sada morao da zadrzi nivo iznad 5800 i da se polako tu stabilizuje i krene horizontalnom linijom. Sto duze ta horizontala traje sto pouzdanije mozete poceti sa kupovinom. Ja cu cekati da bitcoin zadrzi iznad 5800 jos mjesec dana i onda kupujem xrp pomalo. Nakon jos mjesec kupujem jos vise. Nakon 3 mjeseca kupit cu mnogo ako ne probije 5800. I onda vec mozemo ocekivati sledeci bullrun za 3,4 5,6 mjeseci. Sto je duza horizontala sto ce biti veci bullrun.
Znaci teorija hyperwave-a nam ukazuje na to da bi najbolje bilo da bitcoin bude stabilan cak i godinu dana jer ce bullrun onda biti jos duzi i veci.
Znaci teorija hyperwave-a nam ukazuje na to da bi najbolje bilo da bitcoin bude stabilan cak i godinu dana jer ce bullrun onda biti jos duzi i veci.
-
BMX1977
- Posts: 265
- Joined: 08/09/2018 17:58
#8163 Re: Bitcoins
Izvini ali gdje je to ripple usao na bilo kakvu berzu? To nije tacno. To je sve jos jako sitno. Institucijalne pare jos ni u ludilu nisu usle. A kada udju tek tada mozes ocekivati veliki rast a ne obrnuto. To bi bilo super za cijenu.Tomahawk11 wrote: Kako nije? Od ulaska kripto na berze, stvari su se drastično promijenile.
Promijenio se i taj vjetar koji spominješ da će gurati ripple prema nekoj većoj vrijednosti.
Bilo je u neko doba i priča da ide na 100 ili 200 dolara.
Nije sporno, ja ne kažem da će ripple propasti, samo da ćemo teško nešto puno zaraditi na njemu.
Prvo treba xrapid da se lancira. Jer xrp znaci u ovom momentu nije jos zavrsni produkt koji se moze koristiti. Jos je sve u fazi testiranja. Zavrsetak xRapida se ocekuje krajem godine. Posle toga ripple je najavio da ce ga barem jedna banka i koristiti pocetkom 2019. Tek tada mozemo ocekivati stidljiv ulazak institucijalnih para.
Ripple je znaci samo zbog spekulacije dosao na 4 dolara. Zamislimo kada se bude zaista xrp poceo korsiti plus spekulativni investitori plus veliki investitori. To moze doci do 10 dolara za par mjeseci. Prosli put je za 30 dana dosao sa 16 centi na 4 dolara.
-
BMX1977
- Posts: 265
- Joined: 08/09/2018 17:58
#8164 Re: Bitcoins
Mada ja na 6 dolara prodajem vec jedan dio, nekih 10-15%. Ako onda padne na 3 kupujem ponovo. Tu gresku vise necu napraviti.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#8165 Re: Bitcoins
Otišlo je sve. Otišao je bitcoin sa 9 na 19 k za 20 dana.
I to je ok ko hoće da kupi i proda, zaradi.
Hajde, vidjećemo šta će biti.
Sve što si rekao stoji, ostaje da se i realizuje.
Kako će uticati na kurs, vidjećemo.
I to je ok ko hoće da kupi i proda, zaradi.
Hajde, vidjećemo šta će biti.
Sve što si rekao stoji, ostaje da se i realizuje.
Kako će uticati na kurs, vidjećemo.
-
BMX1977
- Posts: 265
- Joined: 08/09/2018 17:58
#8166 Re: Bitcoins
Rizicno jeste. Moze sve i propasti (u sto je nevjerujem jer ovakvih padova sam dozivio barem 4 puta i drzao sam ih). Ali veca je sansa da za 3,4,5,6 godina imamo jos 2,3 velika bullruna iza sebe. Ko je tada bio hrabar da drzi taj je rijesio mnogo stvari u zivotu.Tomahawk11 wrote:Otišlo je sve. Otišao je bitcoin sa 9 na 19 k za 20 dana.
I to je ok ko hoće da kupi i proda, zaradi.
Hajde, vidjećemo šta će biti.
Sve što si rekao stoji, ostaje da se i realizuje.
Kako će uticati na kurs, vidjećemo.
Sjecam se kada sam u decembru vidio profit od vise od 300k kako je to bio mocan osjecaj. Osjecaj da sam ipak bio u pravu sto sam vjerovao svo to vrijeme. I sebi sam obecao da ne prodajem kako god oni budu manipulisali to. Kad tad ce to izrasti u jedan odrasli proizvod jer aalternative nema. Blockchain je buducnost i svakim danom samo napreduje. SWIFT je mrtav i to je svima jasno.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#8167 Re: Bitcoins
Pitanje: kad si već vidio toliki profit, nije li bilo logično da prodaš dio, pa sad kad imaš ponovo nisku cijenu, uzmeš još?BMX1977 wrote:
Rizicno jeste. Moze sve i propasti (u sto je nevjerujem jer ovakvih padova sam dozivio barem 4 puta i drzao sam ih). Ali veca je sansa da za 3,4,5,6 godina imamo jos 2,3 velika bullruna iza sebe. Ko je tada bio hrabar da drzi taj je rijesio mnogo stvari u zivotu.
Sjecam se kada sam u decembru vidio profit od vise od 300k kako je to bio mocan osjecaj. Osjecaj da sam ipak bio u pravu sto sam vjerovao svo to vrijeme. I sebi sam obecao da ne prodajem kako god oni bude manipulisali to. Kad tad ce to izrasti u jedan odrasli proizvod jer aalternative nema. Blockchain je buducnost i svakim danom samo napreduje. SWIFT je mrtav i to je svima jasno.
Druga stvar, kakva god da je budućnost kriptovaluta i trenutnog monetarnog sistema, ja neću živjeti 1000 godina, pa nekako ipak razmišljam u bliskoj budućnosti.
U finansijskom svijetu sve može propasti. Danas je konstanta, sutra ne postoji nikako. To je sistemski rizik kojeg moramo biti svjesni.
-
BMX1977
- Posts: 265
- Joined: 08/09/2018 17:58
#8168 Re: Bitcoins
To je bila greska od koje sam naucio. Trebao sam prodai 20% i upumpati kada padne. No nije mi zao mnogo jer razmisljam long term. Znaci vise od 3 godine kada se mnogo toga bude izgradilo i ucvrstilo tada mozemo ocekivati i 10 dolara najrealnije. Pa i 20.Tomahawk11 wrote: Pitanje: kad si već vidio toliki profit, nije li bilo logično da prodaš dio, pa sad kad imaš ponovo nisku cijenu, uzmeš još?
Druga stvar, kakva god da je budućnost kriptovaluta i trenutnog monetarnog sistema, ja neću živjeti 1000 godina, pa nekako ipak razmišljam u bliskoj budućnosti.
U finansijskom svijetu sve može propasti. Danas je konstanta, sutra ne postoji nikako. To je sistemski rizik kojeg moramo biti svjesni.
-
BMX1977
- Posts: 265
- Joined: 08/09/2018 17:58
#8169 Re: Bitcoins
@ Tomahavk,
Sto je tvoje misljenje oko bitcoina? Gdje ce se stabilizovati? 5800? 5000? 4000? 3000? Kako vidis buducnost?
Sto je tvoje misljenje oko bitcoina? Gdje ce se stabilizovati? 5800? 5000? 4000? 3000? Kako vidis buducnost?
-
CrayOn
- Posts: 132
- Joined: 21/04/2013 21:17
#8170 Re: Bitcoins
Sa 2012 na 2013 naletio ja negdje na članak oko bitcoina i krenuo da majnujem, i sjedim i gledam racunar kako radi, reko nema od ovog nista, i ugasim. Malo sam znao
Bila cijena negdje oko 27$ tako nešto.
Ne kažem da sam mogao zaraditi, ali sam prestao i istraživat, zaboravio za bitcoin sve tamo do 400$+.
Ne kažem da sam mogao zaraditi, ali sam prestao i istraživat, zaboravio za bitcoin sve tamo do 400$+.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#8171 Re: Bitcoins
Pa, bitcoin je zlatna poluga kripta. Ne vidim ga ispod 5 k, ali nikako. Evo i sad odlično drži iznad 6 k, kad je većina valuta ozbiljno pala.BMX1977 wrote:@ Tomahavk,
Sto je tvoje misljenje oko bitcoina? Gdje ce se stabilizovati? 5800? 5000? 4000? 3000? Kako vidis buducnost?
Budućnost? A vidi, to sve zavisi od toga kako će proći određene faze koje trebaju proći da bi to zaživjelo kako treba.
Jedna od njih je bila i ta decembarska od prošle godine. Efekte gledamo evo skoro tri kvartala.
-
BMX1977
- Posts: 265
- Joined: 08/09/2018 17:58
#8172 Re: Bitcoins
Da slazem se. Drzi mada neznam bas da li drzi odlucno kada pogledas mjesecnu grafiku. Vise mi ovo licni na nagli pad.Tomahawk11 wrote:Pa, bitcoin je zlatna poluga kripta. Ne vidim ga ispod 5 k, ali nikako. Evo i sad odlično drži iznad 6 k, kad je većina valuta ozbiljno pala.BMX1977 wrote:@ Tomahavk,
Sto je tvoje misljenje oko bitcoina? Gdje ce se stabilizovati? 5800? 5000? 4000? 3000? Kako vidis buducnost?
https://nl.investing.com/crypto/bitcoin/btc-usd-chart
Ovdje ako se zadrzi jos 3-4 mjesca onda mozemo reci da drzi odlucno.
Moguce je i da padne na 3000. No i da padne na 3000 za 5 godina ce on dotaci minimalno 30.000 po meni.
Last edited by BMX1977 on 12/09/2018 14:27, edited 1 time in total.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#8173 Re: Bitcoins
Nagli pad je svega. No, ipak se bolje drži od većine ostalih valuta.BMX1977 wrote:
Da slazem se. Drzi mada neznam bas da li drzi odlucno kada pogledas mjesecnu grafiku. Vise mi ovo licni na nagli pad. Moguce je i da padne na 3000. No i da padne na 3000 za 5 godina ce on dotaci minimalno 30.000 po meni.
Vidi, u 5 godina on može 5 puta dotaći 30 k i vratiti se na 3 k, to nije sporno.
Pitanje je čemu teži tržište i šta hoće oni koji mogu uticati na kretanje kursa.
-
BMX1977
- Posts: 265
- Joined: 08/09/2018 17:58
#8174 Re: Bitcoins
Ja osobno... ne shvatam vrijednost bitcoina osim kao stored value, zlato 2.0. Ne vidim da bitcoin podrzavaju ovi bogati jevreji iz bankovnog sektora.Tomahawk11 wrote:Nagli pad je svega. No, ipak se bolje drži od većine ostalih valuta.BMX1977 wrote:
Da slazem se. Drzi mada neznam bas da li drzi odlucno kada pogledas mjesecnu grafiku. Vise mi ovo licni na nagli pad. Moguce je i da padne na 3000. No i da padne na 3000 za 5 godina ce on dotaci minimalno 30.000 po meni.
Vidi, u 5 godina on može 5 puta dotaći 30 k i vratiti se na 3 k, to nije sporno.
Pitanje je čemu teži tržište i šta hoće oni koji mogu uticati na kretanje kursa.
Dok za ripple vidimo da ima podrsku banaka i ima stvarni usecase koji rjesava probleme svjetskih transakcija. Ali ne samo to! Daje jednoj americkoj firmi moc da i dalje kontrolise tokove finansijske u nadolazecoj eri. To treba imati u vidu po meni. I ne biti previse idealista u svijetu.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#8175 Re: Bitcoins
To i jesteBMX1977 wrote: Ja osobno... ne shvatam vrijednost bitcoina osim kao stored value, zlato 2.0. Ne vidim da bitcoin podrzavaju ovi bogati jevreji iz bankovnog sektora.
Dok za ripple vidimo da ima podrsku banaka i ima stvarni usecase koji rjesava probleme svjetskih transakcija. Ali ne samo to! Daje jednoj americkoj firmi moc da i dalje kontrolise tokove finansijske u nadolazecoj eri. To treba imati u vidu po meni. I ne biti previse idealista u svijetu.
Kažem ti, nije problem potencijala, samo ako si uzeo po prosječnoj cijeni od 0,8, nemoj se iznenaditi ako ti prodajna na kraju bude max 1,0.
Moraš shvatiti da oni tu moć hoće kanalisati i da im je u interesu konstanta, a ne špekulacije i nekontrolisano divljanje kursa.
Meni se sve čini da ide ka tome.
